Jump to content
Dogomania

Dwa guzy


agaga21

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mój pies ma guza na boki.To jest taki guz o średnicy ok. 3 cm i można go jakby całego wziąć w palce-jest pod skórą ale jakby nie przyczepiony nigdzie więcej. nasz wet powiedział że to nic takiego ale jak będziemy psa kastrować (w wakacje) to przy okazji guza usuniemy więc się nie przejmowałam bo nic się z niego nie sączy, pies się guzkiem nie interesuje, jak dotykam to też się nie broni. wczoraj jednak znalazłam drugiego takiego guzka tylko o średnicy ok. 1,5 cm na jego brzuszku! zaraz obok pępka....zaniepokoiłam się bardziej. wet mówił że to mogło powstać na skutek jakiegoś urazu-np.draśnięcia kijem , zadrapania ale skąd ten drugi???jakoś nie chce mi się wierzyć żeby oba powstały bo się pies gdzieś podrapał.
zaraz wrzucę zdjęcia tego guza na boku, bo ten na brzuszku nie jest za bardzo widoczny tylko wyczuwalny.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

lecter miał operację na początku maja. weterynarz ponoć dał guzy do badań i ponoć były to włókniaki. piszę "ponoć" bo wyników nie widziałam a tamtemu wetowi już nie ufam ani odrobinkę. zmieniliśmy klinikę. w miejscu guzka na boku wyrósł szybko następny, większy! pod pachą z przodu przy węzłach chłonnych urósł następny, w ciągu miesiąca osiągnął wielkość ok.6cm i się "rozlał", tzn. był twardy guz a dookoła "buła" taka miękka.operacja była na początku grudnia. okazało się, że na boku to nie był jeden guzek, tylko skupisko małych guzków, twardych. pod pachą zostało bardzo dużo wycięte, całe mnóstwo guzów, zbitych w jeden. pies miał podczas operacji zapaść, reanimowali go 5 minut-wyszło, że ma chore serce :(
ja chyba z tego szoku, gdy usłyszałam o zapaści, powiedziałąm, że mają nie wysylać guzów na badania(syndrom strusia chyba) i teraz jestem na siebie wściekła! okazuje się, że lecter ma nowego guza na tylnej łapie, na klacie, na karku, pod uchem, kilka z boku i pod pachą!!! :(guzy rosną, pies je drapie...
pod pachą długo się goiło po operacji, bardzo puchło. po 2-3 tygodniach się w końcu unormowało ale od 3 tygodni znowu puchnie. jestem załamana!

Link to comment
Share on other sites

rozdrapany nowy guz na szyi, buła pod pachą
[IMG]http://i49.tinypic.com/2cektw6.jpg[/IMG]

[IMG]http://i50.tinypic.com/28rl88y.jpg[/IMG]

[IMG]http://i50.tinypic.com/33agu54.jpg[/IMG]



więcej zdjęć tu:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/144130-Lecter-dla-przyjaciA-A-Misio-i-Etna-nowa-siostrzyczka-Zaczynamy-wspA-lne-A-ycie/page69[/URL]

czy jest możliwość zrobienia psu biopsji "na żywo" bez narkozy? kompletnie się na tym nie znam a chciałabym zbadać mu te guzy. co to może być za cholerstwo?

Link to comment
Share on other sites

Biopsja z guzka rozdrapanego/w stanie zapalnym może dać fałszywe wyniki.
Może lepiej pobrać cały guzek z szyi w znieczuleniu miejscowym - wiarygodność badania będzie dużo większa, a większość psów znosi taki sposób pobrania bardzo spokojnie, a dodatkowo nie będzie już swędzącego guzka ;)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

boję się wycinać mu guzki, bo natychmiast pojawia się kilka nowych po wycięciu. mam nadzieję że uda nam się pojechać do weta w poniedziałek lub w środę, to porozmawiam na temat biopsji. poproszę by pobrał fragment z innego guza, który nie jest rozdrapany.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

byliśmy we wrocławiu u hildebrandta. pies został gruntownie przebadany. niestety są bardzo złe wieści. to mastocytoma złośliwa.
guzy są na całym ciele, jeden ogromny-rozlany, już nie jest tylko pod pachą ale rozlewa się na prawie cały bok psa :( reszta guzów twardych, szybko rosnące. praktycznie z dnia na dzień jest ich coraz więcej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...