Jump to content
Dogomania

Szczeniaki z lasu, wszystkie mają domy, Benek po 3 latach ma Rodzinę. Pod opieką Dogomaniaków dzika mamusia SABINKA. Kicia Uffi ma już DS.


Tyśka)

Recommended Posts

Dnia 26.10.2021 o 17:47, Tyśka) napisał:

Marta dzisiaj jechała nastawić klatkę łapkę przy gospodarstwie (druga jest nastawiona przy cmentarzu, trzecia - w lesie). Musiała sama pojechać, bo okazało się, że miejscowi, którzy dokarmiają  dziką suczkę, koleżankę Niebieskookiej Bibi jednak klatki nie nastawili "aby ich własny pies się nie złapał." A jutro suka ma umówioną sterylkę... znowu nerwowo. Potrzebne kciuki.

Prawdziwy sajgon. Że też nerwowo dziewczyny wytrzymują to wszystko. 😕

Dla Toffika próbuję szukać jakiegoś miejsca, gdzie miałby bliżej do lecznicy z tomografem, gdzie łatwiej byłoby go diagnozować i leczyć.

Uffi, jak dobrze pójdzie, w sobotę będzie miała wizytę w klinice okulistycznej dra Garncarza. Oby udało się uratować chociaż jedno oczko.. To cudowna kocinka. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2021 o 20:28, agat21 napisał:

Prawdziwy sajgon. Że też nerwowo dziewczyny wytrzymują to wszystko. 😕

Dla Toffika próbuję szukać jakiegoś miejsca, gdzie miałby bliżej do lecznicy z tomografem, gdzie łatwiej byłoby go diagnozować i leczyć.

Uffi, jak dobrze pójdzie, w sobotę będzie miała wizytę w klinice okulistycznej dra Garncarza. Oby udało się uratować chociaż jedno oczko.. To cudowna kocinka. 

Trzymam kciuki, aby udało się znaleźć coś Toffikowi. ❤️ 
Czyli to oznacza, że Uffi już jest albo niedługo jedzie do hoteliku? Śmiało pisz o kocince na wątku :). I mam nadzieję, że uda się uratować chociaż jedno oczko...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2021 o 20:31, Tyśka) napisał:

Trzymam kciuki, aby udało się znaleźć coś Toffikowi. ❤️ 
Czyli to oznacza, że Uffi już jest albo niedługo jedzie do hoteliku? Śmiało pisz o kocince na wątku :). I mam nadzieję, że uda się uratować chociaż jedno oczko...

Uffi od niedzieli w hoteliku 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Toffinek był na konsultacji w Tomaszowie (w tej lecznicy, gdzie wisi dług 410zł). Na prośbę wetów z Royal Wetu, aby jeszcze poprzednia lecznica zerknęła na wyniki badań. Wet tomaszowski podtrzymuje podejrzenie wetów z RW, że prawdopodobnie to problemy neurologiczne. Potrzebna tomografia. Marta założy zbiórkę jak dzisiaj będzie mieć chwilę...

Link to comment
Share on other sites

Nie pokazuję Wam tutaj wszystkich bezdomniaków biłgorajskich dziewczyn, staram się skupić tylko na tych z jednej miejscowości... ale pokażę nowego zgłoszonego. Gmina Biłgoraj. Ktoś im zgłosił, że od kilku tygodni ten pies się błąka po wsi i czy mogą coś zrobić. Noce coraz zimniejsze, pies chyba ma kłak jak york, w ogóle jak dla mnie wygląda jak silky terier... Dramat. Gmina ma umowę z zamojskim schroniskiem.
Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2021 o 20:42, Tyśka) napisał:

Nie pokazuję Wam tutaj wszystkich bezdomniaków biłgorajskich dziewczyn, staram się skupić tylko na tych z jednej miejscowości... ale pokażę nowego zgłoszonego. Gmina Biłgoraj. Ktoś im zgłosił, że od kilku tygodni ten pies się błąka po wsi i czy mogą coś zrobić. Noce coraz zimniejsze, pies chyba ma kłak jak york, w ogóle jak dla mnie wygląda jak silky terier... Dramat. Gmina ma umowę z zamojskim schroniskiem.
Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Moge go dać na grupy yorkowe, tylko potrzebny byłby kontakt telefoniczny. Dziwi mnie, że nawet takiego prawie yorka nikt  okolicy nie przygarnie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2021 o 21:55, Jaaga napisał:

Moge go dać na grupy yorkowe, tylko potrzebny byłby kontakt telefoniczny. Dziwi mnie, że nawet takiego prawie yorka nikt  okolicy nie przygarnie. 

Bardzo Ci dziękuję. 🙂 Post jest na stronie wolontariackiej Dziewczyn. Mogę Ci na pw podrzucić numer do Kasi, koleżanki Marty która będzie osobą kontaktową.

POST PRAWIE-YORKA

Jaaga, mnie już nic nie dziwi na tym terenie. 😞 
2 tygodnie temu w zaroślach dziewczyny znalazły młodziutką sunię mix west/cairn terrier. Śliczna, wygląda naprawdę jak west tylko jest lekko beżowa. Ma około 2 lat, waży 10kg, jest malutka i... boi się ludzi i smyczy... prawdopodobnie była bita. Nikt się nie zgłosił po nią. Wczoraj ją wysterylizowały, sunia będzie do adopcji. Na razie jest ogłaszana na okolice, ale nie dzwoni NIKT.
W tym samym czasie, tym razem w Suścu (niedaleko Tomaszowa) znaleziono dwa śliczne terrierki, rodzeństwo. Zgłoszenie dotarło do Marty i Kasi. Dzięki Dogomaniaczce (nie wiem czy życzy sobie ujawnienia ❤️ ) psinki nie trafiły do schroniska ani gdzieś na łańcuch u miejscowych...  Marta zorganizowała zbiórkę na kastrację, ale słabo idzie: https://www.pomagamyzwierzakom.pl/cf8v8ydwyn?fbclid=IwAR3SWehVujilwzNw756Z3AK-LmDPx0qz0jcFWT_KBqetc2HIVEhHO5rFp18
To bardzo trudny teren, ludzie wolą rozmnażać "rasowe" szczeniaczki i wymieniać dorosłe na nowe małe... Pomóc? zabezpieczyć? Zapomnij.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.10.2021 o 09:48, agat21 napisał:

Maleńki grosik na kastrację poleciał, więcej nie mogę 😕

No przez Ciebie to nie powinnam wrzucać tutaj zbiórek! Masz zbyt dobre serce, przecież TAK DUŻO pomagasz!!! 
Dziękuję, ale nie musiałaś 😉  ❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2021 o 21:49, Kamila Proc napisał:

kurcze, wyglada na uciekiniera

Uciekinier chyba zostałby odebrany po kilkunastu dniach? 😞 To mała wioska...

Dnia 26.10.2021 o 21:50, Kamila Proc napisał:

czekam na zbiorke dla Toffinka

Dziękuję, jak będzie założona to wrzucę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2021 o 17:47, Tyśka) napisał:

Marta dzisiaj jechała nastawić klatkę łapkę przy gospodarstwie (druga jest nastawiona przy cmentarzu, trzecia - w lesie). Musiała sama pojechać, bo okazało się, że miejscowi, którzy dokarmiają  dziką suczkę, koleżankę Niebieskookiej Bibi jednak klatki nie nastawili "aby ich własny pies się nie złapał." A jutro suka ma umówioną sterylkę... znowu nerwowo. Potrzebne kciuki.

Niestety, suczki nie udało się złapać. 😞 Jej miejsce na sterylkę wykorzystała Tessa, 7-8msc kundelka,  która czeka w DT dziewczyn na Swoją Rodzinę. Też się zasiedziała, jest tam od maleńkości.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2021 o 20:28, agat21 napisał:

 

Dla Toffika próbuję szukać jakiegoś miejsca, gdzie miałby bliżej do lecznicy z tomografem, gdzie łatwiej byłoby go diagnozować i leczyć.

 

Kochana, czy szukasz jedynie DT/hoteliku czy również kontaktujesz się z organizacjami prozwierzęcymi?

Rozmawiałam z Martą, że koniecznie trzeba Toffika gdzieś przenieść, do jakiejś fundacji. 😞  Będę pisać i uderzać (choć ja w kotach nie siedzę kompletnie), ale nie chcę się powtarzać po Tobie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.10.2021 o 11:21, Tyśka) napisał:

Kochana, czy szukasz jedynie DT/hoteliku czy również kontaktujesz się z organizacjami prozwierzęcymi?

Rozmawiałam z Martą, że koniecznie trzeba Toffika gdzieś przenieść, do jakiejś fundacji. 😞  Będę pisać i uderzać (choć ja w kotach nie siedzę kompletnie), ale nie chcę się powtarzać po Tobie.

Tyśko, a może pokażecie go na Miau? Mojego Emila, tego od zapalenia mózdzku tam pokazałam i spotkałam sie z ogromna pomocą. Dziewczyny finansowo i radami bardzo pomogły w diagnozowaniu. Gdybym nie miała ukraińskiej Nastyi i zamojskiej Pippi, to pomogłabym Wam chociaż z miejscem dla niego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.10.2021 o 11:21, Tyśka) napisał:

Kochana, czy szukasz jedynie DT/hoteliku czy również kontaktujesz się z organizacjami prozwierzęcymi?

Rozmawiałam z Martą, że koniecznie trzeba Toffika gdzieś przenieść, do jakiejś fundacji. 😞  Będę pisać i uderzać (choć ja w kotach nie siedzę kompletnie), ale nie chcę się powtarzać po Tobie.

Szukam dt i chętnych do wsparcia leczenia wśród znajomych, nie kontaktuję się z organizacjami.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.10.2021 o 11:28, Jaaga napisał:

Tyśko, a może pokażecie go na Miau? Mojego Emila, tego od zapalenia mózdzku tam pokazałam i spotkałam sie z ogromna pomocą. Dziewczyny finansowo i radami bardzo pomogły w diagnozowaniu. Gdybym nie miała ukraińskiej Nastyi i zamojskiej Pippi, to pomogłabym Wam chociaż z miejscem dla niego.

Dziękuję za podpowiedź, niestety ani ja, ani Dziewczyny nie mamy czasu założyć kont na miau i prowadzić tam wątku 😞 
Szkoda wielka, że nie masz miejsca 😞 Byłabym spokojniejsza, bo masz bardziej doświadczonych, sprawdzonych lek.wet.

Dnia 28.10.2021 o 11:35, agat21 napisał:

Szukam dt i chętnych do wsparcia leczenia wśród znajomych, nie kontaktuję się z organizacjami.

Dziękuję za odpowiedź. To działam z szukaniem pomocy w organizacjach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...