Jump to content
Dogomania

Spanie nie tam gdzie powinien.


Phate25

Recommended Posts

Witam.

Walcze i walcze z moim maluchem ale nie wiem jak robic to najefektywniej.
Otoz problem jest nastepujacy:
Piesek za mlodu zostal przyzwyczajony do spania w lozku ( to nie bylem ja ) i teraz nie wiem jak go oduczyc. ma swoje kojo ale wogole do niego nie zaglada, chyba ze sie bawi to czasem wchodzi i "kopie" w nim. Chcialbym zeby tam bylo jego miejsce relaksu i odpoczynku, jak to zrobic ??

Aha i jeszcze jedno, nie wiem czy tak powinno byc ale piesek jest strasznie do mnie przywiazany. W domu praktycznie nie odstepuje mnie na krok, gdy ide do kuchni on za mna, ide do lazienki on siedzi na korytarzu i czeka az wyjde, jak kladzie sie spac/odpoczywac to zawsze na moich stopach lub obok nich .

Czy to normalne ?? Piesek ma ok 5 miesiecy i jest to york ( samiec )

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie nie powinno byc tak, ze pies ciagle Cie "pilnuje".
Poczytaj podforum Sam w Domu, m.in.:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f461/sam-w-pokoju-sam-w-domu-5913/[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f461/jak-przyuczyc-szczenie-do-samotnosci-21563/[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f461/jak-oduczyc-psa-spania-w-lozku-30219/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Phate25']

Piesek za mlodu zostal przyzwyczajony do spania w lozku ( to nie bylem ja ) i teraz nie wiem jak go oduczyc.
........ jest to[B] york[/B] ( samiec )[/quote]

Z tym chodzeniem za Tobą to przesada z jego strony , ale spanie w łóżku ? Przecież on nie zajmuje dużo miejsca:cool3:.

Link to comment
Share on other sites

Właściciele psów dzielą się na 4 grupy
- 30% przyznaje że psy śpię w łóżku
- 30% TWIERDZI, że ich psy nie śpią w łóżku :diabloti:
- 30% MYŚLI, że ich psy nie śpią w łóżku (tylko rano dziwnie kołdra w nogach podskakuje... :eviltong:)
- No i ostatnie 10% to ci których psy naprawdę nie śpią z nimi w łóżku. Ten fenomen nie jest do końca zbadany i nie wiadomo, czy to wpływ genialnej tresury, czy też np. nogi im śmierdzą i psy wolą spać na swoim posłanku :lol:

A jak się już raz psu pozwoliło, to teraz ciężko będzie to zmienić ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Phate25']Witam.




Aha i jeszcze jedno, nie wiem czy tak powinno byc ale piesek jest strasznie do mnie przywiazany. W domu praktycznie nie odstepuje mnie na krok, gdy ide do kuchni on za mna, ide do lazienki on siedzi na korytarzu i czeka az wyjde, jak kladzie sie spac/odpoczywac to zawsze na moich stopach lub obok nich .

Czy to normalne ?? Piesek ma ok 5 miesiecy i jest to york ( samiec )[/quote]

To jest bardzo normalne .... Mój pies robi tak od samego początku.Jest jeden wyjątek : na spacerze jak go wołam ... to udaje ,ze mnie nie zna . :roll: A jeśli chodzi o zostawanie w domu to nie mam problemu.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie uznacie mnie za dziwną, ale ja bym chciała żeby mój psiak spał ze mną w łóżku, a ona na odwrót, poprostu na łóżku jej za gorąco(Siberian Husky),
Czy uważacie, że jeśli pies śpi w łóżku to oznaka dominacji?
Moja Amber śpi w łóżku, ale tylko jak jesteśmy na obozie. Może dlatego że przy właścicielu czuje się bezpieczniej w obcym miejscu. Czy to może być to?

Link to comment
Share on other sites

Nasza suka w nocy nie śpi z nami w łózku, ale jak nie ma mojego chłopaka, to przyznaję się , że sama ją zachęcam , żby ze mną pospała, naprawdę to lubę:loveu: Ale jak tylko mój mężczyzna wraca to ona hop i z łóżeczka i obie udajemy , że nigdy w nim nie była:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewka122']
Czy uważacie, że jeśli pies śpi w łóżku to oznaka dominacji?
[/QUOTE]A jesli dziecko spi w łózku przy matce to znaczy ze ja dominuje?
A jesli psy spia przytulone do siebie to kto kogo dominuje?
A jesli kot śpi z psem na jego posłaniu to znaczy ze go dominuje?
;)
A kto dominuje w tym towarzystwie? ;)

[IMG]http://images30.fotosik.pl/207/5480e8bfe62f82c3med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź ;)
W takim razie nie widzę przeszkód, aby mója Ambercia ze mną spała ;)
P.S. Przpraszam, jeśli to było dla Was oczywiste, ale wolałam się upewnić ;)
Bo nas na obozie uczyli, że pies może wyjść na łóżko tylko jeśli właściciel wyrazi na to zgodę, dlatego się pytam ;)
Jeszcze raz dziękuję ;)

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś też wyczytałam , że takie wspólne spanie bardzo psa go uspokaja i wycisza, u nas to nie wiem czy nie jest na odwrót, bo dla mnie to jest cudowny relaksik , jak się razem przytulamy i mi tak słodko pochrapuje do uszka:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']A jesli dziecko spi w łózku przy matce to znaczy ze ja dominuje?
A jesli psy spia przytulone do siebie to kto kogo dominuje?
A jesli kot śpi z psem na jego posłaniu to znaczy ze go dominuje?
;)
A kto dominuje w tym towarzystwie? ;)

[IMG]http://images30.fotosik.pl/207/5480e8bfe62f82c3med.jpg[/IMG][/quote]
Oj przepraszam, źle przeczytałam Twojego posta i nie zauważyłam pytania:cool1:(cała ja):mad:
Jeśli faktycznie spojerzeć na to z tej strony to wydaje mi się, że nikt nie dominuje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewka122']
Bo nas na obozie uczyli, że pies może wyjść na łóżko tylko jeśli właściciel wyrazi na to zgodę, dlatego się pytam ;)
[/QUOTE]Wazne zeby pies był nauczony podstawowych komend i złaził z łózka na kazde polecenie.
Problemy zaczynaja sie wtedy gdy własciciel zamiast uczyć posłuszenstwa robi psu z mózgu wode i raz karci i zwala psa siłą z łózka a innym razem nie.
Ja psów tego nie uczyłam ale one i tak "pytaja"czy moga wleźć . Podchodza i czekaja na zaproszenie. Dla mnie to wygodne bo gdy sa brudne i mokre to albo ich nie zapraszam a jezeli już, to mam czas żeby rozłozyć dla nich nieprzemakalny koc. Burki kłada sie na nim grzecznie a ja nie musze spac w piaskownicy :evil_lol:
[quote name='ewka122']Oj przepraszam, źle przeczytałam Twojego posta i nie zauważyłam pytania:cool1:(cała ja):mad:
Jeśli faktycznie spojerzeć na to z tej strony to wydaje mi się, że nikt nie dominuje...[/QUOTE]
Zdjecie pochodzi z finskiej hodowli puli i nalezy do moich ulubionych.
Miałam jeszcze lepsze, z czeskiej hodowli cavalierów ale skasowałam przez przypadek. Był na nim mężczyzna spiacy na wielkim łóżku, a wokół niego 6 czy 7 psów :loveu:
[quote name='yuki']Gdzieś też wyczytałam , że takie wspólne spanie bardzo psa go uspokaja i wycisza, u nas to nie wiem czy nie jest na odwrót, [/QUOTE]Bo to działa w obie strony. :lol:
Moje psy przez trzy lata nie wchodziły do łózka. One sie nie pchały, ja nie zapraszałam i tak nam sie żyło higienicznie i miło.
Po trzech latach stwierdziłam ze nie po to mam takie kudłate psy zeby sobie odmawiac przyjemnosci wtulenia sie w futra na kanapie. No i zaczełam je zapraszac i pokazywac ze na nowym legowisku jest fajnie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Coś w tym uspokajaniu jest, dla mnie to jest miód cud jak wracam z pracy, albo szkoły, idę na spacerek , a potem obiadek i hop na popołudniową drzemkę z piesem:p nic tak nie jest w stanie ukoić moich nerwów, jak łeb wtulony pod moją pachę:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']A jesli dziecko spi w łózku przy matce to znaczy ze ja dominuje?
A jesli psy spia przytulone do siebie to kto kogo dominuje?
A jesli kot śpi z psem na jego posłaniu to znaczy ze go dominuje?
;)
A kto dominuje w tym towarzystwie? ;)

[IMG]http://images30.fotosik.pl/207/5480e8bfe62f82c3med.jpg[/IMG][/quote]
Boska fotka:loveu:, więc na tym zdjęciu zdecydowanie "dominuje" czarnuch na łóżku, myślę, że mówi starszej pani, że też by coś zjadł:evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...