Jump to content
Dogomania

Berlin - kwiecień 2005


christoph

Recommended Posts

Witam!!
Czyli majac res.Cacic, res.CAC, res. Ch.VHD to nie mam praktycznie NIC. U nas jest lepiej :) bo wygrywajac klase na wystawie miedzynarodowej mam CWC.
Chcac miec Ch. Niemiec trzeba ostro walczyc, z jednej strony to dobre bo zdobycie Ch. Niemiec to juz cos, ale z drugiej .....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiunia02']A wiesz moze co z tym Res.Ch.VDH ??

Przepraszam ze tak truje, ale chcialabym wiedziec co nasze sloneczko zdobylo.[/quote]
Jak na razie ze swojej strony mogę powiedzieć, że chyba niestety masz rację. Res. może być przekształcony w zwykły tylko wtedy, gdy pies, który dostał zwykły wniosek, posiadał już w dniu wystawy tytuł Dt.Ch.VDH.
To, co pisała chyba Kadziumia chyba nie do końca jest prawidłowe, ponieważ wg mnie jest troszkę inaczej.
Polega to na tym, że:
na wystawach VDH-Europa-Sieger-Zuchtschau (maj-Dortmund) oraz VDH-Bundessieger-Zuchtschau (październik-Dortmund) wniosek Res. liczony jest jako zwykły, natomiast zwykły liczony jest podwójnie (nie dotyczy przypadków, gdy choć jeden wniosek był zdobyty przed 01.09.2004 - wtedy w przypadku takiego psa zwykły wniosek na takich wystawach liczy się pojedynczo, a Res. może zostać przekształcony w zwykły - patrz wyżej).
Na koniec dodam, że do Championatu Niemiec potrzebne jest 5 wniosków (Anw.Dt.Ch.-VDH), przyznanych przez 3 różnych sędziów, z czego przynajmniej 3 uzyskane na wystawach międzynarodowych lub krajowych.
Pomiędzy 1 a ostatnim wnioskiem musi minąć 12 miesięcy.
Oczywiście jeśli się mylę, proszę mnie wyprostować, takie jest w każdym razie moje tłumaczenie wymogów ze strony VDH, czyli
[url]http://www.vdh.de/ausstellungen/titelbestimmungen.php[/url]
Jak wrócę z Dortmundu, to może będę wiedział coś jeszcze dokładniej, ale wydaje mi się, że jest jednak tak jak wyżej.

Link to comment
Share on other sites

[b]Gratuluję wszystkim szczęśliwcom - ktorzy nie dosc, ze mieli frajde z wystawiania, to jeszcze cosik pougrywali :drinking: :klacz: :D [/b]
I bardzo nieśmiało prosze o stawkę foksów szorstkich i gładkich, lakeland i airedale terrierow :modla: skany z katalogu mile widziane - no i chyba mniej pracochłonne od przepisywania. Dzięki! :D

Link to comment
Share on other sites

No tak, Christoph ma całkowitą rację cytując nowe przepisy dotyczące zasad ubiegania się o Championat Niemiec :lol:
Ja oczywiście, tak jak już wspomniałam, przejrzałam przepisy pobieżnie i w przypadku tego traktowania res.CAC jako 1/3 normalnego CAC pomieszałam z zasadami przyznawania Championatu Klubowego (DCNH). Tam bowiem istnieje przytoczona przeze mnie możliwość.

sorki, trochę chwilowo namieszalam..., no ale teraz wszystko będzie już jasne (o ile nie zmienią się zasady Championatu Klubowego :wink: ),

ale dla zainteresowanych Championatem Niemieckiego Klubu Ras Północnych:
[url]http://www.dcnh.de/fb_zuchtschau/dcnhchampion.php[/url]

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

fuka,
masz tu foxy gladkowlose, na wklepanie reszty nie mam dzis sily.
jesli do jutra nikt sie nad toba nie ulituje :) , przepisze pozostale stawki.
aha, wszystkie psy w niemieckich rekach oprocz tych dwoch zaznaczonych z Danii.
pozdrawiam


PSY
mlodziez
Hello Goodbye
Xenolith v. Thyratal
Hardy v. Junglingshof
Falco v. Sachsen
Foxingdane Approach With Caution (DK)
 
posrednia
Wotan v. Frechdachs
 
championy
Foxingdane Governor (DK)
 
uzytkowa
Charmant v. Helmeland
 
otwarta
Belfox Count
 
SUKI
mlodziez
Ylla v. Thyratal
 
posrednia
Celine v. Helmeland 
 
uzytkowa
Canada von Helmeland
Annros v. Wilden Wein

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']Christoph
Tylko brać przykład. Myślę, że zaopatrzyłeś się w takie urządzenie :wink:[/quote]
Takiego urządzenia nie potrzebujemy, bo Cziko chodzi sam, a jak mu się już znudzi, to wchodzi na grzbiet Bushi'ego i tak dalej razem wędrują;-)

Link to comment
Share on other sites

No ale przeciez w goldenach trudniej jest sie przebic niz mniej licznych rasach 8)

To w Lublinie i w Opolu bede Wam kibicowac, bo dla mojego szczurzydla to za daleko, wiec jade sama (i nie narzekam, bo moze mi sie uda zrobic pare zdjec) - ale bedzie jego ladniejszy braciszek :D

I wreszcie zobacze Peppera na zywo, bo poki co, widzialam jedynie Fisza w Katowicach (i nawet calkiem blisko siedzialam :D ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='christoph'][quote name='donya']Christoph
Tylko brać przykład. Myślę, że zaopatrzyłeś się w takie urządzenie :wink:[/quote]
Takiego urządzenia nie potrzebujemy, bo Cziko chodzi sam, a jak mu się już znudzi, to wchodzi na grzbiet Bushi'ego i tak dalej razem wędrują;-)[/quote]

To dobrze, że chodzi sam. Ja chyba bym sie nie odważyła wyjechać czymś takim na spacer. Cziko ma dobrze. Podróżować w takim futrze to dopiero miękko :wink:

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie: mam z tamtego roku z berlina cac, cacib i VDH a z tego roku res. cac , res cacib i res vdh; czy mi to cos daje to res vdh na przyszlosc ??
wiem ze trezba 4 cac(2 duze i 2 male ) na ch. niemiec ale w takim razie po co ten res vdh jesli nie po ch. niemiec to chyba po nic jesli sie nie myle;

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fruzka']fuka,
masz tu foxy gladkowlose, na wklepanie reszty nie mam dzis sily.
jesli do jutra nikt sie nad toba nie ulituje :) , przepisze pozostale stawki.
aha, wszystkie psy w niemieckich rekach oprocz tych dwoch zaznaczonych z Danii.
pozdrawiam[/quote]

[b]DZIEKI PIEKNE DOBRA LITOŚCIWA KOBIETO[/b] :D - jezeli masz skaner albo aparat cyfrowy - to moze ufoc mi reszte? Tzn airedale, lakelandy i foksy szorstkie? BO ja wiem, ze to strasznie dużo wklepywania i o to nie smiem nawet prosic....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='golden_owner']No ale przeciez w goldenach trudniej jest sie przebic niz mniej licznych rasach 8)
To w Lublinie i w Opolu bede Wam kibicowac, bo dla mojego szczurzydla to za daleko, wiec jade sama (i nie narzekam, bo moze mi sie uda zrobic pare zdjec) - ale bedzie jego ladniejszy braciszek :D
I wreszcie zobacze Peppera na zywo, bo poki co, widzialam jedynie Fisza w Katowicach (i nawet calkiem blisko siedzialam :D ).[/quote]

Ale wiesz co? Niemcy maja srednie psy....Suki fajne,dosyc wyrownane,milo bylo patrzec.Panienka,ktora zgarnela CACIBa byla naprawde fajniutka :wink: Z samcami u nich gorzej,klasa posrednia dla przykladu wolala o pomste do nieba :wink:
Mamy w Polsce pare psow (nie mam na mysli importow),ktore warto by pokazac zagranica.Tylko mam wrazenie,ze albo wlasciciele sie boja albo szkoda im kasy.
Koniecznie zahacz o mnie na tych wystawach,bo ja nie wiem jak wygladasz niestety :( A Katowice baaaardzo milo wspominam :D

Link to comment
Share on other sites

fuka, widze, ze nikt sie sie ulitowal...
no to co robic, wklepujemy :) aha, i zapewniam cie, ze gdybym miala skaner albo aparat cyfrowy, to bym wczoraj po 600 kilometrach podrozy nie sleczala nad klawiatura :wink:
jak tak siedze i przepisuje te nazwy psow, to przypominaja mi sie bardzo dawne czasy, sprzed jakichs 10-12 lat, kiedy potrafilam calymi tygodniami studiowac katalog. teraz przynajmniej sie komus przyda to, czego sie naczytam o takich czy innych terierach. :)
pozdrawiam
 
(gwiazdka zaznaczam psy w rekach hodowcow - nie wiem, czy cie to interesuje, ale dla mnie to zawsze dosc istotne)
AIREDALE TERRIER

PSY
mlodziez
*Monti v.d. Schwarzen Kuhle
 
posrednia
*Lucky v.d. Schwarzen Kuhle
 
otwarta
Ustinow v. Garnsee
 
SUKI
 
weterany
Zilli v.d. Schwarzen Kuhle (nie znam sie na airedale'ach, ale widzialam te suczke na BIS weteranow i bardzo mi sie podobala)
 
mlodziez
*Wintje Greety v. Erfurther Hof
 
posrednia
Lulu v. Goetschetal
*Ivett v.d. Schwarzen Kuhle
 
uzytkowa
Alma v. Kieferneck
 
otwarta
Poldi's Gunda
*Early from Rosenparadies
 
LAKELANDY
(wszystkie psy i suki w rekach hodowcow!)  
PSY
 
mlodziez
*Zorro the Top - Blackjack v. Walkholz
*Tigris v.d. Nachtweide
 
otwarta
*Lion v.d. Nachtweide
 
mlodziez
*Unikat-Lady v.d. Nachtweide
 
otwarta
*Jenny v.d. Nachtweide
*Checkpoint Secret Mission (Szwecja)
 

FOXY SZORSTKIE
PSY 
 
mlodziez
Gustav v.d. Schonen Bergen 
*Karlo v.d. Schonen Bergen
*Dak v. Junglingshof
 
posrednia
*Ulan v. Hessen's Winkel
 
uzytkowa
Harro v. Wehdener Wald
Agria Xander
Vicko v. Frechdachs
 
otwarta
*Opoal v. Wasserturm
Enso v.d. Schonen Bergen
Grafze Stribrne

SUKI

mlodziez
*Angelique v. Brugmannshof
*Holde v.d. Schonen Bergen

posrednia
*Deria v. Junglingshof
*Wild Lady v. Sachsenland

uzytkowa
*July v. Thyratal
Alischa v.d. Kampfhuhnburg

otwarta
*Flame v.d. Bismarckquelle
Hymne v.d. Bismarckquelle
Quarta v. Scheuerfeld
Lippy v. Herms Elba

Link to comment
Share on other sites

[b]Jestes wspaniała - pięknie dziekuje :modla: - może kiedys bede sie mogła odwdzieczyc... Wybieram sie za miesiac na Wegry, wiec moze tam?
Twoje gwiazdki sa cudowne! :D
Mnie tylko teraz zal sciska, że wybrałam Warszawe zamiast Berlina :roll: , do ktorego mam bliżej i wygodniej :( [/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']ja sie juz pogubiłm..

te CACe to na Championat Niemiec nie??
a te VDH to wniski na...???[/quote]
Na niemieckiej karcie oceny są podane ewentualnie uzyskane przez pas wnioski. I tak:
[b]BOB, CACIB, Res.CACIB[/b] - tego chyba nie trzeba tłumaczyć
[b]Anw.Dt.Ch.VDH[/b] - certyfikat na Ch.Niemiec wg wymogów VDH (odpowiednika naszego ZKwP)
[b]Res.-Anw.Dt.Ch.VDH[/b] - j.w. rezerwowy
[b]CAC i Res.CAC[/b]- tego na razie nie mogę rozgryźć, ale śmiem przypuszczać, że [b]być może[/b] są to wnioski na championa kraju innego niż Niemcy - muszę dopytać jeszcze u źródła, bo jak na razie nie znalazłem na niemieckich stronach informacji, a może w naszym Związku coś wiedzą na ten temat?
[b]Anw.Dt.Jug.Ch.VDH[/b] oraz [b]Res.-Anw.Dt.Jug.Ch.VDH[/b] - wniosek na championa młodzieżowego oraz rezerwowy
[b]Anw.Dt.Vet.Ch.VDH[/b] i [b]Res.Anw.Dt.Vet.Ch.VDH[/b] - wniosek na championa weteranów i rezerwowy
Bester Veteran - wg mnie tytuł honorowy dla najlepszego weterana
Ponadto jest jeszcze 5 pustych kratek, w których można wpisywać inne wnioski, np. widziałem już:
Jugend CAC-VDH
CAC-AC - podejrzewam, że chodzi o wniosek na championa Akita Club
Res.CAC-AC itd. kombinacje bywały różne.
Z tego wynika, że jeśli moje przypuszczenia by się potwierdziły (w zakresie CAC i Res.CAC) to jest możliwe, że pies, który dostał Res.CAC może go zamienić na CAC w wypadku, gdy pies otrzymujący CAC jest championem innego kraju niż Niemcy. To jednak tylko moje dywagacje. Mam zamiar się w najbliższym czasie upewnić i wtedy dam znać.
Chyba, że ktoś wie coś więcej, a nie ujawnił sie do tej pory.

Link to comment
Share on other sites

[quote][b]CAC i Res.CAC[/b]- tego na razie nie mogę rozgryźć, ale śmiem przypuszczać, że [b]być może[/b] są to wnioski na championa kraju innego niż Niemcy - muszę dopytać jeszcze u źródła, bo jak na razie nie znalazłem na niemieckich stronach informacji, a może w naszym Związku coś wiedzą na ten temat?...[/quote]

To jest CAC na championa klubowego, o ile taki tytuł jest przyznawany na danej wystawie międzynarodowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fuka'][b]Jestes wspaniała - pięknie dziekuje :modla: - może kiedys bede sie mogła odwdzieczyc... Wybieram sie za miesiac na Wegry, wiec moze tam?
Twoje gwiazdki sa cudowne! :D
Mnie tylko teraz zal sciska, że wybrałam Warszawe zamiast Berlina :roll: , do ktorego mam bliżej i wygodniej :( [/b][/quote]
A gdzie jedziesz na Węgry (jakie miasto)? Czy to juz może czas na Szilvasvarad?
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...