Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[quote name='Cudak']Ważne tylko, by woda była przeznaczona dla małych dzieci i niemowląt, bo taka "zwykła" woda mineralna, może mieć za dużo minerałów.
Wody odpowiednie dla niemowląt to np Żywiec Zdrój, Mama i Ja, Primavera.

Pytanie do mam po cc - po ilu godzinach od zabiegu mogłyście wstać z łóżka? Dlaczego w niektórych szpitalach jest to 24 godz, a w innych tylko 6 godz?[/QUOTE]

Wstałam po 5 godzinach i samodzielnie przeszłam z sali pooperacyjnej na ogólną ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paja']To zalerzy czy były jakieś komplikacje w środku(o których nie mówi się głośno)
mi pionizowali po prawie 2dobach bo leżałam pod tlenem sina,blada ,koperkowa iż barany zapomnieli przeczytali mojej karty choroby i dali lędzwiówke która nie zadziałała i nie sprawdzili i mnie pocięli na żywca.Zatem jeśli chodzi o Wrocław to nie Polecam ani Borwskiej ani Brochowa.[/QUOTE]

No właśnie chodzi o to, że w jednych szpitalach standard to doba leżenia, w innych 6 godzin (chyba, że są komplikacje, to więcej pewnie).
Skąd aż taka różnica?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anja2201']Mam pytanie , jak liczyć tygodnie ciąży , ja teraz mam 32 tydzień i 2 dzień ,według wszelkich kalkulatorów to 33 tydzień ,a według mojego lekarza 32 tydzień . Pytam bo walczymy o każdy tydzień malucha w brzuchu , od 22 tygodnia leżę plackiem w łóżku , najpierw w szpitalu teraz w domu i zastanawiam się kiedy w końcu będzie bezpieczny czas dla malucha .[/QUOTE]

32 tyg i 2 dni, czyli skończone 32 tyg i "leci" 33 (trzydziesty trzeci) tydzień.
Współczuję leżenia i trzymam kciuki za jak najpóźniejszy poród...

Link to comment
Share on other sites

paja, jak ty to przeżyłaś???????????????????????horror!

[quote name='Anja2201']Mam pytanie , jak liczyć tygodnie ciąży , ja teraz mam 32 tydzień i 2 dzień ,według wszelkich kalkulatorów to 33 tydzień ,a według mojego lekarza 32 tydzień . Pytam bo walczymy o każdy tydzień malucha w brzuchu , od 22 tygodnia leżę plackiem w łóżku , najpierw w szpitalu teraz w domu i zastanawiam się kiedy w końcu będzie bezpieczny czas dla malucha .[/QUOTE]
w terminie rodzi się między 38 a 42 tygodniem, więc jeszcze dosłownie "chwila" i urodzisz bezpiecznie. trzymam kciuki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']paja, jak ty to przeżyłaś???????????????????????horror!


w terminie rodzi się między 38 a 42 tygodniem, więc jeszcze dosłownie "chwila" i urodzisz bezpiecznie. trzymam kciuki.[/QUOTE]

To wiem , tylko się pogubiłam czy 38 tydzień to 37 tydzień i 1 dzień , czy 38 tydzień i 1 jeden dzień . Musimy wytrzymać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']paja, jak ty to przeżyłaś???????????????????????horror![/QUOTE]

Lepiej nie pytaj jak bo na 2 dobę(regulaminowo jest 3 doba) wieczorem byłam już w domu na żarłam(dosłownie nie najadłam) się tak ketonalu ,żeby stanąć tylko na nogi(wyglądałam jak naćpana)..
A w wypisie ze szpitala mam napisane ze jestem strasznie awanturującym pacjentem..
Ale nie wypomnieli nic o nieudanej cesarce i o tym ze rozwalili mi pęcherz bo się rzucałam..
Wika za chwile skończy 10mc a ja jak mam iść do zwykłego pediatry,dentysty czy innego lekarza to zaraz się trzęsę i wymiotuje jak by nie wiem co mi mieli tam zrobić..a wcześniej tak nie reagowałam.. wiec nie wiem czy jeszcze kiedyś będę mieć drugie dziecko chodz chciałam wcześniej minimum 3 -puki co mam jedno i chowamy się tylko we dwie :)

Link to comment
Share on other sites

Anja2201 - trzymam kciuki zeby maluch siedzial w brzuchu jak najdluzej.

ja po cc moglam wstac po 6 godzinach, po 24h moglam juz wypisac sie ze szpitala. (wstalam cos po ok 15h)
synek w niedziele skonczyl 12 tygodni, podwoil swoja wage i wazy juz prawie 5kg ;)
W nocy spi bardzo ladnie, budzi sie co ok 2 godziny tylko na karmienie, czasami uda nam sie pospac nawet do 10 ;)
Pierwsze tygodnie byl nieodkladalny, ciagle noszony lub spal na piersi ktoregos z nas. Odkladany do lozeczka/kosza budzil sie doslownie po kilku sekundach. Zeby chociaz troche sie przespal w dzien wkladalismy go do chusty. No i troche zaluje ze tyle kasy wydalam na wypasiony wozek ktory stoi praktycznie nieuzywany, zamiast wozka moglam kupic wiecej chust ;) i spacerowke na pozniej

[IMG]http://imageshack.us/a/img196/7958/0bg1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img703.imageshack.us/img703/7635/izy6.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paja']Lepiej nie pytaj jak bo na 2 dobę(regulaminowo jest 3 doba) wieczorem byłam już w domu na żarłam(dosłownie nie najadłam) się tak ketonalu ,żeby stanąć tylko na nogi(wyglądałam jak naćpana)..
A w wypisie ze szpitala mam napisane ze jestem strasznie awanturującym pacjentem..
Ale nie wypomnieli nic o nieudanej cesarce i o tym ze rozwalili mi pęcherz bo się rzucałam..
Wika za chwile skończy 10mc a ja jak mam iść do zwykłego pediatry,dentysty czy innego lekarza to zaraz się trzęsę i wymiotuje jak by nie wiem co mi mieli tam zrobić..a wcześniej tak nie reagowałam.. wiec nie wiem czy jeszcze kiedyś będę mieć drugie dziecko chodz chciałam wcześniej minimum 3 -puki co mam jedno i chowamy się tylko we dwie :)[/QUOTE]

jezu, masakra. pewnie nie miałaś sił by iść z tym do sądu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']jezu, masakra. pewnie nie miałaś sił by iść z tym do sądu?[/QUOTE]
A no nie miałam,ale wiem ze nie byłam jedyną osoba tak potraktowaną w tym dniu...
Chciałam później te dziewczyny odnaleźć pisałam rożne ogłoszenia ,ale nikt się nie odezwał każdy się boi co on możne jeden na 5 lekarzy i 3 studentów :(

Link to comment
Share on other sites

23.06 Oliś skończył 5 miesięcy.

Od prawie miesiąca walczymy z wysypką itp... z testów alergicznych wyszło, że Oliś ma silną alergię na sierść psa :( a my przecież mamy Myszkę w domu [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/222388-Myszka-w-domu-jest-dziecko-uczulone-na-sier%C5%9B%C4%87-PROSZ%C4%98-O-RADY-%28/page37"]KLIK[/URL]

Objawy i wygląd wysypki wskazują alergię pokarmową i tej wersji się trzymała alergolog.. ale jak zobaczyła wyniki to uczepiła się alergii na sierść psa.. i psa kazała usunąć :-(

A tak poza tym to od początku mamy pod górkę..
Od kwietnia chodzimy na rehabilitację, na szczęście od połowy maja chodzimy już na ćwiczenia na NFZ.

A to Olisiek :) Olisiek daje mamie w kość, bo ostatnie dni jest mega marudny i płaczliwy.. nie wiem czy przez wysypkę czy może zęby Mu w końcu zaczynają wychodzić...


[IMG]http://images36.fotosik.pl/521/e18d826e18c1dbeamed.jpg[/IMG]

[IMG]http://images42.fotosik.pl/910/11322adec477cb42med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images37.fotosik.pl/2105/b647716abecb688fmed.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obraczus87'][IMG]http://images46.fotosik.pl/2098/0b1c314cd48c2423med.jpg[/IMG]

Pieluchy musza być w pobliżu :)[/QUOTE]

o jaaaaaaaaaaaa, mój kamilek dopiero po 3 roku życia zaczął mi zasypiać bez pieluchy :D to była najważniejsza rzecz do wzięcia ze sobą jak gdzieś jechaliśmy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']o jaaaaaaaaaaaa, mój kamilek dopiero po 3 roku życia zaczął mi zasypiać bez pieluchy :D to była najważniejsza rzecz do wzięcia ze sobą jak gdzieś jechaliśmy:evil_lol:[/QUOTE]

Ja i moja siostra też musiałyśmy mieć pieluchę obok :)
A Oliś tak od 3 miesiąca pokochał pieluchy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paja']A no nie miałam,ale wiem ze nie byłam jedyną osoba tak potraktowaną w tym dniu...
Chciałam później te dziewczyny odnaleźć pisałam rożne ogłoszenia ,ale nikt się nie odezwał każdy się boi co on możne jeden na 5 lekarzy i 3 studentów :([/QUOTE]
Jedno boi, a drugie, że takie procesy z lekarzami trwają po kilka lat, więc trzeba naprawdę dużo sił, by się nie poddać, odwoływać, odwoływać...

[URL]http://spoleczenstwo.newsweek.pl/nieludzkie-porody,103413,1,1.html[/URL] :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelinabuck']cos sie zaczyna dziac trzymajcie kciuki:):) czop odszedl i sa skurczyki zobaczymy jak bedzie dalej , wlochatym dzieciom prowiant nagotowany wrazie dluzszego pobytu posprzatane, okna pomyte , torba z dokumentami i gratami w gotowosci i tz tez:)[/QUOTE]

Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelinabuck']cos sie zaczyna dziac trzymajcie kciuki:):) czop odszedl i sa skurczyki zobaczymy jak bedzie dalej , wlochatym dzieciom prowiant nagotowany wrazie dluzszego pobytu posprzatane, okna pomyte , torba z dokumentami i gratami w gotowosci i tz tez:)[/QUOTE]


powodzenia:loveu:


mój Kubulek:loveu: 19,06,2013
waga 4,090 kg i 56 cm

[IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/981350_643618958983714_1929817380_o.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelinabuck']cos sie zaczyna dziac trzymajcie kciuki:):) czop odszedl i sa skurczyki zobaczymy jak bedzie dalej , wlochatym dzieciom prowiant nagotowany wrazie dluzszego pobytu posprzatane, okna pomyte , torba z dokumentami i gratami w gotowosci i tz tez:)[/QUOTE]
Powodzenia:)

[url]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/981350_643618958983714_1929817380_o.jpg[/url]
4 kilo to wielki facet;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='groszek83']Powodzenia:)

[URL]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/981350_643618958983714_1929817380_o.jpg[/URL]
4 kilo to wielki facet;)[/QUOTE]


dzieki dziewczyny za gratulacje:)

no wielki - ciężki poród miałam, ale było warto:loveu:

Link to comment
Share on other sites

A mu (chyba) mamy bunt roczniaka :roll:
Nie mogę oddalić się na więcej niż 2m, bo jest płacz :mad: A jak zniknę Theosiowi z oczu, to jest wręcz histeria :mdleje: Nawet do wc idąc, słyszę jak płacze :roll: Sąsiedzi nie długo pomyślą, że go maltretuję, bo co chwilę płacze ;)
Póki co pomaga wsadzenie go do kojca, bo po chwili się uspakaja ;) Niestety tylko do momentu, aż znowu nie zniknę mu z oczu :roll: Zobaczymy ile czasu będzie się tak buntował, bo to już tydzień jak tak szaleje :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']A mu (chyba) mamy bunt roczniaka :roll:
Nie mogę oddalić się na więcej niż 2m, bo jest płacz :mad: A jak zniknę Theosiowi z oczu, to jest wręcz histeria :mdleje: Nawet do wc idąc, słyszę jak płacze :roll: Sąsiedzi nie długo pomyślą, że go maltretuję, bo co chwilę płacze ;)
Póki co pomaga wsadzenie go do kojca, bo po chwili się uspakaja ;) Niestety tylko do momentu, aż znowu nie zniknę mu z oczu :roll: Zobaczymy ile czasu będzie się tak buntował, bo to już tydzień jak tak szaleje :D[/QUOTE]


Kochana, całe życie będzie się tak buntował :diabloti::diabloti:

A poważnie - to normalne zachowanie - taki dziecięcy "lęk separacyjny" - przejdzie na jakiś czas i pojawi się na nowo, trochę później ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...