Jump to content
Dogomania

Klubowa Wystawa Terierów - Nowy Dwór Mazowiecki, 17 IV 2005


tufi

Recommended Posts

Ja chciałem tylko coś napisać całkowicie abstrachując od ocen na wystawie klubowej i słuszności lokat tych czy innych psów.
Moim zdaniem za dużo w Polsce wśród bulterierów jest ocen doskonałych.
Czasami patrzę na stawkę i dziwię się dlaczego niektóre psy są doskonałe. U bulldogów angielskich oceny bdb i db to norma, a u bulli jak się gdzieś zdarzy coś niedoskonałego to wszyscy się dziwią.
A odnosząc się do oceny db za "różowy nosek" to cóż można powiedzieć, odechciewa się bawić w tę całą kynologię. A Anka to ma chyba najbardziej skrajnie ocenianego bulteriera w całej historii rasy w Polsce.
Niestety dopóki Związek Kynologiczny nie przestanie być towarzystwem wzajemnej adoracji i jako główne kryterium zapraszania sędziów na wystawy traktować koleżeństwo lub chęć rewanżu za ubiegłoroczne zaproszenie lub jakiegoś cacibka tu czy tam, to takie kwiatki w postaci ocen dobrych dla psów tej klasy co Rosemary będą się zdarzać.
Mi się już dawno w tym odechciało uczestniczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tom666']Ja chciałem tylko coś napisać całkowicie abstrachując od ocen na wystawie klubowej i słuszności lokat tych czy innych psów.
Moim zdaniem za dużo w Polsce wśród bulterierów jest ocen doskonałych.
Czasami patrzę na stawkę i dziwię się dlaczego niektóre psy są doskonałe. U bulldogów angielskich oceny bdb i db to norma, a u bulli jak się gdzieś zdarzy coś niedoskonałego to wszyscy się dziwią.
[/quote]
Nie chcę się wtrącać w oceny konkretnych psów na konkretnej wystawie, ale do wypowiedzi toma666 mogę coś dorzucić. Otóż na pewnej wystawie moja przyjaciółka była asystentem sędziego, który wkroczył na ring, rozłożył na stoliku swoje papiery i rzekł: "wystawcy przyjeżdżają na wystawy po oceny doskonałe, więc je dostaną". Po czym faktycznie rozdawał dosk. na prawo i lewo, wytykając niedoskonałości i krytykując wady - dawał doskonałą. Trzeba się było mocno natrudzić, aby załapać bdb. Przegięcia się zdarzają w obydwie strony. ALE - do takiego sędziego wielu chętnie jeździ, więc jest zapraszany i koło się zamyka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coco'][b][i] :D No bo któżby nie chciał doskonałej, jeśli czasem trzeba sporo się o nią natrudzić i najeździć ? Przecież to kosztuje ! Niemało ! :D [/i][/b][/quote]
Zwłaszcza jeśli się ma przeciętne zwierzątko i na wystawy się jeździ tylko po to, aby wyjeździć (czasami na siłę) hodowlankę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tom666']
Niestety dopóki Związek Kynologiczny nie przestanie być towarzystwem wzajemnej adoracji i jako główne kryterium zapraszania sędziów na wystawy traktować koleżeństwo lub chęć rewanżu za ubiegłoroczne zaproszenie lub jakiegoś cacibka tu czy tam, to takie kwiatki w postaci ocen dobrych dla psów tej klasy co Rosemary będą się zdarzać[/quote]
:klacz: :klacz: :klacz:
[b]Masz ogromną rację![/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka'][quote name='coco'][b][i] :D No bo któżby nie chciał doskonałej, jeśli czasem trzeba sporo się o nią natrudzić i najeździć ? Przecież to kosztuje ! Niemało ! :D [/i][/b][/quote]
Zwłaszcza jeśli się ma przeciętne zwierzątko i na wystawy się jeździ tylko po to, aby wyjeździć (czasami na siłę) hodowlankę.[/quote]

[b]Lub reproduktora![/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zapraszam do ogladania fotek z NDM - zaczelam wrzucac, max za pol godzinki wszystko powinno byc. Lepiej pozno, niz wcale, no nie?
Fotki robil moolek - dzieki :)
[url]http://www.psiaki.com.pl/categories.php?cat_id=126[/url]

Link to comment
Share on other sites

Jesli ktos ma jakies zdjecia i chcialby, zeby wrzucic je do galerii, to udostepniam serwer:

[url]ftp://ulotka.info[/url]

login: ulotka
haslo: ulotka

katalog: zdjecia

W tym katalogu kazdy moze zrobic swoj podkatalog, mozna tez wrzucac filmiki - zapraszam :) Udostepnie je na mojej stronce, jesli ktos chce skorzystac, to prosze tylko o zalozenie konta (jesli juz go nie ma), zeby zdjecia i filmy mialy Was w podpisie jako autorow.
Jesli ktos by chcial zdjecia w galerii miec w innej kategorii, niz te, ktore sa aktualnie zalozone, to prosze o info - zalozymy nowa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...