Jump to content
Dogomania

Ninka - znalazła swoje miejsce na ziemi :)


slapcio

Recommended Posts

Dzień dobry, to ja - Ninka. Mieszkam w Konstancinie (ale mówia cos co mi sie nie podoba - ze to tylko jakiś "tymczas" :-( ).

Razem ze mną mieszkają ciotki: Malwinka i Bulwa. Ciotki są kotami i nie chcą się ze mna bawić. Na podwórku spotykam się z 6 innymi wujkami ale oni tez nie chcą sie bawić, a psowujki to nawet na mnie szczekają! Ale nie będę o nich gadać bo to MÓJ wątek. To ja:

[IMG]http://img19.imageshack.us/img19/2032/ninka.jpg[/IMG]

Mam 2 miesiące i mówią ze zabrali mnie z jakiegos bardzo złego miejsca, to było miejsce Boguszyce. Ja nie bardzo pamiętam, tylko coś sobie przypominam ze było duzo psociotków i psowujków i mało ludziów. A kiedyś mnie strasznie zabolało oczko i to tak bardzo długo bolało a potem ktoś mnie zabrał do dziwnego miejsca, a potem siedziałam w ciasnej klatce i było mi strasznie smutno samej mimo że mnie takie ludzie odwiedzały a potem mnie wzięli do domku i było miękko i ciepło i wesoło. Tylko koty mnie nie lubią :shake: I mówią że nie mogę zostać i o jakims tymczasie głupio gadają. A ja chce mieć swój domek. I swojego ludzia. Ooooo, ludzia to ja bardzo lubię! Psy też lubię i koty ale najbardziej to jednak ludzia :loveu:.



Ja w ogole jestem bardzo przydatny pies, uwielbiam prace ogródkowe:

[IMG]http://img19.imageshack.us/img19/372/ogrodnikd.jpg[/IMG]




Nawet potrafię wykopywać tulipany! A jak trzeba to mojego ludzia i przed niedźwiedziem obronię, bo mówią że szybko rosnę i jestem już silna i w ogóle!

[IMG]http://img19.imageshack.us/img19/682/kiler.jpg[/IMG]



I moja ludziociotka Ewa i ludziowujek Kuba to mówią że jestem grzeczna i mądra i wesoła i fajna. I w ogóle. I wcale im nie przeszkadza że nie mam oczka i mówią że ładnie wyglądam i lachon ze mnie (tylko nie wiem czy to dobrze) I mam powiedzieć że jakby ktos szukał ogrodnika-ochroniarza to niech się tu zgłosi i zapisze na listę rankingową.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to moja kolej.

Tymczasujemy Ninkę od 10 dni. Ponieważ mała już dochodzi do zdrowia, a przy tym coraz bardziej przywiązuje sie do nas uważamy, że trzeba już powoli szukać jej domku. Z czasem rozstanie będzie coraz trudniejsze, bo nie da się nie kochac tego brzdąca - a i ona bardzo pokochała nas...

Historia Ninki zaczęła sie bardzo smutno, mozna o tym przyczytać tu:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/psy-z-ostatniej-szansy-w-sobote-jedziemy-szczepic-kto-pomoze-131337/index59.html[/URL]
Co wrażliwszym osobom odradzam jednak oglądanie zdjęć.

Na dzień dzisiejszy Ninka ma juz wyciągnięte szwy z zaszytego oczodołu, rana jest praktycznie zagojona, jeszcze profilaktycznie przemywamy ja rivanolem ale to tek raczej "na wszelki wypadek". Juz zakończyliśmy antybiotyki. Wet mówi, że być może trzeba będzie to oczko czasem przemywać - aby zapobiec stanom zapalnym kanalika łzowego, ale praktycznie to jedyna rzecz która bedzie wykraczać poza obsługę każdego, zdrowego psa. Czyli zajmie max 5 minut dziennie ;) Za ok. tydzień-10 dni chciałabym ją zaszczepić.

Ninka ma ogromny apetyt, rośnie jak na drożdżach, jest energiczna, wesoła, ufna, ciekawska i luzacka. Bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Na razie uczymy się chodzić na smyczy, którą już zaakceptowała jako niezbędny warunek do wyjścia z ogródka. Nauka czystosci przebiega bardzo ładnie - przy zapewnieniu częstych (co ok. 2 h) spacerów nie zdarza jej sie nabrudzic w swoim kojcu - to dobrze wróży :) Wciąż z niej jest straszny gryzoń, trzeba pilnować żeby nie narobiła szkód i często zmieniać gryzaki bo się jej szybko nudzą. Podgryzanie rąk, nogawek, sznurówek - wciąż obecne, ale już ładnie się wygasza.

Moim mało skromnym zdaniem to swietny szczeniak i materiał na wspaniałego, zrównoważonego ale tez wesołego psa. Idealnego towarzysza. Wydamy ją tylko do domu, który na nia w 100% zasłuży ;)

Link to comment
Share on other sites

Ninka ma szczęśliwe dzieciństwo i szanse na wyrosnięcie na wspaniałego psa dzieki całej grupie ludzi: wolontariuszek które wyciagnęły ja z tego koszmaru, osób które sfinansowały leczenie, które odwiedzały małą w szpitaliku dzieki czemu nie czuła sie samotna, mamie Kuby która opiekuje się małą gdy my jestesmy w pracy... Tylko brakuje jeszcze tego najwazniejszego dla każdego psa człowieka :roll:

Link to comment
Share on other sites

A ja dodam, że malutka Ninka łapie za serce w pierwszej minucie spotkania:lol: Jest przeurocza, kochana, przytula się, rozdaje całuski i koniecznie chce być jak najbliżej człowieka. Miałam okazję być u niej w klinice i przyznam, że za każdym razem ciężko było się z nią rozstawać. Jest śliczna i jej umaszczenie powoduje, że niemal nie widać braku oczka.
Wspaniały, radosny i pełen życia szkrab, który bardzo potrzebuje swojego miejsca na zawsze.
Mam nadzieję, że odnajdzie ją ten właściwy człowiek lub Ci właściwi ludzie i zaopiekują się nią tak, jak na to zasługuje.

Link to comment
Share on other sites

Wklejam wiersz, który specjalnie dla małej napisała moja koleżanka z forum malamuciego. Jola pisze piękne wiersze i bajki, właśnie przygotowuje drugi tomik poezji (z ilustracjami samego Andrzeja Bertrandta!). Ninka i ją zauroczyła. Dziękujemy, Jolu.

[B][COLOR="SeaGreen"]spłynęłam z nieba by spotkać człowieka
delikatna jak anioł
o czystym sercu
przybyłam by pokochać kogoś
spotkałam cierpienie
przywitał mnie ból
już na początku zabrali mi oko
może to cena jaką muszę zapłacić za szczęście
moje serce pragnie człowieka
wspólnej przygody, przyjaznej dłoni
już zapomniałam że spotkałam zło i głupotę
człowieku daj mi szansę
a będe twoim aniołem[/COLOR][/B]

Jolanta Kobiela

Link to comment
Share on other sites

Jakie maleństwo? Kucha i klocek :eviltong: Z dnia na dzień cięższa. Ale juz pięknie wspina sie po schodach! Na początku sie bała, ale jak juz sie przełamała to smiga na górę jak pershing :evil_lol:

Poza tym młoda ma wyraźnie sprecyzowane zainteresowania.


[B]Marzenie Ninki: "Ach, zeby zamiast wody to były chrupki..."[/B]
[IMG]http://img193.imageshack.us/img193/4274/michaghe.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Fakt, maleństwem to ona nie jest, ale mam w sobie tyle czułości do niej, że jakoś tak samo to "maleństwo" wychodzi.
Nawet nie wiesz slapcio, jak bardzo cieszę się, że podjęliście z TZ-em błyskawiczną decyzję, żeby Ninkę zabrać do domu.
Bo trzeba Wam wiedzieć, że oboje przyjechali do Ninki w odwiedziny, pomyśleli chwilkę i ruszyli do domu budować dla niej kojec na środku pokoju, który chroniłby Nineczkę przez zazdrosnymi kocurami;)
Jestem Wam bardzo wdzięczna, bo dzięki Wam mogłam zasnąć nie myśląc o tej wspaniałej suni siedzącej samotnie w małej klatce...
Ona jest po prostu niesamowicie kochana, radosna, ufna i naprawdę potrzebuje domku i kontaktu z człowiekiem....

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/nie-mam-oczka-jestem-fajna-chce-miec-ludzia-139020/"][IMG]http://i536.photobucket.com/albums/ff323/sleepingbyday/ninkabANEREK.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/nie-mam-oczka-jestem-fajna-chce-miec-ludzia-139020/"][IMG]http://i536.photobucket.com/albums/ff323/sleepingbyday/ninkaBANER2.jpg[/IMG][/URL]

moje banerki nie są njalepsze. nie wiem, jak poprawić czytelność. jak znajdzie się ktoś, kto zrobi lepszy, to będzie super. tymczasem musi wystarczeć.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :loveu: Teraz mam dylemat, który wybrać do podpisu :evil_lol:

Przyznam sie szczerze, ze na samą myśl o oddaniu małej chce mi sie ryczeć. Ale dla dobra Ninki i dla dobra moich kociastych muszę jej szukać domu... Koty mają stresa i póki co nic a nic sie nie polepsza, zamówilam dla nich krople Bacha, może to coś da... :roll:

A Ninka bardzo potrzebuje mieć swojego ludzia. Mama Kuby sie ciągle pyta, jak ida poszukiwania domu - niby że już ma dość małej. A potem dodaje, ze dopóki sie nie znajdzie dom na 1000% superowy to Ninka ma miejsce u nas. A potem narzeka, że przez małą robota w ogrodzie leży odłogiem, bo przy niej nic sie nie da robić bo trzeba ciagle pilnować co akurat broi. Ale jak mówię, żeby włożyla małą do kojca na te 2-3 godziny to nie ma takiej opcji :evil_lol:

A kojec nie był zrobiony do obrony Ninki przed kotami, tylko żeby mała zbytnio dziewczyn nie molestowała i żeby nie rozniosła w strzępy mieszkania gdy akurat nie będziemy się nią zajmować. Bo energii to ona ma za 5 szczeniaków :)

[IMG]http://img195.imageshack.us/img195/5893/szczota.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ewa jesteś niesamowita, już drugi raz przecieram oczy ze zdumienia, widząc co robisz dla zwierząt. Jestem przekonana, że mała ma u Ciebie najwspanialszy domek, ale rzeczywiście nadchodzi już czas, żeby oddała serce swojemu Ludziowi, bo to cudowna, bardzo dzielna psina. Oby nie musiała długo czekać.

Link to comment
Share on other sites

Ooo cześć Kasia, miło że wpadłaś :)

Weź nie gadaj bo sorki, licytować się nie będę, ale to nie ja odrabiam pańszczyznę w ochronce dla kotów inwestując w to swój czas, pieniądze i energię. Naprawdę, osób które robia 100 razy więcej ode mnie jest tu megagromada. EOT.

Ale Ninka jest mniam mniam klucha :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='slapcio']Mama Kuby sie ciągle pyta, jak ida poszukiwania domu - niby że już ma dość małej. A potem dodaje, ze dopóki sie nie znajdzie dom na 1000% superowy to Ninka ma miejsce u nas. A potem narzeka, że przez małą robota w ogrodzie leży odłogiem, bo przy niej nic sie nie da robić bo trzeba ciagle pilnować co akurat broi. Ale jak mówię, żeby włożyla małą do kojca na te 2-3 godziny to nie ma takiej opcji :evil_lol: [/quote]


Przekaż Mamie Kuby ogromne podziękowania za jej dobre serce i opiekę nad Ninką:loveu: Kochana jest, że się niż tak zajmuje:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...