Jump to content
Dogomania

jak zostać trenerem psów?


LALUNA

Recommended Posts

najlepiej zaczac od układania własnego psa i pojeżdzic na zawody, wtedy będziesz mogła poszerzac swoja wiedze i nabywac doswiadczenia. Jak już przejdziesz ten etap spróbuj z kolejnym psem. Moze spróbuj jako wolonatriuszka w schronie i popracuj z psami z problemami.

Link to comment
Share on other sites

Witam, właśnie zarejestrowałam się na forum:) Jestem ze Stradomi, to wieś położona 46km od Wrocławia. W tym roku zdaję maturę, dokładnie jestem w trakcie;) będę studiawać leśnictwo w Poznaniu lub ochronę środowiska we Wrocławiu. W przyszłości chciałabym mieć swój własny ośrodek szkolenia psów. Jeszcze nie wiem jakich- czy po prostu układania psów, czy szkolenia dla osób niepełnosprawnych czy też dla policji lub ratowników górskich. Tego wszystkiego jeszcze nie wiem, wiem za to że na pewno chciałabym psy trenować. Chciałabym prosić was o pomoc, bo nie wiem co mam zrobić, żeby takim trenerem zostać. Wiem, że to ciężka praca, wiem że wymaga wiele pracy i wysiłku, ale kochani, ja się tego nie boje, dla mnie praca musi być taka, bo inaczej nie będę usatysfakcjonowana. Nie wyobrażam sobie siebie np. za biórkiem:/ Okropność! Cierpliwođci też mi nie brakuje (mam upartego konia który boi się przejść przez kałuże i go uczę;)). Tak więc jestem zdecydowana, proszę tylko o pomoc was, żebym mogła wiedzieć co mam robić. aha! i proszę was, w odpowiedziach nie piszcie skrótami bo ja kompletnie się na nich nie znam i nie będę wiedziała o co chodzi. Z góry dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno. Przy ośrodku szkolenia chciałabym mieć również hodowlę psów rasy Golden Retriever, hotel dla zwierząt, oraz, jeśli miałabym dostateczną ilość środków, małe schronisko, tylko tak na cicho żeby mi ludzie nie zaczęli podrzucać... powiedzmy 5 piesków kilka kotków i max 5 koni z transportów, bo tego akurat znieść nie mogę...:/ oczywiście wszystkie zwierzęta byłyby wysterylizowane. Mam konkretne plany na przyszłość i nigdy niczego nie byłam tak pewna jak tego:) i jestem szczęśliwa z tych planów, bo wiem czego chcę a dla mnie jest to ważne:)

Link to comment
Share on other sites

mój pies już dawno został ułożony, jakieś 8 lat temu. Już wtedy sama go ułożyłam. Na zawody nie jeździmy bo nie ma na to czasu. A schroniska blisko nie mam nigdzie. Ja potrzebuje konkretów. przygotowana jestem, chcę sie szkolić w tym kierunku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elfka']mój pies już dawno został ułożony, jakieś 8 lat temu. Już wtedy sama go ułożyłam. Na zawody nie jeździmy bo nie ma na to czasu. A schroniska blisko nie mam nigdzie. Ja potrzebuje konkretów. przygotowana jestem, chcę sie szkolić w tym kierunku[/quote]
Ale start na zawodach pozwoli Ci sprawdzić się czy zrobiłas to dobrze.
Mozesz ze swoim psem zapisac się na zawody. Wkrótce wakacje i napewno znajdziesz jedna czy dwie niedziele aby poswiecic na zawody.
Tym bardziej ze egzaminu na instruktora wymagane jest zaswiadczenie ze ma sie psa wyszkolonego na konretny stopień.
NAjbliższe schronisko jest we Wrocławiu. Mozesz też zgłosic swój namiar jako dom tymczasowy i wziasc na jakis czas psa któego trzeba odpracowac przed wydaniem do kolejnego domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elfka']mój pies już dawno został ułożony, jakieś 8 lat temu. Już wtedy sama go ułożyłam. [/QUOTE]
Jezeli myśli sie o jakiejkolwiek pracy z cudzymi zwierzetami trzeba zaczac od własnego psa ktorego trzeba szkolić przez jego całe życie uczac sie przy tym samemu.
[QUOTE] Na zawody nie jeździmy bo nie ma na to czasu.[/QUOTE]
Skoro nie masz czasu nawet na to, to jak chcesz weryfikowac poziom wyszkolenia własnego psa? Jak znajdziesz czas żeby uczestniczyc np. seminariach szkoleniowych?

[QUOTE] A schroniska blisko nie mam nigdzie.[/QUOTE]
A to trzeba poszukac nieco dalej...;)
[QUOTE]Ja potrzebuje konkretów. przygotowana jestem, chcę sie szkolić w tym kierunku[/QUOTE]
Proszę.
[url]http://www.zkwp-szkolenie.pl/o_komisji/regulamin_powolywania_instruktorow_szkolenia.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']
Tym bardziej ze egzaminu na instruktora wymagane jest zaswiadczenie ze ma sie psa wyszkolonego na konretny stopień.
.[/QUOTE]

o takie właśnie konkrety mi chodzi. W wakacje pracuje i nie wiem czy będę miała czas. poza tym chcę wiedzieć co musze zrobić a nie jaką pracę mogę podjąć ze zwierzętami na czas wakacji. Mam w domu trochę zwierząt (pies, 2 koty, koń, szynszyla) i wszystkimi opiekuję się ja. nie mam jak na razie czasu na opiekowanie się jeszcze jednym zwierzakiem. Chce wiedzieć gdzie mam się zgłosić i z czym i o co pytać i wogóle. potrzebuję KONKRETNYCH informacji

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

sluchajcie-tak sobie przegladalam regulamin powolywania nowych instruktorow i... (co jest dla mnie nieprawdopodobne) nie ma tam zadnego zapisu,ze osoba zostajaca instryktorem musi miec skonczone 18lat O.o jest to dla mnie abstrakcja...Czy ktos mi moze to wytlumaczyc???!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A nie uważacie że przepisy i wymagania ZKwPl są bez sensu? Z tego co mi wiadomo, oni szkolą starymi metodami. O wiele bardziej wartościowe jest nowoczesne szkolenie metodami pozytywnymi... czyli prywatne "firmy" (oczywiście ważne jest dokładne poznanie metod tam stosowanych), a do założenia takiej psiej szkoły nie są potrzebne żadne zaświadczenia i certyfikaty :angryy: nawet byle jaki bałwan może założyć działalność gosp. pod nazwą "tresura psów" itp. Taki kraj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']nie ma tam zadnego zapisu,ze osoba zostajaca instryktorem musi miec skonczone 18lat O.o jest to dla mnie abstrakcja...Czy ktos mi moze to wytlumaczyc???!![/quote]

To bardzo proste - jest tam zapis, że cyt.
"§ 3
Instruktorem szkolenia psów (lub pozorantem) może zostać tylko członek Związku, który wykaże się co najmniej 3 letnim członkostwem".
W statucie możesz sobie natomiast przeczytać, że członkiem ZKwP może zostać tylko osoba, które m.in.ukończyła 16 lat.
Zatem: 16+3=? ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Wafelek']To bardzo proste - jest tam zapis, że cyt.
"§ 3
Instruktorem szkolenia psów (lub pozorantem) może zostać tylko członek Związku, który wykaże się co najmniej 3 letnim członkostwem".
W statucie możesz sobie natomiast przeczytać, że członkiem ZKwP może zostać tylko osoba, które m.in.ukończyła 16 lat.
Zatem: 16+3=? ;-)[/quote]
no tak! ale ze mnie gapa :roll: wielkie dzieki

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nie musisz należeć do związku, żeby szkolić psy (to może robić nawet osoba, która nie ma o tym pojęcia, bo żadne uprawnienia nie są do tego wymagane), ale musisz, jeśli chcesz uzyskać stopień instruktora ZKwP. To chyba jasne, że żeby być instruktorem jakiejś organizacji, to trzeba do tej organizacji należeć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abiutka_']
I jeszcze jedno, to w takim razie co trzeba zrobić żeby zostać członkiem ZKwP??
I niby na czym takie członkostwo polega??

Wiem że to trochę dziwne pytania, ale ja w tych sprawach nie obyta :lol: ;)[/QUOTE]

Trzeba mieć bodajże 16 lat, iść do oddziału ZK, zapisać się, zapłacić a potem co roku płacić jeszcze składkę :]
Z resztą takie rzeczy znajdziesz na [url]http://www.zkwp.pl[/url] ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Również chciałabym zadać to samo pytanie, nie robiąc zbędnego tematu.
Marze o tym żeby zostać trenerem Agility i otworzyć własny ośrodek. Tyle, że chcę mieć do tego uprawnienia..
Wyszkoliłam do agi już jednego psa, jest świetny nie ma co, ale nie startuje w zawodach.
Znam cały regulamin, powiedzmy, że praktukuję na własnym psie i kocham to robić. :lol:

Byłabym wdzięczna gdyby ktoś dokładnie opisał jak po kolei zostać takim trenerem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Volpino']Wyszkoliłam do agi już jednego psa, jest świetny nie ma co, ale nie startuje w zawodach.
Znam cały regulamin, powiedzmy, że praktukuję na własnym psie i kocham to robić. :lol: [/QUOTE]

To skąd wiesz, że jest świetny ?

Link to comment
Share on other sites

Pisałaś o uprawnieniach które chciałaś mieć ,więc podałam regulamin jak je zdobyć.
Własną szkółkę /klub możesz założyć w każdej chwili bez żadnych uprawnień . Tylko jest jeden problem ,kto się w tej szkółce/klubie będzie chciał uczyć u kogoś kto nigdzie nigdy nie pokazał swoich umiejętności ? Chociaż czasem i takie szkoły się trafiają.

Link to comment
Share on other sites

Czemu wiem, ze jest świetny?
Bo jest po prostu świetny; szybki, nie olewa mnie, slalom robi "wężowym" krokiem, nie potrzebuje pomocy przy przeszkodach strefy kontaktu, pojętny.
Ma trzy lata i jeszcze da sie go nauczyć trudnych elementów. Temu wiem ;)

FRODKA - Wiem, że do otwarcia własnej szkółki potrzebne jest tylko zarejestrowanie działalności gospodarczej. Tylko po co prowadzić taką szkółkę bez wykształcenia.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Czemu wiem, ze jest świetny?
Bo jest po prostu świetny; szybki, nie olewa mnie, slalom robi "wężowym" krokiem, nie potrzebuje pomocy przy przeszkodach strefy kontaktu, pojętny.
Ma trzy lata i jeszcze da sie go nauczyć trudnych elementów. Temu wiem [/QUOTE]
To czas zacząć startować w zawodach ,bo zawody to nie trening ,bardzo dużo dają też seminaria ,obozy i treningi z doświadczonymi trenerami/zawodnikami wtedy powoli nabędziesz doświadczenia w tym sporcie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FRODKA']To czas zacząć startować w zawodach ,bo zawody to nie trening ,bardzo dużo dają też seminaria ,obozy i treningi z doświadczonymi trenerami/zawodnikami wtedy powoli nabędziesz doświadczenia w tym sporcie.[/QUOTE]
Postaram się..
Tylko.. ach to zachowanie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...