Jump to content
Dogomania

SETER IRLANDZKI MAHONIOWY


tristia

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Więcej szczegółków??

Zamówiliśmy pieska w znajomej chodowli. U suczki, która miała szeniaki, były jakieś komplikacje, pierwszy raz miała małe i do tego tylko cztery. Dwa umarły po 1,5 miesiąca w tym ten nasz (i to na dzień przed odebraniem) :cry: . Miały chyba wadę genetyczną. Ryczałam chyba ze dwa dni i to nie dla tego że go nie mamy tylko było mi go tak żal. Za to dostaniemy szczeniaka z następnego miotu od ''doświadczonej'' :wink: suczki.
Ale mogę codziennie latać do Wicinki (innego szczeniaka), chociaż to nie to samo i jeździć do chodowli (są tam też wyżełki i inne stery) i obiecali mi że wezmą mnie kiedyś w pole zobaczyć jak psy polują :D

No, wyżaliłam sie :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No i nici z pieska z tej chodowli :( . Suńka, jak sie okazuje, nie jest szczenna, albo po prostu nie chą nam dać. I to nie dlatego, żebyśmy sie nim nie zajeli dobrze. Jeśli naprawde nie chcą, to powód może być tylko jeden: moja babcia. Ona czasem ma takie wyskoki i straszy obcych ludzi... no ale nic.

Miłośnicy seterków, co ja mam zrobić??? Czekam już od grudnia i ciągle coś sie dzieje nie tak. A ja chce setera, nawet nie koniecznie z rodowodem i szczeniaka. Może być ze schroniska i taki do 2, 3 lat. Tylko, że będe mogła wziąć dopiero w sierpniu, bo tak było od początku planowane. Jak znajdziecie jakieś ogłoszenie, że ktoś sprzeda setera (irlanda albo gordona) i tak w okolicach Kraków- Rzeszów...

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

[b]Seterk@[/b]
Ja hoduję inną rasę , ale wiem, że są w Krośnie rodowodowe szczeniaczki setera, wypielęgnowane, piękne i po bardzo dobrych rodzicach. To znana hodowla. Tam się naprawdę dba o psiaki i bardzo je kocha.

Link to comment
Share on other sites

Ta chodowla nazywa sie Harpol (chyba, bo nie mogę zapamiętać) pana Dariusza Spisaka. :wink:

Już tu troche jestem, więc odwże sie założyć topic na ogólnie o psach, bo chiałaby usłyszeć jak najwięcej opinii. Nie obraże sie, jeśli ktoś sie nie będzie ze mną zgadzać 8)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

no cóż ja też znam hodowlę i Pana :D

To dobra hodowla psów użytkowych, Pan Darek jest jednym z najlepszych menerów w Polsce, na seterach zna sie jak nikt, na konkursach i polowaniach zęby zjadł. Jego setery to karne, bardzo dobrze wyszkolone psy reagujące na każdy ruch czy komendę. Widzieć je przy pracy to wspaniałe przeżycie.
Takich seterów potrzebują myśliwi i pasjonaci łowiectwa. One polowanie mają we krwi, nie tylko na papierze. Dyplomów z konkursów krajowych i międzynarodowych tam tyle,że długo by zbierać u innych . A wiedzy u właściciela hodowli można tylko pozazdrościć.
Druga strona medalu może nie jest za świetlana, ale idzie w parze z przeznaczeniem tych psów. Mieszkają w kojcach nie chodzą na spacerki, jedzą cały czas to samo, nie znają smakołyków i przyjemności spania z panem czy pańcią w jednym łóżku.

Link to comment
Share on other sites

Więc tak menerem jest bardzo dobrym, a na seterach jak nikt zna się tylko Pani Jadwiga Konkiel i jej moim zdaniem należy się wielki i to wielki szacunek za to co robi... 70% Polskich psów ma w rodowodzei świetnie psy z hodowli Arisland. Co do Pana Spisaka to nie wiem jak traktuje te psy, bo nie byłam u niego, ale psy u Pani Jadwigi mają świetne warunki i wystarczającą ilość milości...

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

taaaak
no i znów niepotrzebne przekrzykiwanie się :cry:

za moich czasów szkolnych to prof. mówił tak: uczeń umie na 3, ja na 4 , a na 5 to tylko sam Pan Bóg :D

nikt nikomu zasług nie ujmował więc po co te fanfary o wystarczającej dawce czego bądź??

nikt tu nie dyskutował o tym, kto ile razy swojego seterka głaska po głowie i czy mu to do szczęścia jest potrzebne. W obu przypadkach zasługi dla kynologii są inne, Pani Jadwiga eksterierowe, a Pan Darek użytkowe. Jedne i drugie są potrzebne dla dobra rasy.

To każdy nawet początkujący pasjonat psiarz wie

Link to comment
Share on other sites

adlibitum - To, że znam to nie znaczy, że musiałam u niego być. Ciebie też znam z widzenia i wiem kim jesteś, a nie byłam u Ciebie. I proszę nie mów mi co mam pisać, a czego nie jakby co to admin może o tym decydować.

psiara - Oczywiście zgadzam się z tym, ale to, że napisałaś, że zna się na seterach jak nikt inny to z tym akurat się nie zgadzam ;)

A Ty masz jakiegoś psiaka albo może masz zamiar nabyć jakiegoś cudnego irlandka...? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Drogi Gwiezdny wyslanniku milo mi ze mnie znasz , ale to nie ma znaczenia , Jednym zwrotem cyt ,, znam tego Pana ... No coz..'' dajesz mozliwosc niekoniecznie pozytywnych domyslw odnosnie hodowli Harpol , ktora ma spory wklad w istnienie polskich seterow uzytkowych , nie oceniaj cudzej wiedzy bez dystansu do swojej
i to by bylo na tyle z mojej strony
dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...