Jump to content
Dogomania

szczeniak


wiolentynek

Recommended Posts

Witam.
Jestem nowa na forum z tego względu, że w sobotę przygarnęłam małeo szczeniaka. Na moje oko ma około 2-3 miesiące.
[IMG][URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=aba790a3898deb5b][IMG]http://images44.fotosik.pl/99/aba790a3898deb5bm.jpg[/IMG][/URL][/IMG]
[IMG][URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=48b8e06478909c50][IMG]http://images45.fotosik.pl/99/48b8e06478909c50m.jpg[/IMG][/URL][/IMG]
Ale może się mylę...nie znam się na pieskach. To chyba mieszaniec z bokserem.

Podpowiedzcie mi jak ma wyglądać harmonogram żywienia takiego łotra. Co dawać rano, co w południe a co wieczorem?? Co do picia mleczko czy woda?? Poradźcie proszę. Mały dostał nowe imię i swój kącik. Wabi sie Gienek :) Pozdrawiam Wiola

Link to comment
Share on other sites

Radze karmic malenstwo karma dobrej jakosci.Ja polecam Bosha i Acane (dostepne w sklepach zoologicznych)dla szczeniakow 4 razy dziennie.Dawkowanie podane na opakowaniu. Generalnie nie polecam mleka,leprza woda, jednak mozesz mu od czasu do czasu dac jakiegos serka ,ziemniaczka(byleby swierzego-ostudzonego,ale swietzo ugotowanego),surowej wolowinki/kurczaka.Polecam takze gotowane warzywa.Niech sie mlodziak zdrowo chowa!

Tylko pamietaj zeby zglosic znalezienia psa do najblizszego schronu,dac ogloszenie w gazecie itp Az nie chce sie wierzyc ,ze ktos takiego szczylka wyrzucil. Moze szukaja go wlasciciele.

Link to comment
Share on other sites

ZIEMNIAKA??? :-o

Royal dla szczeniąt - opłaca się zainwestować za młodu w dzieciaka.

Kurczak, wołowina, ryż, warzywa gotowane, ser biały.
Można wbić jajo.
Bulion bez przypraw...


mleko jest nie zdrowe dla szczeniąt, a tym bardziej ziemniaki!:shake:

Link to comment
Share on other sites

Zdjecia psiaka sa niewyrazne,ale mam zapytanie ,czy piesek byl odrobaczony i ile razy?gdyz widok brzuszka mnie zastanawia.

Piesek trzymiesieczny powinien otrzymac dobra karme dla szczeniat dla srednich ras .Najlepsza karma sa Hill s,Royal,Happy dog, Purina

Piesek odrobaczony powinien byc zaszczepiony 2X

Link to comment
Share on other sites

Jak purina to pro plan;)

Dobra karma - zależy ile możesz wydać, wszystko tylko nie friskies/pedigree/dog chow. W przeliczeniu wychodzi taniej dawać dobrą karmę, niż karmić czymś co ma wielkie dawkowanie.

Wygląda na hm no suczkę;) warto odwiedzić weta i odrobaczyć dziewczynkę bo nie wiadomo czy kiedyś to robiono.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, ze dzieciakowi nic też by sie nei stało jakby był karmiony kurczakiem, wołowinką z ryzem i gotowanymi warzywami, prawda?;)
Oczywiście dodatkowo witaminki w formie przysmaku.
Wychodzi taniej niż sucha karma, tyle, ze trzeba przyrządzać, gotować...itp

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']


mleko jest nie zdrowe dla szczeniąt, a tym bardziej ziemniaki!:shake:[/quote]
ziemniaki moga byc podawane szczenietom(i wg psom) pod warunkiem,ze jest swiezo ugotowany(ale wiadomo,ze nie goracy).Chodzi przede wszystkim o to aby nawet przez chwile nie byl w lodowce i zeby byl swierzy ;)

Link to comment
Share on other sites

xxx52 mieszanie gotowanego jedzenia z suchą karmą nie rozmoczoną jest nie zdrowe ze względu na to, ze układ pokarmowy, który pracuje na suchej karmie, pracuje więcej. Karma rozmiekcza sie dopiero w żołądku i nie do końca.
Gotowane jedzenie nie wymaga rozmiękczania.
Wystarczy zaobserwować jak suche rozmiękcza sie pod wplywem wody...
To nie zdrowe połączenie.

Ziemniaki wręczam moim psom w razie rozwolnienia - zbijają stolec w jelitach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie porównujcie układu pokarmowego psa do układu pokarmowego człowieka.
Nigdy nie słyszałam, żeby jakiemukolwiek psu sie po ziemniaku coś stało.

U mnie przeszło przez dom sporo psów w różnym wieku i każdy, przy biegunce dostawał ziemniora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Nie porównujcie układu pokarmowego psa do układu pokarmowego człowieka.
Nigdy nie słyszałam, żeby jakiemukolwiek psu sie po ziemniaku coś stało.

U mnie przeszło przez dom sporo psów w różnym wieku i każdy, przy biegunce dostawał ziemniora.[/quote]
Tak samo jak nie każdy pies zejdzie po czekoladzie czy cebuli. Znam psa, który schrupał trutkę na szczury i nawet biegunki nie miał.
Ziemniaki tak, ale dokładnie ugotowane w mundurkach.

Link to comment
Share on other sites

Wiolentynek, co słychać u pieska (suczki ;) )? Został u Ciebie, czy odnalazł się właściciel? Na jaki rodzaj karmy się zdecydowałaś?

Gotowane ziemniaki wchodzą w skład niektórych diet dla psów alergików.

Ja jestem za różnorodnością w karmieniu. Jeśli pies nie ma wrażliwego żołądka, tendencji do alergii i jest zdrowy, to daję suche jedzenie dobrej jakości jako bazę, a jako dodatki i nagrody surowe oraz gotowane mięso, warzywa i owoce, żółty ser, twarożek, jajko, jogurty, chleb.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...