Jump to content
Dogomania

Śląsk- zagłodzony pies z Sarnowa. MA DS !!


silver_shira

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli pies miałby być wydany "na gębę" - bez oświadczenia się o zrzeczeniu, wtedy może po niego podjechać każdy z okolic Będzina i w schronie powiedzieć, że znalazł, że się błąkało. I sprawa byłaby rozwiązana. Nawet jeśli sosnowieckie schronisko, to nie najlepsze, to zawsze lepsze, niż pobyt u tych ludzi. Wiadomo już , że kobieta chce go oddać i to bardzo chętnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']A po co informować schronisko, że pies jest z Sarnowa, które podlega schronisku w Sosnowcu? to jedno z gorszych schronisk... może lepiej po prostu powiedzieć, że pies został znaleziony w centrum Katowic? albo jakiejś dzielnicy? wątpie, że zgodzą się go przyjąć gdy się powie, że jest z Sarnowa.[/quote]
A mni ciekawi, dlaczego Sosnowiec jest jednym z gorszyh? Pytam spokojnie bo nie wiem. Wyadoptowałam z Sosnowca ogromną ilość psów i każdy był pojedzony i zdrowy. Z Katowic za to NIGDY już nie wyadoptuje psa rodzinie z dzieckiem/mi. 5 psów padło po adopcji mimo natychmiastowego rozpoczęcia leczenia na nosówke....
W Sosnowcu strasznie brzydko. Ale pani mi zawsze ciut doradza. W Katowicach niby kraty w boksach pomalowane, ale psy wymiotowały ( wyadoptowane) zjedzoną wykładziną ( o dziwo- identyczną jak w bokssach...) i wymagały bardzo kompleksowego leczenia.
Liczba psów wziętych z Sosnowca w ciągu wielu lat sięga 40 a psów z Katowic - zatrzymała się na 12. 8 z nich nie żyje - nosówka ostatnie stadium.....

Co do pomoy. Mieszkam na miejscu, ale niestety moje życie składa się z pracy. Kończę ją po 19-tej a zaczynam o świcie. Nie ma opcji na razie wolnego czasu....Mam tak od kilku miesięcy i tyle. Na razie mam do wyadoptowania 4 letnią niufke z początkiem cieczki..... I ech, bo ludzie szykują sie na wakacje a nie na przygarnięcie psów. Martwy czas :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']A mni ciekawi, dlaczego Sosnowiec jest jednym z gorszyh? Pytam spokojnie bo nie wiem. Wyadoptowałam z Sosnowca ogromną ilość psów i każdy był pojedzony i zdrowy. Z Katowic za to NIGDY już nie wyadoptuje psa rodzinie z dzieckiem/mi. 5 psów padło po adopcji mimo natychmiastowego rozpoczęcia leczenia na nosówke....
W Sosnowcu strasznie brzydko. Ale pani mi zawsze ciut doradza. W Katowicach niby kraty w boksach pomalowane, ale psy wymiotowały ( wyadoptowane) zjedzoną wykładziną ( o dziwo- identyczną jak w bokssach...) i wymagały bardzo kompleksowego leczenia.
Liczba psów wziętych z Sosnowca w ciągu wielu lat sięga 40 a psów z Katowic - zatrzymała się na 12. 8 z nich nie żyje - nosówka ostatnie stadium.....

Co do pomoy. Mieszkam na miejscu, ale niestety moje życie składa się z pracy. Kończę ją po 19-tej a zaczynam o świcie. Nie ma opcji na razie wolnego czasu....Mam tak od kilku miesięcy i tyle. Na razie mam do wyadoptowania 4 letnią niufke z początkiem cieczki..... I ech, bo ludzie szykują sie na wakacje a nie na przygarnięcie psów. Martwy czas :-([/quote]


trochę się zmieniło :shake: sosnowiec jest gorszy niż Kat teraz :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']jezeli on jest wychudzony, osłabiony, albo chory itd to a Kat pewnie zostanie uśpiony, a w Sosnowcu zlapie jakiegoś wirusa :roll:[/quote]
Hmm... Tego nie możesz przewidzieć. Pewne jest natomiast, że właścicielka chce go uśmiercić. DT to byłaby bajka!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_K&S_']Niedawno brałem psa z katowickiego schronu. Wiele się zmieniło przez ostatnie 5 lat kiedy tam byłem po innego psa. Nie sądzę, żeby go uśpili, ale....ale nie ja będe sądził:-([/quote]

Dokładnie, wiele się pewnie zmieniło, a lada moment ruszy też wolontariat w schronisku katowickim pod patronatem Fundacji SOS. Z tego co wiem to teraz w Sosnowcu wiele psów choruje na parwo, zwłaszcza szczeniaki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Dokładnie, wiele się pewnie zmieniło, a lada moment ruszy też wolontariat w schronisku katowickim pod patronatem Fundacji SOS. Z tego co wiem to teraz w Sosnowcu wiele psów choruje na parwo, zwłaszcza szczeniaki...[/quote]
Tak. Wiem o tym wolontariacie i jeszcze raz podkreślam, że katowickie schronisko uchodzi za najlepsze w regionie.
[B]Ale... pozostaje jeden "mały" problem: kto ma samochód i może zabrać psa. Moim zdaniem tego trzeba szukać najpierw, a DT, to już potem się można martwić[/B].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='silver_shira']Naprawdę nikt nie mógł by wziąć go na DT? .... chociaż na jakiś czas :-( trzeba go porządnie odkarmić,odrobaczyć i na pewno wykąpać
a przede wszystkim otoczyć opieką i sercem którego na pewno dawno już nie czuł...:placz:[/quote]
Szukam, pytam, dzwonie. Na razie echo. U mnie wszyscy zapsieni. Ja też.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_K&S_']
[B]Ale... pozostaje jeden "mały" problem: kto ma samochód i może zabrać psa. Moim zdaniem tego trzeba szukać najpierw, a DT, to już potem się można martwić[/B].[/quote]
Mój brat może go zabrać samochodem :multi:
[B]EDIT : MAM DOM TYMCZASOWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B]! :multi::multi::multi::multi:
kolega brata go weźmie!!!!!!!!!!!!!
Jutro będe znała szczegóły
Być może ten DT będzie DS :multi: ale to się jeszcze okaże o matko ale się ciesze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='silver_shira']Mój brat może go zabrać samochodem :multi:
[B]EDIT : MAM DOM TYMCZASOWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B]! :multi::multi::multi::multi:
kolega brata go weźmie!!!!!!!!!!!!!
Jutro będe znała szczegóły
Być może ten DT będzie DS :multi: ale to się jeszcze okaże o matko ale się ciesze[/quote]


trzymam :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_K&S_']Jak ktoś załatwił , to musiałbym go skontaktować z Barbarą Hutt - inspektor. To ona zadecyduje. Ale mi mówiła , że zabiera go do katowic. Uwierzcie to dobre schronisko, które współpracuje z wolontariuszami[/quote]

jak to ona zadecyduje? jak jest DT i to z możliwością DS to chyba lepsze niż oddać psa do schroniska czy nie? :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']jak to ona zadecyduje? jak jest DT i to z możliwością DS to chyba lepsze niż oddać psa do schroniska czy nie? :shake:[/quote]
Możliwe, ale zgodnie z ustawą - decyduje inspektor, czy odda na dt

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daria_13']Jejciu jak inspektor może decydować za nie swojego psa?? a nawet jeśli to przecież każdy człowiek, który ma serce nie odda psa do schronu- nawet najlepszego, jeśli jest możliwość DT!!! K&S ze wszystkim się spieszysz i na każdym wątku są przez to nie ścisłości, niestety[/quote]
Po pierwsze tu trzeba się śpieszyć, a po drugie inspektora obowiązują procedury. Musi przynajmniej porozmawiać osobiście z osobą, która go weźmie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...