Jump to content
Dogomania

Kat i ofiara!jak daleko sięga ludzkie okrucieństwo? Miki znalazł cudowny dom w Gliwic


ihabe

Recommended Posts

No to pierwsze informacja podajemy.

Psiaka odebrałyśmy o godzinie 11.30. Leżał w koszyku, w ogóle się nie ruszał. Po wyjściu, postawiony na trawnik od razu oddał mocz-sikał chyba z minutę, prawdopodobnie nie sikał od wczoraj, bo nie chciał zrobić tego do koszyczka.

Pojechałyśmy z nim natychmiast do kliniki dr Fabisza do Chorzowa. Po wstępnych oględzinach, wet stwierdził, że psiak nie ma żadnych złamań, oczko do amputacji, o drugie trzeba walczyć, na szczęście są bardzo duże szanse, że psiak będzie normalnie widział na to oczko.
Umówiłyśmy go na wtorek, na operację usunięcia gałki ocznej. Jest na antybiotykach i przeciwbólowcach do tego czasu.

Ktoś kto go tak urządził, skoncentrował swoją agresję praktycznie tylko na głowie! Psiak ma krwiaki w uszkach, w wargach, rany na głowie.

Po przyjeździe do domu, Ihabe głaszcząc go wyczuła pod palcami strupy. Gdy zaczęłyśmy to oglądać, sierść zaczęła schodzić i pojawiały się ropiejące ranki. Pojechałyśmy od razu do weta, tym razem blisko miejsca zamieszkania Ihabe. Został ogolony i na skórze są ślady, po jakimś przedmiocie, były to prawdopodobnie grabie, bo są w miarę równomierne i na całej długości boku.
Ktoś go jeszcze grabiami uderzał:-(
Drugi wet powiedział, że on by najpierw zajął się ratowaniem drugiego oczka, poprawieniem kondycji psiaka, bo na razie jest beznadziejna, a dopiero potem amputacją oczka. I nie wiemy za bardzo jaką decyzję podjąć, bo faktycznie jest na razie w złej formie, ale z kolei, jego to oczko bardzo mocno boli. Ale może wcześniej zrobić badania krwi, żeby upewnić się, czy na pewno narkozę przeżyje, z drugiej strony, to młody, silny organizm...

(Psipsi aka nazwałyśmy Miki, a właściwiee nazwał go tak Sebuś, synek Ihabe.
To aniołek, jest bardzo grzeczny i niesamowice dzielny. Jak go wzięłam w schronisku na ręce, to mnie polizał w usta.)
Leży cały czas w swoim legowisku, z psami się dogaduje, zjadł kurczaczka, niestety zaraz go zwymiotował.


Będziemy prosić o wsparcie finansowe na jego leczenie, prawdopodobnie na razie codziennie będzie musiał znaleźć się u weta. Wszystko będzie na bieżąco rozliczane i umieszczane w tym wątku. Niebawem Ihabe napisze nr konta, na które bardzo prosimy o wsparcie, każda złotówka się liczy. Z dopiskiem DLA MIKIEGO.
Zaraz wrzucimy zdjęcia.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 667
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ihabe']Czy ktoś może mi poradzić co zrobić , żeby Miki trzymał jedzonko w żołądeczku? Jest głodny , chętnie zjada ale za poł godziny wszystko zwraca?:-( Co mu podać?[/quote]

zapytalam Kordoni, (jest co prawda od kotów, ale to bez róznicy chyba). Więc napisala, żeby podawac papkę bardo delikatną najlepiej jakis kleik dosłownie po łyżce co godzine. nic więcej

jesli wymiotuje cały czas- kroplowki zeby się nie odwodnil. poza tym nie

Link to comment
Share on other sites

Z całych sił będę trzymać kciuki za Mikiego - wierzę, że przez Nim jeszcze wiele wspaniałych chwil

Biedactwo maleńkie:-(

Jak dobrze, że może dochodzić do siebie u Ihabe - lepiej trafić nie mógł

Oby tylko jak najszybciej wyzdrowiał!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ihabe'](...) Taki młodziutki i już poznał całą prawdę o człowieku.(...)[/quote]

W mojej malej glowie nie uklada sie to w calosc. To jakas genetycznie przenoszona perwersja -sadyzm - jakkolwiek to zwal.
To poprostu jest poza moim zasiegiem. I jeszcze te grabie ... echhh

Poznal prawde o czlowieku potworze.

Jak bardzo sie ciesze, ze jest juz w dobrych rekach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']zapytalam Kordoni, (jest co prawda od kotów, ale to bez róznicy chyba). Więc napisala, żeby podawac papkę bardo delikatną najlepiej jakis kleik dosłownie po łyżce co godzine. nic więcej

jesli wymiotuje cały czas- kroplowki zeby się nie odwodnil. poza tym nie[/quote]

tak właśnie ;pomyślałam. Boję się, że to może jakieś obrazenia wewnetrzne:-(
Jak nie przejdzie to jutro bedzie kroplówka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fizia']Z całych sił będę trzymać kciuki za Mikiego - wierzę, że przez Nim jeszcze wiele wspaniałych chwil

Biedactwo maleńkie:-(

Jak dobrze, że może dochodzić do siebie u Ihabe - lepiej trafić nie mógł

Oby tylko jak najszybciej wyzdrowiał![/quote]

Ja bym mu nieba rąbek uchyliła ale dajcie mi radę co mam zrobić z moim dominującym Westem w domu? Jest to pierwszy psiak, który jest z nami, nasze dziecko, rozpieszczane i kochane od szczeniaka. Ma obecnie 5 lat, nasza przygarniętą 3 lata temu sunię akceptuje na 100% ale juz naszego dziadzaia Pixelka nie? Ostatnio był kastrowany ( na świeta wielkanocne). Tera szajba mu odbija, rzuca się na dziadza a dziś juz zaczał powarkiwac na Mikiego. Jak Miki lezał i się nie ruszął to było ok ale jak zaczął chodzić to juz nie w smak tej małej bestii:-( Dziś kupiliśmy dwie bramki do drzwi, bedziemy dzielic mieszkanie na dwie części, jak nas nie ma:evil_lol: Ale jeśli ktoś ma jakieś praktyczne info to czekam z niecierpliowością.

Miki był na malutkim spacerku, słabiutki ale nie chciał nic zrobić w domku ani nawet na balkoniku. A na trawce od razu zrobił.

:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Niesamowite - takie cierpienie, a On biedaczek czeka na spacer, żeby się załatwić:-(


A jeśli chodzi o zazdrośników w domu, to niestety chyba nic nie doradzę, bo sama bym chciała znać jakieś sposoby na swoją Śrubkę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Freya73'][B]Ihabe[/B], czy wet obejrzal mu glowke i cos stwierdzil niepokojacego? Wiem, ze lekarz nie ma RTG w oczach ale pewne rzeczy moze wykluczyc badz zdjagnozowac.[/quote]
a wię lekarz w Chorzowie Batorym nie obejrzał wogóle, był bardzo szybki.....
Natomiast mój wet , dokładnie juz go sprawdził, obsłuchał, obmacał, sprawdził uszka i dziąsła ( ma obitą głowę całą, w uszkach krwiaki, na faflach od wewnątrz krwiaki) tzw bierne krwiaki pod skórne.
Mój wet rekomendował zrobienie RTG aczkolwiek wyklucza obrzęk mózgu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Ihabe, a czy wet zrobił mu usg? Czy nie ma wewnętrznych obrażen? Ja wiem, że to są koszty, ale może pojechałabys do Brynowa, tam zrobią wszystkie badania. Jeśli chcesz, moge pomóc z transportem.[/quote]
Ponawiam propozycję, jutro mam czas, moge jechac z Toba do Brynowa.

Link to comment
Share on other sites

[B]Przeczytałam to wszystko i ... nie skomentuję nic :shake: Ja poprostu czegoś takiego nie rozumiem :shake::crazyeye::shake: Tylko się poryczałam z tych historii, bo "po drodze" jeszcze ta historia psiaka z wypalonymi oczami :-(:-(

Czekam na nr konta.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ihabe']
Mój wet rekomendował zrobienie RTG aczkolwiek wyklucza obrzęk mózgu.(...)[/quote]

Jesli wykluczyl obrzek mozgu to juz bardzo duzo na plus dla psiaka. To mnie tak martwilo. Zycze duzo zdrowia malenstwu a Tobie duzo wytrwalosci.
Jak bede wysylala pieniazki dla Rufusa to podesle rowniez dla Miki.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Ponawiam propozycję, jutro mam czas, moge jechac z Toba do Brynowa.[/quote]

Kochanie, bardzo dziękuje ale jestem mobilna wiec dam radę. Tyle, ze Ania bedzie załatwiała wizytę w Rudzie slaskiej u swojego zaufanego weta. Brynów dla nas to ostateczność.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halgre58'][B]Przeczytałam to wszystko i ... nie skomentuję nic :shake: Ja poprostu czegoś takiego nie rozumiem :shake::crazyeye::shake: Tylko się poryczałam z tych historii, bo "po drodze" jeszcze ta historia psiaka z wypalonymi oczami :-(:-(

Czekam na nr konta.
[/B][/quote]

bardzo dziekuję, wysle na PW :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...