Jump to content
Dogomania

Ciągnący husky na spacerze


Paulina87

Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Miśka']Definicja slowa "kundel" wg slownika jezyka polskiego (ktorym poslugujemy sie tutaj wszyscy)

[B][URL="http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=27678"]http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=27678[/URL][/B]
[B]kundel[/B] [COLOR=#0000a0][URL="http://sjp.pwn.pl/odmiany.php?id=4"][I]m I[/I][/URL], [URL="http://sjp.pwn.pl/skroty.php#158"][I]DB.[/I][/URL] ~dla; [URL="http://sjp.pwn.pl/skroty.php#163"][I]lm[/I][/URL] [URL="http://sjp.pwn.pl/skroty.php#166"][I]M.[/I][/URL] ~dle, [URL="http://sjp.pwn.pl/skroty.php#157"][I]D.[/I][/URL] ~dli [URL="http://sjp.pwn.pl/skroty.php#42"]a.[/URL] ~dlów[/COLOR]«pies, [COLOR=red]mieszaniec[/COLOR] rasowy, najczęściej wiejski pies podwórzowy; burek»[/quote]
Nie chce was obrażać ale jesteście poprostu hamscy.Nie musisz dawać mi pojęcia słowa "kundel".Moim zdaniem kundel to jest jak matka jest mieszańcem i ojciec.A mieszaniec to jak matka jest danej rasy a ojciec innej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haska_12']Nie chce was obrażać ale jesteście poprostu hamscy.Nie musisz dawać mi pojęcia słowa "kundel".Moim zdaniem kundel to jest jak matka jest mieszańcem i ojciec.A mieszaniec to jak matka jest danej rasy a ojciec innej.[/quote]

Dziewczynko! Ja po prostu pokazuje Ci prawidlowa definicje slowa "kundel" w jezyku polskim, a nie ze to jest nasze widzimisie gdy tak okreslamy Twojego 'husky-malamuta'. Jesli Twoim zdaniem jest inaczej to po prostu wez pod uwage ze mozesz sie mylic.

Link to comment
Share on other sites

Ale naprawde dajcie juz spokój dziewczęciu.... :roll: Młodziutka jest i jeszcze zdąży wiele sie nauczyć - szybciej lub wolniej. Według mnie w efekcie Waszych działań raczej wolniej :shake: Czuje sie obrażona, atakowana, zamknie sie w sobie i będzie długo głucha na wszelkie argumenty. A tak, jak tu zostanie, to czytając posty na Dogo w kilka miesięcy zrozumie, że w niektórych sprawach bardzo sie myli, a w innych, że można inaczej, lepiej :razz:

Link to comment
Share on other sites

Najpierw rozmawialiśmy o rowerach a teraz przeżuciliście się na moją inteligencję ??? Yyy nie wiem co o tym sądzić... kiedy myslałam,że Oskar jest czystym syberianem to ludzie na blogu się czepiali,że to mieszaniec i wogle.Nie myślcie sobie,że są tak inteligentni,że to zauważyli.Robili to po to,żeby zrobić komuś przykrość itp.Kiedy napisałam ( przyznam,bo w tamtej notce na blogu byłam akurat hamska ),że ciekawe z jaką rasą a może kundlem to wszystko ucichło i nie było do tej pory takich komentów.Dałam im jedną fotke to potrafili się jej uczepić byle czego...pokazać im język,albo oko psa to zaraz się czepną i znajdą w nim wade,której nie ma.No i myślałam,że tutaj będę miała wsparcie,zrozumienie a tu guzik.Jedyne wsparcie i miłe opinie mam na Oskara galerii a nie na kogoś.No ale trudno będzie jak jakies osoby wejdą i zaczną pisać przykre rzeczy na galerii.Będę miała dwa wyjścia... albo sie tym nie przejmować,albo poprostu skasować galerie.Ale to już w ramach przyszłości,bo na szczęście tego jeszcze nie ma i mam nadzieję,że nie będzie.Poprostu dla mnie to żadna filozofia zrobić komuś na złość i go ni z gruszki ni z pietruszki nazwac "kundlem".Nikt nie wie czy jego pies może być rasowy ( a zaraz będzie:"Przecież ma rodowód" ). A ten rodowód to jest tylko dowodem dla ludzi,którzy się nie znają.Ludzie teraz dają rodowody byle jakiemu psowi, tzn.takiemu w hodowli np.z wadą.Możecie mi nie wierzyć,ale wiedzcie,że nie dowiedziałam się tego z gazety czy książki.Dowiedziałam się tego od osoby,która się na tym zna.Owszem ma hodowle i jest na maszerem,ma w hodowli championy ( które głaskałam :loveu: ),Alaskan Husky od najlepszego mistrza itp.On się naprawde zna! Tam gdzies powinna być fotka : [URL="http://www.wataha.info.pl"]www.wataha.info.pl[/URL] -->> W czerwonym ubraniu na mecie z białym husky :) No dobra nie będę już się tu wyżalać,bo i tak zaraz będzie czepianie się na temat rodowodu :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haska_12']
Dowiedziałam się tego od osoby,która się na tym zna.Owszem ma hodowle i jest na maszerem,ma w hodowli championy ( które głaskałam :loveu: ),Alaskan Husky od najlepszego mistrza itp.On się naprawde zna! Tam gdzies powinna być fotka : [URL="http://www.wataha.info.pl"]www.wataha.info.pl[/URL] -->> W czerwonym ubraniu na mecie z białym husky :)
[/quote]Nie no, teraz to mnie zaciekawiłaś... Możesz określić dokładniej, które zdjęcie (gdzie) - na tej stronie jest ich cała masa.
Ten maszer, o którym mówisz, ma championy (czyli rodowodowe) alaskan husky ? :crazyeye: Z tekstu tak wynika, ale może może coś źle napisałaś ?... :roll:

Link to comment
Share on other sites

źle zrozumieliście.Powiem konkretnie: Nie wiem dokładnie gdzie jest ta fotka,bo komputer mi się zacina i powoli chodzi.Ma championy i naprawdę piękne psy! Tzn.żeby nie było niejasności:Ma dwa lub trzy Alaskan Husky.Kilkanaście Husky ( w tym championy ) i owczarka ale nie jego tylko jego wujka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haska_12']Poprostu dla mnie to żadna filozofia zrobić komuś na złość i go ni z gruszki ni z pietruszki nazwac "kundlem".Nikt nie wie czy jego pies może być rasowy ( a zaraz będzie:"Przecież ma rodowód" ). A ten rodowód to jest tylko dowodem dla ludzi,którzy się nie znają.Ludzie teraz dają rodowody byle jakiemu psowi, tzn.takiemu w hodowli np.z wadą.Możecie mi nie wierzyć,ale wiedzcie,że nie dowiedziałam się tego z gazety czy książki.[/quote]

haska, ale mówiąc ludziom, którzy nie wiedzą do końca co to jest rodowód, że masz rasowego psa utwierdzisz ich tylko w tym, że rodowód to nic nie znaczący papierek. I rodowód jest dowodem dla każdego człowieka, dowodem pochodzenia psa i jego rasowości. Jeżeli pies w hodowli ma wade to dostaje rodowód, ale z adnotacją niehodowlany to znaczy, że nie powinnien być rozmnażany. A psy bez rodowodów są rozmnażane i nikt nie patrzy na to czy mają wady czy nie. A ich właściciele piszą, że mają rasowego psa po dziadku championie, ojcu championie itd.
Dla Ciebie nazwanie Twojego psa kundelkiem jest obraźliwe? Dlaczego? Bo kundelki są gorsze? Psu jest obojętne czy zostanie nazwany kundlem, mieszańcem, rasowcem, bublem itd. Nie powinnaś sie wstydzić mówić o rasowości Twojego psa. Jak ktoś na ulicy pyta ci sie jaka rasa, albo czy to husky mów kundelek, mieszaniec, jak sie zdziwi wytłumacz, że nie ma rodowodu.

Link to comment
Share on other sites

Tak.Ale teraz to można nawet dać psowi podobnemu do rasy rodowód.Przynajmniej tak mi powiedział hodowca.Może się mylę-nie wiem.I nie wiem jak wam to wytłumaczyć :roll:

Tak moja mama wie,ze jestem uczestniczką forum i,że dodaje zdjęcia psa :)

Link to comment
Share on other sites

Haska, na tym forum nie ma ludzi, którzy robią wszystko na złość innym. Tu są poprostu ludzie, którzy chcą chcą wytłumaczyć innym co źle robią (jeśli się tak dzieje). Opanuj nerwy, i zanim zaczniesz się czepiać innych, że naskakują na Ciebie, żeby Ci zrobić na złość - przeczytaj jeszcze raz cały temat to zrozumiesz ;)
Co do rodowodów.....
[quote name='haska_12']Nikt nie wie czy jego pies może być rasowy ( a zaraz będzie:"Przecież ma rodowód" ). A ten rodowód to jest tylko dowodem dla ludzi,którzy się nie znają.Ludzie teraz dają rodowody byle jakiemu psowi, tzn.takiemu w hodowli np.z wadą.[/QUOTE]A to ty się tak super znasz, że rodowodów nie potrzebujesz? Widzisz, rodowód, to taki papierek, który mówi Ci, że twój pies pochodzi z porządnej hodowli, że jego rodzice też byli psami rodowodowymi, dziadkowie też itp. Wiesz też, że psy te musiały spełnić odpowiednie wymagania (bo żeby pies miał uprawnienia hodowlane, musi zdobyć odpowiednią ilość doskonałych ocen (szczerze się przyznam, że nie pamiętam ile dokładnie, ale chyba 3) na wystawach. I to u różnych sędziów. Co to daje? Ano na przykład to, że psem hodowlanym nie może być psiak z jakąś wadą (czy to bydowy, czy charakteru). Dzięki temu psy rodowodowe są takie, jak przedstawia je wzorzec. Owszem, czasem są jakieś wyjątki, że pies rodowodowy urodzi się z jakąś wadą. Ale jest to o wiele rzadziej spotykane w hodowlach, niż w pseudochodowlach, gdzie sprzedaje się psy "rasowe, nierodowodowe" :roll: Piszesz, że rodowody daje się psom z wadami....owszem, ale wtedy w rodowodzie pies ma wpisaną ową wade i pies jesr "niewystawowy". Najczęśćiej takie psy można kupić taniej niż rodowodowe bez żadnych wad.

A co do alaskan husky....właśnie sobie zajrzałem do książki M. i I. Szmurło "Husky i inne; Sport psich zaprzęgów" i tam jest napisane czarno na białym, że alaskan husky to normalna rasa psiaków, mimo iż często są uważane za kundle, mieszańce itp. Nawet zdjęcia są. Tylko, że przejrzałem sobie galerię Oskara. Czy to właśnie ten twój Oskar jest tym husko-malamutem? Bo do alaskan husky'ego to on się różni maxymalnie. Jak mi skaner zadziała, to postaram się wrzucić fotki tych alaskan huskych :)

Edit: No i mnie paulinka18 wyprzedziła z wywodem o rodowodach ;)

Link to comment
Share on other sites

Ten hodowca lekko przesadził, zdarzają się przypadki gdzie ktoś ma suke i reproduktora i ona puści sie z kundelkiem zaraz po np kryciu reproduktorem, a szczeniaki i tak zanosi do przegladu i im wyrabia metryki, ale to są baaardzo sporadyczne przypadki o wiele cześciej praktykowane właśnie u pseudohodowców. I jeżeli ktoś doniesie na ta osobe zostaje ona wykluczona ze związku i jej psy tracą uprawnienia.
Ten hodowca mógł lepiej ci powiedzieć jakie rzeczy wymyslają w pseudohodowlach, swoją drogą to dziwne... on twierdzi, że psy z wadami dostają rodowody i to jest źle, że nawet psy podobne do husky moga dostać rodowody... a ciekawe czy w jego hodowli zawsze rodzą sie szczenięta idealne bez najmniejszej wady. A może hasko ty go źle zrozumiałaś?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haska_12']Tak.Ale teraz to można nawet dać psowi podobnemu do rasy rodowód.Przynajmniej tak mi powiedział hodowca.Może się mylę-nie wiem.I nie wiem jak wam to wytłumaczyć :roll:
[/quote]A może Tobie chodzi o Klub Psa Rasowe, który wydaje rodowody psom, które metryki nie mają, a tylko spełniają wymogi [B]przez nich[/B] określane ? To wiedz, że to nasz Polski, lokalny wybryk i w świecie kynologii te papiery nie mają najmniejszego znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

A jesli juz mówimy o Alaskan Husky, to jest to rasa NIE uznana przez międzynarodowa organizację kynologiczną FCI (czyli właśnie tę liczącą się, pod egidą której działa nasz Związek Kynologiczny, a Klub Psa Rasowego nie) i one rodowodów (tych uznawanych w świecie) nie mogą mieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qrczak']Haska, na tym forum nie ma ludzi, którzy robią wszystko na złość innym. Tu są poprostu ludzie, którzy chcą chcą wytłumaczyć innym co źle robią (jeśli się tak dzieje). Opanuj nerwy, i zanim zaczniesz się czepiać innych, że naskakują na Ciebie, żeby Ci zrobić na złość - przeczytaj jeszcze raz cały temat to zrozumiesz ;)
Co do rodowodów.....
A to ty się tak super znasz, że rodowodów nie potrzebujesz? Widzisz, rodowód, to taki papierek, który mówi Ci, że twój pies pochodzi z porządnej hodowli, że jego rodzice też byli psami rodowodowymi, dziadkowie też itp. Wiesz też, że psy te musiały spełnić odpowiednie wymagania (bo żeby pies miał uprawnienia hodowlane, musi zdobyć odpowiednią ilość doskonałych ocen (szczerze się przyznam, że nie pamiętam ile dokładnie, ale chyba 3) na wystawach. I to u różnych sędziów. Co to daje? Ano na przykład to, że psem hodowlanym nie może być psiak z jakąś wadą (czy to bydowy, czy charakteru). Dzięki temu psy rodowodowe są takie, jak przedstawia je wzorzec. Owszem, czasem są jakieś wyjątki, że pies rodowodowy urodzi się z jakąś wadą. Ale jest to o wiele rzadziej spotykane w hodowlach, niż w pseudochodowlach, gdzie sprzedaje się psy "rasowe, nierodowodowe" :roll: Piszesz, że rodowody daje się psom z wadami....owszem, ale wtedy w rodowodzie pies ma wpisaną ową wade i pies jesr "niewystawowy". Najczęśćiej takie psy można kupić taniej niż rodowodowe bez żadnych wad.

A co do alaskan husky....właśnie sobie zajrzałem do książki M. i I. Szmurło "Husky i inne; Sport psich zaprzęgów" i tam jest napisane czarno na białym, że alaskan husky to normalna rasa psiaków, mimo iż często są uważane za kundle, mieszańce itp. Nawet zdjęcia są. Tylko, że przejrzałem sobie galerię Oskara. Czy to właśnie ten twój Oskar jest tym husko-malamutem? Bo do alaskan husky'ego to on się różni maxymalnie. Jak mi skaner zadziała, to postaram się wrzucić fotki tych alaskan huskych :)

Edit: No i mnie paulinka18 wyprzedziła z wywodem o rodowodach ;)[/quote]

Mam książkę "husky i inne" i też to czytałam.Oskar nie jest Alaskan Husky tylko mieszany z Alaskan malamute.To raczej było tak,ze ojciec jest Husky a matka Malamut,bo matki niestety nie widziałam ale ojca tak :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Manu']A może Tobie chodzi o Klub Psa Rasowe, który wydaje rodowody psom, które metryki nie mają, a tylko spełniają wymogi [B]przez nich[/B] określane ? To wiedz, że to nasz Polski, lokalny wybryk i w świecie kynologii te papiery nie mają najmniejszego znaczenia.[/quote]

Eeee już nie chce gadać o tych rodowodach,bo aż mnie na wymioty zbiera :) I już się pomieszałam komu mam odpisywać i wogóle :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Manu']A jesli juz mówimy o Alaskan Husky, to jest to rasa NIE uznana przez międzynarodowa organizację kynologiczną FCI (czyli właśnie tę liczącą się, pod egidą której działa nasz Związek Kynologiczny, a Klub Psa Rasowego nie) i one rodowodów (tych uznawanych w świecie) nie mogą mieć.[/quote]
Wiem,bo to jest taka jakby mieszanka.Ale u tego hodowcy są naprawdę piękne :loveu: I mają takie niewinne oczka i wogle CuUudo :evil_lol: Niektórzy mówią,że one są obrzydliwe :mad: Ale co tam,nie znają sie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Haska_12 proponuję, abyś póki co pozostawiła temat rozmnażania piesków

[QUOTE]mają takie niewinne oczka i wogle CuUudo :evil_lol:[/QUOTE]

Pozostawmy to prawdziwym specjalistom i doświadczonym hodowcom ;)
Hodowlę się zakłada po to by ulepszać psy danej rasy, po to żeby osobniki były zdrowsze, piękniejsze, dobrze pracowały w zaprzęgu.

Twoje marzenie o hodowli jest piękne, ale chyba jak na razie jesteś zbyt młoda (masz za małą wiedzę na ten temat), poza tym zanim skończysz 18 lat to pewnie tysiące innych pomysłów ci wpadnie do głowy ;)

Pozdrawiam
Gabi

I chciałam przypomnieć, że tematem topiku jest - "Ciągnący husky na spacerze" ;)

Link to comment
Share on other sites

No moja Diana jest po szkoleniu:)te szkolenie to tenie szkolenie nie szkolenie:p Noi tylko ze mną na spacerze nie ciągnie jak idzie mam to ola boga a jak ja to luzik spoko nawet nie skoczy:)moim zdaniem powinnaś dawac jej jakiś smakołyk ja dobrze idzie pzy nodze wkoncu sie przyzwyczaji ze jak idzie to dostaje a nie bedzie dostawala:)

Link to comment
Share on other sites

[B]Haska -[/B] sorry ale jak dla mnie teksty w stylu "mój malamuto-husky nie jest kundlem" mówią o jakichś kompleksach. nie widzę nic złego w kundelkach, co więcej sama jestem właścicielką jednego i w wielu dyscyplinach w porównaniu do rasowców wypada lepiej :razz: piszesz że nie tłumisz instynktów bo na rowerze pies nie ma kolców? co z tego skoro na spacerach w szyjkę Twojego ukochanego pupila wbija się żelastwo:-( jak możesz pisać że radzisz sobie z psem skoro nie potrafisz opanować jego temperamentu? zamiast wybiegać psa kilka kilometrów dziennie zadajesz mu ból, a przecież on już z natury jest psem ciągnącym...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga.aksa'][B]Haska -[/B] sorry ale jak dla mnie teksty w stylu "mój malamuto-husky nie jest kundlem" mówią o jakichś kompleksach. nie widzę nic złego w kundelkach, co więcej sama jestem właścicielką jednego i w wielu dyscyplinach w porównaniu do rasowców wypada lepiej :razz: piszesz że nie tłumisz instynktów bo na rowerze pies nie ma kolców? co z tego skoro na spacerach w szyjkę Twojego ukochanego pupila wbija się żelastwo:-( jak możesz pisać że radzisz sobie z psem skoro nie potrafisz opanować jego temperamentu? zamiast wybiegać psa kilka kilometrów dziennie zadajesz mu ból, a przecież on już z natury jest psem ciągnącym...[/quote]
Nic nie mam do kundelków,ale pytałam się wielu osób ( nie tylko hodowców ) i twierdzą,ze mieszaniec a kundel to wogle co innego.Na spacerach musi mieć kolczatke,bo ciąga a niedawno nosił tylko obroże,bo miał straszne rany na szyi i nie tylko Oskar ale wiele psów miało od niej rany.Teraz zakładam ją rzadziej,np w takich sytuacjach jak idziemy do miasta czy takie tam.A na spacerkach po naszych osiedlach ma obroże.Na rowerze ciągnie mnie w obroży,tylko raz popełniłam błąd.A biega kilka a nawet kilkanaście km.dziennie.Także nie widze problemu,z wyjątkiem ciągania na spacerach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haska 12']Na spacerach musi mieć kolczatke,bo ciąga a niedawno nosił tylko obroże,bo miał straszne rany na szyi[/QUOTE]

:roll: to juz może lepiej zakładaj mu co inego żeby nie ciągał na smyczy np.obroza dławiaca przynajmniej nie rani psa tak jak kolczatka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haska_12']Nic nie mam do kundelków,ale pytałam się wielu osób ( nie tylko hodowców ) i twierdzą,ze mieszaniec a kundel to wogle co innego.Na spacerach musi mieć kolczatke,bo ciąga a niedawno nosił tylko obroże,bo miał straszne rany na szyi i nie tylko Oskar ale wiele psów miało od niej rany.Teraz zakładam ją rzadziej,np w takich sytuacjach jak idziemy do miasta czy takie tam.A na spacerkach po naszych osiedlach ma obroże.Na rowerze ciągnie mnie w obroży,tylko raz popełniłam błąd.A biega kilka a nawet kilkanaście km.dziennie.Także nie widze problemu,z wyjątkiem ciągania na spacerach.[/QUOTE]

coś mi się podejrzani wydają Ci Twoi hodowcy....

wiesz... popełniasz pewien błąd. mianowicie pozwalasz Oskarowi ciągnąć na obroży gdy jest na rowerze ale kiedy idziecie na spacer już nie. proponuję żebyś na rower zakładała mu szelki a na obrozy uczyła chodzić na luźnej smyczy.

pozwolisz że te "pokolczatkowe" rany zostawię bez komentarza:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...