Jump to content
Dogomania

Rodowód bez metryki.


monika84

Recommended Posts

Witam Kupiłam psa za 1700 zł amstaff tricolor mąż mój z ogłoszenia wybrał tego szczeniaka i tak się na niego uparł ze on z rodowodem rasowy jest. Właściciel przywiózł szczeniaka umowa kupna sprzedaży spisana tylko ja uparta dążę do tego jak można komuś wcisnąć psa z rodowodem bez metryki. Rodowód SWKiPR. Żeby szczeniak przypominał amstaffa widać że będzie duży. Szukałam ras z którymi mógłby być połączony to nie znalazłam. Mieliśmy ostatnio psa mieszańca labrador amstaff 11 lat był alergikiem często chorował i przeraża mnie żeby nie było tak samo z nowym domownikiem. Na podstawie tego rodowodu nic nie mogę sprawdzić?? bo szukałam informacji na temat tego właściciela też nic o nim nie ma w internetach. Zadzwonić to niego poprosić o ksero metryki?? Te pytania to moja ciekawość bo wiem że te psy mają skłonność chorować. Mam fotki szczeniaka rodziców może ktoś ma szerszą wiedzę i mi pomoże. 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, monika84 napisał:

Witam Kupiłam psa za 1700 zł amstaff tricolor mąż mój z ogłoszenia wybrał tego szczeniaka i tak się na niego uparł ze on z rodowodem rasowy jest. Właściciel przywiózł szczeniaka umowa kupna sprzedaży spisana tylko ja uparta dążę do tego jak można komuś wcisnąć psa z rodowodem bez metryki. Rodowód SWKiPR. Żeby szczeniak przypominał amstaffa widać że będzie duży. Szukałam ras z którymi mógłby być połączony to nie znalazłam. Mieliśmy ostatnio psa mieszańca labrador amstaff 11 lat był alergikiem często chorował i przeraża mnie żeby nie było tak samo z nowym domownikiem. Na podstawie tego rodowodu nic nie mogę sprawdzić?? bo szukałam informacji na temat tego właściciela też nic o nim nie ma w internetach. Zadzwonić to niego poprosić o ksero metryki?? Te pytania to moja ciekawość bo wiem że te psy mają skłonność chorować. Mam fotki szczeniaka rodziców może ktoś ma szerszą wiedzę i mi pomoże. 

"Stowarzyszenie Wielbiciele Kotów i Psów Rasowych (SWKiPR). Jest to krótko mówiąc organizacja założona przez pseudo hodowców, aby mogli sprzedawać psy "zgodnie z prawem". Zapewne jak wiesz wraz z nową Ustawą dotyczącej Ochrony Praw Zwierząt, obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży psa bez metryki/rodowodu. Psy w takich hodowlach, które są zarejestrowane w tej "organizacji" rozmnażane są bez Uprawnień Hodowlanych, "hodowcy" organizują swoje wystawy, wydają podrobione papiery itd. Jednym słowem- rozmnażają kundle. Jeżeli ktoś bierze psa z hodowli, która jest tam zarejestrowana- staje się posiadaczem psa w typie rasy, a nie rasowego.Rodowód SWKiPR jest to papierek (nie, to nie jest dokument), który o niczym nie świadczy (rasowość psa)."

 

Na pocieszenie - mieszańce są mniej chorowite od rasowców,na ogół.

Przykro mi,mam nadzieję,że piesek będzie kochany pomimo braku rodowodu,być może będzie 'bardzo w typie rasy',być może nie bardzo...Ale to nie on popełnił błąd...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.11.2020 o 18:12, bou napisał:

Na pocieszenie - mieszańce są mniej chorowite od rasowców,na ogół.

 

Ale prawdziwe mieszańce, takie Burki, Asy i Azorki wyglądające zupełnie jak wiejski kundel z dziada pradziada. Te to są zdrowe i żyją po naście lat. Ale psy w typie jakiejś rasy wręcz odwrotnie, bo mogą się dublować wadliwe geny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...