Jump to content
Dogomania

Czako, 12stoletni mały piesek. Zmarł właściciel..., pożar zabrał DT. Teraz w BDT


Moli@

Recommended Posts

Dnia 3.11.2021 o 18:08, limonka80 napisał:

Nie ma za co, przecież obiecałam :-))

Cieszę się że Czakusiowi smakuje, a przede wszystkim służy. Gdy spałaszuje, daj znać :-))  

Dziękuję bardzo 🙂

Jedziemy na kontrolne badanie krwi 8 listopada, sprawdzić czy jest poprawa po lekach i diecie

 

Czako wciąga wszystko, wszystko jest pyszne, tylko daj ,) nawet lek w płynie... a wetka zastanawiała się jak mu podać, bo z doświadczenia wie że są z podaniem tego leku problemy, psy nie chcą pić 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.11.2021 o 18:53, Moli@ napisał:

Czako wciąga wszystko, wszystko jest pyszne, tylko daj ,) nawet lek w płynie... a wetka zastanawiała się jak mu podać, bo z doświadczenia wie że są z podaniem tego leku problemy, psy nie chcą pić 

Czako to mądry pies, jest wdzięczny za opiekę i docenia to co ma teraz, bo pewnie jego wcześniejszego życia nie było pasmem głaskania i przysmaków. Czako po prostu czuje, że to dla jego dobra i zjada nawet gorzkie leki ...

Może ktoś powie, że ja uczłowieczam psy, przypisując im ludzkie zachowania i uczucia, ale ja wierzę że psy czują i rozumieją dużo więcej niż nam się wydaje.

Zdrowia Czaki, jeszcze wiele worków karmy musisz spałaszować :-))

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pobrano krew na kontrolne badanie (wynik jutro)

Waży 9,700 - nabrał masy - prawidłowa waga, ( po przyjeździe do nas ważył 7,400). Brzuch nadal twardy / deskowaty.., sierść gęsta ale bez połysku

Jutro jadę po leki... (umówiona wizyta)

Aktywista..., nie usiądzie na chwilę...

648cade6a270b110med.jpg

3726a04c38c524efmed.jpg

8425cac9ccdc6b81med.jpg

9ab537e405bf8abamed.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Czako ma lepsze wyniki... 🙂

Leki zadziałały..., naprawdę duża poprawa. Weci się tego nie spodziewali 🙂 Dzielny urwis....,  gdyby nie serducho.

Przyznałam się, że podawałam ASCOFER 

Leki, odpowiednia dieta i chłopak nam zdrowieje 🙂

 

 

Leki na fakturę TOZ

8f3095eec470203amed.jpg

f15a9d545af032f4med.jpg

a39a6720b8247dacmed.jpg

3814b1f032c0052emed.jpg

7d2bbe798d9f96f3med.jpg

Cardisure 2,5mg 6 listków + Cardalis 10tab 2,5mg - na fakturę TOZ

Dostałam nieodpłatnie CARDISURE 5mg - 1 listek (do podania po 1/2 tab) + Cardisure 2,5mg 1 listek

75597b1014677f43med.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.11.2021 o 14:41, limonka80 napisał:

Brawo, mój chłopak :-)) proszę ile może dobra opieka i wola życia 🙂😃

Malec ma niesamowitą wolę życia! 🙂Nie może nacieszyć się wolnością..., biega, bawi się - trudno mu usiedzieć spokojnie ,) Już nie rzuca się na miskę z jedzeniem, je spokojnie. Nie warczy gdy podchodzę,  pozwala przesunąć / przestawić miseczkę a nawet mogę włożyć rękę i "zamieszać". Podając smaczki na dłoni muszę uważać - chować palce bo nadal łapie łapczywie a ja skaczę z bólu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Czako jak zwykle w biegu . Ale trzyma się blisko swojej dziewczyny Pikusi :-)) 

Zmartwiło mnie tylko trochę, że karma którą je Czako - RC hepatic jest podobno słabej jakości .... na wątku Pikusi wyczytałam. Co myślisz ? zmieniamy? Niezbyt się znam na karmach, swojemu staruszkowi od lat gotuję wg ścisłych wytycznych naszej pani doktor .... 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.11.2021 o 20:27, limonka80 napisał:

Czako jak zwykle w biegu . Ale trzyma się blisko swojej dziewczyny Pikusi :-)) 

Zmartwiło mnie tylko trochę, że karma którą je Czako - RC hepatic jest podobno słabej jakości .... na wątku Pikusi wyczytałam. Co myślisz ? zmieniamy? Niezbyt się znam na karmach, swojemu staruszkowi od lat gotuję wg ścisłych wytycznych naszej pani doktor .... 

Na pewno teraz nic nie zmieniamy..., jest poprawa, Czako ładnie trawi, nabrał masy i  kupa OK. Po gotowanym ryżu z  gotowaną piersią kurczaka / indyka czy puchą już stolec papkowaty / wolny, nie przyswajał. Naprzemiennie do suchej dokładam gotowany drób, puchę - trawi

Wetka prowadząca małego nie wciska na siłę karm weterynaryjnych - Royala - sugeruje gdy uważa to za konieczność.

Za miesiąc kontrolne badanie krwi... i wtedy można myśleć.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 13.12.2021 o 21:50, limonka80 napisał:

Jak nasz chłopak się miewa ? Potrzeba mu czegoś ? 

Po chłopaku nie widać, że chory. Nie dyszy, nie męczy się szybko, serducho nie wali jak oszalałe. Kupki ładne, miseczki czyści na błysk. Bawi się z psami...,  "dyskutuje" z Tuptusiem. Normalny pies ,)

Do końca miesiąca mamy jedzonko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 07:12, Moli@ napisał:

Po chłopaku nie widać, że chory.

No nie widać :-)) Werwa jest, energia jest, cieszą takie wieści.

Zaglądałam na wątek czekając na sygnał że hepatic się kończy, a tu cisza .... Czako ostatnio ma mniejszy apetyt, czy ktoś mnie wyprzedził z kupnem karmy ? 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 13:17, limonka80 napisał:

No nie widać :-)) Werwa jest, energia jest, cieszą takie wieści.

Zaglądałam na wątek czekając na sygnał że hepatic się kończy, a tu cisza .... Czako ostatnio ma mniejszy apetyt, czy ktoś mnie wyprzedził z kupnem karmy ? 🙂

 

 

Już nie jest wiecznie głodny 🙂 jedzonko nie przelatuje ,)

Nie, nie ..., nikt Cię nie wyprzedził z kupnem karmy 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...