Jump to content
Dogomania

Hej białostoccy dogomaniacy...


Niktusia

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moze podczas spacerow spotkacie tego malego psiaczka :razz:
W Bialymstoku 18.10.2007 w okolicy ul Ukośnej [B]zaginął 11 miesieczny[/B] [B]terierek[/B] .Piesek jest nie duzy na krotkich nozkach . [LIST]
[*]Sterczace uszka
[*]Masc bezowo- biala przy nosie i koncowki uszu ciemniejsze
[*]sierść szorstka przylegajaca do cisła
[*]był bez obroży
[*]Nazywa sie KOSMO
[*]kontakt do wlasciciela 505201879 lub 85/6524618
[*]jest towarzyski przymilny do ludzi[/LIST]Bardzo prosze wszytkich o przygladanie sie czy gdzies pod nogami nie plata sie ten uroczy piesek ;-).Wlasciciel bardzo liczy na kazda pomoc:cool1: .A ja wiem jak jest trudno gdy zaginie najlepszy przyjaciel :shake:
Prosze o pomoc w szukaniu KOSMO :multi::multi::multi:

Jesli chodzi o czarna suczke ma sie dobrze a moze nawet zbyt dobrze bo ulubionym jej zajeciem jest lapanie rowerzystow za nogi :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bobek']Jesli chodzi o czarna suczke ma sie dobrze a moze nawet zbyt dobrze bo ulubionym jej zajeciem jest lapanie rowerzystow za nogi :crazyeye:[/quote]

A gdzie ta suczka teraz jest? Została już adoptowana? Czy nadal czeka w schronisku?

Oczywiście, będziemy się rozglądac :p.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje wszystkim ktorzy pomogli w znalezieniu KOSMO .Piesek juz jest w domu.
Czarna suczka nie przebywa w schronisku ? Jakiego rowerzyste gryzla by tam za nogawki .W ktorym kojcu?:oops:
Ma domek tymczasowy i jesli znajdziecie kogos kto ja pokocha i zajmie sie odpowiednio to byloby super:multi::multi:

Uwazam ze bylo by dobrym pomyslem aby te psiaki ktore sa w schronisku i czekaja na domek przygotowac do adopcji. Jestem zainteresowana przygotowaniem i nauka osob chetnych aby nabyly umiejetnosci pracy z psami do adopcji .;)

Link to comment
Share on other sites

Myślałam, że ktoś, kogo znasz ją adoptował, i stąd te informacje o nogawkach :lol: Po podobo jak była w centrum to z ludźmi raczej nie szukała kontaktu...:roll:

Trafiła do schroniska chyba z 2 tygodnie temu (?). Byłam w schronisku tydzień temu, suczka była w kwarantannie, po stronie parzystych boksów (nieparzyste są od strony tego placu, więc parzyste to te z drugiej strony :p), nie pamiętam numeru boksu, ale była gdzieś mniej więcej pośrodku.

Z tym przygotowaniem do adopcji to wspaniały pomysł. Tylko na czym dokładnie te przygotowanie osób mających z tymi psiakami kontakt miałoby polegac?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3]Część osób już o tym wie, [/SIZE]
[SIZE=3]a nawet sie wybiera:)[/SIZE]

[SIZE=3]Może ktoś jeszcze byłby zainteresowany?[/SIZE]
[SIZE=3]Dlatego, uwaga - WAŻNE![/SIZE]

[CENTER][IMG]http://www.imagic.pl/files/3384/Sunia%20Hani/ZOSTA%D1%20INSPEKTOREM%20TOZ%20ma%B3y.jpg[/IMG][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=red][B]TOZ - PILNIE SZUKAMY MEBLI BIUROWYCH[/B][/COLOR][/SIZE]

Własnie wróciłam z TOZ-u.
Nie było czasu napisac o tym wcześniej, ale radosnie informuję wszystkich, szczególnie tych którzy mieli okazje wczesniej odwiedzić nasz białostocki TOZ, że we wtorek zakończylismy remont i można spokojnie już przychodzic bez narazania własnego zdrowia. Nasz wielki jak stodoła scienny grzyb zakończył swój żywot, a przy okazji miejsce zyskało nowy radosny wygląd. Jest świeżo, miło i kolorowo i mamy nowe okno!:multi:

Ale mamy tez i kolejny problem-wyzwanie. Potrzebujemy pilnie nowych mebli biurowych. Oczywiście, nie nowych nowych, tylko z odzysku.
Liczylismy na meble z jednej z firm państwowych, ale w piatek okazało się, że te się nie nadają. :shake::placz:

Więc ciągle szukamy. Szukamy wszędzie, gdzie sie da.:niewiem:

Jesli ktos z Was słyszał o firmie, która moze przekazać (jesteśmy organizacją pozytku publicznego) meble biurowe (nie potrzeba dużo: 2-3 biurka, trochę szafek i krzesła), bo zmienia swoje albo ma jakieś niepotrzebne czy zalegające, bardzo proszę o informację.:modla::modla::modla:

[SIZE=4][COLOR=red][B]TOZ - PILNIE SZUKAMY MEBLI BIUROWYCH[/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Blue]Z tym przygotowaniem do adopcji to wspaniały pomysł. Tylko na czym dokładnie te przygotowanie osób mających z tymi psiakami kontakt miałoby polegac?
[COLOR=Black]Na stworzeniu programu dzieki ktoremu bedzie mozliwe regularne organizowanie spotkan z wolontariuszami ktorzy sa chetni do pracy z psami. Wolontariusz bedzie opiekowc sie psiakiem az zostanie on przygotowany do adopcji . Jesli nazbiera sie kilka psow wtedy organizuje sie spotkania z mieszkancami miasta ktorzy sa chetni do posiadania psa ze schroniska . Jesli ktos przychodzi po psa do schroniska to jest pies dobierany do przyszlego wlasciciela.Musza do siebie pasowac by pies nie trafil wiecej do schroniska . Na calym swiecie tak sa przygotowywane psy by byly wspanialymi towarzyszami a nie przerazonymi zwierzatkami z bagarzem zlych doswiadczen . W Polsce wiele schronisk prowadzi programy adopcyjne i wlasnie wolontariusze przygotowuja psy . Juz pisalam jestem zainteresowana pomoca w nauce wolontariuszy i psow do adopcji ale nie ja mam to zorganiaowac a wypadalo by by wladze schroniska okazaly zainteresowanie przygotowaniem psow [/COLOR] :multi:
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dada']
daje korki do 18, później lece do Was, będę pewnie gdzieć 18.30, 18.35[/quote]
Z czego te korki to może mi się przyda? :evil_lol:

Jak uda mi się zerwać z lekcji to tez wpadne do tozu.



[B]Bobek[/B]
Wszystko byłoby pięknie ładnie, gdyby schronisko wykazało chociaż cień zainteresowania psami. Wolontariusze chętni do pracy są (no nie dziewczyny? :razz:), ale tylko wolontariusze... :cool1: Nikt inny jak na razie zainteresowania psami nie okazuje (a władze schroniska przecież powinny tym się zajmować!!).
Zapychają tylko boksy psami i nic poza tym. :angryy:
Kierownik (jak i większość pracowników) nie ma zielonego pojęcia o zwierzętach.
Skoro sterylizacja jego zdaniem to "kaleczenie zwierząt" to niech rzuci inny pomysł zapobiegania bezdomności. Chociaż ostatnio chyba zmienił zdanie, bo podobno parę psów ciachnęli :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='plinka']
[B]Bobek[/B]
Wszystko byłoby pięknie ładnie, gdyby schronisko wykazało chociaż cień zainteresowania psami. Wolontariusze chętni do pracy są (no nie dziewczyny? :razz:), ale tylko wolontariusze... :cool1: Nikt inny jak na razie zainteresowania psami nie okazuje (a władze schroniska przecież powinny tym się zajmować!!).
Zapychają tylko boksy psami i nic poza tym. :angryy:
Kierownik (jak i większość pracowników) nie ma zielonego pojęcia o zwierzętach.
Skoro sterylizacja jego zdaniem to "kaleczenie zwierząt" to niech rzuci inny pomysł zapobiegania bezdomności. Chociaż ostatnio chyba zmienił zdanie, bo podobno parę psów ciachnęli :diabloti:[/quote]

Jasne, że chętni! :cool3:

Psów ciachnęli i to nawe nie kilka, a kilkanaście :eviltong: :diabloti:

Bardzo mi się podoba ten pomysł. Chętnie bym w czymś takim wzięła udział (o ile osoby niepełnoletnie mogą...:roll: :lol:). Tylko właśnie, czy w schronisku będą otwarci na propozycję... :-(?

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jakby pogadać z tą panią od wolontariatu albo z panią Moniką, to może nawet coś udałoby się załatwić. Z innymi nie ma co gadać. No i taką rozmowę powinien przeprowadzić organizator takiej 'akcji'.

Jestem wolontariuszką w schronisku i jeżeli pomysł przeobrazi się w rzeczywistość to się na to piszę ;]

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie. Gdzie dzwonić, jeśli znajdziemy rannego/chorego psa?
Ostatnio zadzwoniła do mnie koleżanka z pytaniem co ma zrobić, bo akurat stała na przystanku i zauważyła leżącego tam psa, który sprawiał wrażenie nieprzytomnego. Na szczęście pies tylko spał, bo jak odezwała się do niego głośniej to wstał i poszedł sobie. Ale ta sytuacja dała mi do myślenia.
Jeśli ma się samochód to sytuacja jest prostsza - pakujemy psa i jedziemy do weta. Ale ja np. nie jestem zmotoryzowana i nie miałabym jak takiego psa przetransportować.
Gdzie dzwonić w takiej sytuacji: do Straży Miejskiej? (jakoś nie wierze że przyjadą), Schroniska? (podobno pracują tylko do 15), do TOZu? Czy w ogóle jest jakaś szansa, że ktoś z tych instytucji przyjedzie do takiego zgłoszenia?

Link to comment
Share on other sites

Torpi, to dobrze, że zastanawiasz się nad tym i zadajesz takie pytania.
Jeśli wiecej osób w naszym mieście zacznie sie zastanawiać i poszukiwać na nie odpowiedzi, to z pewnością coś w końcu da się zmienić.
Zobacz, jak to jest w [URL="http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&strona=aktualnosci_archiwum&poczatek=2006-08&ak_id=8240&kat=3"][B]Wawie[/B][/URL] i jeszcze [URL="http://warszawa.um.gov.pl/v_syrenka/adresy/index_karta.php?grupa=13&adres=2927&kat=34"][B]tu[/B][/URL] i [URL="http://warszawa.um.gov.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&strona=aktualnosci_archiwum&poczatek=2005-01&ak_id=2321&kat=2"][B]tu[/B][/URL]. Jeśli to działa, a pewnie działa, to Warszawiacy już nie mają takich problemów.:p

Dlatego ważne, by inni w B-stoku również dostrzegli ten problem i zaczeli szukac odpowiedzi m.in. na Twoje pytanie. A zaczną sie zastanawiać, jesli w końcu zobaczą potrzebujące zwierzaki wokół siebie i nie będa zostawiac ich bez pomocy. Chcemy ich skłonic do tego nasza tozowa akcją. Juz jest o niej info w necie - zobacz [URL="http://www.bialystokonline.pl/artykul.php?ida=25045"][B]tu[/B][/URL] i [URL="http://www.bialystokonline.pl/imprezy.php?catid=4&idi=34878"][B]tu[/B][/URL].
Jesli chcesz zmian, to po prostu pomóż nam w niej.

Juz dziś zaczęła się edukacja (jest na ulotce), a przy okazji była pierwsza zbiórka. A ponieważ własnie dziś Białystok zyskiwał 12 nowych TOZ-owych inspektorów, wszystko spadło na barki małej dzielnej Kluseczki.
Ale spisała sie doskonale, jak zawsze.:cool3:
Uwrażliwiła sporą gromadkę Białostoczan, a przy okazji zebrała dwa kosze karmy i jedzenia na zimę dla bezdomnych i wolnobytujących.
Kluseczko, jesteś WIELKA!:loveu::loveu::loveu:
Na Ciebie zawsze mozna liczyć. Wielkie, wielkie dzięki!!!!
ulotka ---->[URL="http://img81.imageshack.us/my.php?image=ulotka01150dpicd9.jpg"][IMG]http://img81.imageshack.us/img81/7844/ulotka01150dpicd9.th.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img81.imageshack.us/my.php?image=ulotka02150dpinp1.jpg][IMG]http://img81.imageshack.us/img81/5840/ulotka02150dpinp1.th.jpg[/IMG][/URL]

PS. Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi, ale generalnie w takiej sytuacji powinno sie zawiadomić straz miejską i postarać sie, by ta wezwała weterynarza

Link to comment
Share on other sites

Na pewno wyslę jeszcze PW do zainteresowanych,
ale może ktoś jeszcze będzie chetny.
W tym tygodniu edukujemy i zbieramy [B]w Auchanie[/B].
W [B]piatek od 14 do 18[/B]
i w [B]sobotę od 10 do 15[/B].

[B]Spotkanie[/B] w sprawie akcji w [B]piatek o godzinie 11[/B]
[B]w TOZ-ie ul Świętojańska 24/7[/B]
[B]albo[/B] (jeśli przyjdzie więcej niż 10 osób)
[B]w Centrum Współpracy OPP[/B] - budynek obok TOZ-u na parterze,
bo tam więcej miejsca.:p

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=yellowgreen]Myślę, że jakby pogadać z tą panią od wolontariatu albo z panią Moniką, to może nawet coś udałoby się załatwić. Z innymi nie ma co gadać. No i taką rozmowę powinien przeprowadzić organizator takiej 'akcji'.[/COLOR]

[COLOR=#9acd32][COLOR=black]Organizatorem akcji , przynajmniej wyrazic chec powinno schronisko[/COLOR] :razz:[/COLOR]

[COLOR=yellowgreen]Bardzo mi się podoba ten pomysł. Chętnie bym w czymś takim wzięła udział (o ile osoby niepełnoletnie mogą...:roll: :lol:). Tylko właśnie, czy w schronisku będą otwarci na propozycję..:-(. ? [/COLOR]


No wiec dziewczyny do dziela :mad:Jesli bedziecie rozmawialy i rozmawialy i rozmawialy i rozwiniecie temat to zapewne cos zakielkuje . Ja jestem chetna do nauczenia was jak pracowac z psami trudnymi :crazyeye:i jak przygotowac psa do adopcji :multi:.Szczegoly mozna domowic :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...