Jump to content
Dogomania

wiadomosci o miotach


Rafalski

Recommended Posts

Wielu z nas/dogomaniakow/jest wlascicielami hodowli,dlaczego nie mieli bysmy rozmawiac na forum o tym kto ma jakie szczenieta,jak wiele i np.w jakiej cenie je sprzedaje.Czy ten temat to jakies tabu?Czy boicie sie zdominowania tych stron przez pseudohodowcow i handlarzy?Przeciez mozna temu zapobiec,a fora internetowe chyba sluza do wymiany informacji i dyskusji...

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem jak najbardziej ZA :)
Do tego warto by bylo promowac dobre suki hodowlane i reproduktorow. Byloby naprawde ekstra, gdyby hodowca zechcial wytlumaczyc decyzje doboru reproduktora - bo mozna sie z tego wiele nauczyc - czy to krycie na linie, inbreed, swieza (zdrowsza?) krew itp. Zawsze mnie to interesowalo :)
A dzieki temu, ze Alojzyna co tydzien zdaje relacje z rozwoju szczeniat, mozna naprawde wiele sie dowiedziec. Warto by bylo miec porownanie rozwojowe szczeniat - to "obycie" z rasa, chocby wirtualne, moze ustrzec nabywcow przed bledami - jesli tu zobacza prawidlowo odchowane i socjalizowane szczenieta [bo to chyba widac, czy szczeniak siedzi w kojcu sam 24h, czy tez moze sobie zwiedzac cieple mieszkanko i uczyc sie zycia] - nie kupia - mam nadzieje - zarobaczonych, chorych i wychudzonych szczeniat od handlarza - bo widzieli te wzorcowe wychuchane maluszki wczesniej.

Link to comment
Share on other sites

Sama bym sobie o tym chętnie poczytala... serio... może bym się w końcu czegoś dowiedziala i np. zapamiętala jak do jasnej anielki nazywa się ojciec Chrumy, bo od 3 lat mi to nie wychodzi :oops: .

[size=6]Tylko [/size]

[b]1)[/b] Jak w tym momencie planujecie ustrzec Dogomanię przed przeistoczeniem się w tablicę reklamową?

[b]2)[/b] Jak i czy w ogóle zaprowadzić prawo, że wolno pisać tylko o kryciach, cenach i szczeniakach z hodowli rodowodowych a nie pseudo???

[size=2](Ile już o to wojen bylo, że niby X mogla napisać o szczeniakach, bo ma rodowodowe, a Ygrekowi zlośliwie wydziabalismy topik, bo ma pseudorasowe?) [/size]

[b]3)[/b] Poza tym- [b]ceny[/b]- to taka drażliwa sprawa... ilu hodowców na swoich stronach www przy info o miocie umieścilo cennik???
Ja takowego nie widzialam.
I gwarantuję wam, że większość hodowców by wam nie podziękowala za napisanie na ogólnodostępnym forum, za ile kupiliście od nich szczeniaka.

[b]4)[/b] Info o miotach, ilości nowonarodzonych i ich rozwoju można przecież tak sprytnie przemycić... jakoś niektórym sie udaje... wystarczy tylko pomyśleć 8)

[b]5)[/b] A co do rozmów o reprodutorach (Tufi), dlaczego wybrano tego a nie innego, jakoś przeciwskazań nie widzę, tylko, że jeszcze jakoś nikt z hodowców się do tego nie kwapil... Ciekawe czemu?

Już widzę, jak ktoś publicznie tlumaczy dlaczego wybral psa X, a nie psa Y, bo X daje lepsze cośtam :lol: .

[b]6)[/b] O tym, dlaczego skojarzono takich rodziców i czego sie po danym skojarzeniu oczekuje- też nikt nie zabrania.
Z tego, co pamietam byl taki temat w odcinkach- od krycia, poprzez niecierpliwe czekanie na wyniki, omawianie fasolek widocznych na USG, przygotowania do porodu i szczęśliwe wyklucie potworków. i co? Przeszlo i milo się czytalo z niecierpliwością oczekując na dalsze wieści.

[b]7)[/b] I jak niby promować najlepsze suki hodowlane? Ranking zrobić? Na jakiej podstawie?
A przy okazji- o tym wszystkim i tak się rozmawia, np przy "recenzjach" z wystaw itd.

[b]Na koniec[/b]- dogomanię czyta duuuużo ludzi. Tylko jakoś statystycznie malo wśród nich hodowców. I chyba ich do tego nie zmusimy :wink: .
Dla tych, co są (i suuuper, że są) na dogomanii- bylaby to reklama, a nieobecni co? Glosu nie mają?

tu jest trochę więcej aspektów do przemyślenia, niż by się wydawalo i gwarantuję wam, że Admin je wszystkie przerobil- i podjąl decyzję.

Moim zdaniem nad wyraz sluszną.

BTW, uprzejmie zawiamiam, ze topik wyląduje na "administracji" za czas jakiś.

Dag-mod. :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

EEeeee tam, my nie jesteśmy za umieszczaniem banerów, wyskakiwaniem reklam zasłaniających monitor itp. Po prostu, zwykła informacja, topik, gdzie zwykli posiadacze psów napisaliby: słuchajcie, moja suka ma ileś tam piesków, po takim ojcu, cenę i tak wszyscy podają przez telefon i już. Albo, że ma się szczeniaki po kundelku, czasem sie może zdarzyć a nikt nikomu nie może zabronić rozmnażania mieszanców, chcący czy niechcący. Większość hodowców tu nie zagląda, bo tak na prawdę dogomania to forum dla pasjonatów, wariatów itp. Poza tym hodowców z prawdziwego zdarzenia u nas jest mało. A wiem, że mimo to zagladają, część jest zalogowana 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote][b]2)[/b] Jak i czy w ogóle zaprowadzić prawo, że wolno pisać tylko o kryciach, cenach i szczeniakach z hodowli rodowodowych a nie pseudo???[/quote]

Na jednym z forum jest ZAZNACZONE to w regulaminie ,a jak sie ktos nie stosuje posty sa usuwane !!!!

[quote][b]3)[/b] Poza tym- [b]ceny[/b]- to taka drażliwa sprawa... ilu hodowców na swoich stronach www przy info o miocie umieścilo cennik???
Ja takowego nie widzialam.
I gwarantuję wam, że większość hodowców by wam nie podziękowala za napisanie na ogólnodostępnym forum, za ile kupiliście od nich szczeniaka.[/quote]

- nie sadze,aby hodowca oczekiwał na podziekowania od nabywajacego od niego psiaka ,ze za tyle i tyle nabył zwierzaka - wiadomo,ze za doskonałe zwierze z jeszcze lepszym rodowodem trzeba zapłacić niemało :-? ,dla kogoś 1.500 to juz niezła suma :-? ,a jak ktos da np.5.000 - to nie sadze aby sie chwalił i dziekował hodowcy ,ze za tyle psiaczka nabył .
Poza tym to bardzo drazliwy temat - CENY ,kazdy hodowca "widzi" przynajmniej powinien widziec wartość swoich wychowanków ,takze odn ustala sobie sam cene za dany egzemplarz ,a czy chcialby publicznie o tym rozmawiac ,nie sadze :wink:
[quote] ilu hodowców na swoich stronach www przy info o miocie umieścilo cennik???
Ja takowego nie widzialam.[/quote]
- ja miałam umieszczone ceny na swojej www ubiegłego roku przy ASTach - tych ,które mi jeszcze zostaly do zaoferowania i wiedziałam,ze cena juz nie podlega negocjacji - no ale to było na mojej www,nie na forum gdzie mozna podjac rozmowe ,która nie zawsze sie kończy miło - niestety ,jak to przez net bywa ,nie widzac z kim sie rozmawia i jakie ten ktos ma intencje 8)


[quote][b]5)[/b] A co do rozmów o reprodutorach (Tufi), dlaczego wybrano tego a nie innego, jakoś przeciwskazań nie widzę, tylko, że jeszcze jakoś nikt z hodowców się do tego nie kwapil... Ciekawe czemu?[/quote]
- przepraszam ,a gdzie była ta wzmianka ,naprawde przeoczyłam :oops: ,znajac siebie pewnie podjełabym ten temat - dlaczego nie :) - to chyba żadna tajemnica dlaczego dobieram tego ,a nie innego repa - przynajmniej ja nie robie z tego tajemnicy :wink:

[quote]Już widzę, jak ktoś publicznie tlumaczy dlaczego wybral psa X, a nie psa Y, bo X daje lepsze cośtam :lol: .[/quote]- dobierajac repa ,chyba nie sugerujemy sie tylko tym,ze DAJE COS TAM LEPSZE :roll: od innego ,tak MI sie wydaje :-?

[quote][b]7)[/b] I jak niby promować najlepsze suki hodowlane? Ranking zrobić? Na jakiej podstawie?
A przy okazji- o tym wszystkim i tak się rozmawia, np przy "recenzjach" z wystaw itd. [/quote]
- no niby tak,ale nie zawsze suczka która jest super suka wystawowa sprawdzi sie jako wysmienita suka hodowlana ,nieraz nieszczególna suczka majac ciekawy rodowód i jak zostanie skojarzona z odpowiednim partnerem da naprawde fajne potomstwo .MIło jest bardzo jak sukcesy wystawowe ida w parze z przydatnoscia do hodowli :angel: - ale to faktycznie ZOSTAWMY - bo do konca nie ma mozliwosci sprawdzenia tego :wink:

[quote][b]Na koniec[/b]- dogomanię czyta duuuużo ludzi. Tylko jakoś statystycznie malo wśród nich hodowców. [/quote]
- poniekad wcale sie nie dziwie , (kiedys juz poruszałam ten temat) ,przynajmniej ja odbieram ,ze hodowcy to jakies "zło konieczne" :( dla uzytkowników ,a juz nie daj Boze jak cos ,poprzez cieżka prace , wkład serca i nie tylko udało sie im coś osiagnac 8) - jednak takie fora sa super dla posiadaczy piesków i oni wymieniaja sie ze soba spostrzezeniami ,uwagami i ciekawymi historyjkami :) A z hodowca niekoniecznie fajnie sie rozmawia na takie tematy :(
A jak juz mozna jakis temat rozwinac - to sie go nie rozwija ,aby sie hodowcy (którzy jednak sa ) nie pozabijali ???!! - nie wiem :roll: .
Ja akurat lubie sie dzielić z innymi swoimi doświadczeniami i chetnie jak tylko jestem w stanie pomoge ,a w szczegołnosci tym poczatkujacym ......no ale :wink:

Pozdrawiam Katarzyna :drinking:

Link to comment
Share on other sites

[quote] Poza tym hodowców z prawdziwego zdarzenia u nas jest mało. A wiem, że mimo to zagladają, część jest zalogowana 8)[/quote]

- nio tak zgadza ,bo ci [b]nie z prawdziwego zdarzenia[/b] sa zalogowani,zagladaja a nawet czasem maja cos do powiedzenia hahahhaha :wink:
I sa odbierani tak,a nie inaczej ... :(

Link to comment
Share on other sites

No, ja w zasadzie nie powinnam się już odzywać, bo już po pierwszym poście zostalam przywolana do porządku, ale mam wrażenie, że nie pozwalacie na sensowne rozmowy o hodowlii, za to preferujecie jakąś papkę dla amatorów. Mam pytanie, gdzie w takim razie można sensownie porozmawiać, w czasie gdy reszta dzieci bawi się w piaskownicy? Na ciągnące się tygodniami obrzucanie się blotem jest zezwolenie, a na wymianę informacji nie? To moje spostrzeżenia z wielomiesięcznej "lektury" forum. Bardzo chętnie odpowiedzialabym na pytanie dlaczego sukę x pokrylam psem y. I zaręczam, że nie musialabym przy tym obrażać żadnych reproduktorów., I jak widać poniżej, nauczylam się już, jak się stosuje na forum kryptoreklamę.
D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin']No, ja w zasadzie nie powinnam się już odzywać, bo już po pierwszym poście zostalam przywolana do porządku, ale mam wrażenie, że nie pozwalacie na sensowne rozmowy o hodowlii, za to preferujecie jakąś papkę dla amatorów. Mam pytanie, gdzie w takim razie można sensownie porozmawiać, w czasie gdy reszta dzieci bawi się w piaskownicy? Na ciągnące się tygodniami obrzucanie się blotem jest zezwolenie, a na wymianę informacji nie? To moje spostrzeżenia z wielomiesięcznej "lektury" forum. Bardzo chętnie odpowiedzialabym na pytanie dlaczego sukę x pokrylam psem y. I zaręczam, że nie musialabym przy tym obrażać żadnych reproduktorów., I jak widać poniżej, nauczylam się już, jak się stosuje na forum kryptoreklamę.
D[/quote]

No blagam Cie... gdzie jest napisane, ze nie wolno gadać sensownie o hodowli?
A gadaj sobie!
Chcesz? zaloże Ci nawet sama temat: "Pogadajmy sensownie o hodowlach".

Przeczytaj jeszcze raz mój post... prosze.

Gadac można o wszystkim, jedyne, co zabronione, to zakladanie topików reklamujących miot.
Czasem jest to o tyle kontrowersyjne, że np. miot jest już caly zarezerwowany, więc nie bylaby to stricte reklama, ale nie możemy robic wyjatków, bo się inni wściekną.

A o reszcie sobie gadać do woli, byleby z tego nie wyszla propaganda na rzecz jednej hodowli i szkalowanie drugiej.

Link to comment
Share on other sites

A więc jednak wolno? Czy ja w pierwszym poście zalożylam jakiś nowy topic? Temat "Porozmawiajmy sensownie o hodowlach" mnie nie interesuje i dziwię się, że wlaśnie ty go propponujesz. Ale o hodowlii, proszę bardzo. Tylko teraz to już się boję zaczynać. Pozostanę chyba przy opisie stanu umyslu mojego psa przed wystawą.

Link to comment
Share on other sites

Mysle ze dogomania jest miejscem gdzie mozna mowic o wszystkim co dotyczy psow.I kundelkow i przerasowionych :D ,a czy bedzie to temat hodowli czy nieprzyjemnego oddechu to juz inna beczka.Nikt nikomu nie karze czytac wszystkiego i na wszystkie tematy sie wypowiadac.Nie wiem ilu hodowcow bedzie sklonnych podac szczegoly planowanych czy obecnych miotow ale sprobowac zawsze warto

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się w stu procentach. Każdy tu powinien znaleźć miejsce. Mnie wczale nie chodzi o to żeby ktoś zdradzal jaką ma koncepcję wlasnej hodowlii. Chodzi mi zwyczajnie o wymianę informacji beż bycia narażonym na krytykę za domniemaną "reklamę". Jak wszystkim wiadomo, jeżeli ktoś chce się tu reklamować to i tak znajdzie na to sposób. Uciekam do Gdańska!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin'][b]mam wrażenie, że nie pozwalacie na sensowne rozmowy o hodowlii[/b], za to preferujecie jakąś papkę dla amatorów. Mam pytanie, gdzie w takim razie można sensownie porozmawiać, w czasie gdy reszta dzieci bawi się w piaskownicy?[/quote]

[quote name='Dag']Chcesz? zaloże Ci nawet sama temat: "Pogadajmy sensownie o hodowlach". [/quote]

[quote name='porterin']Temat "Porozmawiajmy sensownie o hodowlach" mnie nie interesuje i dziwię się, że wlaśnie ty go propponujesz. Ale o hodowlii, proszę bardzo [/quote]

no skoro nie pasuje Ci "hodowlach", może być i "hodowli", mnie to ryba 8) .

wlasnie nadrabiam zaleglości i nie rozumiem, czemu Tufi zasugerowala, że coś z Twoim pierwszym postem moglo być nie tak w oczach jakiegokolwiek moda na dogomanii.

Post jak post, do tego w istniejacym juz topiku, czyli "niedowydziabania".

Gdzie wyście powynajdowali info, że takie posty, lub topiki mogą być cenzurowane, kasowane itd?

Wytlumaczcie mi jak krowie na pastwisku, bo sie niepokoić zaczynam, ze jakaś paranoja się szerzy :o .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='staff-ka'][quote] Poza tym hodowców z prawdziwego zdarzenia u nas jest mało. A wiem, że mimo to zagladają, część jest zalogowana 8)[/quote]

- nio tak zgadza ,bo ci [b]nie z prawdziwego zdarzenia[/b] sa zalogowani,zagladaja a nawet czasem maja cos do powiedzenia hahahhaha :wink:
I sa odbierani tak,a nie inaczej ... :([/quote]
Stafko, mam nadzieję, że nie zrozumiałaś mnie na opak, hodowca z prawdziwego zdarzenia według mnie to ktoś, kto ma doświadczenie, zależy mu na jakości swoich psów, nie sprzeda byle komu i ma przynajmniej kilka zwierząt. Bo co to za hodowla z jednym psiaczkiem w domu, taka jak moja (mam nadzieję niebawem)... :wink:
Napisałam to z jak nabardziej pozytywnym do hodowców odczuciem, z myślą o tobie, Port Erin czy Moniką Rulak. Podziwiam i staram się naśladować.
Co do hodowców w ogóle i częstotliwości ich zaglądania tutaj, jest jeszcze inny powód: poziom rozmów na dgm jest... niski. Gro ludzi czai się tylko na kogo tu skoczyć, nikt tak na prawdę nie chce wiedzieć jak postępować, nie znosi się tu krytyki i nie słucha autorytetów.
Całokształt dogomanii jest na 2 z plusem. A najwięszym błędem było przyznanie dogomaniakom moderowania.

Link to comment
Share on other sites

No tak, na dwa z plusem. :wink:
Marto Chmielewska, ale to my wszyscy tworzymy dogomanię, i w sumie to jest taka niezbyt pochlebna ocena - dla nas samych... :(

Niestety zgadzam się, że poziom dogo jest dość niski. Ja osobiście znajduję dość mało informacji, które mnie osobiście najbardziej interesują.

Swego czasu usiłowałem założyć topić na temat sędziowania eksterieru bullowatych. Oczekiwałem konkretnych informacji, być może komentarza do wzorca ze strony hodowców itd. Niestety - choć usłyszałem trochę ciekawych rzeczy (głównie dzięki stafce :wink: ) , w większości jednak były to głosy - nie przejmuj się tak, twój pies to przyjaciel a nie kukła wystawowa, nie przejmuj się aż tak jego eksterierem itd.

Powiem szczerze, że zrobiło mi się trochę nieprzyjemnie, bo mnie zależało tylko na uzyskaniu ogólnych informacji, a nie na wmówieniu innym forumowiczom, że mój pies rośnie na jakąś tam nową gwiazdę - bo wiem że tak zwyczajnie nie jest. Ale widać inni mieli swoje zdanie - osądzili pochopnie i tyle. Szkoda, bo ten temat mógłby być konkretny - na zasadzie podzielenia się "wiedzą tajemną" przez hodowców innym właścicielom.

Cóż, będę musiał uczyć się na własną rękę, jak widać.

A wy dalej narzekajcie sobie na brak poważnej dyskusji. Jeśli dyskusja na temat sędziowania - ale bez bluzgów, na zasadzie komentarza do wzorca - nie jest poważną dyskusją, to ja nie wiem co nią jest... 8)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, to wynika po części z tego, że średnia wiekowa dogomaniaków wynosi jakieś 17 lat. Jak mam wątpliwości albo chcę wiedzieć coś konkretnego pytam się hodowców bezpośrednio. 8) Co nie zmienia faktu, że chętnie napisałabym info na temat planowanego krycia, info o miocie itp. Nawet i o cenie jak toś chce, w końcu i tak wszyscy wiedzą kto i za ile kupił i za ile sprzedał, bo nie raz o tym pisaliśmyna dgm, albo na priv. Niestety, najbardziej wartościowi hodowcy których miałam okazję poznać osobiście są zrażeni do tego forum. :(

Link to comment
Share on other sites

Marta, jeśli tak Ci się tu nie podoba, to po co wrócilaś? nikt Cie nie zmusza do uczestniczenia w forum, które oceniasz na dwóję... :-?

Przecież sama twierdzisz, że na innych forach jest inaczej/lepiej... 8)

Powtarzam po raz kolejny- i mam nadzieję, ze w końcu dotrze, że jak ktoś chce napisać o [b]planowanym kryciu, przebiegu ciąży, wykluciu maluchów i ich rozwoju[/b]- to niech se pisze- nikt tego nie zabrania. Tylko sprytnie, czyli dokladnie w takiej kolejności jak podalam.

jedyne, co będzie dziabane, to nowozalożony temat pt. "urodzily sie nowe szczeniaczki", albo coś w podobie. Bo to jest zawsze odczytywane jako reklama i nie ma wyjątków.
Jezeli ta sama informacja pojawi się w istniejącym już topiku, który np. zacząl się od "zaskoczonego krycia", albo ciąży- to jest to nie do wydziabania.

Rozumieją?

Do Dingo:
w życiu przecież z problemami i po dokladną ocenę zawsze udajemy się do specjalisty, a nie na ogólnodostępne forum, gdzie nie ma kryterium wieku, wykszalcenia i doświadczenia.
Na dogo- wiadomo, kto jest hodowcą, kto wetem, kto naprawdę "siedzi" w wystawach, a kto po prostu ma psa i tyle.
Trzeba się nauczyc filtrować informacje (co przyznaję, czasami jest cięzkie- żeby z 30 stron paplaniny wylowić te dwa posty, które naprawdę coś mówią).
Ale jeśli ktoś ma jakieś konkretne pytania, a nie chce otrzymac odpowiedzi od "wszystkich", to niech pisze do konkretnych osób na priva.

Przeciez nie można zabronić udzielania "niefachowych" odpowiedzi.

To by dopiero byl terror i narzekanie na tych zlych modów... :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...