Jump to content
Dogomania

>>> Dług prawie 850zł ... Enzo ma dom! Klaus nadal czeka na swojego człowieka... <<<


Recommended Posts

Dnia 9.07.2021 o 14:12, Mruczka napisał:

Jakie nieśmiałe! Czarny piesek to już całkiem dzikusek, Enzo wprost wzruszający jak bardzo się stara, jego łatwiej będzie oswoić. Poproszę o nr konta, prześlę coś na smaczki  😋.

Bardzo dziękuję za chęć pomocy!

21 godzin temu, Mruczka napisał:

Co słychać u piesków?

Enzo coraz lepiej, choć ściągnął sobie obroże i dumnie się rano zaprezentował bez. Bardzo boją się burzy. Z Klausem będzie dużo więcej pracy, o chodzeniu na smyczy nie ma na razie mowy:(

8d8569e6d18fc920gen.jpg    050ab183a40dfc4fgen.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję baaardzo za wpłaty:

- Bakusiowa - 30zł - 28.06

- Olena84 - 100zł - 30.06

- Renata B z fb - 30zł - 01.07

- Radek - 10zł - 05.07

- Helli - 30zł - 07.07

- LupusNord - 40zł - 08.07

- dorica2 - 60zł - 09.07

- jankamałpa - 20zł - 09.07

- asiuniab - 20zł - 12.07

 

Zapłaciłam 110,80zł za obróżki - 05.07

 i 468zł za czerwiec (11-30.06) - 07.07

chłopcy byli na czyszczeniu uszy, przycinaniu zawiniętych paznokci, czyszczeniu zębów, kąpieli i innych pielęgnacjach - czekam na rachunek 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Jeśli chodzi o chłopców. Enzuś coraz lepiej, radość ze spacerku, pan wchodzi sprzątać tam więc jest radość i z pana, na smyczy różnie ale nie jest źle, do człowieka super, z pieskami przez siatkę wita się machając ogonkiem, więc myślę że jeszcze trochę i będzie można robić ogłoszenia, bo na razie spacerki w środku, jeszcze bez wychodzenia poza posesję, dopiero jak on się już całkowicie przekona. 

Natomiast Klausik... ech, widać że tam gdzie był wesoło nie było, boi się nadal człowieka bardzo, wpada w popłoch jak wychodzi na smyczy, zresztą biega sam, bo nie da się na razie z nim spacerować. Dodatkowo jest bardzo pobudzony jak inne psiaki wychodzą obok na spacerki, nie jest to agresja, bo na psy się nie rzuca, ale takie jakby chęć rozładowania emocji aż za duża. Myślimy czy dać mu jeszcze miesiąc na takie próby spacerów i przyzwyczajania do człowieka i spróbuję zagadać z panią, która niedaleko mieszka i jest po kursie behawiorysty, jest też wolontariuszką w jednym ze schronisk i właścicielka hotelu zna ją bardzo dobrze. Może ona zaradzi i będzie mogła bardzie pomóc i ćwiczyć. Przeraża mnie co ten pies przeżył bo on tak właściwie w tym koszmarze był od małego.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dziś z hotelikiem, Enzo bez problemu chodzi na spacer, mają te obróżki z łańcuszkami, wiec można złapać nie przy szyi i zapiąć i iść spokojnie na spacer, ale jak poczuje się w boksie zagrożony umie uszczypać. Klaus natomiast najlepiej wybiega poza boks bez smyczy, przy próbie zapięcia jest panika. Więc jest pomysł przeniesienia go do bardzo spokojnego dziadzia, który nie będzie go nakręcał jak oni się chyba nakręcają z Enzo, dwa młode, wiedzą że jest spacer albo sprzątanie to jest skakanie, zobaczymy czy tu nie okaże się że on się uspokoi, potem spróbujemy go przenieść do boksu gdzie byłby sam i widziałby bardziej życie rodzinne, żeby go przyzwyczajać ,że człowiek to nie tylko ten ktoś co chce go brać na smyczy albo kręci się koło niego by mu zrobić krzywdę (on pewnie dalej tak myśli:(). Co pare dni przyjeżdża ta pani behawiorystka, w razie czego weźmie Klausa jak już nic nie pomoże i będzie bardziej z nim pracować. Szkoda mi go bardzo:(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dziękuję że jesteście u chłopaków. Po rozmowie z hotelikiem, spróbujemy podać Klausowi leki na uspokojenie, a jeśli to nie pomoże przeniosę go do hotelu z behawiorystą. Niestety ale on jest cały czas taki podwkurzony, zero spokoju, niestety ale jak poczuje się zagrożony pokazuje zęby, nie ucieka już jak szalony kiedy wychodzi na większy wybieg, ale o podaniu smaczków z ręki czy nawet pogłaskaniu nie ma mowy. Enzo zdecydowanie lepiej, cieszy się jak widzi człowieka, ładnie spaceruje, nie jest jeszcze idealnie, ale myślę że niedługo będzie można robić ogłoszenia, choć jak mu sie coś nie podoba może uszczypnąć w nogę. Chłopaki zostali jakiś czas temu oddzieleni, ale znowu są razem i chyba ich to ucieszyło, zmienili też boks na taki bliższy , przez co cały czas widzą co się dzieje i tym samym bardziej przyzwyczajają do człowieka. 

Mam ładne fotki Enzo, jutro wrzucę, bo muszę ogarnąć swój aparat.

Dziękuję także za wpłaty, bardzo bardzo, także jutro uzupełnię. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Olena84 napisał:

Po rozmowie z hotelikiem, spróbujemy podać Klausowi leki na uspokojenie, a jeśli to nie pomoże przeniosę go do hotelu z behawiorystą.

Zdaniem bliskiej mi behawiorystki dobre skutki przynosi najpierw wprowadzenie środków farmakologicznych, a później (przy cały czas podawanych lekach) praca z behawiorystą. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...