Jump to content
Dogomania

FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)


3 x

Recommended Posts

[quote name='KWL']To oczywiste, są bardzo bliskimi krewnymi kaukazów :-) Wszystkie wielkie psy pasterski tak mają :-) tylko kaukazy ekstremalnie :-)[/QUOTE]

W Krakowie naprzeciwko mojej mamy mieszka Kaukazka bez przedniej lapy, jak chodzi o mnie to byla bardziej przyjacielska niz moja podhalanka, ktora na obych sprawia wrazenie,
ze ich zje z kopytami :):) Nie zrobi tego, ale oni nie wiedza ;);)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coronaaj']Przepiekna!!!! Co z ta noga?[/QUOTE]

wiem tyle co napisałam wczesniej
jak bedzie sens operowania to Melisa będzie operowana
podobno są dwa miejsca gdzie jeśli będzie to możliwe (tzn operacja) to najprawdopodobniej w jednym z tych dwóch ośrodków - jeden to Wrocław drugi Brno

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Wiem, ze to niewiele, ale gdyby było trzeba coś przetłumaczc na czeski albo z czeskiego, to ja mogę.[/QUOTE]

będziemy pamiętac :)
jak coś będę wiedzieć to oczywiście dam znac
na razie skupiamy się (tzn ja i nie tyle skupiam co siedzę jak na bombie) na tym, zeby jedna z sun z wakacyjnych wyrzutków trafiła do DT
Iza pewnie ma tysiąc innych rzeczy na głowie, ale pewnie i tak do niej dzisiaj zadzwonię wypytac czy dogadała transport mopki

cały czas mam to zaległe rozliczenie Freda
kurcze chyba zaprzyjaznię się z laptopem na weekend
po ostatnich finansowych zawirowaniach mamy o tyle komfortową sytuację, że wiem, że Fred jest na plusie.

z ogłoszeń zpakietu który wykupiła Kaja i Aza cisza :(
kurcze
mógłby Fredzioch znaleźć dom
raz że dla niego będzie lepiej, bo będzie miał swój teren do biegania (bo tylko taki domek z własną psią bieżnią go dostanie)
dwa byłoby to niesamowitym odciążeniem dla Izy

dobrze się u niej nie dzieje, gmina się nie wychyla z chęcią pomocy
wręcz przeciwnie zachowują się jakby chcieli się ich wszystkich z tej góry pozbyć :(

rozmawialam juz kilak razy z Iza na temat finansów tych pomocowych
i chyba przyszła pora zakończyc akcje ogólnopomocową
zostało nam niespełna 400 zł (bez 15 zł)
chciałabym dozbierać te 15 zł tak, zeby było 400 zł i przelać Izie na siano dla koni
teraz u nich jest najwieksza bieda
nie wiem czy widzieliscie, ze powstaje watek ogólnokoński tzn koni pod opieką Biafry?
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/193525-Od-Okiego-po-Melisę-konie-pod-opieką-Biafry-wątek-zbiorczy-)"]Od Okiego po Melisę - klik[/URL]
tam będziemy chciały przenieśc pomoc dla koni
tutaj zostałaby kaukazia - w szczególności dla Freda ale też dla pozostałych kaukazów w razie gdyby coś się działo
kunedlki i wszystko psie co nie jest kaukazem też mają swój osobny wątek
a koty by się gdzies w międzyczasie ulokowało ;)
tzn myślę, że kociaki - z nimi jest najmniej zawirowań, gościłyby po troszę u kaukazów po trosze u kundelków i na miau gdzie jest jeden zbiorczy wątek

a propo kociaków - pisąłam o tym kociaku odłowionym z urazem miednicy co ju z wrócił do siebie - koszt operacji i pobytu w klinice - [B]160 zł[/B]
z miau kociak dostał najpierw 40 zł (zaległa wpłata na kocią karmę)
i dzisiaj dostał 200 zł z których 120 pojdzie na spłatę jego długu
a reszta będzie do zadysponowania wg uznania Izy
ale pewnie pojdzie na wyrzutki - tam jest 2 tys długu
albo na konie u których też jest niewesoło i przymierzamy sie do akcji zbierania funduszy na musli

co jeszcze próbujemy ?
ano udało się utworzyć konto Fundacyjne na allegro gdzie na razie wystawiamy adopcyjne allegra kundelków
ale będziemy, tzn to już musi Iza osobiście, starac sie o nadanie kontu ststusu umożliwiajaćego wystawianie aukcji charytatywnych , co znacznie zmniejszyłoby koszty wystawiania allegro cegiełkowych, do których też się przymierzamy :)

ale się rozpisałam :oops:

[COLOR="#800080"][B][B]kto dorzuci kilka zł zeby zaokrąglić do 400 zł pieniązki pomocowe?[/B][/B][/COLOR]
(brakuje niecałych 15 zł)

Link to comment
Share on other sites

wysłałam biafrze 202,50.
10 to deklaracja październikowa, z przyzwyczajenia napisałam, że dla bacy, ale na wielkopsy boguszyckie.

reszta to z bazarku, też na wielkopsy boguszyckie. jka dojdzie, potwierdzcie na bazarku, dobrze:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/192067-OSTATNIE-GODZINY!-ŁAP-SZANSĘ!-do-13.09-21.00[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewikS']poprosze nr konta na pw.
i nieśmiało przypominam, że gdyby coś było trzeba.... to dajcie znać :)[/QUOTE]
zaraz wysyłam pw
dziękuję :)

pamiętamy
poki co szykujemy sie do zbierania pieniązków na musli dla koni
musimy wykorzystac szanse, zwłaszcza ze na część mamy sponsora ;)
(czyt. na dniach pojawi się wielki bazarek z niczym ;))

[quote name='sleepingbyday']wysłałam biafrze 202,50.
10 to deklaracja październikowa, z przyzwyczajenia napisałam, że dla bacy, ale na wielkopsy boguszyckie.

reszta to z bazarku, też na wielkopsy boguszyckie. jka dojdzie, potwierdzcie na bazarku, dobrze:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/192067-OSTATNIE-GODZINY!-ŁAP-SZANSĘ!-do-13.09-21.00[/URL][/QUOTE]

będę od poniedziałku ścigac Izę, żeby sprawdziła i potwierdziła :)



a teraz info dnia ;)
[B]Fred [/B]w niedzielę jedzie na zapoznanie do domu
Pan wypatrzył go w ogłoszeniach wykupionych przez Kaję i Azę :), bo innych chyba nie ma
i go chce, podoba mu się z opisu i z wyglądu
dom pod Niepołomnicami tam gdzie są konie, tzn nie nie dokładnie tam ale tamte okolice
jakies 70-80 km od Izy
trzymajcie kciuki aby Fred jechał tylko w jedną stronę ;)
i żeby do niedzieli pan się nie rozmyślił
prosze......
pan jest po rozmowie z Izą
brzmiał obiecująco
kciuki, kcuki i jeszcze raz kciuki potrzebne


dzisiaj sunia w typie mopa pojechała do domu do Krakowa
spakowała się na kilka godz przed planowanym wyjazdem do DT do Inowrocławia
prosze aby to nie był sen, aby zarówno suni i Fredowi sie udało

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rencia42']Szkoda ze się nie udało, ale cały czas mam nadzieje ze trafi do tego naprawdę swojego domku.[/QUOTE]

[quote name='Kaja i Aza']Balam sie oddychac, no i niestety slusznie. Dobrze, ze chociaz ktos jednak czyta te ogloszenia, moze trafi sie wlasciwy czlowiek.[/QUOTE]


też mam nadzieję, że kiedyś Fred trafi do swojego dobreg domu

Link to comment
Share on other sites

na pewno sie uda! a u tej rodziny jakiś inny pies znajdzie dom, i dobrze.
ja tez wiedziałam, ze fred to nie koń! choć miałam watpliwości, bo koni absolutnie nie ogarniam, czy nie ma wśród nich jakiegos freda ;-).


korzystając z okazji zapraszam na watek wczorajszej smutnej interwencji:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/193892-CO-STOI-NA-ŚRODKU-ULICY-10-ran-4-w-uchu-41st.gorączki-apatia-sierść-jak-skorupa..?p=15484682#post15484682[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']oby, bo chłopak miał do tej pory przerabane...

3 x cos zamilkła, pewnie się zastanawia, jak tu swoje skarpety odebrać :evil_lol:[/QUOTE]


hehe jakbyś zgadła
nawet zaczełam na watku mieszka pisac o skarpetach
zwłaszcza ze dzisiaj was widzialam
tzn Ciebie Zosię i jeszcze "coś" ;)
ale akurat jechalam tramwajem i rozmawialam z iafra bo tak to bym pewnie wyskoczyła i goniła ;)

skoro juz sie wygadalam, ze rozmawialam z Iza to powiem wam o kim
o Melisie - to ta kobyła ta w wielkie łaty
ma szansę na operację
są dwa ale
pierwsze ale to takie że do tej pory tylko kilka koni miało taka operacje w Polsce i żaden nie przezył (i to nie kwestia umiejętności lekarzy bo Melisa pojedzie do najlepszego, tylk to taki rodzaj operacji
drugie ale - jeśli nieoperowana zrobi sobie cokolwiek w druga przednią nogę - nie da rady i będzie trzeba ją uśpic, a o kontuzję na jesieni jak jest plucha i błoto czy w zimie koniu z jedna sprawną nogą nietrudno :(
trzecie małe ale - koszt to min 8 tys :shake: :crazyeye:
pomimo tych ale Iza skłania się ku operacji i ja ją w tym mocno popieram
jest jedno co przemawia za operowaniem
to nie jest nasza fanaberia to jest operacja ratująca życie

tylko jest tez wielkim znakiem zapytania bo tak naprawdę niewiadomo czy się uda :-o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...