Jump to content
Dogomania

Dzień dobry, nazywam się...


Jesion

Recommended Posts

Witam wszystkich, troche pozno tu trafiam, ale jak powiadaja-lepiej pozno niz wcale:p
Mam dwa goldeny: Stravinsky Oligarchia (Biszkopt po domowemu) to 3-letni juz pies, a Kazimiera to jeszcze mloda (urodzila sie w styczniu, nigdy nie bylam najlepsza z matematyki:roll: ) suczka. Zapraszam na moja strone internetowa, jesli chcecie sie dowiedziec wiecej. Chetnie przylacze sie do goldeno-labradorowych dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 441
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='manifesto']Witam wszystkich, troche pozno tu trafiam, ale jak powiadaja-lepiej pozno niz wcale:p
Mam dwa goldeny: Stravinsky Oligarchia (Biszkopt po domowemu) to 3-letni juz pies, a Kazimiera to jeszcze mloda (urodzila sie w styczniu, nigdy nie bylam najlepsza z matematyki:roll: ) suczka. Zapraszam na moja strone internetowa, jesli chcecie sie dowiedziec wiecej. Chetnie przylacze sie do goldeno-labradorowych dyskusji.[/quote]

Witaj Manifesto!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']U mnie tam narazie jesteście w faworytach, ale oczyiwście psa tylko na paru fotkach widziałam :lol: Ale powiem - nawet podobni sa do siebie :cool3:[/quote]
Docent jest pewnie troche wyzszy (Bisz ma 56 i jest nizszy od kazika:roll: ) ale poza tym- jak moj Biszo sprzed roku;) A widzialam go na zywo w Gdansku chyba... i katy tylu na pewno mu sie jeszcze poprawia troche, bo u mojego siadly i jest znacznie lepiej:p

Link to comment
Share on other sites

Jej, to serio macie niziołka! :lol: Mój Doce 60 ma - ale i tak mały się wydaje - kwestia tego, że wiele goldenów jest zwyczajnie przerośniętych.

Co do kątów - u Doca już to lepiej wygląda - ale powiem szczerze, wolę psiaka z lekko stromym kątowaniem, niż przekątowanego, na co moda wyraźnie nadchodzi :lol: Właściwie tak jak patrzę na zdjęciach, to Doc ma kątowanie troszkę więszkę od Bisza - ale wiadomo, kwestia zdjęcia kwestia ustawienia, kwestia nożyczek (:D) :)
Ale coś mają w sobie "podobnego" po Melonie :)

W Gdańasku w ogóle Doc za ładnie sie nie zaprezentował, bo mi się malec tam rozchorował, brzuszek go bolał, a kilka minut przed oceną jeszcze biegunki jakieś dostał :(

A właściwie dlatego do Sopotu zgłosiliście psa do otwartej, a nie użytków? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś'] Co do kątów - u Doca już to lepiej wygląda - ale powiem szczerze, wolę psiaka z lekko stromym kątowaniem, niż przekątowanego, na co moda wyraźnie nadchodzi :lol: Właściwie tak jak patrzę na zdjęciach, to Doc ma kątowanie troszkę więszkę od Bisza - ale wiadomo, kwestia zdjęcia kwestia ustawienia, kwestia nożyczek (:D) :)
Ale coś mają w sobie "podobnego" po Melonie :)

A właściwie dlatego do Sopotu zgłosiliście psa do otwartej, a nie użytków? ;)[/quote]

Nie mowie ze katowanie maja zle, ale obydwa nie maja dobrego. A ktory ma lepsze nie mozna powiedziec nie porownujac ich razem na zywo:p
Ja chyba przekatowane wole- to daje taki plynny, efektowny ruch. A poza tym jestem bardzo krytyczna wzgledem swojego psa i jedyne co mi sie u niego naprawde podoba bez zadnych wątów to glowa;)

A do otwartej zglosilam, bo w uzytkach nudno- malo psow i zwykle ta sama konkurencja:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='manifesto']i katy tylu na pewno mu sie jeszcze poprawia troche, bo u mojego siadly i jest znacznie lepiej:p[/quote]

Czy to możliwe że kąty mogą się porawić??? :crazyeye:
bo ja własnie cos takiego zauważyłam u swojego kundlusia, ale myślałam że mi sie wydaje...
Czym to jest spowodowane?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='penelopa']Czy to możliwe że kąty mogą się porawić??? :crazyeye:
bo ja własnie cos takiego zauważyłam u swojego kundlusia, ale myślałam że mi sie wydaje...
Czym to jest spowodowane?[/quote]

Pies rosnie, wieksze obciazenie... moga sie tez poprawic gdy pies ma duzo ruchu (np bieg przy rowerze) i wtedy pracuja i rozwijaja sie poszczegolne partie miesni. Suki po szczeniakach maja zwykle lepszy tyl.
Ostatnio slyszalam nawet taka wersje ze katowanie przodu poprawia sie z wiekiem... W praktyce widac to u wielu psow na polskich ringach:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='manifesto']Pies rosnie, wieksze obciazenie... moga sie tez poprawic gdy pies ma duzo ruchu (np bieg przy rowerze) i wtedy pracuja i rozwijaja sie poszczegolne partie miesni. Suki po szczeniakach maja zwykle lepszy tyl.
Ostatnio slyszalam nawet taka wersje ze katowanie przodu poprawia sie z wiekiem... W praktyce widac to u wielu psow na polskich ringach:roll:[/quote]
Dzięki! :multi: no to juz znam przyczynę poprawy! rower!!!!:multi: i pływanie!

Link to comment
Share on other sites

Manifesto, to kątowanie też po tacie? :)
Bo Melon też strasznie mocnego nie ma.

Co do przekątowania - ja jestem na nie - amerykanka się do nas schodzi :roll: A u Doca akurat ruch jest fajny i płynny, troche słabsze kątowanie nic tutaj nie zaszkodziło :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Manifesto, to kątowanie też po tacie? :)
Bo Melon też strasznie mocnego nie ma.

Co do przekątowania - ja jestem na nie - amerykanka się do nas schodzi :roll: A u Doca akurat ruch jest fajny i płynny, troche słabsze kątowanie nic tutaj nie zaszkodziło :)[/quote]

Ano, nie zauwazylas ze wszystkie dzieci Melona tak maja:roll: ?
Widzialas kiedys film z Westminstera? Niektore egzemplarze ruszaja sie zajebiscie:p

Link to comment
Share on other sites

No dużo właśnie ma lekkie kątowanie - al;e ruch mi się u większości podoba.

Co do USA - jak dla mnie to tasm psy są "wystawówkami" w goldenie dbają TYLKO o pokazowość - pasował by Ci takie pies do [pracy w kszakach? Tam to tylko show, show i show :evil_lol:
Bo Doc np jak najbardziej do "pola", do sierści się mało co czepia, nie przemaka....

Link to comment
Share on other sites

Większość zdjęć mam na kliszach , jak zgram na płytę to je tu wstawię. Moja sunia ma 4 lata i nazywa się PALOMA PICASSO Casidi. Poszperam w tych zdjęciach co mam to może znajdę jakieś ładne nadające się do pokazania. Ale to trochę potrwa, bo ja ze wstawiania zdjęć jestem zielona.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,
Mam goldena 1,5 rocznego Jonathana, który jest od urodzenia ślepy. W hodowli szukano mu domku, więc w końcu z mężem się zdecydowaliśmy. I oczywiście nie był to błąd :)). Oprócz pieska, mamy też kota Filemona,którego znaleźliśmy w lesie i teraz są dwaj najlepsi przyjaciele.

pozdr.
Karina

Link to comment
Share on other sites

wylogowało mię :))
Generalnie taki się urodził. Matka w ciąży się czegoś napiła niedobrego i dwa w miocie były ślepe.
Byliśmy u okulisty w Warszawie i okazało się, że nie mają wytworzonego dna oka. Zresztą cały czas ma problemy z oczami. Jedno ma zielone, drugie czerwone. I te czerwone stwarza problemy, bo ma dużo naczynek krwionośnych, które pod wpływem wysiłku, uderzenia, pękają i cała gałka się zalewa krwią.
Kilka miesięcy temu, podczas zabawy uderzył się i wybił sobie dwa zęby. A po miesiącu zaczęły się problemy z oczami. Pojechaliśmy do weta i niestety nasz wet leczył zapalenie rogówki. Poprawiło się, ale po miesiącu wszystko się powtórzyło. Więc znowu pojechaliśmy do weta i całe szczęście nie było naszej pani, bo pojechaliśmy do okulisty w Warszawie. I okazało się, że ma w środku oka zrosty i skrzepy. Od czterech tygodni wpuszczamy różne kropelki i w następnym tygodniu jedziemy na kontrolę. Jeżeli nie będzie poprawy, to trzeba będzie operacyjnie podać antybiotyki.
Jesteśmy na siebie źli, że od razu nie pojechaliśmy do Warszawy. Pewnie wtedy kropelkami dałoby się to rozgonić.

Link to comment
Share on other sites

Jak będe miała trochę czasu, to wrzucę kilka zdjęć.
Jak się patrzy na niego z boku, to nie widać, żeby był specjalnie zmartwiony tym, że nie widzi :). On po prostu nie wie, że może być inaczej. Wkurza się, jak są inne psy, które są od niego szybsze. Nie rozumie dlaczego są szybsze, dlaczego wyrywają mu coś. Ale on się nie poddaje. Potrafi walczyć o swoje :).
W ogóle to jest bardzo ładny pies. I gdyby nie to, że jest ślepy, jest wnętrem (czeka go operacja), i nie ma dwóch zębów, to by zdobywał medale na wystawach :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...