Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
ikucha

Grzegorz Weron

Recommended Posts

Sędziował nas w maju w Bytomiu w klasie Baby- dostaliśmy bardzo szczegółowy opis- bardzo dobry z resztą, miły, wyrozumiały sędzia. Jak pies nie chce pokazać zębów daje mu chwilkę żeby zmienił zdanie- nie robi problemów tam gdzie ich nie ma.

Mam bardzo dobrą opinię.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podnosze wątek tego sędziego. Czy ktos może się podzielić jeszcze informacjami? Na co zwraca szczególną uwagę, jakie psy preferuje, jaki wpływ ma ruch na ogólną ocenę czy ogląda zęby do samych migdałków czy poprzestaje na zgryzie? Czy jest wyrozumiały dla młodych psów?

Podzielcie się spostrzeżeniami proszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sędzia wyrozumiały, bardzo sympatyczny, z dobrym podejściem do psiaków.
Oceniał nas 2 razy, za każdym dostaliśmy dokładny opis.
Zębiska może pokazywać właściciel, a jeżeli psiak nie ma ochoty na otwieranie paszczy "za karę" ma zrobić kółeczko po ringu :-) , a potem następuje kolejna próba oglądania szczęk.
W Nowym Sączu podczas oceniania lał deszcz, Pan Weron pozwolił psiaki pokazywać w namiocie, tak żeby nie mokły.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona z pracy tego sędziego, szczerze polecam! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Błyskotka']Ten pan dopiero zrobił uprawnienia na nasza grupę ;).[/QUOTE]

ten pan oceniał nas w kielcach teraz w listopadzie i niestety typowy piekny szpic wilczy przegrał z keshondem:( nie rozumiem dlaczego ale to była decyzja sedziego.......:(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja wystawiałam u pana labradora w klasie baby, wspominam tego sędziego chyba najlepiej ze wszystkich u których do tej pory byłam. Bardzo miły, wyrozumiały dla babika... co prawda byliśmy wszyscy zdziwieni kiedy dał BOBa suce z klasy użytkowej, ale ogólnie mysle, ze ocenial bardzo dobrze

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='szalej']co prawda byliśmy wszyscy zdziwieni kiedy dał BOBa suce z klasy użytkowej, ale ogólnie mysle, ze ocenial bardzo dobrze[/QUOTE]

ooo, jeśli nie dyskryminuje użytkowych, to ma u mnie duży plus :diabloti:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcąc nie chcąc natrafiliśmy na sędziowanie pana Werona :)
Nasze wnioski - pan Weron bardzo chce pokazać, że jest surowym sędzią, ale jego uzasadnienia to po prostu cyrk, więc robi się z tego komedia, a nie surowa ocena :diabloti:
Niekonsekwentny - w jednej klasie ucina psu CWC za wąską klatkę, po czym psu z innej klasy daje BOB, choć klatkę ma jeszcze węższą :evil_lol:

Zęby sprawdzał sam, psa ocenił nam niemal bezdotykowo - dotknął ręką do żeber i nic poza tym, nawet jajek psu nie sprawdził.
Szuka na siłę wad, których nie ma, a wady widoczne gołym okiem podaje jako zalety :laugh2_2:
Słowacy na drugi dzień po jego ocenie śmiali się w głos i pytali skąd Polska wytrzasnęła takiego sędziego :evil_lol:

Bejbikowi w innej rasie dał wo bez nominacji na finały... bo chrząstka ucha nie jest jeszcze idealnie sztywna, gdzie uszy psu ładnie stały ;)

Polak za granicą niech lepiej mówi do niego w każdym języku, tylko nie polskim :eviltong:

We wszystkich rasach prawie same dosk bez wniosku ;) Edited by mychaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz spotkałam się z takim sędzią kynologicznym i szczerze mam nadzieję, że już nigdy takiego nie spotkam... Człowiek niemiły, traktujący wystawców z góry i wprowadza taką atmosferę, że wystawca staje się przy nim "malutki" i aż boi się odezwać. Stara się na siłę pokazać, że jest wszechstronny, obeznany i surowy, ale kończy się na tym, że jego oceny są po prostu śmieszne i żenujące. Na ostatniej wystawie, na której sędziował 3/4 psów wyszło z oceną dobrą lub bardzo dobrą, a te doskonałe dawał na siłę. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tym, żeby np. w rasie, w której było 6 klas, do porównania szło tylko 2 psy, bo dosłownie tylko one dostały ocenę doskonałą. Szuka na siłę wad u psów, wymyśla takich, których nie ma, a co najśmiejszeniejsze psy, które nie pasują do wzorca lub posiadają widoczne wady np. sporą nadwagę zajmują u niego pierwsze miejsce - zupełny brak konsekwencji, lub znajomości. Ludzie wprost stali dookoła ringu i śmiali się z jego komentarzy, zachowania i ocen. Do wystawców zwraca się bez szacunku, na "ty", w dodatku próbuje żartować, ale wychodzi to bardziej chamsko niż zabawnie. Z pewnością do tego pana już nigdy nie wrócimy, bo naprawdę szkoda nerwów na coś takiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie również mieliśmy zaszczyt poznać tego pana. Serdecznie nie polecam wystawiania psów na wystawach gdzie sędziuje ten pan,poprostu strata czasu. Sędzia bardzo arogancki, opisy i oceny tragiczne. Dwie wystawy dzień za dniem, ocena z pierwszego dnia pies doskonały (druga lokata na 8 psów) wspaniały opis, ocena z drugiego dnia tego samego pieska ocena dobra opis przeczący wcześniejszemu. Drugi przykład to ocena szczeniąt które tak naprawdę przyjeżdżają obyć się z wystawą, ocena szczeniaka 4-5 miesięcznego bez żadnych wad  opis dobry zgodny z wzorcem a ocena mało obiecująca, chyba się ktoś źle czuł (zniechecajmy dalej młodszych kolegów napewno przyjadą na kolejne wystawy). Omijajcie wystawy z takim sędzią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×