Jump to content
Dogomania

BASENJI na Wystawach (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Basenji

Recommended Posts

gmk - gratulacje są zawsze dla wszystkich.
No ale jeżeli nasze, polskie piesiaki wygrywają za granicą ( prowadzone przez innych włascicieli / to chyba jestcoś nawet milszego- zwłaszcza duma dla hodowcy.
Ja w tym mniejscu poprawiam się - gratuluję wszystkim naszym baskom występów ( tylko nie tym, których nie było - bo nie wypada).
Zdrówko :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ypsylon']Na pewno nie wymieniłam wszystkich sukcesów w BISach na Klubówkach... pomóżcie i uzupełnijcie, bo ja to pisałam z głowy, a wiadomo że najbardziej pamięta się swoje sukcesy;)
pozdrawiam wszystkich:)[/quote]

Jeszcze Twojej Hodowli Chattanooga Choo Choo Ypsylon zajęła w zeszłym roku III miejsce w BISie Juniorów, czyli stała na pudle.
Wiecej nie pamiętam.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A ja rozstrzygne spór wystawowy moim championem jest Gomez rudogłowy, choć wcale nie utytułowany, ale w świecie dobrze znany. A jak wiadomo dla każdego pana to właśnie w sercu jest ta wygrana.

[b]Ypsylon[/b] z soboty u mnie to nici ze spacerkiem, bo pracuję do 18.00, a wieczór też mam zajęty chyba, ze niedziela. W poniedziałek mam wolne. Wiem, ze z Nale'm umawiamy się albo na piątek na 17.00, albo na poniedziałek. DAMY W TOPIKU ZE SPACERAMI ZNAĆ . Godziny można zawsze dopasować.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agabass']A ja rozstrzygne spór wystawowy moim championem jest Gomez rudogłowy, choć wcale nie utytułowany, ale w świecie dobrze znany. A jak wiadomo dla każdego pana to właśnie w sercu jest ta wygrana.

Pozdrawiam[/quote]

Tak co prawda to prawda [b]GOMEZ[/b] jest wszystkim dobrze znany !
Całuski dla RUDOGŁOWEGO

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk']...Kiedy czytałam pierwszy raz Forum i potem skomentowałam, że właściwie jest to forum jednej hodowli...[/quote]

Już nie jednej!! Twoja hodowla też już zaistniała na Forum...
Piszesz: "Nie należę do ludzi którzy sami lubią się chwalić",
rzeczywiście, przyjemniej jest jeśli inni chwalą nas,
muszą tylko wiedzieć za co.
Zamiast się chwalić można przecież po prostu się zaprezentować.
Krytykowanie czy atakowanie innych
to też jest jakaś forma prezentacji samego siebie...
Faktycznie, nie ma się czym chwalić...
:evil:

P.S.
Zastanawiam się, dlaczego na Klubówce nie zaprezentowaliście swoich pupili
w konkurencji Najlepsza Para Hodowlana.
W katalogu były zgłoszone i organizator wielokrotnie wzywał na ring.
WALKOWER ?
:evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agabass']A ja rozstrzygne spór wystawowy moim championem jest Gomez rudogłowy, choć wcale nie utytułowany, ale w świecie dobrze znany...[/quote]
Oj, znany, znany :B-fly: :B-fly: :B-fly:
Niektórzy słysząc imię GOMEZ od razu wiedzieli, że to Gomezik z Dogomanii...
a mijając rudo-białego baska mówili: "O! Inspektor Piesiak..."
[b]Basenji[/b], uwierz, sam słyszałem, żałuj że nie byłeś z Fingalem.

Pozdrawiam.
:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk']...[b]wszyscy naskoczyli na mnie jakbym popsuła świetną zabawę[/b], włączył się nawet Moderator, który pewnych rzeczy woli nie widziec, jeśli są one podawane w drobnych dawkach a że systematycznie to inna sprawa(tak działa propaganda- tłumaczę wszystkim którzy myślą, że nie mieli nigdy z nią do czynienia)...[/quote]
Bo to jest świetna zabawa, a nie dyskusja nad wytycznymi Plenum KC...
Zepsuć zabawę? Nic prostszego, wystarczy wdepnąć w zamek z piasku,
który inni wspólnie budowali... :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[b]gmk[/b] - po raz kolejny usiłujesz namącić na forum. Jesteś już z tego znana i dlatego mnie takie zachowanie nie zaskoczyło.

1. Pytanie o ocenę sukcesów Buszi w Łodzi nie było skierowane do Ciebie, a więc nie sil się na odpowiedź. Ja akurat nie oczekuję od Ciebie żadnych rewelacji i zupełnie nie jestem ciekawa Twojej opinii.

2. To, że popsułaś [i]świetną zabawę[/i], to fakt. Chociaż nie do końca zepsułaś nam zabawę, bo nadal , mimo Twojej obecności, potrafimy się razem świetnie bawić. A Ty weszłaś na topik z butami unurzanymi w błocie i usiłujesz obrzucać błotem niektórych z nas, Moderatora i innych uczestnków DGM. Po co? Chodziło o zwrócenie na siebie uwagi? O, tak. Udało Ci się to w 100 %. Ale czy na pewno o takie wejście Ci chodziło? Jesteś pewna?

3. Masz zastrzeżenia do Moderatora, że zmoderował Twój post? Zamiast prawić kazania i pouczać mądrzjeszych od siebie (czytaj: Moderatora), zastanów się nad swoim postępowaniem. Czy aby na pewno jest takie, jak powinno.

4. Nie tłumacz ludziom rzeczy oczywistych. Nikt tego od Ciebie nie oczekuje, każdy z uczestników forum DGM ma swój rozum, oczy i potrafi kojarzyć fakty.

5. Bardzo proszę, abyś na forum zwracała się do mnie nickiem, który sobie wybrałam. Takie obowiązują nas przepisy, którym [i]nota bene [/i]dobrowolnie poddaliśmy się.

6. Nie, nie posłuchałam Twojej "rady". Z winy organizatorów nie wszystkie moje nagrody zostały umieszczone w katalogu. Ucierpialy na tym rasy basenji, SH, AM i Samoyedy. Poza tym ja nie muszę słuchać "rad" osób, które w sposób jątrzący piszą o mnie i o moich osiągnięciach hodowlanych na forum. Sama nie masz [b]żadnych[/b] osiągnięć hodowlanych, nie możesz zaprezentować na wystawie szczeniąt z własnej hodowli i nie potrafisz w związku z tym szczerze cieszyć się z osiągnięć innych. I dlatego nie jesteś wiarygodna w tej dziedzinie.

7. Aż tak Cię zabolało to, że nie wyróżniłam Twojego psa? Ale tytuły się zgadzają ,prawda? Więc, w czym problem? Ja go nie widzę. Zauważyłam natomiast, że w zbyt wielu dziedzinach dopatrujesz się "spisku dziejowego"! A to już jest choroba o nazwie paranoja.

8. Zupełnie nie rozumiem, co znaczy: "Ukryta, zakonspirowana, [b]owaluowana[/b] pięknymi słowami niechęć do innych, w tym moich psów, wkładanie złośliwości tam gdzie tylko można, omijanie znaczących osiągnięć, ...". O czym i o kim piszesz? O sobie? Jeśli tak, to zgadzam się z zaprezentowaną opinią. A co do "owaluowanej ... niechęci" - czyżbyś nie znała słowa "zaowalowana" lub pomyliła je z "owulacją"?
I uwaga: spisek dziejowy i szpiedzy w każdym kącie, bo niechęć jest nie dość, że "ukryta", to jeszcze i "zakonspirowana"!
Poczytaj sobie swoje posty, a znajdziesz tam mnóstwo przykładów na "owaluowaną niechęć", cokolwiek by to miało znaczyć w Twoim wykonaniu.

9. Co do braku stawki lub/i wyników z wystawy europejskiej w Tulln, nie widzę tu problemu. To znaczy, widzę, bo dziwię się, że jeszcze Ty ich tu nie wstawiłaś. A może trzeba Cię poprosić o te wyniki? Jeśli tak - to już wolę poprosić właścicielkę BABY , bo zrobi to bez zbędnej łaski, bez pouczania i z czystej, prawdziwej sympatii do rasy. W przeciwieństwie do Ciebie.

10. Nie bardzo rozumiem akapit o pomijaniu "innych zwycięzców" i "sztucznym porównaniu do Najlepszych Hodowli...". O kim piszesz i w jakim celu?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baskomaniak'][quote name='agabass']A ja rozstrzygne spór wystawowy moim championem jest Gomez rudogłowy, choć wcale nie utytułowany, ale w świecie dobrze znany...[/quote]
Oj, znany, znany :B-fly: :B-fly: :B-fly:
Niektórzy słysząc imię GOMEZ od razu wiedzieli, że to Gomezik z Dogomanii...
a mijając rudo-białego baska mówili: "O! Inspektor Piesiak..."
[b]Basenji[/b], uwierz, sam słyszałem, żałuj że nie byłeś z Fingalem.

Pozdrawiam.
:D[/quote]
[b]Basenji[/b], żałuj, oj, żałuj. Było bardzo wesoło, ciepło, smacznie, no, i jakie osiągi!
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedź na uwagi [b]BASKOMANIAKA[/b][quote name='Asiaczek']Klubowa - Łodź, 18.09.2005 r.
sędzia: Eugeni YERUSALIMSKY/Rosja

PSY
kl. sz
Stellanova OXYGEN - w.o.
kl. mł.
Dream of Africa DOUBLE VINNI - [b]Best Junior, Młodzieżowy Zwycięzca [/b][b]Klubu[/b]
kl. p
Abotere's ADUNBI - dosk2
Faraoland VICTORY & FREEDOM - dosk.1, Zwycięzca Klubu
kl. o
GAZAR SUN AND SHADOW Asiaczek - abs.
IT'S RAINING MAN Ypsylon - CWC
kl. ch
CHADDYBABA CHABUR Ypsylon - CAC,
EIWO Hanacek - abs.
FARIQUE FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek - dosk.2

SUKI
kl. sz
AVA TAR old Legend's - abs.
IM' EVERYBODY'S DARLING Asiaczek - w.o.1
PAKANYA Liwang - w.o.2
Stellanova OBSESSION - abs.
Suntribe's SHMI SKYWALKER - abs.
kl. p
HERE AND THERE Asiaczek - abs
I'M NOT AN ANGEL - CWC
kl. o
FELMERIA FOR CHRISTMA SEVE Asiaczek - CWC
kl. ch
PEPSI COLA Ypsylon - CWC, BOS, [b]BOB, [b]Zwycięzca Klubu[/b], BIS1[/b]

Najlepsza Hodowla - II miejsce Asiaczek
Najlepsza Para - III miejsce Asiaczek.
Pzdr.[/quote]

Cały mój wywód spowodowały głównie podane w ten sposób wyniki.
Niby wszystko się zgadza, ale nie do końca, brak chocby weteranów i III miejsca w BIS-ie.
Nie wdam się z Tobą w polemikę. Przedstawię tylko druga stronę medalu.

Po pierwsze po wejściu na Forum dodałam topik "Wszystkie Hodowle basenji w Polsce " i "Choroby genetyczne", patrząc po wynikach oglądalnosci, brakowało takich tematów.
Po drugie nie traktuję basenji zabawowo i to chyba widac po moich postach, ale taka osoba też jest potrzebna, nie sądzicie? Rasy pierwotne cenię, a do basenji podchodzę z ogromnym szacunkiem, poszukuję wszelkich możliwych informacji na ich temat. Prawie 5 miesięcy tego roku spędziliśmy na podróżach, wizytach, rozmowach w wielu krajach Europy zarówno z hodowcami basenji, jak i autorami publikacji na ich temat. Cały czas się uczymy i chcemy się uczyc od najlepszych.

Po trzecie, nie krytykuję basenji innych Hodowców lub właścicieli publicznie, czyli na Forum, mówię otwarcie które psy mi się podobają, wciąż wiem za mało by powiedziec ten pies jest zły, ten w strasznej formie, a tamten za cięzki...

Po czwarte o Forum dowiedziałam się od kilku osób, które dzwoniły do nas w sprawie szczeniąt (ponieważ mamy, aż dwa nietypowe bo letnie mioty) i włosy nam się jeżyły na głowie kiedy słyszeliśmy nieprawdziwe, wręcz plotkarskie informacje dotyczące wszytkich Hodowli w Polsce.

Po piąte, nie jest moim celem niszczenie niczyich zamków z piasku, zrobi to wiatr (ktoś dodałby pewnie historii ale patos to jednak nie w moim stylu), jeśli macie przyjemnośc z tego co robicie to świetnie, ja staram się pokazac moja wizję basenji i chyba mam do tego prawo. Podobaja mi się historie Gomeza, podobają mi sie zdjęcia i ich komentarz do wspólnych spacerków,( jak będę miała chwilę to prześlę zdjęcia podobnej, zaprzyjaźnionej grupy basenji z Danii), podobają mi się historie z basenji w tle, ale czasem chcę porozmawiac poważnie o rasie i nie twierdzę, że wiem wszystko i nie odpowiadam na pytania wtedy kiedy nie mam pewności, że odpowiedź jest zgodna z prawdą, wzorcem, podstawą genetyki itp.

Po szóste, tak jestem osobą skromną i bardzo ale to bardzo sprawiedliwą z natury. Nie chwalę się, nie weszłam i nie powiedziałam patrzcie to ja i moje psy. Wręcz odwrotnie powiedziałam wszystko co mogłam o innych hodowlach i basenji.

Po siódme, nie traktujemy wystaw jak walki , dlatego walkower nie wchodzi w grę, nie mamy pary hodowlanej, którą moglibysmy wystawic, na wystawie nie miała takiej pary Iza(Ypsylon) . Z pytaniem dlaczego umieszczono bez naszej wiedzy i zgody dwa psy w tej konkurencji już wystąpiliśmy do organizatorów i ta złośliwośc jest nie na miejscu. Dobrze się przyglądając numerom katalogowym naszej pary widac, że pies był czarno-biały a sunia tri , nie popełnilibyśmy takiego grzechu na poważnej wystawie jaką jest wystawa klubowa. Iza też nie (podobnie rózne kolory w parze) . To że nas organizatorzy wzywali wielokrotnie na ring nie oznacza że mieliśmy pójśc i tworzyc tło dla aktualnie Najlepszej Pary basenji, która tą konkurencję wygrała w rasie i mieszka w Twoim domu.

Na koniec, nie jestem złośliwa, nie chwalę się, widzę zarówno wady jak i zalety swoich basenji, jestem po prostu sprawiedliwa i tego oczekuję od innych , pochwał i komplementów na razie nie oczekuję, może za 10 lat jeśli będziemy potrafili skorzystac z wiedzy którą już mamy i doświadczenia najlepszych.

Pozdrawiam wszystkich miłosników basenji.

Link to comment
Share on other sites

[b]Ypsylon[/b] dziekuje bardzo za cieple slowa, sam tez jestem bardzo dumny z mohego Urwisa, glownie z tego ze bardzo poslusznie ustal tyle czasu:) mam tylko jedna poprawke, on nie jest 'bardzo obiecujacym psiakiem' ale 'moim najukochanszym czworonoznym przyjacielem' :D
ja tez jeszcze raz Tobie gratuluje.


[b]qmk[/b] Tobie jeszcze nie pogratulowalem, a to dla tego ze nie wiedzialem ze Pan z czarnobialymi baskami reprezentuje Twoja hodowle, wiec nadrabiam straty i gratuluje teraz (a najwieksze wrazenie zrobilo na mnie jak Pan cieszyl sie ze swoim psiakiem po wygranej bawiac sie z nim, bardzo mi sie to podobalo)

pozdrawiam

Michal

P.S.

BLAGAM O ZAKOPANIE TOPOROW WOJENNYCH!! URWIS TEZ BLAGA!!
[img]http://www.fotoalbum.wzt.pl/fotografie/604_fotki_060f35f/9981_413677.jpg[/img][/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nale']

[b]qmk[/b] Tobie jeszcze nie pogratulowalem, a to dla tego ze nie wiedzialem ze Pan z czarnobialymi baskami reprezentuje Twoja hodowle, wiec nadrabiam straty i gratuluje teraz (a najwieksze wrazenie zrobilo na mnie jak Pan cieszyl sie ze swoim psiakiem po wygranej bawiac sie z nim, bardzo mi sie to podobalo)

pozdrawiam

Michal
[/quote]

Dziękuję,
Ten Pan z czarnym pieskiem to Andrzej mój mąż, Hodowla Loango isnieje od prawie 5 lat i jest właściwie na niego, a Vicky (piesek) uwielbia skakac i cieszyc się w taki sposób. Kiedy wygrywa Andrzej robi to na ringu (jak zwykle u psów chodzi o szybkośc reakcji, nie na wygraną oczywiście, a na fakt że Vicky zrobił coś świetnie) Kiedy przegrywa staramy się szybko zejśc z ringu i zrobic to jak najszybcziej można, bo to że przegrał czy wygrał (powtarzam już chyba 100 raz ) to tylko subiektywna ocena sędziego, a pies i tak wykonał zadanie tak jakby to była częśc zabawy i tak jak w danym dniu umiał najlepiej. Tak wychowujemy nasze basenji.
Jezszce raz dziękuje i Tobie życzę samych sukcesów na codzien i w ringu.

Pozdrawiam i buziaczki dla [b]URWISA[/b]

Link to comment
Share on other sites

Drogie koleżanki z Dogomanii:
Krew się mi leje z monitora na buty, a to nie kalosze.
Przyłączam się do prośby Nale o zakopanie toporków albo jeżeli chcecie walczyć to gdzie indziej.
Dla osoby postronnej zorientowanie się w detalach problemu jest zbyt trudne i chyba niezbyt istotne.
czyli co?
Pax między Chrześcijany?


Zdrówko :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Oh, oh, oh... Czyżbym czuła się sfrustrowana? Hm, na pewno nie. Nie mam powodów. :D
Pzdr.[/quote]

A szkoda, bo tak to by było wszystko jasne i przeszłabym nad tym do porządku dziennego.
Nigdy nie obraziłam Cię a Ty robisz to wielokrotnie.
Już dzisiaj wiem, że najbardziej boli Cię ze nie jestes jedyna, która coś wie o basenji i że wstawiłam informację o innych Hodowlach w Polsce, bo Ty na prośbę [b]Basenji[/b] owszem poinformowałaś innych o Forum, a dokładnie jedną Hodowlę robiąc wpis do Księgi Gości tej Hodowli i podając adres Dogomanii... tylko, że my wszyscy wiemy że właśnie w tej hodowli nie mają stałego dostępu do internetu... Czyli co, zaprosiłaś wszyskich gości tej hodowli na forum gdzie "królują" Asiaczki...
Nie chce mi się komentowac reszty złych słow skierowanych pod moim adresem, a szczytem niegrzeczności jest to co napisałaś o mnie jako hodowcy...
Znasz mnie i wiesz, że wiem co mówię kiedy mówię, wiesz też że czasem przekręcam słowa pisząc ( zdarza się to wielu osobom) co nigdy nie przeszkodziło mi w studiowaniu dwóch specjalości.
Jednak ja w pisanie wkładam dwa razy więcej wysiłku niż przeciętny człowiek i wyśmiewanie się z moich błędów jest równoznaczne z wyśmiewaniem się z jadącego na wózku inwalidzkim, że nie potrafi chodzic bez niego.
Wiem że ludzie troszkę inni to nie znaczy głupsi, mniej inteligentni , czasem jest wręcz odwrotnie....i że cała reszta potrafi zaakceptowac tą niewielką wadę która owszem zdarza mi się ale i tak sens moich wypowiedzi jest jasny .
Mam bardzo duże doświadczenie i osiągnięcia w tak zwanej hodowli basenji. Moje zdanie liczy sie dla wielu osób w tym tych, które wcześniej uczyły mnie wszystkiego , owszem jest subiektywne ale oparte na mocnych podwalinach wiedzy i doświadczenia. Pisząc o [b]Żadnym[/b] doświadczeniu pokazałaś jak będziesz traktowała ludzi którzy majac tylko parkę basenji będą próbowali podzielic się z innymi swoimi doświadczeniami, a każde takie rozmowy to dla wszystkich nawet tych wszystkowiedzących to wielka nauka. Potrzeba trochę więcej dystansu do siebie i pokory.
Mam dwa mioty letnie (pewnie nie potrafisz wyjaśnic dlaczego to są letnie mioty ?) basenji. Urodziły się po pręgowanej suce, Ch.Am, Can, Rus, i Pl (interchampionat w przygotowaniu) , która przyjechała do Polski ze Stanów, w głównej mierze za sprawą (Ypsylon) w wieku 5 lat, ale jest u nas i dała z naszym czarno białym Victory śliczne 5 szczeniąt, z których pierwsze już w piatek jadą do nowych właścicieli. Nasz Vicki którego niektórzy mogli zobaczyc na Wystawie Klubowej pochodzi ze Szwcji z Hodowli Faraoland o bardzo długiej tradycji w hodowaniu basenji. Jest Mł Ch. Pl, Ch.Pl, Zwycięzcą Polski`2004, Zw. Rosji`2004 (w tym również Młodzieży co oznacza, że na wystawie wygrał nie tylko młodziez ale przy nim tego dnia żaden pies z klas starszych nie dostał V1 czyli doskonałej oceny z miejscem, a to jest ewenement i zdarza się najlepszym psom) i teraz Zw. Klubu.
Kryliśmy nim pręgowaną sukę mimo, że nazywasz to kolorywym kryciem(myśląc że tylko rude lub w jednym kolorze to jakby prawidłowe ), by zgubic gen tri, który dosc mocny niesie w sobie Syd (Nie jest tak jak gdzieś napisałaś że przy kryciu tri ..."Kłania się genetyka i krycie tri z rudym daje 50/50% szans na otrzymanie szczeniat w kolorze tri, lepiej ujęła to Ypsylon, ale jest to temat na wielogodzinne dyskusje chociaz juz można określic w 90% jaki kolor szczeniąt nam się urodzi). W naszym przypadku kolorem dominujacym był pręgowany.
Zgubilismy gen tri w umaszczeniu naszych szczeniąt ale trzy z nich niosa go wyrażnie co widac po szczeniaczkach. Podkreślam że urodziło się 5 maluchów 1 piesek czarno-biały, jedna sunia czarno-biała , jedna sunia rudo-biała i dwie sunie pręgowane (pierwsze w Polsce pręgowane szczeniaczki urodzone w polskiej Hodowli) wszystkie bez najmniejszych wad w umaszczeniu.
Mamy również drugi miot 6 szczeniat po Ch.Pl, Mł, Ch Pl i jeszcze parę innych nie Championatów ale interesujących tytułów CHATAANOOGA CHOO CHOO Ypsylon rudo-biała , którą pokryliśmy psem czarno-białym Championem 17 krajów i zwyciązcą wielu prestiżowych wystaw MANDELA FREE Out of Africka pochodzacym z Hodowli francuskiej na stałe aktualnie zamieszkałym w Szwecji ( nawiasem mówiąc ojcem naszego Victory ). Urodziło sie nam 6 szczeniąt 2 sunie i 4 pieski wszystkie w kolorze czarno-białym ale w tym wypadku nie oczekiwaliśmy innego koloru bo tu czarny był kolorem dominującym.
Połowa szczeniąt wyjezdża za granicę i niestety nie bedą konkurowały w Polsce z Asiaczkami. Do sprzedania pozostały nam 3 pieski w tym dwa doskonale zapowadajace sie o bardzo dużym potencjale i przy umiejetnym prowadzeniu są to przyszłe "gwiazdy" ringów.
Skąd to wiemy? Otóż zaprosiliśmy naszych przyjaciól głownie z zagranicy, znawców rasy by w wieku 6-7 tygodni życia szczeniąt przyjechali i ocenili ich predyspozycje, stąd i z naszych obserawcji (wuchowujemy już 3 raz mioty szczeniat basenji wcześniej robiliśmy to w Anglii i Szwecji ucząc się jak się rozwijaja i w jakim momencie wczesnego życia no co szczególnie zwracac uwagę). Postaraliśmy się by przyszli własciciele wiedzieli co kupują i czy maja szansę na pokazywanie psów z sukcesami na wystawach, czy lepiej żeby to były pieski domowe.
To jakby świadczy o maksymalnym wysiłku jaki wkładamy w nasza hodowlę.
Nie wspomnę że wszystkie basenji hodowlane w naszym domu są systematycznie badane i mają aktualne testy zgodne z wymaganiami wielu krajów na świecie.
Dlaczego nie mieliśmy wcześniej szczeniąt akurat wiesz doskonale a jeśli nie to można poczytac w topiku Choroby Genetyczne ... Wyśmiewanie się, obrażanie, lekceważenie naszych osiągnięc jest równoznaczne z krytyką wielu bardzo dobrych hodowli w Europie i przynajmniej jednej polskiej o drugiej na razie nie wspominam poczekam 2 lata na osiagnięcia tej cudnej czarno-białej suni która jest odzwiercziedleniem marzen pierwszych hodowców basenji w Anglii a dziś nie zawsze pasuje do aktualnej mody w basenji. Jest u nas ponieważ świadomie podjęliśmy decyzję o kontynuacji linii tego typu basenji, wbrew modzie ale dla piekna tych delikatnych zwierząt. Właściwie można powiedziec że w naszym domu mamy wszystkie typy basenji.
Nigdy nie skrytykowałam Twoich psów na forum i publicznie nigdy tez nawet nie próbowałam Cię obrażac, jedyne czego się domagałam to sprawiedliwości i informacji że są inne hodowle w Polsce ze znakomitymi wynikami i osiągnięciami.
Moje gratulacje są zawsze szczere i nie wiem jak można miec do tego zastrzezenia .
Wyniki wystawy europejskiej były na naszej stronie przez prawie 3 miesiace. Tu nie wchodziłam brutalnie w topik który Ty wypełniasz zwycięstwami psów, o których większośc nic nie wie lub wynikami wystaw na których były Asiaczki i to też nie wszystkich, patrz Sopot ( przepraszam Basenji ale ta uwaga nie jest skierowana do Ciebie o Fingalu już pisałam gdzie indziej), czy chocby wystaw na których wygrywa Stellanova a nawet Ypsylon.
Nie możesz obrażac mnie i moich przyjaciół, nie możesz naśmiewac się z pewnych ludzkich niedoskonałości a jeśli to robisz to świadczy tylko i wyłacznie o Twojej kulturze osobistej .
Dlatego wszystkich których zachęcasz do wystawiania psów ostrzegam, będzie fajnie dopóki Asiaczki będa wygrywały i to najlepiej te które sa w hodowli, a wy będziecie radosnym tłem , jesli zaczniecie byc kiedykolwiek lepsi w oczach chocby jednego sędziego spodziewajcie się prędzej czy później ataków na swoją osobę, niech Was nie zwiodą uśmiechy i wspólna radośc, to wszytko jest nieszczere a wystarczy tylko przeczytac bodajże 10 punktów bezkompromisowego ataku na moją osobę, w którym brak merytorycznych zarzutów, z którymi można polemizowac dla dobra wszystkich, a jest tylko bazarowy, wściekły bigos.

Pozdrawiam prawdziwych miłośników basenji i zapraszam na naszą stronę, stronę Hodowli Loango. Niedługo bedziecie mogli przeczytac tam wiele informacji o Historii basenji, histori kolorów (np. introdukcji czarnego) i o aktuanie obowiązujących na świecia 3 wzocrach basenji i czym się różnią i o tym w którym kierunku na jakim kontynencie idą prace hodowlane, na razie przepraszam strona jest w częściowej rekonstrukcji, ale na pierwszy rzut oka nie widac, jest tam też około 2300 zdjec basenji nie tylko naszych .... Na Forum Dogomani rzadko bedę dzieliła się z Wami tym co wydaje mi się ważne, ale nie mogę stale polemizowac na bardzo niskim poziomie z Hodowlą dla której wygrana na wystawie jest ważniejsza od samego basenji i nie będę przykładac ręki do reklamy jednej Hodowli skoro jest ich kilka. Z przyjemnoscią jednak będe oglądała poczynania Gomeza czy zdjęcia wspólnych wypraw basenji.Poznałam wielu fantastycznych ludzi, częśc z Was pisała do mnie prywatnie za co bardzo dziękuję, zawsze odpowiem na każde pytanie jeśli tylko będa znała odpowiedź jeśli nie, wiem komu je zadac.
Dziękuję jeszcze raz wszystkim za miłe i ciepłe słowa, Gratuluje wszystkim takich dobrych kontaktów ze swoimi psami i mam nadzieje ze za jakis czas kiedy pojawią się Hodowcy, którzy dziś wiedząc co się dzieje nie chcą wdawac się w poważne, przynoszące wiele dobrego spory bo tu liczy się zdanie jednej osoby. Pozostaniemy więc przy swoich mailach i takiej wymianie opinii.
Jeszcze raz pozdrawiam wszystkie Basenji i ich Fantastycznych Przyjaciół

Link to comment
Share on other sites

[b]gmk - ja bym się jednak nie wycofywał z forum[/b]. Twoje informacje są napewno cenne oraz dają zawsze inny punkt widzenia na inne sprawy.
[quote]Tu nie wchodziłam brutalnie w topik który Ty wypełniasz zwycięstwami psów, o których większośc nic nie wie lub wynikami wystaw na których były Asiaczki i to też nie wszystkich, patrz Sopot ( przepraszam Basenji ale ta uwaga nie jest skierowana do Ciebie o Fingalu już pisałam gdzie indziej), czy chocby wystaw na których wygrywa Stellanova a nawet Ypsylon. [/quote]
Co do Sopotu - tu nie musisz mnie przepraszać bo Fingal przegrał ewidentnie z Waszym pieskiem. Wprawdzie Freddie pocieszył mnie, że eksterierowo jest lepszy ( i dostał CWC) ale te jego nienormalne zachowanie ( kilka tygodni pracy w plecy) zdyskwalifikowało go nie tylko w oczach sędziego ale i moich jako kandydata do laurów. Zresztą, i tak osiągnął co zaplanowałem już wcześniej i nie planujemy żadnych szaleństw na wystawach.
Także przemyśl to raz jeszcze i sukcesów na wystawach.
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...