Jump to content
Dogomania

Sposoby trymowania


KaCzOOrA

Recommended Posts

Jak pewnie każdy wiem trymowanie cechuje się tym że piesek po takim zabiegu ma okrągły pyszczek, falbanę do ziemi i wygolony tułów. Moje pytanie brzmi, czy pieska można wytrymować w inny sposób np. bez falbany i bez okrągłego pyska, tylko klasycznie żeby wyglął naturalnie tak jak po strzyżeniu. ? ?

Link to comment
Share on other sites

To pies po strzyzeniu, wyglada naturalnie? :) jeszcze takie naturalnie ostrzyzonego westa nie widzialam:)
siersc na glowie po prostu rosnie i obcina sie ja w okrag (wiem ze sie tez przeskubuje, ale ogolnie teraz pisze), jesli jej nie bedziesz obcinac to bedzie wygladal mniej wiecej tak jak pierwsze westy, wejdz na [url=http://www.westie.net.pl]westie club - Klub mi

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie z MargaretS westie po strzyżeniu nie wygląda naturalnie lecz znam osoby ktore strzyzom swoje westie...;) Myślę że jeżeli piesek nie jest wystawiany to można sobie strzyc trymować jak się ma ochote ale ja zostaje przy TRZYMOWANIU:lol:

Link to comment
Share on other sites

co by nie mówić, west powinien byś trymowany i już i to nie zewzględu na urodę a zdrowie i wygląd szaty, west nie linieje i tylko poprzez trymowanie ma okazje na wymianę szaty, a to jest niezbędne dla jej zdrowego wyglądu i dobrej kondycji skóry.
taka jest specyfika tej rasy i nie tylko, wiekszość terierów szorstkowłosych jest trymowanych.
Nie da się ukryć, że zwolennicy sterzyżenia to najczęściej osoby które nie wystawiają psów, lub te które kupiły psa bez rodowodu ... nie da się patrzeć na westa z wygolonym karkiem i jakąś niekształtna oponą z sierści wokół brucha (niedawno coś takiego widziałam ... koszmar), przecież jak ktoś kupował psa to chyba sugerowł sie pieknym wygladem psów wystawowych, a teraz robi z niego potworka i jeszcze twierdzi, że tak jest ładnie i dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Jak ja mogłam tego wątku nie zauważyć...

[quote name='KaCzOOrA']tylko klasycznie żeby wyglął naturalnie tak jak po strzyżeniu. ? ?[/quote]

no więc właśnie po strzyżeniu west NIE wygląda naturalnie !
naturalnie wygląda po trymowaniu , które jest jedynym słusznym sposobem pielęgnacji westa

Link to comment
Share on other sites

Witam
Moja pierwsza wypowiedz na forum :)
Jeśli ktoś się decyduje na westa to poco wydziwiać ze strzyżeniem, jak cza trymować to się trymuje i koniec. Aczkolwiek nie powiem bo jeden sąsiad jest strzyżony i ma piękne proste włosy a jedna sąsiadka była już raz trymowana (podobno) i ma loczki :lookarou: od czego to zależy??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ale dlaczego nie wystawiany ma nie mieć chryzantemki i sukienki?
Na prawdę nie rozumiem ludzi, którzy kupują sobie ładnego psa, a później psują ścinając maszynką, że westik wygląda wtedy jak jamnik czy jakiś jack russel. :angryy: Jest tyle ras do wyboru, że jak ktoś nie chce albo nie umie pielęgnować westika, to znajdzie dla siebie rasę, u której nie ma długiego włosa do pielęgnacji i nie trzeba trymować.
Jak już ktoś kupuje westika, to niech to zwierzę wygląda później jak ładny westik. Klasyczny, czyli z sukienką i ładną okrągłą głową :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...