Jump to content
Dogomania

Owczarek Australijski (aussie)


Maniut

Recommended Posts

  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oj tak miot bedzie sliczny, i nareszcie zostana wniesione jakies nowe geny do Polski.
Co do "mod y na aussie" strasznie sie boje ze niedlugo beda modne bo sa to piekne psy, a tylko to niektorych ludzi obchodzi, przeciesz border coli tez nie sa latewe do howania w domu a sa tam coraz czestrze. alw trzymam kciuki zeby aussie byly jak najmnije znane. Jednak jest jeden plus, te aussie ktore są, są u bardzo dobrych z najacych sie na hodowli wlasiccieli a nie "producentow" co rosmnazaja suczki co cieczke dla kasy... a Ci wlasiciele tez jak rozmnazaja maluchy to pilnuja do koga male pojda, i miejmy nadzieje ze dzieki temu rasa ta nie zostanie zniszczona. trzymam z nia kciuki!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hej Maniut, a moze pomyliło Ci sie cos z Australian Cattle Dogiem,
tak tylko wyrywkowo czytałam ten temat i natknełam sie na to obrończe szkolenie i nie słyszałam aby aussie były szkolone w tym kierunku i aussie i konie... hm cos tez nie pasuje.. bardziej do koni i obrony pasuje ACD, ale moze sie mylę :wink:

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

ci faceci z Łomzy, tórzy maje tę łaciatą sukę ACD, takze kilka lat wcześniej do mnie dzwonili i pytali ciągle o owczarki australijskie, hm i nawet teraz czasami nadal na ACD tak mówią.. i jak ich poprawiam, to mówia ze to i tak wszystko jedno; gamonie.. mysle, ze jesli pojawia sie pierwsze ACD bez papierów, to własnie z Łomży.. ale to juz inny rozdział..

pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

Kochani, oswiećcie mnie, co to takiego jest australian kelpie???
Czy to jakas inna nazwa ausssie, albo ACD? Czy tez zupełnie odrębna rasa?
A jesli odrębna, to macie może jakieś informacje na ich temat? Bo mi wstyd nie wiedzieć :wink:
Z góry dzięki :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Kelpie- bynajmniej nie jest to ani aussie ani ACD;)
Wywodza sie one z owczarkow szkockich collie krotkowlosych. Byl on krzyzowany wedlug uznania hodowcow owiec, ktorze stworzyli psa odpoweidniego do swoich celow. Pierwsze konkursy pracy dla owczarkow w Australii odby;ly sie w 1872roku i zostaly wygrane prze suke o imieniu Kelpie. Jej potomstwo zostalo nazwnae jej imieniem.
Wielkosc: psy 46-51cm, suki- 43-48cm.
Umaszczenie: czarne, czarne podpalane, rude, rude podpalane, jasnobrazowe, czekoladowe, szare podpalane:)
Kraj pochodzenia: australia
Nr FCI: 293

Link to comment
Share on other sites

dzieki Zakla :fadein:
a masz może jakieś namiary na strony www, gdzie można poczytac o tych psach i ACD przy okazji? (moga byc po angielsku)
I czy sa jakies kelpie w Polsce?
I jeszcze jedno - czy mi się zdaje, czy o nich tez mówi się owczarek australijski?

Link to comment
Share on other sites

Asher, chodza sluchy, ze pojawil sie pierwszy kelpik w Polsce, ale czy to prawda? :niewiem:
W ogole jest ich niewiele w Europie, sa dosc specyficzne :wink:

[url]http://kelpie.dogheart.hu/[/url]
[url]http://www.workingkelpie-europe.de/content.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Czyli beda ACD, kelpie i dingo:)[/quote]

Te rasy miałam na myśli :fadein: A o aussie moznaby tylko wspomnieć - waśnie po to, żeby uświadomić ludziom, że on, mimo nazwy, wcale nie jest z Antypodów 8)

[quote]a pztm to jest owczarek australijski i australijski pies pasterski, o ile sie nie myle[/quote]

to znaczy aussie to owczarek, a kelpie to pies pasterski? A ACD to co?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...