Jump to content
Dogomania

Czeka nas usunięcie ząbka :(:(


Daga_i_Oskar

Recommended Posts

[quote name='ladyyork']Wczoraj byłam z ineczką usunąć ząbki , myślałąm że tylko kły do usunięcia , a ona potem mówi że usuneły aż 16 zębów:crazyeye:.
[/quote]

Tak mało mleczaków wypadło jej samodzielnie?

[quote name='zetka73'] (...) Pojechałam weta natychmiast żeby mi wyjaśnił----wymigał sie od odpowiedzi co to za ząb natomiast po obejrzeniu szczęki stwierdził ze kły dopiero będą wychodzić----przecież już wychodziły kiedy jechaliśmy na konsultacje w sprawie wyrwania
[/quote]

Dziwna sprawa... myślałam, że kły mleczne były usuwane z uwagi na wychodzące kły stałe.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zetka73']Wczoraj stała sie rzecz co najmniej dziwna
Mianowicie znalazłam wypadnietego zęba mlecznego u Nerusia
Dziwna dlatego ze Nero miał mieć usunięte wszystkie zęby mleczne ( i tak lekarz twierdził)
Wg mnie lekarz sie pomylił i usunął Nerusiowi kły stałe zamiast mlecznych i te mleczne teraz wypadły ( ząb wg mnie był kłem):crazyeye:
Pojechałam weta natychmiast żeby mi wyjaśnił----wymigał sie od odpowiedzi co to za ząb natomiast po obejrzeniu szczęki stwierdził ze kły dopiero będą wychodzić----przecież już wychodziły kiedy jechaliśmy na konsultacje w sprawie wyrwania
Tak to jest jak człowiek nie zna sie na psich zębach :placz:[/QUOTE]

Boze... mam nadzieje, ze wszystko u was bedzie dobrze...
ja wam i mowie, od poczatku zalogowania sie tutaj na forum, ze z weterynarzami trza bardzo ostroznie, trza po prostu otworzyc w roznych forum takie tematy o weterynarach w roznych miastach, zeby ludzie mogli przeczytac rozne opinie o tych samych weterynarzy... bo oni tylko ludzie, oni myla sie, plus nie kazdy weterynarz jest specjalista od wszystkiego!!! jeden lepiej zna sie na operacjach, drugi na zebach itp., weterynarzy trza po prostu bardzo precyzyjnie wybierac, a nie isc do pierwszego, za rogiem, zeby bylo blizej... i wszystko jedno sam czlowiek musi jak najbardziej czytac, wsluchac sie w opinie innych ludzi, co maja psy, a nie tylko slepo wierzyc weterynarzowi...
zeby wy wiedzieliscie ile ja przykrych sytuacji naczytalam sie, nasluchalam sie o weterynarzy na Litwie... w glowie nie miesci sie... dlatego sama tyle interesuje sie psiem zdrowiem, zeby i sama duzo rozumialam, wtedy lepiej mozna odroznic dobrego weta, od zlego.
Pomyslcie o tym ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga76']



Dziwna sprawa... myślałam, że kły mleczne były usuwane z uwagi na wychodzące kły stałe.[/quote]

no tak było wg mojej wiedzy
nie wiem co o tym myśleć
fakt jest taki ze Nero nie ma teraz kłów na dolnej szczęce ( ponoć mają wyjść) ciekawe tylko co w takim razie wychodziło wcześniej!!
Co do wyboru weta to właśnie miał być wet z polecenia nie jednej osoby
Ja mieszkam średnim mieście nie ma wetów wielu --- zanim sie zdecydowałam wszystkich odwiedziłam z Nerkiem
W tej chwili skonsultuje to co sie stało z innym wetem---zobaczę co mi powie

Czy jeśli stałe kły zostały usunięte będzie to miało jakieś znaczenie dla zdrowia Nero?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']
Czy jeśli stałe kły zostały usunięte będzie to miało jakieś znaczenie dla zdrowia Nero?[/QUOTE]
Moim zdaniem nie! Miała starego psa bez kłów z przyczyn naturalnych ;) i radził sobie ...
A ponad to moja suczka miała krzywe zęby mleczne i istniało prawdopodobieństwo że trzeba będzie usunąć dolne kły, bo nie mijały dziąseł (na sczęście wszystko się wyprostowało) ale w pierwszej chwili zadałam weteynarzowi pytanie "jak ona będzie funkcjonowała np. jadła" i okazało się że kły do szczęścia psu nie są potrzebne - on nimi nie je, tylko ewentuanie chwyta lub przytrzymuje. Ale pokarm rozdrabnia trzonowymi. Wiec nic się nie martw, nawet jak by...
Bedzie dobrze, chyba nie mógł pomylić mleczaka ze stałym..może Nero przyniósł go ze sobą, od weta, na siersci...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']no tak było wg mojej wiedzy
nie wiem co o tym myśleć
fakt jest taki ze Nero nie ma teraz kłów na dolnej szczęce ( ponoć mają wyjść) ciekawe tylko co w takim razie wychodziło wcześniej!!
Co do wyboru weta to właśnie miał być wet z polecenia nie jednej osoby
Ja mieszkam średnim mieście nie ma wetów wielu --- zanim sie zdecydowałam wszystkich odwiedziłam z Nerkiem
W tej chwili skonsultuje to co sie stało z innym wetem---zobaczę co mi powie

Czy jeśli stałe kły zostały usunięte będzie to miało jakieś znaczenie dla zdrowia Nero?[/QUOTE]

u mnie to taka sytuacja, ze tez mieszkam teraz w malym miescie, wiec do zadnego weta tu nie poszlabym... nawet jak mieszkalam w stolicy, to moglam zaufac tylko 3 wetom, ale tez nie do konca... :roll:
a teraz ile czytalam, slyszalam i tym interesowalam sie to smoge zawiesc Jeannie do Kowna jakby co, do weterynarnej akademii panstwowej, tam podobno naprawde swietni specjalisci...
wiec mowie, wybor dobrego weterynarza to trudna sprawa...

a ja tez mialam do czynienia w Wilnie z niby swietna weterynarka, skonczylo sie tym, ze jak sluchalabym jej rad, to teraz mialabym nie zdrowego psa, a psa z wrzodem w brzuchu :crazyeye: po moim doswiadczeniu jeszcze kilka osob zawiedli sie na tej pani...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='as-ania']
Bedzie dobrze, chyba nie mógł pomylić mleczaka ze stałym..może Nero przyniósł go ze sobą, od weta, na siersci...:roll:[/quote]

moim zdaniem pomylił ale okaże sie

Nie ma takiej możliwości żeby Nero przyniósł go ze sobą bo zabieg byl tydzien wcześniej od tego czasu przecież Nero jest czesany i kąpany
A zęby kły miał wg mojej znajomości zębów tzn miał w tym miejscu gdzie sa kły

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga76']Tak mało mleczaków wypadło jej samodzielnie?



Dziwna sprawa... myślałam, że kły mleczne były usuwane z uwagi na wychodzące kły stałe.[/quote]

Żaden mleczak nie wypadł jej samodzielnie, był to drugi zabieg.
Ineczka wyglądała jak pirania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Nas czeka w poniedziałek zabieg usuwania [COLOR=magenta][U][B]4 kłów i jeszcze nie wiem ilu zębów trzonowych[/B][/U][/COLOR]
Wczoraj byliśmy u weta i [B][U][COLOR=deepskyblue]kły stałe juz tak wykrzywiają siekacze ze nie można czekać dłużej.[/COLOR][/U][/B] ponieważ Nero nie ma jeszcze 6 miesięcy skończonych myślałam ze można czekać jeszcze ale[U] [B]wczoraj byłam aż u 3 wetów[/B][/U] ( bo jakos miałam nadzieje ze nie trzeba robić zabiegu jeszcze :()
[/quote]

[quote name='zetka73'][U][B][COLOR=magenta]Nie podejrzewam niestety aby te 6 zębów wypadło do poniedziałku :([/COLOR][/B][/U]
Nero bardzo wcześnie zaczął gubić mleczaki [COLOR=black][U][B]stad ma już wymiennie praktycznie wszystkie ząbki[/B][/U][/COLOR] . Stad nie ma ponoć czasu na to by czekać tak jak zazwyczaj do 7-8 czy nawet dalej miesiąca bo [B][U]kły górne już zaczynają mieć nalot w przestrzeni miedzy mleczakami a stałymi[/U][/B]
A trzonowe i przedtrzonowe krzywią sie niemiłosiernie z powodu braku miejsca
Najgorsze jest to ze probowałam rozruszać trochę te zęby ale nie dało to efektów. Do tego ten [U][B]dól mnie przeraza bo mogą sie powyginać zęby już wyrośnięte.[/B][/U]
Dlatego omówiliśmy sie na ten zabieg już[/quote]

[quote name='zetka73']
Bo my nie możemy już czekać bo [U][B]zęby urosły trochę wcześnie ( dopiero jest 6 miesiąc a już sa wszystkie[/B][/U] )[/quote]

To są Twoje wypowiedz Zetka !! Weź mi wytłumacz o czym ty teraz mówisz bo to jest jakieś chore :crazyeye: Byłaś u 3-ch wetów wszyscy widzieli, że "[U][B][COLOR=deepskyblue]kły stałe tak wyżynają siekacze, że nie można już dłużej czekać[/COLOR][/B][/U]" i co, teraz nagle nie ma tych zębów ?? :crazyeye: Ja już nic z tego nie rozumiem. Domyślam się, że jeden z tych 3-ch wetów robił zabieg więc jest to conajmniej dziwne :shake: Bo chyba nie poszłaś do czwartego :roll:

[COLOR=magenta][U][B]i skąd wiedziałaś, że jest[/B][/U][/COLOR] [COLOR=magenta][COLOR=magenta][U][B]6 zębów do wyrwania jak post wcześniej pisałaś, że nie wiadomo ile trzonowych[/B][/U][/COLOR] :p [COLOR=magenta][U][B]Po wizycie u 3-ch wetów należy zaznaczyć[/B][/U][/COLOR] :diabloti:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Żaden mleczak nie wypadł jej samodzielnie, był to drugi zabieg.
Ineczka wyglądała jak pirania[/quote]

O rany, to miała pecha.
Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło.

Pozdrowienia dla Ineczki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

W piątrym miesiącu miała rwane wszystkie siekacze bo miałą podwujne a stałe zaczynały się krzywić i mimo że było wcześnie to powiesziałąm że ma rwać i wyrwała , większość zębów wróciłą na miejsce ale jeden jest dla mnie troche krzywy:angryy:no cóż i tak bywa jak skończyła 6 miesięcy rwane już wszystkie bo wszystkie miała podwójne:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']To są Twoje wypowiedz Zetka !! Weź mi wytłumacz o czym ty teraz mówisz bo to jest jakieś chore :crazyeye: Byłaś u 3-ch wetów wszyscy widzieli, że "[U][B][COLOR=deepskyblue]kły stałe tak wyżynają siekacze, że nie można już dłużej czekać[/COLOR][/B][/U]" i co, teraz nagle nie ma tych zębów ?? :crazyeye: Ja już nic z tego nie rozumiem. Domyślam się, że jeden z tych 3-ch wetów robił zabieg więc jest to conajmniej dziwne :shake: Bo chyba nie poszłaś do czwartego :roll:

[COLOR=magenta][U][B]i skąd wiedziałaś, że jest[/B][/U][/COLOR] [COLOR=magenta][COLOR=magenta][U][B]6 zębów do wyrwania jak post wcześniej pisałaś, że nie wiadomo ile trzonowych[/B][/U][/COLOR] :p [COLOR=magenta][U][B]Po wizycie u 3-ch wetów należy zaznaczyć[/B][/U][/COLOR] :diabloti:[/COLOR][/quote]


widzę Tigrunia ze Ty złośliwa jesteś natury! Ja sie nie nam na zoologii tym bardziej na stomatologii zwierzęcej! Opisuje to co sie wydarzyło!
Wyjaśnię ci zatem
Ja wetem nie jestem byłam u trzech każdy stwierdził ze należy usunąć kły czyli 4 zęby ostatni z wetów który zresztą potem zabieg robił powiedział ze jeszcze zęby z tyłu trzeba usuwać
Zdecydowaliśmy sie szybko na zabieg a wczoraj okazało sie ze Nero nie ma żadnego dolnego kła mimo ze wg mnie sie wyrżnęły te na dole a po zabiegu miał jakieś kły (myślałam ze to te nowe kły)
Wczoraj jeszcze obejrzałam sobie zęby Nera dokładnie i widzę ze z tylu ma zęby mleczne które sie ruszają miedzy zębami trzonowymi lub przedtrzonowymi ( nie znam sie) a miały tez być usunięte!!!
Wg mojej wiedzy myślę ze wet usunął mu tylko górne kły prawidłowo a reszty albo nie usunął albo nie to co trzeba
Jutro wybieram sie do kolejnego weta żeby to obejrzał !!

Jestem załamana bo Neruś wygląda na to miał niepotrzebnie narkozę albo potrzebnie ale nie została wykorzystana do wszystkiego co można było zrobic za jednym zamachem :(

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że byłam
Wet stwierdził ze ten ząb który znalazłam to nie jest kieł! ale nie odpowiedział skąd sie wziął skoro miało nie być juz żadnych mleczaków !
Twierdził ze wszystko jest OK a kły dolne dopiero będą mu rosnąć !
tylko ze po wczorajszym obejrzeniu pyszczka i stwierdzeniu przeze mnie ze mleczne tylne zęby jeszcze są juz mu nie wierze po prostu!
I szczerze mówiąc nie wiem co myśleć :(

ale moje obawy co do pomyłki i partactwa weta pewnie nie są bezpodstawne
Obym sie myliła

Link to comment
Share on other sites

Nic nie kwestionuje mowie to co widzę!
Pies mial po zabiegu kły na dole dziś ich nie ma!! To co niby z nimi sie stało ??!
[U]Wg mnie[/U] ząb który znalazłam był właśnie kłem ( niby czemu nie mogłabym miec swojego zdania? )
Poza tym po obejrzeniu dokładnie teraz szczeki widze ze na końcu sa zęby mleczne które sie ruszają ---czyli lekarz ich nie usunął ! nie rozumiesz Kobieto!?
Mial usunąć wszystko co nie bylo potrzebne i przeszkadzalo aby 2x nie trzeba było przeprowadzać zabiegu. jak sie okazuje zęby mleczne jeszcze sa i co najgorsze pies nie ma klów a niby miały mu juz wychodzic
powtarzam tylko to co mówili lekarze--wiec sie nie czepiaj!i jeśli nie wnosisz konkretnych porad to proszę nie dyskutuj
Wyjaśniłam Ci chyba przebieg sytuacji jaka miala miejsce a Twoje dziwne uwagi nie sa na miejscu. Bo to nie jest jakies moje widzi misie tylko dość powazny dla mnie problem który muszę jakoś rozwiązać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Nic nie kwestionuje mowie to co widzę!
Pies mial po zabiegu kły na dole dziś ich nie ma!! To co niby z nimi sie stało ??!
[U]Wg mnie[/U] ząb który znalazłam był właśnie kłem ( niby czemu nie mogłabym miec swojego zdania? )
Poza tym po obejrzeniu dokładnie teraz szczeki widze ze na końcu sa zęby mleczne które sie ruszają ---czyli lekarz ich nie usunął ! nie rozumiesz Kobieto!?
Mial usunąć wszystko co nie bylo potrzebne i przeszkadzalo aby 2x nie trzeba było przeprowadzać zabiegu. jak sie okazuje zęby mleczne jeszcze sa i co najgorsze pies nie ma klów a niby miały mu juz wychodzic
powtarzam tylko to co mówili lekarze--wiec sie nie czepiaj!i [B][U]jeśli nie wnosisz konkretnych porad[/U][/B] to proszę nie dyskutuj
Wyjaśniłam Ci chyba przebieg sytuacji jaka miala miejsce a [U][B]Twoje dziwne uwagi nie sa na miejscu[/B][/U]. Bo to nie jest jakies moje widzi misie tylko dość powazny dla mnie problem który muszę jakoś rozwiązać[/quote]
Nie bądz śmieszna - jakie moje uwagi ?? Poradziłam Ci, zebyś poszła do innego weta na konsultacje !! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]skoro wet powiedział, że to nie kieł to chyba wie co robi :lol:
zrób zdjęcie zębów psa to się okaże czy jest tak jak mówisz
aaa i jeszcze zdjęcie "mniemanego" kła bym prosiła :evil_lol:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Nie ma problemu żeby zdjęcia zrobić tylko czy ze zdjęć można będzie wywnioskować ? ale sprobuje
A ty wetem jesteś ? czy znasz sie zna zębach?
Dlatego ze dla mnie dziwne ze we wtorek pies miał zęby w miejscu kłów czy mleczne czy stale nie wiem bo nie wiem( mleczne niby w poniedziałek wszystkie miały być usunięte JUZ TO PISALAM) a tydzień później mu właśnie te wypadły! To mnie niepokoi. mam podstawy zeby nie wierzyć teraz wetowi bo sam mi pokazywał zęby mleczne te trzonowe ze sa do usunięcia a wczoraj ogladalam i one tkwią dalej!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Nie ma problemu żeby zdjęcia zrobić tylko czy ze zdjęć można będzie wywnioskować ? ale sprobuje
A ty wetem jesteś ? czy znasz sie zna zębach?
Dlatego ze dla mnie dziwne ze we wtorek pies miał zęby w miejscu kłów czy mleczne czy stale nie wiem bo nie wiem( mleczne niby w poniedziałek wszystkie miały być usunięte JUZ TO PISALAM) a tydzień później mu właśnie te wypadły! To mnie niepokoi. mam podstawy zeby nie wierzyć teraz wetowi bo sam mi pokazywał zęby mleczne te trzonowe ze sa do usunięcia a wczoraj ogladalam i one tkwią dalej![/quote]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]wetem nie jestem ale wiem jak zęby wyglądają hihi :evil_lol:
a tym bardziej u psa :cool3:
[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Nie ma problemu żeby zdjęcia zrobić tylko czy ze zdjęć można będzie wywnioskować ? ale sprobuje
A ty wetem jesteś ? czy znasz sie zna zębach?
[/QUOTE]

zrob, tylko z bliska, jakosciowe zdjecia ptwartej buzi nera, niech ktos otworzy i trzyma, a ty zrob...
a co do bycia wetem lub nie i zebow... wybacz, ale najczesciej ludzie nie myla sie, bo te mleczaki a te juz nowe stale zeby bardzo sie roznia swoja wielkoscia i nie wiem jak mozna pomylic sie lub ich nie odroznic :roll: pierwszy raz slysze, ze ktos ma taki problem... oczywiscie, wet mogl byc nie uwazny, moze nie robil zabiegu z sercem, ale jak ty juz teraz pomylilas sie na zebach swego psa to ja nie wiem??? jak zawiozlas nera do weta czy on mial juz stale kly czy tylko mleczne??? podwojne byly czy nie? jak mial tylko mleczne, to po co byl taki pospiech? moze same wypadlyby, moze za wczesnie wiozlas go do weta. A jak mial i te, i te, to nic nie rozumiem, co wtedy wet usunal wszystkie, podwojne kly??? :crazyeye: ja bym takiego pewnie zabilam, a jak nie, to podalamby go do sadu!!!

i ile razy zabieg byl robiony dla Nera? raz czy dwa? jak tylko raz, to na pewno wet nie mogl wszystkich kiel usunac!!! chyba ze byl pijany!!! a jak po raz drugi potem go zawiozles wyrywac zeby trzonowe, to mogl jakis glupszy bez doswiadczenia wet pomyslec, ze te kly sa jeszcze mleczne i usunac dobre kly...
ale jak zabieg byl tylko jeden, u jednego weta, to po prostu nie bardzo mozliwe...
juz nie mam sil i czasu czytac wszystkich twoich postow co do zabiegow i jak tam bylo, jakos u was tam wszystko bardzo dziwnie sie stanie caly czas... :)

Link to comment
Share on other sites

Czemu niby nie mógły usuną wszystkich zebów do usunięcia za jednym razem----tak włąsnie sie praktykuje o ile to możliwe zeby nie poddawac wielokrotnie psa narkozie !
Przynajmniej w mojej okolicy kazdy wet tak robi
Kły były podwójne( górne na 100% bo wyraznie bylo widac a dół sam lekaz stwierdzil ze juz sie wyrznely i wypychaja siekacze) już stad był najwyższy czas---juz to na poczatku opisywałam
Po zabiegu wg mnie mial kły ale nie zagladalam dokładnie bo nie chciałam mu nic urazic bo to świeże było.
teraz na miejscu kłów żuchwy nie ma nic a wet po obejrzeniu stwierdził ze maja wyjść !!
To co to niby bylo co zostało nie wyrwane na miejscu kłów !!?
w tym miejscu nie ma innych zębów u małego szczeniaka bo przedtrzonowych zębów on jeszcze nie ma

nic mi nie zostaje tylko czekać( ze wyrosną kły :) i skonsultować przy okazji to z innym lekarzem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Nie ma problemu żeby zdjęcia zrobić tylko czy ze zdjęć można będzie wywnioskować ?
[/quote]

Myślę, że kły bez problemu można rozpoznać.

W ubiegłym tygodniu byłam przy zabiegu usuwania przetrwałych mleczaków u młodej, więc temat jest dla mnie raczej świeży.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego tez mowie ze miał kły( mowie o dolnych bo górne ma) ale po tej nagonce na mnie to juz niczego nie mogę byc pewna. Bo jak to wytłumaczyć ze miał kły w żuchwie po zabiegu a teraz jest puste miejsce w górnej szczęce jest ok jesli chodzi o kły

A co do tych zdjec to w sumie co mam udowodnić nimi ze pies nie ma zebów ? jak mowie ze mial a nie ma to tak jest
i nie potrzebuje przeciez potwierdzenia ze nie ma dolnych kłłow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Dlatego tez mowie ze miał kły( mowie o dolnych bo górne ma) ale po tej nagonce na mnie to juz niczego nie mogę byc pewna. Bo jak to wytłumaczyć ze miał kły w żuchwie po zabiegu a teraz jest puste miejsce w górnej szczęce jest ok jesli chodzi o kły[/quote]

amba fatima było i ni ma :wink:

Może udałoby sie zrobić fotki? Nero da się namówić na sesję szczękową?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...