Jump to content
Dogomania

Helena - 3 letnia suczka rasy Landseer czeka w przytulisku!


Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Juz po wizycie. oto relacja chłopaka, który odwiedził Helenę.

wlasnie wrocilem. fajny psiak. zaniedbany nie ma co ukrywac. pchly, koltuny (zwlaszcza ogon - wyglada jak plaski dywan). tatuazu nie ma - ani za uszami ani na podbrzuszu. ogolnie bardzo przyjazna sunia.
a ludzie tam maja to raczej gdzies, koles mial problem box otworzyc (tak czesto to robia). z kontaktem telefonicznym bedzie trudno i nie ma zadnej deklaracji ze pieska zabieramy my. jesli ktos by sie pojawil teraz to poprostu go wydadza. jest szczepiony. trzeba sie spieszyc. na mnie mozesz liczyc.
[URL=http://img529.imageshack.us/i/helenaz.jpg/][IMG]http://img529.imageshack.us/img529/9734/helenaz.jpg[/IMG][/URL]

Ja czekam teraz na ostateczna decyzję dziewczyny, która zgłosiła sie jako chętna do adopcji Heleny, kontakt z nia mam równiez wyłącznie mailowy, więc nic nie przyspiesze dopóki mi nie odpisze. [B]
ANAVILMA!!![/B] Odezwij się! Helena jest do wzięcia :-)

Link to comment
Share on other sites

Psy są tam zamknięte i nikt tam się nie fatyguje ,by choć wypuścic je albo wyprowadzić kolejno choć co kilka dni .Jest tam tylko 9 psow + dwa szczeniaki.Opieka tam żadna -to raczej koczowisko dla psów -niż przytulisko .
Nawet plci Heleny nie bylo komu sprawdzić ,to co dopiero tatuażu .Dopiero dziewczyny ze schronu sprawdzily przez kraty,że to sunia -a nie pies jak stamtąd twierdzili.Dlatego też trzeba by ogłaszać tamte pozostałe psy ,żeby ludzie mogli je zobaczyć ,bo inaczej będą tam nadal jak w więzieniu . Bez wybiegu i spacerów żadnych -bez kontaktu z ludzmi.

Link to comment
Share on other sites

Odzywam sie wywolana, ale tak jak pisalam na priv do Fruzi (i specjalnie na priv, zeby nie robic zadnych nadziei (sunia co prawda nie czyta), nie jestesmy jeszcze zdecydowani, to dopiero pierwsza mysl o tym czy sie nie zdecydowac na adopcje Heli. Ale to powazna decyzja, wiec musimy ja przemyslec. Mamy 3-letniego niufa chlopca, a sunia jest niesterylizowana, juz sama mysl o operacji mnie przeraza. Od jakiegos czasu rozgladamy sie za towarzystwem dla Arona ale jednak nie wiem czy to powinna byc dziewczynka.

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to,że Anavilma i jej rodzina zastanawiają się i gdyby sunia była już po sterylce łatwiej by im było adoptować Helę ,ktora i tak niemal na pewno będzie sterylizowana .
Rezerwacja Dt jest jeszcze aktualna - trzeba niedługo poinformować ,czy ten lub inny pies tam będzie przebywał.Czy uda nam się w prędkim tempie zgromadzić na ten dt fundusze-to 15 zl/doba - dla dużego psa jak Hela.
Myslę ,że tam w dt u Jamora -prędzej uda się sunię wyadoptować -z innego zupelnie środowiska -psy mają dużo większa szansę na dom niż z takich malych przytulisk czy schronów .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anavilma']Odzywam sie wywolana, ale tak jak pisalam na priv do Fruzi (i specjalnie na priv, zeby nie robic zadnych nadziei (sunia co prawda nie czyta), nie jestesmy jeszcze zdecydowani, to dopiero pierwsza mysl o tym czy sie nie zdecydowac na adopcje Heli. Ale to powazna decyzja, wiec musimy ja przemyslec. Mamy 3-letniego niufa chlopca, a sunia jest niesterylizowana, juz sama mysl o operacji mnie przeraza. Od jakiegos czasu rozgladamy sie za towarzystwem dla Arona ale jednak nie wiem czy to powinna byc dziewczynka.[/quote]
Może ja to tak tylko zrozumialam ,ale chyba dobrze: Anavilma nie popiera sterylki czy boi się o skutki takiego zabiegu -a raczej samego przebiegu sterylki ? Jeśli nawet nie Helena -a ta druga niufowata czarna sunia ma szansę na adopcję do tej rodziny -to ta druga sunia też pewnie musi byc po sterylce ? Fruzia jest chyba bardziej w temacie tych obu suń -myślę ,że jzu proponowala Anavilmie tę druga sunię ,ale widocznie strylki obu suniek sklaniają ten domek do wyboru psa -zamiast suni do swego niufka .
Myslę,ż egdy sunia będzie po sterylce -wtedy decyzja tej rodziny będzie pewniejsza i byc może pozytywna ,ale to są tylko przymiarki ze strony tych ludzi .Nic pewnego jeszcze. Zeby pomoc Fruzi i zorientowac się ,czy mamy zbierać fundusze na sterylkę Heleny lub tej drugiej suni od Fruzi/czarnej suni/-napisalam na pw do Anavilmy ,żeby nieco okreslili swe stanowisko.Mam nadzieję ,że dobrze zrobilam.Jesli nie-to trudno ,już post poszedł.

Link to comment
Share on other sites

Na razie u Anavilmy wyskoczyły kłopoty z innymi zwierzakami, takich rzeczy nie jesteśmy w stanie niestety przewidzieć, dobrze jeśli ludzie sa odpowiedzialni i mierzą siły na zamiary. Czyli póki co niestety nie mamy domku docelowego dla Helci :-(.

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie :Moniczka,Fruzia, Dalencja ...i kto moze , jesli znajdziecie czas na oglaszanei Heli -prosimy !!!!

Jest dla niej miejsce u Jamora -zrobilam rezerwację ,moze jechać juz natychmiast -miejsce czeka -ale kasy brak !! Za dt zaplacimy z dolu -za mc - tylko musi byc po sterylce -a tu kasy nic a nic :(:-(

Róbmy cos -jesli ten drugi dt tez nie wypali -to miejsce u jamora ucieknie !!! czasu malo !!!:shake: tam bedzie ok.450zl/m-c - bo jamor za dobrze tam karmi psy ..:razz: -no moze utargujemy nieco -za tę urodę i wdzięk Heli ?? ;)
Będą razem z Shiva hasać wsrod wiśni i psó[I]w -a moze DS się trafi ??[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fruzia']Zapadła decyzja, że Michał wyciągnie Helę ze schroniska i weźmie ją na tymczas. Potrzebujemy zebrać ok. 300zł na sterylizację Heleny. Wszystkich, którzy chcą oferować jakąś kwotę na ten cel, proszę o kontakt na priva lub na mail [email][email protected][/email] Wtedy podam numer konta.[/QUOTE]

Z tego co wiem, to jeśli ktoś ze chce psa adoptować bo sterylizacje robi weterynarz z Goliny podajże na koszt gimny. Ale to obiło mi się uszy warto by się dowiedzieć. Jeśli macie numer do przytuliska to proponuje zadzownić osobiście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']sluchajcie ,moze pooglaszac hdzies sunie ,zrobic jej allegro?
tylko nie trzeba odrazu pisac w ogloszeniach gdzie ona przebywa (co by zaden pseudo jej nie capnal)
tylko podac tel ,jesli ktos sie zglosi to mozna domek sprawdzic,[/quote]

Moniczka byla chętna - jesli ma teraz czas ... ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...