Jump to content
Dogomania

Dwa szczeniaki szukają lepszego życia i mają wielką nadzieję na super domy.


Jo37

Recommended Posts

Dzisiaj miałam zapytanie o Nemo - pani była pewna, że to duży szczeniak i będzie ważył 30 kg😏Tak sobie pomyślałem, że ludzie postrzegają Nemo jako dużego psa i może  to jest przyczyna braku zainteresowania ... Może dobrze byłoby  dodać w ogłoszeniach obecną wagę Nemo - 8.50 kg i że prawdopodobnie w przyszłości nie będzie ważył więcej, niż 10 - 12 kg ( oczywiście tam, gdzie brak info o wadze szczeniaka ). 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.01.2024 o 18:53, Tola napisał:

Dzisiaj miałam zapytanie o Nemo - pani była pewna, że to duży szczeniak i będzie ważył 30 kg😏Tak sobie pomyślałem, że ludzie postrzegają Nemo jako dużego psa i może  to jest przyczyna braku zainteresowania ... Może dobrze byłoby  dodać w ogłoszeniach obecną wagę Nemo - 8.50 kg i że prawdopodobnie w przyszłości nie będzie ważył więcej, niż 10 - 12 kg ( oczywiście tam, gdzie brak info o wadze szczeniaka ). 

Chyba nie tylko to jest powodem, bo ja mam cały czas w ogłoszeniu, że jest niewielki. Jednak lepiej dać info o wadze.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.01.2024 o 20:47, Jaaga napisał:

Chyba nie tylko to jest powodem, bo ja mam cały czas w ogłoszeniu, że jest niewielki. Jednak lepiej dać info o wadze.

Nie jest głównym powodem, ale prawdopodobnie  ma znaczenie.  Może trzeba zmienić zdjęcia główne, może zaznaczyć w tytule, że j st niewielki , nie wiem. Nie wiem co zrobić, aby wreszcie został zauważony i znalazł swój dom.

Dnia 31.01.2024 o 06:28, Moli@ napisał:

Dziewczyny, na zdjęciach Nemo rzucają się w oczy długie łapki..., dlatego ludzie sądzą, że  będzie duży piesek?

 

Być może. Są psy, które na zdjęciach wydają się mniejsze, jak Bambosz i odwrotnie.  Moim zdaniem Nemo na ostatnich zdjęciach wygląda na większego, niż wskazuje waga.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2024 o 06:28, Moli@ napisał:

Dziewczyny, na zdjęciach Nemo rzucają się w oczy długie łapki..., dlatego ludzie sądzą, że  będzie duży piesek?

 

On ma bardzo długie łapy. Nie da się zrobić zdjęć, żeby to nie rzucało się w oczy. Chyba że leży, ale takie też  robię.

Dnia 31.01.2024 o 09:07, Tola napisał:

Być może. Są psy, które na zdjęciach wydają się mniejsze, jak Bambosz i odwrotnie.  Moim zdaniem Nemo na ostatnich zdjęciach wygląda na większego, niż wskazuje waga.

Myślę że jest tu na tyle dużo zdjęć, że można wybrać kilka, gdzie wygląda na mniejszego. Przecież nie musi byc 8. Z tego co widziałam u innych ogłaszających jest to często 4-5 zdjęć. Na moich w ogłoszeniu głównie leży w legowisku czy na fotelu. Widać więc perspektywę, bo fotele są raczej podobnej wielkosci 😉

Jemu niesamowicie trudno zrobić zdjęcia, jest cały czas w ruchu, a kiedy lecę po telefon jak leży, to uda się zrobić góra jedno zdjęcie, zanim nie zacznie się popisywać, wyginać, wić i robić fikołki i wychodzi jako smuga. Gdyby nie to, to robiłabym ciągle, żeby zmieniać. Kilka dni temu zgryzł kolejny już przedłużacz ogrodowy od odkurzacza, wczoraj ściągnął z półki na buty moje zimowe buty i jednego na fotelu podzielił na części drobne. jeszcze wczesniej zdarl z narożnika ściany taśmę. Oczywiscie z farbą, zaprawą do samej narożnej listwy aluminiowej. Nauczyl sie tez otwierać drzwi i wczoraj zastalam go jak probowal pokryć moja cavalierkę. Cale szczescie, że jest wykastrowany.

Nie dość, że nikt nie dzwoni, to i tak, jak się odezwie, to musi być dom, gdzie ktoś nie pracuje lub pracuje zdalnie, jak np u Bambosza. Oczywiście cześć psich podrostków w tym wieku ma takie zapędy, nie on jeden, ale nie wiadomo na kogo się trafi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Parę dni temu Nemo prawie zostałby adoptowany i to do bardzo sympatycznej rodziny w Skawinie, jednak w ostatniej chwili nic z tego nie wyszło, podobnie jak z domem we Wrocławiu:(

Chyba ogromny pechowiec z tego naszego Nemo:(

Link to comment
Share on other sites

Tego nie rozumiem. Jest nieduży, jasny, młody, wykastrowany i co najważniejsze, bardzo kontaktowy i łagodny. Nie wiem, dlaczego dalej bez domu. Pamiętam, jak zakładałam, że szczeniaki w miesiąc znajdą domy.  Przez Nemo mam obawy co do adopcyjności suczki od Mariny. Jest starsza, czarna i pewnie nie tak przylepna.

Nemo, jeśli nie broi, to jest naprawdę wzruszający.

IMG_20240224_102237.jpg

IMG_20240224_102106.jpg

IMG_20240224_102057.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dziś postaram się zrobić ogłoszenie nowe i je wyróżnić.  Dam nowe zdjęcia Nemo. Zrobić mu je to bardzo trudne. Jednak Nemo lubi wbiegać do domku i tam szaleć na kanapie. Dzięki temu udało się mimo brzydkiej pogody zrobić choć kilka wyraźnych.  Straciły na jakości przez wysyłanie smsem, ale niestety nie mam czasu zmniejszać każdego osobno na komputerze.

IMG_20240302_100330.jpg

IMG_20240302_100246.jpg

IMG_20240302_100243.jpg

IMG_20240302_100239.jpg

IMG_20240302_100250.jpg

IMG_20240302_100235.jpg

IMG_20240302_100232.jpg

IMG_20240302_100228.jpg

IMG_20240302_100224.jpg

IMG_20240302_100217.jpg

IMG_20240302_100221.jpg

IMG_20240302_100210.jpg

IMG_20240302_100213.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...