Jump to content
Dogomania

Bursztyny w srebrze i nie tylko na naprawę paszczy - zakończony i rozliczony


Koki-99

Recommended Posts

Ja powiększam Ctrl+, ale córa bardziej z kompem obeznana, kazała mi najpierw otworzyć miniaturkę, potem prawy klawisz myszy i wybrać "pokaż obraz", otwiera się w oryginalnej wielkości i wtedy dopiero Ctrl+ maksymalnie. Widać lepiej niż jak oglądałyśmy pod lupą. Może spróbuj :) Jak Ci pisałam, może podjadę do jubilera w Raciborzu, to każę sprawdzić, bo sama miałam wątpliwości. Byłam przekonana, że to srebro z koralem i listki przy koralach są pozłacane, a jak sprawdziłam próbę, to zgłupiałam ;) Trochę tego srebra mi przez ręce przeszło, bo ja sroka jestem, ale nigdy nie z taką próbą ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzałyśmy jeszcze raz dokładnie. Wyraźniejsza próba, ta po prawej to jest 585 i pewnie oznacza listki. Środkowa próba, ta mniej wyraźna to jakiś znak i 925, miałaś rację. Czyli kolczyki są srebrne z dodatkiem złota. Sprawdziłam w necie, że takie połączenia są możliwe, chociaż nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam. Jest jeszcze jakiś znaczek nad dziurką zapięcia, ale nie do odczytania.

Link to comment
Share on other sites

Koki-99, na pewno. Bardzo rzadko bywam już na dogomanii, częściej na FB. Jednak mam jeszcze jednego pieska na którego płacę od 11 lat stałą deklarację a więc zaglądam. Zawsze "szalałam", gdy już brałam udział w bazarku,bo uważam, że one są po to aby pomagać a nie złapać atrakcyjną rzecz za bezcen....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, zachary napisał:

Koki-99, na pewno. Bardzo rzadko bywam już na dogomanii, częściej na FB. Jednak mam jeszcze jednego pieska na którego płacę od 11 lat stałą deklarację a więc zaglądam. Zawsze "szalałam", gdy już brałam udział w bazarku,bo uważam, że one są po to aby pomagać a nie złapać atrakcyjną rzecz za bezcen....

W takim razie moje serdeczne podziękowania   eedd4f682ade881d9d52565029079bcf.gif

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, zachary napisał:

Dobrego dnia a skoro są dwie próby na kolczykach to tym ciekawiej!

Tak, to ciekawe. Bardzo dziękuję za hojną ofertę :) Kocka napisała, że przebiłaś jej możliwości ;)

Mam pierścionek (swój zaręczynowy) ze złota z dodatkiem białego złota, ale takie połączenie czyli srebro z dodatkiem złota, pierwszy raz mi się zdarzyło ;)

Link to comment
Share on other sites

Szukając informacji o próbach i metalach, znalazłam takie info, że diamenty w złotych pierścionkach oprawia się w złoto rodowane, aby wydobyć ich urodę.

Zapraszam do licytacji wisiorka z ciemnobrązowym bursztynem. Ładny jest. Nikt nie chce?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...