Jump to content
Dogomania

Szarik wieczny tułacz już bezpieczny w hotelu marzy o DOMU tylko dla siebie!


bazylowa

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aż mi się żołądek zawiązał w supełek jak przeczytałam wiadomość.
Tak bym chciała, żeby to był Szarik tego Pana.
Połączyłam zdjęcia dla porównania i chyba maseczki są różne, ale...

[IMG]http://images40.fotosik.pl/200/b825fed358db6748.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Nie pozostaje nic innego tylko poczekać ;)
Pietrucha, Bazylowa, może dałoby radę wypytać B. skąd takie imię dla psa?

Całe umaszczenie u ONów się z wiekiem zmienia. Starsze psy płowieją często, czarne robi się czekoladowe, rude - piaskowe. Maska też się zmienia.

Oba psy mają taką stromą doopkę, oba mają płaskie łapki, oba mają łokcie nieco na zewnątrz. Nie wiem, czy to widzicie - ten drugi Szarik ma ciut nierówno osadzone uszy. Nasz Szarik też tak ma, choć przeważnie to nie jest zauważalne.

Bazylowa, swojego psa się pozna, jasne. Tylko na fotkach czasem pies wychodzi nieco inaczej niż wygląda w rzeczywistości. A węgry wszystkie są takie same :eviltong::eviltong::eviltong:;)

Pies po 1,5 roku nie powinien mieć najmniejszych problemów z poznaniem właściciela :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mal']Pies po 1,5 roku nie powinien mieć najmniejszych problemów z poznaniem właściciela :)[/quote]

Od kiedy mam swojego psa z Emira zastanawia mnie to, czy sunia poszlaby za swoim starym panem/pania chociaz slodko na pewno tam nie miala, skoro znalazla sie w lesie. Znowu to pytanie wraca przy Szariku, czy od razu rozpozna i radosnie sie rzuci - jesli oczywiscie to prawdziwy pan Szarika. Macie doswiadczenia jak to jest?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bazylowa']Ta jasne :eviltong: Tak samo jak ONy. Szary i Wegas są najlepszym przykładem. Normalnie kropka w kropkę.[/quote]

Moi sąsiedzi nie odróżniali Wegasa i Torta :D nawet tacy zapsieni.

[quote name='Cantadorra']Macie doswiadczenia jak to jest?[/quote]

Jeśli to byłby pan Szarika to nie powinno być żadnych problemów. Szary miał dobrze, tam skąd przyszedł, to po nim widać :) A poprzedni mój psiul, Tort, po nawet roku niewidzenia rozpoznawał znajomych ludzi po głosie lub zapachu ;)

Link to comment
Share on other sites

Wątek Szarika czytam już od jakiegoś czasu a trafiłam na niego dzięki [B]Bazylowej[/B]....
Jak dla mnie to z pyszczka to ten sam Szarik , te same oczka , to samo spojrzenie , fakt sierść trochę inna ale może to wynik upływu czasu , pory . roku , diety czy choroby
Niewiarygodne gdyby okazało się to prawdą :)

A to historia potwierdzająca że pies nawet po długim czasie poznaje swojego pana ...trochę nietypowa ;)
Dawno temu , tuż po wojnie rodzice mojej mamy przygarnęli bezdomnego psa, owczarka alzackiego , włóczącego się w okolicy Oświęcimia.
Było bardzo prawdopodobne że pies ten należał do "obsługi" obozu koncentracyjnego . Dziadek mój był wojskowym , i uczestniczył w wyzwalaniu obozu a parę miesięcy później w transporcie niemieckich jeńców do obozu jenieckiego . Pies nie rozstawał się z dziadkiem , przykro przyznać na początku był agresywny i tylko jego słuchał. Pewnego dnia podczas przechodzenia wzdłuż kolumny jenieckiej pies wyrwał się dziadkowi ze smyczy i ze skowytem radości , cały w pląsach podbiegł do jednego z jeńców ...był nim poprzedni opiekun psa !
Tym sposobem dziadek dowiedział się o przeszłości psa ....
Atom , bo tak nazwali go moi dziadkowie po pewnym czasie zapomniał o obozowych naukach , stał się psem łagodnym , takim kanapowo - rodzinnym pieszczochem , przeżył w rodzinie mojej mamy jeszcze wiele lat ...

Link to comment
Share on other sites

W jakich okolicznościawch Szarik zaginał?

DCzy pan zdaje sobie sprawę z powagi jego choroby? Czy będzie go leczył i dalej kochał? Przeciez tak naprawde to już nie ten sam pies...Wtedy był piękny, dziś jest...wiadomo jaki.

Głupio by było, gdyby pan go wziął, a potem stwierdził,że to jednak nie ten pies...
Nie chcę nikogo oceniać,ale znam juz taki przypadek...dla psa to baaaardzo bolesna sprawa. Oby tutaj było inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo w trakcie spaceru, biegał luzem, znikł i przepadł :(

Dostałam dziś info, że pan z rodziną będą w poniedziałek popołudniu :multi: I jeśli to ich Szarik to oczywiście będą psa dalej leczyć :loveu:

Natii, pan zdaje sobie sprawę i z choroby i z tego, że pies mógł się zmienić. Sam wielokrotnie mówił, że nie wiadomo, co pies przeszedł i może się zachowywać inaczej niż kiedyś. Zdjęcia widział, filmy widział. Jeśli nadal są zdecydowani przyjechać to dobry znak :) Jeśli to ich pies to [B]:sweetCyb:[/B][B]:multi:[/B][B]:sweetCyb:[/B][B]:multi:[/B][B]:sweetCyb:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]Mal[/B] a Pan Szarika czytał jego wątek tu na dogomanii ?
Myślę że gdyby nie chciał go zabrać , gdyby nie chciał go leczyć to przecież nie odezwałby się kiedy zobaczył go na allegro :)

ta historia musi zakończyć się dobrze , wierzę w to

Tak dużo dla niego zrobiłyście , warto żeby odnaleźli się nawzajem ,żeby nie musiał szukać od nowa swojego miejsca :)

Link to comment
Share on other sites

moje psy rozpoznają moich znajomych, nawet jesli nie widzieli sie długo. Najdłużej moja suczka nie widziała koleżanki po wypadku, chyba z 1,5 roku ale szybko ja rozpoznała i sie ucieszyła.
A jak to jest z ludźmi, których sie nie lubi albo z tymi co skrzywdzili? nie wiem:shake: mysle ze ich też sie poznaje tylko reakcja jest inna.

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki, Sara ma juz 10 lat, niewiele jej zostalo, ze wzgledu na slaby stan zdrowia. Prosi o zalicytowanie cos, zeby starczalo na hotelik!


[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f99/wznowiony-ciuszki-buciki-dla-najmlodszych-na-utrzymanie-sary-w-hoteliku-do-01-10-a-146721/"]WZNOWIONY ciuszki, buciki dla najmłodszych na utrzymanie Sary w hoteliku do 01.10.[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...