Jump to content
Dogomania

Zakup Cane corso. Proszę o pomoc...


grosik1983

Recommended Posts

Witam.

Jestem zainteresowany zakupem psa rasy cane corso. Wcześniej posiadałem Amstfforda.

Możecie mi Państwo polecić jakaś godna uwagi hodowle ? Mieszkam w domku jednorodzinnym z bardzo dużym ogrodem , pracuje w domu wiec piesek będzie miał jak w niebie.

Pozdrawiam ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grosik1983']Witam.

Jestem zainteresowany zakupem psa rasy cane corso. Wcześniej posiadałem [B]Amstfforda[/B].

Możecie mi Państwo polecić jakaś godna uwagi hodowle ? Mieszkam w domku jednorodzinnym z bardzo dużym ogrodem , pracuje w domu wiec piesek będzie miał jak w niebie.

Pozdrawiam ;-)[/quote]
Może chodzi o Amstaff + stafford (amierican staffordshire terrier , albo angielski) Co w sumie daje ,[B]że [COLOR=Black]Amstaf i amierican staffordshire terrier to to samo[/COLOR] [/B], tylko jakiś pseudohodowca o tym nie wiedział. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Tak się zastanawiam dlaczego od wejścia jestem atakowany. Nie jestem hodowca czy kimś takim. Na psa mogę sobie pozwolić ponieważ w miejscu którym pracuje mam warunki. Szef nie ma nic przeciwko wiec... A że praca jest niemal w puszczy wiec luzik...;-)

A pełna nazwa psa którego posiadam to American Staffordshire Terrier.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grosik1983']Tak się zastanawiam dlaczego od wejścia jestem atakowany. Nie jestem hodowca czy kimś takim. Na psa mogę sobie pozwolić ponieważ w miejscu którym pracuje mam warunki. Szef nie ma nic przeciwko wiec... A że praca jest niemal w puszczy wiec luzik...;-)

A pełna nazwa psa którego posiadam to American Staffordshire Terrier.[/quote]


Nikt Cię nie atakuje . Tylko każdy jest zdziwiony "rasą" Twoje psa.
[B]American Staffordshire Terrier[/B] [B]= AMSTAFF [/B],a nie jakiś [B]Amstfford [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grosik1983']Tak się zastanawiam dlaczego od wejścia jestem atakowany. Nie jestem hodowca czy kimś takim. Na psa mogę sobie pozwolić ponieważ w miejscu którym pracuje mam warunki. Szef nie ma nic przeciwko wiec... A że praca jest niemal w puszczy wiec luzik...;-)

A pełna nazwa psa którego posiadam to American Staffordshire Terrier.[/quote]

Sporo jest hodowli godnych polecenia, Del Orte, Blekitna Przystan, Some Place Else, Bastion Gwiazd, CC Star Light MS, Eliminator, Fee Fee...

Jesli moge spytac, dlaczego Cane Corso??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witajcie.
Jestem fanką Cane Corso, strasznie mi się podoba ale cy to jest pies dla nas?? :-(
Mieszkam w bloku, mieszk. ok. 60 mkw., 3 pok., mam 2 dzieci (10 i 7 lat) z mężem no i z dziećmi chemy mieć psa.
Dzieci oczywiści preferują goldena lub labradora ale my chcemy psa, ktory by nie wylizał złodzieja na śmierć ;-)
CC są psami - z tego co czytałam - rodzinnymi jak i strużującymi i mają świetny charakter.
Już sama nie wiem co robic, wydaje mi się,że dałabym sobie rade z takim psem, miała już kiedyś dwa psy, małe ale bardzo mnie słuchające.
Poradzcie :-)

Link to comment
Share on other sites

Charakter owszem swietny, zalezy co kto lubi wiadomo...ale to psy naprawde trudne w wychowaniu i ulozeniu. Wiele CC i rodowodowych i bez rodowodu po roku czy 2 laduje w schronisku bo wlasciciele sobie nie radzili. Przeroslo ich wychowanie, owszem slyszeli ze trudne, ze uparte ale mysleli ze sobie poradza bo mieli kiedys pieska i piesek sie ich sluchal. Ciezko odpowiedziec na pytanie czy to pies dla Was. Poczytajcie troche o wychowaniu, o tym jakie problemy moga was spotkac. I koszty utrzymania tez sa spore, nie daj Boze jak pisiko bedzie wymagalo leczenia...koszmar.
Decyzja powinna byc naprawde gleboko przemyslana. Wybierzcie sie do hodowli, porozmawiajcie z hodowca (tylko dobrym).
Cc mimo ze molos potrzebuje sporo spacerow, aktywnosci, mega socjalizacji!!, szkolenia. Przez pierwsze 1,5 roku trzeba naprawde porzadnie sie przylozyc i to od chwili przybycia malucha do domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...