Jump to content
Dogomania

Kiedy kryć amstaffa?


Okamia

Recommended Posts

Dzięki za link ale już wcześniej wchodziłam na tą stronke:)
Nawet tam dzwoniłam...tylko jedynym i największym problemem jest to ,że mieszkam w woj.opolskim:/ i do warszawy mam "troche" daleko...
A nie wystarczy ,że pojade tam raz ,bo najpierw moja sunia musiała by się poznać z nowym kolegą:D i go zaakceptować...bo inaczej mogło by być nie ciekawie:shake:
A w schroniskach które są w mojej okolicy jest tylko jeden amstaff i raczej mi go nie polecali...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie no wiadomo, nie można decyzji o adopcji podjąć o tak sobie... to poważna sprawa... ale zdarzają sie psy z Twoich okolic... różnie to bywa... pod opiekę fundacji trafiają psy z całej Polski, a napewno informacje o psach w potrzebie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MedioN']Dzięki za link ale już wcześniej wchodziłam na tą stronke:)
Nawet tam dzwoniłam...tylko jedynym i największym problemem jest to ,że mieszkam w woj.opolskim:/ i do warszawy mam "troche" daleko...
A nie wystarczy ,że pojade tam raz ,bo najpierw moja sunia musiała by się poznać z nowym kolegą:D i go zaakceptować...bo inaczej mogło by być nie ciekawie[B]:shake:
A w schroniskach które są w mojej okolicy jest tylko jeden amstaff i raczej mi go nie polecali..[/B].[/quote]
Czy widziałaś tego asta na żywo? ja bym tam nie uwierzyła póki bym go nie ujrzała i nie poznala. Tobie radzę to samo, bo niekoniecznie muszą mówić prawdę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AdaK']Czy widziałaś tego asta na żywo? ja bym tam nie uwierzyła póki bym go nie ujrzała i nie poznala. Tobie radzę to samo, bo niekoniecznie muszą mówić prawdę...[/quote]


Ale mi nie chodzi o wygląd tylko o charakter...
Powiedzieli mi ,że do ludzi jest łagodny do psów zależy kiedy-jak pies go zaczepi to nie zostaje mu dłużny...
A moja sunia od początku była jedynym psem w domu więc z zazdrości mogła by go "dziabnąć"...no a reszty można się domyśleć:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MedioN']Ale mi nie chodzi o wygląd tylko o charakter...
Powiedzieli mi ,że do ludzi jest łagodny do psów zależy kiedy-jak pies go zaczepi to nie zostaje mu dłużny...
A moja sunia od początku była jedynym psem w domu więc z zazdrości mogła by go "dziabnąć"...no a reszty można się domyśleć:shake:[/quote]
Nie zrozumiałyśmy się bo chodziło mi o coś innego, ale rozumiem wszystko jeśli chodzi o suńkę. POsłuchaj masz tru wątek z Dzierżoniowskiego schroniska jest kilka stek i chyba jeden samiec:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/cztery-amstaffki-rotka-kaja-czeska-tajfi-dora-misza-ajaks-pomocy-131625/[/url]
Zobacz, może znajdzie się jakiś.

Link to comment
Share on other sites

MedioN, moja sunia też była u nas od szczeniaka, jedyny pies w domu, rozpieszczona do granic możliwości :eviltong: :evil_lol: i kiedy adoptowaliśmy Fiodorka, była baaardzo zazdrosna, pierwsze dni były koszmarne :roll:, a później ... :cool3: – sama zobacz

[url]http://images6.fotosik.pl/456/d33f999bc6d465bc.jpg[/url]

[url]http://images6.fotosik.pl/456/a24eac9491b9a2ae.jpg[/url]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images8.fotosik.pl/15/7832fc2a7723bba1.jpg[/IMG][/URL]

Więc nie martw się na zapas :lol:.
Poza tym, po tego jednego jedynego psiaka warto się wybrać w długą podróż – ja pojechałam po mojego Fiodorka ze Szczecina do Warszawy, czyli ponad 500 km w jedną stronę i naprawdę było warto – Fiodor jest wspaniały, a oba psy świata poza sobą nie widzą :loveu:

P.S. Przeczytałam cały Twój wątek – kiedyś myślałam tak jak Ty :oops:, moja Sara pochodzi z pseudohodowli, w której niechciane szczeniaki miały zginąć (wzięłam dwa – jednego dla rodziców), ale dogomania odmieniła moje życie :multi:. Moja sunia jest wysterylizowana (zabieg był prosty, żadnych komplikacji, Fiodor wykastrowany, psiaki żyją sobie beztrosko, tylko zabawy i psoty im w głowie :diabloti: i nie ma wspanialszego widoku, niż dwa kochające się bawiące psy :loveu:.
Pozdrawiam Cię bardzo gorąco :loveu: i życzę powodzenia w szukaniu psa – towarzysza dla Twojej suni ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mephistotelka']Przepraszam za offa ale Agnieszka, boskie są te zdjęcia :evil_lol:

[B]A w ramach tematu. Dobrze że istnieją fora, na których ludzie zmieniają błędne myślenie innych. I nie ma się co oburzać, bo skoro kilkanaście osób mówi to samo to można przypuszczać że jest w tym sporo prawdy ;) 10 miesięcy temu myślałam podobnie do Medion, ciemnota i ignorancja i gdyby nie jedno forum do tej pory byłabym zdania że rodowód to zwykła makulatura. Teraz namawiam wszystkich na psy z papierami i popieram akcję r=r. Moje psisko niestety rodowodu nie posiada, bardzo żałuje ale kocham go ponad wszystko :p. Wiem jednak że już nigdy nie dam zarobić żadnemu pseudohodowcy :diabloti: Aha i jeszcze jedna moje refleksja: tych prawdziwych hodowców też trzeba dobrze sprawdzać bo mimo że rozmnażają psy z rodkiem ich intencje często nie są wcale szlachetne.[/B] :shake:[/quote]

[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Podpisuję się pod tymi słowami obiema rękami i nogami :p[/SIZE][/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za offa ale Agnieszka, boskie są te zdjęcia :evil_lol:

A w ramach tematu. Dobrze że istnieją fora, na których ludzie zmieniają błędne myślenie innych. I nie ma się co oburzać, bo skoro kilkanaście osób mówi to samo to można przypuszczać że jest w tym sporo prawdy ;) 10 miesięcy temu myślałam podobnie do Medion, ciemnota i ignorancja i gdyby nie jedno forum do tej pory byłabym zdania że rodowód to zwykła makulatura. Teraz namawiam wszystkich na psy z papierami i popieram akcję r=r. Moje psisko niestety rodowodu nie posiada, bardzo żałuje ale kocham go ponad wszystko :p. Wiem jednak że już nigdy nie dam zarobić żadnemu pseudohodowcy :diabloti: Aha i jeszcze jedna moje refleksja: tych prawdziwych hodowców też trzeba dobrze sprawdzać bo mimo że rozmnażają psy z rodkiem ich intencje często nie są wcale szlachetne. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mephistotelka']Przepraszam za offa ale Agnieszka, boskie są te zdjęcia :evil_lol:

A w ramach tematu. Dobrze że istnieją fora, na których ludzie zmieniają błędne myślenie innych. I nie ma się co oburzać, bo skoro kilkanaście osób mówi to samo to można przypuszczać że jest w tym sporo prawdy ;) 10 miesięcy temu myślałam podobnie do Medion, ciemnota i ignorancja i gdyby nie jedno forum do tej pory byłabym zdania że rodowód to zwykła makulatura. Teraz namawiam wszystkich na psy z papierami i popieram akcję r=r. Moje psisko niestety rodowodu nie posiada, bardzo żałuje ale kocham go ponad wszystko :p. Wiem jednak że już nigdy nie dam zarobić żadnemu pseudohodowcy :diabloti: Aha i jeszcze jedna moje refleksja: tych prawdziwych hodowców też trzeba dobrze sprawdzać bo mimo że rozmnażają psy z rodkiem ich intencje często nie są wcale szlachetne. :shake:[/QUOTE]

Świetnie napisane, ja tez tak myślałam, że jeżeli pies nie ma rodowodu to i tak jest na 100% danym rasowcem, ale po przeczytaniu paru tematów na dogo juz tak nie mysle i kazdemu kto chc rozmnazać sukę dla zdrowia wybijam to z głowy i polecam, aby przeczytał, bo rozmnazając psa odbiera sznse tym ze schronu:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MedioN']Po co..?Ponieważ suczka musi być pokryta chociaż raz w życiu,nie mam zamiaru żeby chodziła z urojoną ciążą itd,itp.
[B]A co do tego ile amstafów(a nie są tam tylko same amstaffy) jest w schronisku...to już nie do mnie bo ja nie należe do osób ,które krzywdzą zwierzęta i jak moja sunia bedzie miała młode to ani jednego nie oddam osobie która bedzie mi się wydawała nieodpowiedzialna.[/B]I jeszcze jedno pytanie...czym sie różni pies z rodowodem od tego bez???że nie uzyskam tu odpowiedzi???[/quote]

[B][FONT=Arial]jesteś tego w 100% pewna :roll::crazyeye::crazyeye::crazyeye:
[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'][B][FONT=Arial]jesteś tego w 100% pewna :roll::crazyeye::crazyeye::crazyeye:
[/FONT][/B][/quote]
Alicja, MedioN uznała, że adoptuje asta i dziewczyny skutecznie wbiły jej do głowy to co wbić powinny (przepraszam Cię za takie sformułowanie ale nic lepszego do głowy mi nie przychodzi :oops:) i teraz MedioN chce adoptować asta. Medion powiedz mi jeszcze skąd ty jesteś? To może jednak jest jakiś ast kt.órego mam na oku z okolic ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AdaK']Alicja, MedioN uznała, że adoptuje asta i dziewczyny skutecznie wbiły jej do głowy to co wbić powinny (przepraszam Cię za takie sformułowanie ale nic lepszego do głowy mi nie przychodzi :oops:) i teraz MedioN chce adoptować asta. Medion powiedz mi jeszcze skąd ty jesteś? To może jednak jest jakiś ast kt.órego mam na oku z okolic ;).[/quote]

[FONT=Arial][B]wiem ;) doczytałam ...mam nadzieję , że jeśli dojdzie do skutku adopcja to będzie ona z dogo i będą wizyty przed i po ......
bo póki co za mało wiemy o niej ....


a swoją drogą też jestem ciekawa skąd odóbka owa jest :razz::razz:[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'][FONT=Arial][B]wiem ;) doczytałam ...mam nadzieję , że jeśli dojdzie do skutku adopcja to będzie ona z dogo i będą wizyty przed i po ......
bo póki co za mało wiemy o niej ....


[COLOR=Red] a swoją drogą też jestem ciekawa skąd odóbka owa jest :razz::razz:[/COLOR][/B][/FONT][COLOR=Red][/quote][/COLOR]
Loczę na to ze uchyli nam rabka tajemnicy :lol: dobra ale nie offtopujmy juz :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MedioN']Jestem z woj. opolskiego troszke dokładniej to okolice opola:)[/quote]
[FONT=Arial][B]
w Opolu świetnie działają dziewczyny w schronisku .... są tutaj na dogo ... Madziek i inne jak znajdę czas to wpiszę , bo musiałabym poszukać nicków , najlepiej z nimi się kontaktować , mają za sobą szereg świetnych adopcji ...[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilith20']ale tak czy siak byłoby chyba lepiej gdyby MedioN wysterylizowała swoją sunię jako priorytet. takie moje małe subiektywne odczucie i kobieca intuicja....[/quote]


[FONT=Arial][COLOR=Red][B]bez tego nie ma adopcji z dogo ...przynajmniej tak myślę ja ..nie wiem co pozostałe :razz:[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówczyniami - najpierw [B]sterylka[/B]!Niech sunia dojdzie do siebie po operacji i [B]wtedy spokojnie[/B] możesz jej sprawić kompana do zabaw.

[U][url]http://www.dogomania.pl/forum/f97/opolskie-dom-dla-mlodego-lagodnego-amstaffa-135945/[/url][/U]

Brawo MedioN, że zrozumiałaś parę rzeczy...
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Bo tu już dziewczyny podsyłają ogłoszenia psów dla MedioN. ja wiem, ze to ogromna szansa dla psa, bo kolejna bida znajdzie swój dom, ale jesli ma byc to dom nieodpowiedzialny to lepiej zeby pies do niego nie trafil. Nie mówię że MedioN jest nieodpowiedzialna, broń Boże. Nie znam kobiety, więc nic nie moge o niej powiedzieć, ale na podstawie przeczytanych postów, podchodzę z ogromnym dystansem.

BYŁOBY MIŁO, GDYBY MEDION POKAZAŁA NAM SWOJĄ SUNIĘ, SAMO PISANIE ŻE JEST KOCHANA I NAJPIEKNIEJSZA NIE WYSTARCZY, WIELE OSÓB TU JUŻ PROSIŁO O ZDJĘCIA. MOŻE PRZEGAPIŁAM I GDZIEŚ TAM SĄ, ALE CHCIAŁABYM ZOBACZYĆ TĄ OSŁAWIONĄ SUNIĘ MEDION.

PO DRUGIE ZANIM MEDION WYBIERZE JAKIEGOKOLWIEK PSA, POWINNA! NAJPIERW WYSTERYLIZOWAĆ SWOJĄ SUNIĘ. WIEM, ŻE PSY Z ADOPCJI Z REGUŁY SĄ JUŻ PO ZABIEGU, ALE LEPIEJ DMUCHAĆ NA ZIMNE, BO ANÓŻ MEDION WYBIERZE SOBIE JEDNAK PSA GDZIEŚ Z JAKIEGOŚ SCHRONU, KTÓRY NIE BYŁ STERYLIZOWANY, ANI KASTROWANY. Z DRUGIEJ STRONY WYKONANIE ZABIEGU DODA PEWNOŚCI, ŻE MEDION JEST JEDNAK ODPOWIEDZIALNĄ OSOBĄ, KTÓRA JEST W STANIE ZAPEWNIĆ ZWIERZĘTOM ODPOWIEDNIE WARUNKI CHOWU. BO PRZECIEŻ UTRZYMANIE JEDNEGO AMSTAFFA TANIE NIE JEST,A JUŻ DWÓCH TO TYM BARDZIEJ. JEŻELI MEDION NIE STAĆ NA ZABIEG BO TAKA STERYLKA JAK DLA MNIE CIĄGNIE PO KIESZENI, TO ZNACZY ŻE W KRYZYSOWYCH SYTUACJACH NIE BEDZIE W STANIE ZAPEWNIĆ ODPOWIEDNIEJ OPIEKI MEDYCZNEJ.

WYBACZCIE ZA MOJE ZWĄTPIENIA, ALE JESTEM OGROMNYM SCEPTYKIEM I GDY TYLKO COŚ MI NIE PASUJE STARAM SIĘ ROZWIAĆ MOJE OBAWY. NIKT NIE CHCE KOLEJNYCH TRAGEDII ANI NIEMIŁYCH SYTUACJ WIĘC LEPIEJ ZA WCZASU ZAPINAĆ WSZYSTKO NA OSTATNI GUZIK.

pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie za szybko zmieniła swoje zdanie na temat rozmnażania psów, a zmiana poglądów nie przychodzi od tak hop siup, lecz potrzeba na to czasu, chyba że człowiek jest z pogranicza i łatwo ulega sile perswazji innych. Nie wiem przekonam się do MedioN dopiero jak zobaczę A) zdjęcia jej suni, B) zdobędę stuprocentową pewność, że jej suka jest wysterylizowana. W przeciwnym wypadku, lepiej dmuchać na zimne i mieć w zapasie też i te najgorsze wizje, a biorąc pod uwagę wcześniejsze wypowiedzi MedioN myślę, ze byłaby zdolna do adopcji jakiegoś asta nie z dogo, bo tu wszystkie po kastracji, lecz jakiegoś o którym nikt nic nie słyszał, po to by mieć słodkie szczeniątka tak o z miłości do psów. Wiem że ludzi się nie ocenia i nie oceniam Cię MedioN, ale jestem osobą zapobiegliwą. Taka moja perfidna natura, na to co się dzieje ze zwierzakami

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...