Jump to content
Dogomania

Berlin - kwiecień 2005


christoph

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Poza tym gratuluję Arktogea BLACK WIZARD - pies pochodzący z w-wskiej hodowli, a mieszkający w Poznaniu i będący w rękach młodej wystawczyni, bardzo, ale to bardzo zakochanej w SH. GRATULACJE!!!
Pzdr.[/quote]

I ja sie dolacze do gratulacji dla mojego zięcia :wink: Ja wiedzilam, ze tak bedzie :lol:
Wiem, że Lidka tu czasem zaglada - Lidka tak trzymac!!! :multi: :B-fly: :BIG: :B-fly: :multi:

Link to comment
Share on other sites

ooo widze że wspomniano tu o moim psiaku;) Arktogea BLACK WIZARD, bardzo sie ciesze i dziękuje za gratulacje:) co tu dużo dodac w Berlinie było bardzo dobrze.....choc zmienili nam sedziego na hasiorki na Manuel Louriero Borges z Portugali :D z czego jestem zadowolona, ponieważ ten sędzia znał się na rasie, a dodatkowo można powiedziec że może oglądac w koncu na wystawach w portugali i hiszpanii same dobre psy, a w berlinie wcele nie odbiegalismy od jego standardu;)
pragne dodac ze bylismy jedynymi ludzmi z polski z hasiorem....a bylo zgłoszonych łącznie 5 psów z Polski:D.... no i chyba nie daliśmy plamy...no nie??? :wink: a tak na marginesie zdobyliśmy takie tytuły jak: CAC, CACIB, Zwycięzca Berlina'2005, oraz jak nam powiedziano mamy dodatkowe punkty na Championa Niemiec:)
jeśli chcecie to za za godzine bede miec fote z berlina husky.....czyli my z sędzim:)
Pozdrawiamy :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kadziumia']Asiaczku i Flashka-q,

stawki wysłalam Wam mailem jako skany z katalogu, bo mi się pisać nie chce, taka jestem przeziębiona :( Rozpowszechnijcie dalej, proszę :):)

pozdrawiam[/quote]
[b]Kadziumia[/b] - info. dotarła i jeszcze raz serdecznie dziękuję.
A Ty, Kadziumia, bierz aspirynę, polopirynę, czy jak to inaczej nazwać i kuruj się. Idź na L4 i kładź się do łóżka. TKM na pewno też zadba o Ciebie.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kadziumia'][quote name='Asiunia02']Witam!!

Czyli wszystko jasne.
Ja nie rozumiem jak to jest z tym Res. CAC i res. Ch.VHD .
Bo w Polsce wygrywajac klase mam CAC.
Ubiegajac sie teraz o Ch. Niemiec liczy mi sie to jesli pies/suka majaca CAC lub Ch.VHD nie ma Ch.Niemiec (na zasadzie takiej jak Inter) ???

Z tego co Polacy pisza wystawa bardzo udana !!!
to gdzie teraz ??
bo ja narazie musze dac sobie spokoj - MATURKA i EGZAMINY za pasem[/quote]

Oczywiście, ze dobrze się domyslasz. Te res.CAC liczą się do Ch.Niemiec owszem tak jak res.CACIB do Intera. Ale jest jeszcze jedna furteczka, taka malutka, że nawet jeśli dostaje się res.CAC, a pies dostający CAC nie jest Ch.Niemiec to ten res. Liczony jest jako 1/3 normalnego CAC. Czyli 3 takie res.CAC dają 1 normalny CAC. Trochę to pokręcone biorąc pod uwage jeszcze rodzaje wystaw z których CAC należy zbierać do Championatu Niemiec, no ale "co kraj to obyczaj" ;););) :lol:

pozdrawiam[/quote]
[b]Kadziumia[/b] - dobrze, żeś to napisała i to na tyle jasno, że i ja zrozumiałam. Jak na razie nie mam zamiaru rozpoczynać Ch.Niemiec, może w przyszłym roku lub jeszcze dalej. Zobaczymy. Ale informacje, które tu zamieściłaś na pewno będą przydatne, i to nie tylko dla mnie.
Dzięki za wyjaśnienia.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PSYLLA']A czy moze mi jeszcze ktoś powiedzieć kto sędziowała posokowce bawarskie? Z góry ślicznie dziękuje :)[/quote]

posakowce sedziował ten sam sedzia co husky....Portugalczyk Manuel Louriero Borges ....a ztego co wiem wygrała suka z polski boba.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah']ooo widze że wspomniano tu o moim psiaku;) Arktogea BLACK WIZARD, bardzo sie ciesze i dziękuje za gratulacje:) co tu dużo dodac w Berlinie było bardzo dobrze.....choc zmienili nam sedziego na hasiorki na Manuel Louriero Borges z Portugali :D z czego jestem zadowolona, ponieważ ten sędzia znał się na rasie, a dodatkowo można powiedziec że może oglądac w koncu na wystawach w portugali i hiszpanii same dobre psy, a w berlinie wcele nie odbiegalismy od jego standardu;)
pragne dodac ze bylismy jedynymi ludzmi z polski z hasiorem....a bylo zgłoszonych łącznie 5 psów z Polski:D.... no i chyba nie daliśmy plamy...no nie??? :wink: a tak na marginesie zdobyliśmy takie tytuły jak: CAC, CACIB, Zwycięzca Berlina'2005, oraz jak nam powiedziano mamy dodatkowe punkty na Championa Niemiec:)
jeśli chcecie to za za godzine bede miec fote z berlina husky.....czyli my z sędzim:)
Pozdrawiamy :D[/quote]
Co prawda już Ci gratulowałam, ale co mi szkodzi zrobić to jeszcze raz, prawda? Poszło Wam super, daliście popalić konkurencji i to dobrze! Przesłałaś tę info hodowczyni Blacka W.? Myślę, że ucieszy się na pewno.
Możesz ją też pozdrowić ode mnie.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='christoph'][quote name='Asiaczek']A ja powtarzam prośbę - kto sędziował basenji? Czyżby ten sam, co SH? Portugalczyk? Prosze o info.
Pzdr.[/quote]
Proszę natychmiast założyć okulary i przejść stronę wstecz :-))[/quote]
Sorki, rzeczywiście gdzieś mi umknął ten post, w którym piszesz o p. Lee. A ona ma jakieś imię? I skąd ona-sędzina jest? Please...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Aha i zapomniałam podziękowac za gratulacje Asiaczkowi!!!! bardzo sie ciesze z tego co bylo w Berlinie......i mam nadzieje ze w czerwcu dojdzie kolejny cacib, Asiaczek wie skąd:D chcecie fote Arktogea Black Wizard z Berlina???:D
Pozdrawiamy!!!
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

A czy Asiaczek wie, że jest umieszczony na mojej [url]www....w[/url] dziale przyjaciele????? prawdopodobnie jutro ruszy moja strona, więc zapraszam...... a baski mają swój dział(nie wiem czy narazie nie pusty), oraz galerie - foto By Asiaczek.....a także Asiaczek jest w dziale przyjaciele :D mam nadzieje że opis się pani spodoba???
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][b]Kadziumia[/b] - dobrze, żeś to napisała i to na tyle jasno, że i ja zrozumiałam. Jak na razie nie mam zamiaru rozpoczynać Ch.Niemiec, może w przyszłym roku lub jeszcze dalej. Zobaczymy. Ale informacje, które tu zamieściłaś na pewno będą przydatne, i to nie tylko dla mnie.
Dzięki za wyjaśnienia.
Pzdr.[/quote]

Ale wiesz Asiu, tak czy inaczej napisalam to troche pobieżnie. Za jakiś czas wczytam się dokładniej, co i jak ;)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][quote name='christoph'][quote name='Asiaczek']A ja powtarzam prośbę - kto sędziował basenji? Czyżby ten sam, co SH? Portugalczyk? Prosze o info.
Pzdr.[/quote]
Proszę natychmiast założyć okulary i przejść stronę wstecz :-))[/quote]
Sorki, rzeczywiście gdzieś mi umknął ten post, w którym piszesz o p. Lee. A ona ma jakieś imię? I skąd ona-sędzina jest? Please...
Pzdr.[/quote]
W katalogu pisze Lynne Lee Mal. Wg jednych to Malta, ja jednak przychylam się do stwierdzenia, że jednak Malezja. Zwłaszcza, że potwierdziłem to na innych stronach z Niemiec.
A tak w ogóle to z załapaniem się na ocenę był problem. W planie sędziowania był ring 4, na wywieszkach wewnątrz hali przemalowany na 24. W końcu ocena odbyła się na ringu 23, gdzie oceniane były m.in. psy myśliwskie na zmianę z gr. V. Nikt (z gr.V) na dobrą sprawę nie wiedział, o której zostanie oceniony. Wyglądało to tak, że gremium przy stoliku zadecydowało mniej więcej w ten sposób: Dobra, niech teraz wejdą np. wyżły, itd. Wtedy przed tablicą robiło się tłoczno, a sekretarz(?) dumny ze swej roli z pompą wieszał rozpiskę następnej sędziowanej rasy. Znam przypadek, że niektórzy z shibami czekali, zgodnie z planem sędziowania, do godz. 12 na ringu 4. Tymczasem shiby były ocenione dużo wcześniej na ringu 23. Niektórzy Niemcy, którzy czekali z akitami obok nas, stwierdzili, że to totalny chaos.
Kiedy zgłaszałem psa na wystawę, oceny miał dokonać Peter Machetanz, w katalogu był już H.Assenmacher-Feyel, w końcu oceniła nas pani Lee.

Ale poza tym wrażenia in plus. Na wystawie była dość duża liczba psów nie wystawianych. Ot tak ludzie przyszli ze swoimi pupulami. Tam chyba nie ma zakazu wprowadzania psów nie zgłoszonych.

Na koniec dzięki za gratulacje. Pies jeszcze młody, ale nie wstyd z nim jechać "zagramanicę". Fakt, że pojawienie się naszych polskich 4 rudych akit, wzbudziło pewne poruszenie w kręgach niemieckiej konkurencji - oni mieli same pręgowane, tylko jedna czerwona.
Osobiście jestem z występów zadowolony, zwłaszcza w tak szacownym gronie. Nie przynieśliśmy całą czwórką wstydu polskim hodowlom. I oby tak dalej:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...