Jump to content
Dogomania

Suka i szczeniaki


Monika 1101

Recommended Posts

Cześć

Jestem właścicielką 4-letniej Perly i 3-letniej Saby.Perla jest mama Saby i dwa lata temu została wysterylizowana.Saba dwa tygodnie temu urodziła 5 szczeniaków .Perła i Saba większość dnia przebywają w jednym pomieszczeniu i dochodzi do konfliktów pomiedzy nimi .Saba broni szczeniaków a Perła ja atakuje gdy wchodzi do pokoju lub je .Nigdy się nie pogryzły choć miały taką możliwość.Poza tym chodzą razem na spacery ,biegają po podwórku ,zdarza się im leżeć na jednym łóżku.Co zrobić żeby nie były agresywne gdy w pobliżu są szczeniaki? Przeniesienie szczeniaków do innego pokoju nie wchodzi w grę gdyż nie miałyby spokoju.

Link to comment
Share on other sites

Nie wierzę, co czytam. Dlaczego decydujesz się na szczeniaki, nie mając na nie najbardziej podstawowych warunków ani wystarczającej wiedzy?

Suka ze szczeniakami musi być w osobnym pomieszczeniu, gdzie ma święty spokój. Obrona gniazda przez matkę jest naturalna. Próba eliminacji cudzego potomstwa przez starszą sukę również.

Jeżeli nie możesz przenieść szczeniaków, to przenieś dorosłą sukę (ich babcię), proste. A jak nie możesz jej przenieść to sorry, musisz ją wywieźć do rodziny albo wykasić się na hotel dla psów. Na razie narażasz życie szczeniąt, bo zabić je może zarówno babcia, jak i zestresowana sytuacją matka. O tym że suki mogą się nawzajem poranić, nie wspomnę.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Perła obwąchuje szczeniaki i nie jest w stosunku do nich agresywna.Szcseniaki są w pokoju żeby miały spokój.A to że suka zaszła w ciążę to wina jednak nie moja a rodziny pod opieką której została .Pisałam o tym w poście więc masz rację  nie wierzysz w to co czytasz .

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Monika 1101 napisał:

przebywają w jednym pomieszczeniu i dochodzi do konfliktów pomiedzy nimi .

Saba broni szczeniaków a Perła ja atakuje gdy wchodzi do pokoju lub je .

1 godzinę temu, Monika 1101 napisał:

Perła obwąchuje szczeniaki i nie jest w stosunku do nich agresywna.Szcseniaki są w pokoju żeby miały spokój.A to że suka zaszła w ciążę to wina jednak nie moja a rodziny pod opieką której została .Pisałam o tym w poście więc masz rację  nie wierzysz w to co czytasz .

 

 

7 godzin temu, Monika 1101 napisał:
1 godzinę temu, Monika 1101 napisał:

Perła obwąchuje szczeniaki i nie jest w stosunku do nich agresywna.Szcseniaki są w pokoju żeby miały spokój.A to że suka zaszła w ciążę to wina jednak nie moja a rodziny pod opieką której została .Pisałam o tym w poście więc masz rację  nie wierzysz w to co czytasz .

A co ma piernik do wiatraka??Na co i komu odpowiadasz?>Nikt tu nie pisał op ciąży itp.Czemu sie tak irytujesz?

Zapytałas,dostałaś odpowiedz...nie podoba Ci się - trudno,nikogo atakować nie musisz,.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, bou napisał:

 

 

Zapytałam bo potrzebuje rozwiązania aby nie dochodziło do konfliktów pomiedzy sukami.A nie pytałam o zdanie na temat komentarzy,,Nie wierzę, co czytam. Dlaczego decydujesz się na szczeniaki, nie mając na nie najbardziej podstawowych warunków ani wystarczającej wiedzy?

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Cerro napisał:

Suka ze szczeniakami musi być w osobnym pomieszczeniu, gdzie ma święty spokój. Obrona gniazda przez matkę jest naturalna. Próba eliminacji cudzego potomstwa przez starszą sukę również.

Jeżeli nie możesz przenieść szczeniaków, to przenieś dorosłą sukę (ich babcię), proste. A jak nie możesz jej przenieść to sorry, musisz ją wywieźć do rodziny albo wykasić się na hotel dla psów. Na razie narażasz życie szczeniąt, bo zabić je może zarówno babcia, jak i zestresowana sytuacją matka. O tym że suki mogą się nawzajem poranić, nie wspomnę.

"Zapytałam bo potrzebuje rozwiązania aby nie dochodziło do konfliktów pomiedzy sukami"

Takie rozwiązanie przecież  dostałaś.Najlepsze,najrozsądniejsze,od doświadczonej osoby.Czego więcej potrzebujesz?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...