Jump to content
Dogomania

BASENJI na Wystawach (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Basenji

Recommended Posts

dziwę się wobec tego Sraczku, że wogóle zauważyłaś, że Agabass z kimkolwiek pisze !!!!!!!!!!!!!:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
sama nie wiem kto do mnie się zwracał Truskaweczko ????? chyba jakieś przewidzenia???? a może to nie było do mnie ???
chyba tak, to było do czystego, górskiego powietrza !!!!!!!!!!!!!!!!!:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Szanowna SengoSengano.[/B]
Forma, której użyłaś w stosunku do naszej koleżanki jest ewidentnie obraźliwa. Powinnaś przeprosić.
Nazwanie cię Truskaweczką jest raczej miłą formą nawiązania kontaktu ( chyba, że masz alergię na truskawki). A jeżeli Ci się nie podobało to powinnaś była to zaznaczyć w odpowiedzi.
Wszystko zapewne przez Twój młody wiek i brak obycia.
Czytaj i pisz o baskach ale w milszej formie.
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

[B]Basenji[/B] i [B]Agabass[/B] - dzięki.
Ale nie wymagajmy zbyt wiele od dziecka, któremu truskawka kojarzy się ze sraczką. Błędy rodziców zawsze będa mścić się na dzieciach. Rodzice nie nauczyli, szkoła nie nauczyla, no więc kto ma nauczyc? Jakiś guru...? Eh...

Czyste górskie powietrze niech idzie sobie zaistnieć gdzie indziej. Może do grupy III? Tam na pewno ma sporo sympatyków... A może juz nie?
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]Basenji[/B] i [B]Agabass[/B] - dzięki.
Ale nie wymagajmy zbyt wiele od dziecka, któremu truskawka kojarzy się ze sraczką. Błędy rodziców zawsze będa mścić się na dzieciach. Rodzice nie nauczyli, szkoła nie nauczyla, no więc kto ma nauczyc? Jakiś guru...? Eh...

Czyste górskie powietrze niech idzie sobie zaistnieć gdzie indziej. Może do grupy III? Tam na pewno ma sporo sympatyków... A może juz nie?
Pzdr.[/quote]
Tak więc...:
drogi Asiaczku i wszyscy poplecznicy, miłośnicy i zwolennicy Asiaczka!!!
Zastanówcie się proszę i zdecydujcie się w końcu jak będziecie traktować moją skromną osobę, bo cały czas się zarzekacie, że jestem dla Was tylko czystym, górskim powietrzem, a jednak nadal ze mną dyskutujecie.
Basenji, czy Czyste Górskie Powietrze może kogoś obrazić???
PS Nie lubią mnie na wszystkich grupach.:lol::lol::lol::lol: Czy to coś zmienia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SengaSengana']Tak więc...:
drogi Asiaczku i wszyscy poplecznicy, miłośnicy i zwolennicy Asiaczka!!!
Zastanówcie się proszę i zdecydujcie się w końcu jak będziecie traktować moją skromną osobę, bo cały czas się zarzekacie, że jestem dla Was tylko czystym, górskim powietrzem, a jednak nadal ze mną dyskutujecie.
Basenji, czy Czyste Górskie Powietrze może kogoś obrazić???
PS Nie lubią mnie na wszystkich grupach.:lol::lol::lol::lol: Czy to coś zmienia?[/quote]
Masz bardzo niską samoocenę.
Jeżeli chcesz, to przyjmij tę radę:
Uśmiechnij się do każdego, do kogo piszesz. Ten uśmiech przelej na klawisze. Pamiętaj o magicznych słowach. W 102% p[omoże.
Zdrówko

Aha, nie jestem poplecznikem Asiaczka, mimo, że ją bardzo lubię.
Jak każdy BASENJI jestem idealnie niezależny.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue]Witajcie,[/COLOR]
[COLOR=blue][/COLOR]
[COLOR=blue]Powiem szczerze, że dwa razy musiałąm czytać o co chodzi z tą za przeproszeniem za wyrażenie "sraczką" ;) . I dopiero po wyjasnieniu, ze truskawki moga być z tym kojarzone :evil_lol: "kapnęłam" się o co może chodzić... W każdym razie "wesoło ;) się zrobiło :lol: .[/COLOR]
[COLOR=blue][/COLOR]
[COLOR=blue]Pozdrawiam serdecznie,[/COLOR]
[COLOR=blue][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]ku pokrzepieniu serc...czyli, żeby weselej było...[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]...napisała Savannah: [/FONT]
[FONT=Arial]"wezwana do oceny napisze co sądze o tym psie. Coż jest to pies poprawny jednak nie jest jakoś specjalnie efektowny..po prostu poprawny...ale niczym się nie wyróżniający. Mogłby mieć lepsze kątowania tyłu i lepiej ustawione i noszone uszy. więcej nie widać na tych fotkach"[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Koniec cytatu. Żadnej informacji o jakichkolwiek innych fotkach tego psa - mała dygresja tutaj, lub jak ktoś woli rozpuszczenie wyobraźni - gdyby tak zamienić w powyższym opisie wyrażenie "pies" na wyrażenie "Asiaczek" (specjalne "poklepki" i "podrapki" dla Pani, Pani Asiaczek). To oczywiście żadna ujma, tym bardziej jeśli powyższe zastosujemy do kolejnego cytatu.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Następny cytat, niestety dłuższy, mający (w zamiarze autorki) rozmydlić nieco ten wcześniej popełniony tekst:[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] "Nigdy nie pisałam o innym psie pod kogoś, zresztą nawet tego psa nie znam jesli chodzi o kątowania tyłu- fakt faktem nie widać tego na tych fotkach są za małe, pozatym pies widziany od frontu - nie sposób ocenić, no nie? ale , tak, fakt dysponuje innymi zdjęciami, które chociażby wyszukałam. Nie wiem czemu uważasz że oceniam pod kogoś? Uważam po prostu że ma słaby tyl i tyle (tak jak napisałam nie tylko na tych zdjęciach zamieszczonych przez Asiaczka). Jeśli chodzi o uszy - zresztą nie tylko o uszy - oczywiście, że nie można oceniać psa tylko na zdjęciach, bo nigdy nie zobaczy się ruchu, dokładnie nie wymaca psiaka to mało można o nim powiedzieć. Miałam na myśli przez złe osadzenie uszu, że według mnie są one szeroko ustawione na tych zdjęciach. Natomiast nie rozumiem sugestii dotyczącej właściciela danego psa? Ja tego pana nie znam, a pozatym nie znam dobrze się na hodowlach, wlascicielach itp itd basenji żeby kogoś nie lubić,lub cokolwiek innego. Nie siedze w tym po prostu!!! Dlatego nie rozumiem tej sugestii A pozatym pies jest poprawny, to przecież nie jest źle? Wezwana do odpowiedzi napisałam co myśle o psie...przecież wiadomo że "werdykty" nie wszystkim się zawsze podobają."[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]... Savannah, przyparta nieco do muru przez Panią Izę (pozdrowienia miłe + oczko) napisała prawdę oczywistą. Nie zna się na hodowlach, na właścicielach ani tym bardziej na samej rasie. Rozumiem doskonale Panią Izę, która napisała, że takiej właśnie odpowiedzi się spodziewała. Bo i czego innego można się spodziewać ? Savannah ma wspaniałe zadatki na sędziego wirtualnego, chyba, że przyszły regulamin wystaw będzie także przewidywał bieganie handlerów z podobiznami czworonożnych pupili. Oczywiście podobiznami niezbyt doskonałej jakości.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]... wracając do tej wcześniejszej dygresji ... Nie mam żadnych wątpliwości, że absolutnym guru i mistrzem od basenji jest dla Savannah właśnie Pani Asiaczek (kolejne "poklepki" i "podrapki" dla Pani). Podobne zdanie ma chyba także Pani Iza, jednak nie musi oczywiście tak otwarcie się do tego przyznawać (pozdrowienia + oczko). To, że uczeń jest świadectwem mistrza nie muszę chyba dodawać ... to proste... jaki pan, taki kram. [/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]Wyjaśnię teraz powód, dla którego prosiłem o wcześniejszą podmianę wyrażeń. Absolutnie i absolutnym hitem tego sezonu jest artykuł o basenji (to powód do kolejnych "poklepek" i "podrapek"). Proszę sięgnąć do tego hitu i zamienić wyrażenie "basenji" na wyrażenie "Pufcio ciotki Kropsztywnickiej". Czy zauważyliście jakąś zmianę ?. Bo ja nie. Ten artykuł jest o każdym, dowolnym w zasadzie psie i poza kilkoma oczywistymi nawet dla zupełnych nowicjuszy faktami, niczego nie wnosi. Inna sprawa, że niektóre fakty najzwyczajniej przekłamuje. Czytelnik, który niczego nie wie o basenji, mógłby pomyśleć (i myśli zapewne), że historia basenji rozpoczyna się od autorki artykułu. I na nim się kończy (dlatego proponuję także, aby niejako z rozpędu napisała książkę poświęconą basenji - a może już pisze ... hmmm). Kto gratulował autorce tak wybitnego dzieła ? Sami znawcy basenji, których mamy tu na pęczki. Zwłaszcza wirtualni znawcy. W tym miejscu serdeczne pozdrowienia + oczko dla tych, którzy pod tym artykułem za skarby świata nie podpisaliby się... i nie podpisali się.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]... a dość duży kawałek prawdziwej wiedzy jest w zasięgu ręki. Trzeba tylko chcieć. Na początek wystarczy to, co jest ogólnie dostępne w internecie. Warto dotrzeć do publikacji – szczególnie tych, dzięki którym basenji zdobyło uznanie w światowej kynologii. Zwłaszcza, jeśli chce się zostać prawdziwym (podkreślam) sędzią kynologicznym. To naprawdę nie jest trudne. Wystarczy tylko chcieć. Savannah zrobiła mały krok. Przyznała się, że nic nie wie. Może powinna zrobić kolejny ... i zmienić mistrza ?[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]...w sercu Afryki wciąż biegają pieski, które mają ogonek zakręcony jak u młodej świnki, a na szyjach mają zawieszone małe drewniane dzwoneczki .... jak to opisuje w swojej książce „The Heart of Africa” Georg August Schweinfurth.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='house_of_spirits'][FONT=Arial]ku pokrzepieniu serc...czyli, żeby weselej było...[/FONT]

[FONT=Arial]Wyjaśnię teraz powód, dla którego prosiłem o wcześniejszą podmianę wyrażeń. Absolutnie i absolutnym hitem tego sezonu jest artykuł o basenji (to powód do kolejnych "poklepek" i "podrapek"). Proszę sięgnąć do tego hitu i zamienić wyrażenie "basenji" na wyrażenie "Pufcio ciotki Kropsztywnickiej". Czy zauważyliście jakąś zmianę ?. Bo ja nie. Ten artykuł jest o każdym, dowolnym w zasadzie psie i poza kilkoma oczywistymi nawet dla zupełnych nowicjuszy faktami, niczego nie wnosi. Inna sprawa, że niektóre fakty najzwyczajniej przekłamuje. Czytelnik, który niczego nie wie o basenji, mógłby pomyśleć (i myśli zapewne), że historia basenji rozpoczyna się od autorki artykułu. I na nim się kończy (dlatego proponuję także, aby niejako z rozpędu napisała książkę poświęconą basenji - a może już pisze ... hmmm). Kto gratulował autorce tak wybitnego dzieła ? Sami znawcy basenji, których mamy tu na pęczki. Zwłaszcza wirtualni znawcy. W tym miejscu serdeczne pozdrowienia + oczko dla tych, którzy pod tym artykułem za skarby świata nie podpisaliby się... i nie podpisali się.[/FONT]

[FONT=Arial]... a dość duży kawałek prawdziwej wiedzy jest w zasięgu ręki. Trzeba tylko chcieć. Na początek wystarczy to, co jest ogólnie dostępne w internecie. Warto dotrzeć do publikacji – szczególnie tych, dzięki którym basenji zdobyło uznanie w światowej kynologii. Zwłaszcza, jeśli chce się zostać prawdziwym (podkreślam) sędzią kynologicznym. To naprawdę nie jest trudne. Wystarczy tylko chcieć. Savannah zrobiła mały krok. Przyznała się, że nic nie wie. Może powinna zrobić kolejny ... i zmienić mistrza ?[/FONT]

[FONT=Arial]...w sercu Afryki wciąż biegają pieski, które mają ogonek zakręcony jak u młodej świnki, a na szyjach mają zawieszone małe drewniane dzwoneczki .... jak to opisuje w swojej książce „The Heart of Africa” Georg August Schweinfurth.[/FONT][/quote]

O [B]hausik[/B] wpadł na bansik ho ho będzie się działo :evil_lol:

No to ja pierwsza się przywitam znawco rasy do potęgi. Z tego co wiem to nie posiadasz ani jednego basenji, ale pewnie wiesz o nich wszystko. To ja Ci odpowiem, że w życiu nie tylko jest potrzebna wiedza ksiązkowa i ona często nie ukazuje wszystkich ciekawych treści, co praktyka i obcowanie z basenji, ale nie wiem czy ty wiesz o czym ja piszę. Wszyscy wiemy, że jest wiele źródeł gdzie można uzyskać wielu info na temat rasy wzorca ok - nie wydaje mi się, że musisz do tego się odnosisz, bo to śmieszne, chyba, że chcesz, nauczać nieść słowo :lol: .Nie wydaje mi się również, abyś miał prawo osądzać wiedzę moją, czy innych na tym forum na temat basenji.
Odnośnie do artykułu to widzę, że nie czytasz Przyjaciela Psa to polecam tochę poświęcić czasu i rok w tył poczytać właśnie ten przedział w miesięczniku poświęcony wywiadom z hodowcami danej rasy. No to zaskocz mnie przekłamaniem w tym artykule jak taki jesteś kolo, bo nie sądzę, że dasz radę.
Co do oceny każdy ma prawo do wypowiedzi o tym co uważa na temat danego psa. Szukamy psów wzorcowych, ale nie ma psów idealnych, każdy może mieć jakąś wadę widoczną lub nie widoczną na pierwszy rzut oka. Ja naprzykład lubię mocne basenji, umięśnione, pieknie się poruszające, nie wydłużone, bez miękkich nadgarstków(na to nie mogę patrzeć jak pies ma miękie nadgarstki ble), z pięknym wyraźnymi zmarszczkami, dobrym koątowaniem nóg, prawidłową głową i przepiękną postawą.
Ja opiszę basenji tak: [B]czy to pies, czy to kot, czy to ptak, wolny niezależny, lecz oddany, naturalny, piękny, czasem zadufany. Rozkoszny, słodki, kochany do dzieci, choć może zastraszyć psa nie jednego. Odwagi mu nie brak i wytrwałości, czasem się wścieka i czasem się złości, ale to pieszczoch i piecuch zarazem. Sprinter i pędziwiatr, szaleństwo i stoicki spokój. Radość, szczęście, pokój.[/B] Joł

Na koniec dla ciebie specjalnie tekst piosenki możesz sobie ją pośpiewać to humor ci sie poprawi: "[B]Jeżeli jestem małpą to jestem gorylem. Dzień Dobry Państwu i rzucam się na szyję" [/B]

[B][COLOR=red]A i nie możemy zapomnieć, że basenji to zwyczajny niezywczajny pies[/COLOR][/B]
[COLOR=#ff0000]PS.[/COLOR]
[COLOR=black]I Panie hos opamiętaj się aby ten artykuł zawierał wszyskie info o rasie to zajął by miejsce na wszystkich stronach.[/COLOR]
Takie osoby jak ty [B]hosie[/B] śmieszą mnie, ale ja czekam, aż ty napiszesz książkę - twoje słowa często niosą ze sobą kiepskie treści i jakąś zazdrość zawiść, bo to może, ty powinieneś brać udział w tym wywiadzie, albo twoi ludzie od basków - wielka szkoda, że tak się nie stało

Link to comment
Share on other sites

...jak to miło, że basenji nie szczekają .... :lol:


...więc też niektóre wypowiedzi pozwalam sobie traktować jako miłe dla ucha jodłowanie .... proszę, jodłuj do mnie więcej :loveu::loveu::loveu:



... rzeczywiście brak wiedzy może powodować uśmiech.... i jak mówią, nie jest to bolesna przypadłość :shake::puppydog::shake::puppydog::shake::haha:


... żeby nie być gołosłownym ... malutkie conieco z historii basenji ....

Prawdą jest, że po raz pierwszy zaprezentowano basenji na wystawie Cruft’s w roku 1895. Były wtedy określane jako „[FONT=Arial]African Bush dogs” lub też „Congo Terriers”[/FONT].

Prawdą jest także to, że niemiecki badacz i podróżnik Dr. Georg August Schweinfurth brał udział w wyprawie badawczej, która rozpoczęła się w roku 1868 (podkreślam tą datę) i trwała do roku 1871. Jednak pierwsze jego wzmianki o basenji, które określał nazwą „Niam-Niam dog” pochodzą z 1870 roku. Książkę, w której opisuje swoją wyprawę wydano w roku 1874. Nosiła tytuł „The Heart of Africa”. Polecam tu szczególnie jej drugi tom (strona 14 i 15), w którym zawarty jest opis basenji oraz znakomita ilustracja basenji, z małym drewnianym dzwoneczkiem zawieszonym na szyi.

Prawdą jest, iż pierwszego psa basenji sprowadzono do ogrodu zoologicznego w Paryżu w roku 1880. Nazywał się „Bosc”. Niecałe ćwierć wieku później Berlińskie ZOO dokonało importu basenji z Konga. Na jednej ze stron www – dokładnie [URL="http://www.basenji.org/african/joha0311.htm"]www.basenji.org/african/joha0311.htm[/URL] można obejrzeć ilustrację psa „Bosc” oraz fotografię przedstawiającą trzy psy z Berlińskiego ZOO. Fotografia pochodzi z 1905 roku. Pani Susan Coe w swojej książce „The Basenji. Out of Africa To You” zamieściła informację, że w 1908 roku (podkreślam tą datę) na łamach Illustrated Kennel News opublikowano fotografię przedstawiającą suczkę i jej córkę, która przyszła na świat w Berlińskim ZOO (Section I – History, Chapter 3 – The Basenji is Exported, page 17). Niestety podczas drugiej wojny światowej przepadły wszelkie dokumenty świadczące zarówno o dokładnej dacie wspomnianego miotu jak i późniejszych losach basenji hodowanych w Berlińskim ZOO. Pani Veronica Tudor Williams datuje ten miot na pierwsze lata po roku 1900. Data zamieszczenia fotografii nie jest chyba tym samym co data miotu.

[FONT=&quot]... ciekawe, czy takie właśnie fakty były wygłoszone na pewnym sympozjum ?

... to naprawę fajne uczucie znaleźć gdziekolwiek coś, czego się nie wiedziało, coś, co uzupełnia wiedzę na dany temat, wskazuje na nowe kierunki poszukiwań. Wystarczy tylko chcieć. Naprawdę ...

...na koniec proszę o kilka jodełek ....i proszę podążać za króliczkiem, a nie być tylko pragnieniem :painting::bigcool:
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

no to teraz ci zajodłuje, a raczej zawyje jak Gomez i Dabliś gdy miłość im oblepia serca

[B]hosie[/B] nie odkryłeś Ameryki i niczym mnie nie zaskoczyłeś, nawet linkiem do tej strony
co zdziwiony zaskoczony ?
dla mnie liczy się miłość do basenji, pasja i wiedza i nie jesteś jedyną osobą, która poszukuje

nadal mam wrażenie, że chcesz udowodnić, że wiesz coś więcej lepiej, więc ja ci powiem drogi [B]hosie[/B] lepiej podrap się po nosie :evil_lol:

mnie się wydaje, że wszystko zależy od chęci, a tak na marginesie to nie widzę sensu czepiania się artykułu czy sympozjum - jak potrafisz lepiej to, to zdrób i ... tu by mi się coś zrymowało, ale nie tym razem.

Wiesz ja szanuje ludzi, którzy realizują marzenia, mają plany, cele, ale nie rozumiem jednego takiej postawy jak twoja wiecznego czepliwego satyryka, który pojawia się i znika.

[B][SIZE=4]poszukiwani ludzie, którzy maja wyłaczność na wiedzę o basenji!!!!!!!!!!!![/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Witam
Wstawiam wyniki z Nitry 4-5.11.2006
Basenji
psy
w młodzieży [B]JAZZY BOY Asiaczek[/B] [B][I]2 dos[/I][/B] - zgłoszone były 3 psy
chyba w otwartej [B]Abotere's ADUNBI [I]1 dos CAC/res CACIB[/I], ukończony interchampionat [/B](na dwa zgłoszone psy)
w chanpionach [B]FARIQUE FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek[/B] [B][I]1 dos[/I] CAC/CAIB BOB[/B]

suki
w młodzieży[B] JELLY JOSHREEN Asiaczek[/B] [B][I]1 dos[/I][/B]
niestety [B]Only Stelanova[/B] spóźniona nie oceniana

Asiaczek jak wróci to wstawi poprawione wyniki

[SIZE=4][COLOR=red][B][I]GRATULACJE [/I][/B][/COLOR][/SIZE]:multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agabass']Witam
Wstawiam wyniki z Nitry 4-5.11.2006
Basenji
psy
w młodzieży [B]JAZZY BOY Asiaczek[/B] [B][I]2 dos[/I][/B] - zgłoszone były 3 psy
chyba w otwartej [B]Abotere's ADUNBI [I]1 dos CAC/res CACIB[/I], ukończony interchampionat [/B](na dwa zgłoszone psy)
w chanpionach [B]FARIQUE FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek[/B] [B][I]1 dos[/I] CAC/CAIB BOB[/B]

suki
w młodzieży[B] JELLY JOSHREEN Asiaczek[/B] [B][I]1 dos[/I][/B]
niestety [B]Only Stelanova[/B] spóźniona nie oceniana

Asiaczek jak wróci to wstawi poprawione wyniki

[SIZE=4][COLOR=red][B][I]GRATULACJE [/I][/B][/COLOR][/SIZE]:multi: :multi:[/quote]
Asiaczku GRATULACJE !!!!!!!
Agabass - ale Gusio-pręgusio to juz w Lesznie w maju skonczył Intera :)))

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue]Gratulacje Asiaczki :multi: [/COLOR]
[COLOR=blue][/COLOR]
[COLOR=blue]Bardzo mi przykro z powodu Only Stellanova.[/COLOR]
[COLOR=blue]Rozmawialysmy niedawno z właścicielką Only i bardzo się cieszyła na tę wystawę. Baski pierwsze wchodzily?[/COLOR]
[COLOR=#0000ff][/COLOR]
[COLOR=#0000ff]Pozdrawiam serdecznie,[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="Red"][SIZE="5"]GRATULUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/SIZE][/COLOR][/B]

:multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...