Jump to content
Dogomania

Po wypadku bezdomna Pikusia z porażonym tyłem prosi o pomoc w BDT/DS


Moli@

Recommended Posts

Dnia 7.10.2022 o 21:03, rozi napisał:

Ach ta Pegi   :D.

Dlatego siedziała w DT..., młoda, zdrowa, ładna mała sunia bardzo w typie rasy. Dwa razy zwiewała z tymczasu..., naszukali się, do tego ziapę narywała - jej wrzaski usłyszałam w trakcie rozmowy telefonicznej dzięki temu dowiedziałam się o jej istnieniu. Po adopcji miałam kilka telefonów czy na pewno ją chcę. Urwis kochany 😍

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

W książce "Okiem psa" Fishera  opisane jak stosować ...., jak oduczyć psa złych zachowań.

 

Dyski to Twoja "zabawka" ..., użyjesz od razu podnieść, pies nie powinien ich zabrać ani się nimi bawić

https://allegro.pl/oferta/okiem-psa-john-fisher-12627278137

 

OKIEM PSA John Fisher Tytuł Okiem psa

https://sklep.apet.pl/psy/akcesoria/akcesoria_treningowe/dyski_treningowe_johna_fishera.html

"Pięć metalowych dysków na kółku może pomóc w prawidłowym ułożeniu psa. Dyski zaprojektowane przez znanego behawiorystę Johna Fishera (opisywane w książce – “Okiem psa”) są idealnym sposobem oduczania psa błędnych zachowań.

Dyski działają na zasadzie negatywnego wzmocnienia. Używać ich należy w momencie, gdy pies wykonuje czynność przez nas niepożądaną – poprzez dzwonienie, bądź rzucenie dyskami w miejsce, w którym znajduje się pies. Dźwięk dysków, ma pomóc wskazywanie psu zachowań niepożądanych, dlatego bardzo istotnym elementem tego szkolenia (jak i każdego innego) jest dobry kontakt z psem oraz odpowiednie nagrodzenie w przypadku poprawnego wykonania danej czynności.

Prawidłowo wykorzystywane przynoszą pierwsze efekty nawet po kilku, kilkunastu pierwszych użyciach – zależnie od indywidualnych predyspozycji psa i właściciela."

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.10.2022 o 20:44, rozi napisał:

Stosowałaś? Opowiedz jak było po kolei.

I czemu ściągasz Peggy z płotu, zamiast dyski?

Bo już siedziała na płocie (wspinała się)..., łapy zaczepione w oczkach panela ogrodzeniowego 😞

używałam gdy stała oparta o ogrodzenie - przed wspinaczką. Doszłyśmy do etapu - siada i lampi się na wiewiórę, ptaki..., na widok kota - przebiera łapkami warczy pod nosem i łypie w moim kierunku ,)

Zawołam... z lekkim ociąganiem ale przybiega do mnie

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.10.2022 o 18:51, rozi napisał:

Otwieram drzwi, Perlitta stoi, mówię czyste masz nogi? Pokaż!  To pokazuje pierwszą z brzegu. Ale różnie pokazuje. Jak ma suche, to szybko cmyk, jak mokre, to z wahaniem. Się wyciera ręcznikiem i dopiero. Co za pies upiorny!

Nie upiorny a cwany..., chciałabyś matołka 😜

 

Stefka potrafi..., gdy czuje że stopki ubłocone to czyści na wycieraczce (takim ruchem jak człowiek)... co tam czyści ale sprawdza - wykręca ogląda wszystkie  cztery. Inteligentna diablica 😇 Trudno uwierzyć...inne psy tego nie robią, jeżeli czyszczą / wylizują/ wygryzają to w legowiskach

Link to comment
Share on other sites

Mądre sunie. Moje pierwsze ONki wchodziły do łazienki bo była naprzeciw wejścia i dawały sobie wycierać łapki i brzuszki i leżały potem w otwartej łazience do wyschnięcia i wychodziły dopiero na moje "można".

Link to comment
Share on other sites

Miałyśmy basseta który oceniał stan zabrudzenia...Po spacerku (jeszcze gdy mieszkałyśmy w bloku) wchodził do łazienki..., jeżeli jego zdaniem łapy/brzuch nie były bardzo brudne to ustawiał się centralnie i czekał aż stara powyciera. Gdy był  bardzo ubłocony to sam wskakiwał do wanny i wtedy prysznicem.

Fajne te nasze sierściuchy 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.10.2022 o 19:27, rozi napisał:

A daj spokój, miałam labradorkę, która oceniała.

Nie weszła, jeśli choć mżyło. I lataj z ręcznikiem.

HIHI 🙂 ja teraz latam za Peegi bo ucieka przed wycieraniem a pcha się do pokoju. Wiesz jak wygląda taki mały niskopodwoziowy kudłacz po spacerku w deszczu 😁

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...