Jump to content
Dogomania

Owczarek Australijski (aussie)


Maniut

Recommended Posts

[quote name='Musiałek']
Jedyne co mnie przeraża to niebieskie oczy - jakos nie mogę się do nich przekonać, niewiem ale brakuje mi jakiejś głębi w tych oczach.

Jak wy to widzicie???[/quote]

Hym...
jezeli chodzi o oczy to zdecydowanie bym sie skupila na badaniach rodzicow oraz na badaniach szczeniat, ktorych hodowcy nie wykonuja w Polsce (dotychczas jeden miot zostal przebadany).
A to, ze pies jest marmurkiem, to nie znaczy, ze musi miec niebieskie oczy :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak, własnie dzis rozmawaiłam z hodowcą który uswiadomił mnie że psy marmurkowe nie musza mieć niebieskich oczu.

pod koniec lipca pojade w rzeszowskie to zajrze do dwóch hodowli aby się przekonac co do tych oczu :lol: i koloru ale wiem że ogon musi byc długi :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']:o Nie skomentuje tego... One nawet nie sa do aussie podobne...:| Tak jak miniatury husky- alaskan kle klai...[/quote]

Psy mi się nawet podobają, ale hodowcy kuriozalni... aussiedoodles! A w wyjaśnieniu piszą, że chodziło im o połączenie najlepszych cech pudli i aussies i żeby nie gubiły tak sierści.

Ale to dość popularne w USA, żeby łączyć różne rasy, zwłaszcza jeśli chodzi o różne psie sporty - łączą na przykład border teriery z border collie, żeby mieć mniejszego psa etc.

A najbardziej mnie uderzyło to
We are credit card ready and are happy to accept money orders, or CASH!

I cena podana przy każdym szczeniaku.

Ale za to in plus trzeba im zapisać, że badają psy pod kątem chorób genetycznych, czego u nas nie robi nawet większość hodowli w ZKwP, a cóż dopiero pseudohodowli...

Link to comment
Share on other sites

Iwona, a może chciałabyć drugiego szetlanda?? Mam na zbyciu psa i suczke z rodowodem. Pies 2 lata a suczka 3.
No a jak chcesz aussie, to Cie zazdrością zabiję :lol: Ja swoich rodziców na 3 psa namówić nie mogę, a mówią to samo co ty Marcinowi:P A tu patrzę, że rodzic sam namawia dzieciaka na psa!!:o
Ja tesh tak kcem!
Ale tak szczerze mówiąc, to chyba nie polecam hodowli które chcesz odwiedzić. Jakoś mnie nie przekonują w kółko te same krycia i brak badań... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla'] a może chciałabyć drugiego szetlanda?? Mam na zbyciu psa i suczke z rodowodem. Pies 2 lata a suczka 3. [/quote]
Ojej, poważnie :roll: , 2- i 3-latki? :o A dlaczego?

[size=1] [i] I nie podoba mi się słowo "na zbyciu". :shake:

[/i] [/size]

Link to comment
Share on other sites

Zakla jak sama znasz Marcina on ma pypcia na punkcie DON-ków. Z trudem udało mi się go namówić na innego psa i padło na assie bo sa wieksze od szelciaków :)

Ja widziałam na wystawie "RUDEGO" z hodowli rzeszowskiej, wiem że oni i Ewbor maja dużo piesków więc łatwiej mi bedzie dokonac wybory co do umaszczenie bo w gre wchodzą czarny tri kolor i niebieski marmurek - alke te oczy :P

Dlatego musze pojechać i upewnić się który, ale ma byc to sunia i z ogonem. Marcin chce SAM z nia biegać na torze, bo Ares to już nie to :)

Ja wiem że to nie jest jeszcze decyzja na jutro więc pojedziemy zobaczymy, Marcin pojedzie na obóz określi sie jak bardzo go to kręci i dopiero wtedy bede szukać psa do kupna.

jak wiesz nie jest to tania impreza więc i nie chce kupowac pochopnie.

Jak już będzie wiedział co chce to napewno pogadamy o tym skąd kupować, a pewno nim sie urodzi ta gwiazda to tez troszkę czasu upłynie :)

Link to comment
Share on other sites

Musialek, nie chce sie wymadrzac bo aussikowym temecie jestem b krotko, ale nie kieruj sie w wyborze hodowli iloscia psow do wyboru. Mozesz kiespko na tym wyjsc.

Ale jasne, pojedz i wypytaj sie o przodkow, osiagniecia rodzicow, choroby genetyczne, badania rodzicow i szczeniat no i w szczegolnosci o plan hodowlany danej hodowli :D

Bylas przy ringu aussikow na wystawie? Jak Ci sie podobala suczka, ktora wygrala wsrod suk? W teorii powinna byc black tri albo daltonistka jestem bo ja nijak na niej koloru czarnego nie widzialam :roll: I dziwie sie, ze sedzia tego nie zauwazyla, taki kolor to normalnie wada dyskwalifikujaca w cywilizowanym swiecie. Ciekawe czy bedzie w Polsce rozmnazana...

Link to comment
Share on other sites

niestety ja dojechałam to były już po, widziałam tylko "Rudego" i Cari z hodowli paracourtus oraz niebieski marmurek w przyczepie samochodowej, wiem że Rudy coś wygrał ale o tej suczce nic nie wiem.

ja chce tam pojechać ponieważ maja dużo psów o różnym umaszczeniu, chce mieć skalę porównawczą i upewnic się w jakim kolorze bedziemy brać albo tri czarny albo marmurek. Chcę sama tez się przekonać widzac tyle psów i dorosłych i szczeniąt czy słuszną podejmuję decyzję.

ze względu na to że ta "gwiazda" musi byc z ogonkiem i np musi być niebieskim marmurkiem o brazowych oczach :P więc taki szczeniak może mi się trafic dopiero za rok. Narazie to są moje raczkowania. Ja jeszcze nie znam się na tych psach i trudno mi je oceniać a co dopiero hodowców.

Myslę jednak że z WASZA POMOCĄ będę miał - a raczej nie ja tylko Marcin swoją gwiazdę :lol:

Link to comment
Share on other sites

Rudy miał BOGa:)
Ja nadal Ci te hodowle odradzam, zreszta w naszym kraju jest jak na razie jedna hodowla moim zdaniem warta uwagi, ale jezeli bedzie tam kolejny miot to zapewne za kilka lat:)
I zajrzyj tutaj [url]http://strony.psy.pl/aussie/baza.htm[/url]
Mi się strasznie podoba Wif, i chyba będzie rozmnażana...:)
No i co do ogonka, to ew bor sakuro i par... chyba do tej pory obcinaly ogony... I oni ciągle powatarzająś krycia... A zresztą, pogadamy na żywo w sierpniu na treningu:)

Wanda- wygrała ta sunia umaszczona jak Choco??:o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Mi się strasznie podoba Wif [/quote]
A mnie się najbardziej podoba: "Gina" (Isiwun's WOODSTOCK) i "Sherry" (Kaleidoscope SHERRY). :P Chociaż zaznaczam, że zupełnie się nie znam na rasie :oops: , ale bardzo mi się te psiaki podobają :P i może kiedyś... :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Jednak zajrzałąm na wyniki, i suki wygrała Cari. A ona jest black tri, no nie? Co jest nie tak w jej umaszczeniu??:o[/quote]

Teoretycznie jest :D
Natomiast kolor zdecydowanie nie przypominal koloru mojego czarnucha, ktory [b]jest[/b] czarny :wink: Dlatego dziwie sie, ze sedzia tego nie zauwazyla :-? Na zdjeciach tego nie widac, ale w rzeczywistosci suczka ta byla w kolorze ciemnej czekolady a nie czarnym.

Nie tylko to bylo "zabawne" przy ringu aussikow. Zatkalo mnie gdy pani handlerka po przebiegnieciu sie z psem dwa razy dookola ringu rzucila z wsciekloscia, ze pies jej sie zmeczyl. I to pies, ktory jest reproduktorem i zapowiedzianych jest kilka miotow. Ciekawe czy pies ten bylby w stanie przeskoczyc kilka przeszkod agility w taki upal i co bedzie przekazywal dalej szczeniakom.

Nie wiem jak Wy, ale ja wybierajac psa z Gr 1 na pierwszym miejscu stawialam temperament i zdrowie a dopiero pozniej wyglad. To sa pastuchy a nie pluszaki :wink: I chyba wygralam na swoim wyborze, a nawet umaszczenie mi sie trafilo jedno z moich ulubionych, choc wiem, ze na ringu wystawowym nie bedzie miala zadnych szans przy innych psach z polskich hodowli, nawet przy tych z nieprawidlowym umaszczeniem. Za to mam przeczucie, ze nie zmeczy sie po przebiegnieciu 20 metrow w sloncu :wink:
Gdybym chciala kanapowca to szukalabym wsrod kanapowcow a nie psa bez temperamentu (nie mylic ze spokojniejszym) w skorze australijczyka.

Sorki za te dygresje, ale tak jak obserwuje rozwoj tej rasy w Polsce, to nijak to nie pokrywa sie z moimi wyobrazeniami o psach pasterskich. Nawet moglabym zalozyc topic na rozmnazaniu pt "maile od hodowcy - rece opadaja".
I oczywiscie nie pisze o wszystkich psach i wszystkich ludziach :wink:

Link to comment
Share on other sites

:D

zakla dzięki za info ale ja juz byłam na tej stronie i przejrzałam już wszystkie pieski i sunie

moimi faworytami są
sunie
Isiwun's WOODSTOCK
K-Aus DON'T BE FOOLED BY MIRA
Kaleidoscope SHERRY

pieski
DENAR EwBor
EMIR S EwBor
Goldstar CAUZ'N A RUCKUS

po zdjęciach widac co mnie kręci

Zakla przyjedziesz to porozmawiamy

Link to comment
Share on other sites

Wanda, juz wiem co jest z tymi umaszczeniami;) A na zdjęciach rzeczywiście tego nie widać... Ehh...
To "ten pies" tak padł?:o Ło matko, aussie który nie ma powerku w doopce... :roll: Muszę się Wando co do tej "wspaniałej" polskiej hodowli z Tobą zgodzić... Niestety niektore hodowle (i to nie tylko u nas w kraju;)) robią takie 'dziwne rzeczy', że tylko czekać aż aussie będzie jak ONów i będa tak samo popsute... :evil:

Sorry, poniosło mnie, a już wyedytowałam:)

Link to comment
Share on other sites

Ooo. To sobie obejrzę...:)
---------------------------------------------------------------------
Rzeczywiscie, sunia sliczna, w moim typie:) Pies juz szczerze mowiac mniej mi sie podoba, ale tesh ladny;)

[size=1](ale i tak Wif sliczna! tylko nie wiem jak tam z jej charakterem i uzytkowoscia...)[/size]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='zakla']Iwona, a może chciałabyć drugiego szetlanda?? Mam na zbyciu psa i suczke z rodowodem.

Czyżby niezdrowa konkurencja???????

Pies 2 lata a suczka 3.
No a jak chcesz aussie, to Cie zazdrością zabiję :lol:

To potrafisz bez dwuch zdań

Ja swoich rodziców na 3 psa namówić nie mogę, a mówią to samo co ty Marcinowi:P A tu patrzę, że rodzic sam namawia dzieciaka na psa!!:o
Ja tesh tak kcem!


Ale tak szczerze mówiąc, to chyba nie polecam hodowli które chcesz odwiedzić. Jakoś mnie nie przekonują w kółko te same krycia i brak badań... :roll:[/quote]

Dlaczego?

Przecież są tam psy z najwyższej półki w Polsce tej rasy?
Jeśli mówimy o tej samej Hodowli na podkarpaciu.
Chyba ma pani mylne pojęcie o doskonałości tej rasy, a nietakt w jaki sposób Pani pisze o hodowcy jest żenujący.
Pies który zajął I miejsce na grupie w Warszawie to nie Pani pies prawda?
To boli takich ludzi Pani pokroju.
Pies nie był chory był poprostu zmęczony długą jazdą samochodem, a o tym Pani powinna wiedzieć lepiej niż nie jeden nowicjusz. Mając do czynienia na co dzień z psami.Psy tak jak ludzie mają złe i dobre dni.
Myślę ze Pani pisząc te niesmaczne wypociny też miała zły dzień.
Na dowód tego, strasznie chorego psa, na grupie pokazał klasę swojej doskonałości.

Tu pragnę pogratulować handlerowi,doskonałej pracy z psami w ringu.

Życzę powodzenia hodowcom i ludziom, którzy nie mierzą innych swoją miarą.

[/quote]

Link to comment
Share on other sites

mam, mam, mam!!!!!!!!!!!

Nie mogłam sie doczekać, jak wiecie jestem w gorącej wodzie kompana, więc po małego pojechałam aż do Słowenii!!

Jest blue merle jak chciałam! ma ogon jak chciał moj syn!!!!!! i ma jedno niebieskie oko na czarnym tle!!!!

Nazywa się Alpine River Blue Ice

Jest psem bardzo dominującym, Ares zaakceptował go od razu choć obecnie są na etapie ustalania hierarchi w domu, kot Cinia najpierw pokazął swoje pazurki a teraz juz się do niego łasi.

Jest najwspanialszy i najpiekniejszy ma teraz 11 tygodni, jest z nami juz tydzień i już bez niego domu sobie nie wyobrażam.

Zrobiłam juz ok 50 fotek ale aparat mi skradziono, także musze zrobić na nowo i w przyszłym tygodniu napewno wkleję, apropo a jak to sie robi???

[URL=http://img377.imageshack.us/my.php?image=7pesblueice1879di.jpg][img]http://img377.imageshack.us/img377/3143/7pesblueice1879di.th.jpg[/img][/URL]

Udało się!!! To on!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote]Dlaczego?

Przecież są tam psy z najwyższej półki w Polsce tej rasy? [/quote]

Szanowna Pani,
pozwolilam sobie spojrzec na inne pani posty i widzę, że jest Pani bardzo zaangazowana w rase grzywaczy chinskich?
Dlatego tez mam pytanie do Pani: co Pani uwaza za najwyzsza polke w pastuchach? To bardzo wiele wyjasni.

Rozumiem Pani oburzenie, jednak niech Pani rowniez zrozumie oburzenie prawdziwych milosnikow tej rasy (nawet tych mlodych i porywczych jak zakla :wink: ) na posuniecia niektorych hodowcow wprowadzajacych praktycznie te rase na teren Polski: brak planu hodowlanego, krycie ciagle tym samym psem te same suki, zdarzajace sie krycia cieczka po cieczce (niby legalne, bo rocznikowo dozwolone, jednak czy prawdziwy hodowca tak robi?), brak jakichkolwiek osiagniec uzytkowych u rodzicow, brak badan a jak wiadomo rasa ta jest zagrozona kilkoma chorobami genetycznymi, promowanie tych psow jako psow rodzinnych w stylu labka czy goldena oraz brak podstawowej wiedzy o rasie itd itp. Nie jest to zadna tajemnica, to wszystko mozna wyczytac ze stron hodowli. Z boku to wyglada tak by w jak najkrotszym czasie wyprdukowac jak najwieksza ilosc psow. Sprowadza sie dorosle i jednoczesnie bardzo przecietne psy ze Stanow i je rozmnaza. Czy tak powinno wygladac wprowadzanie nowej rasy? A niestety jest to dosc czesta praktyka w Polsce.

Chyba, ze ja czegos kompletnie nie rozumiem. Ale jezeli jest cos, czego nie rozumiem, to bardzo Cie prosze Fabi oswiec mnie.

Kilka/nascie ladnych miesiecy temu prowadzilam korespondencje z kilkoma hodowcami i np. jeden z nich unikal odpowiedzi nt badan, nie potrafil nic powiedziec o psach znajdujacych sie w rodowodzie (nawet o przodkach tych najblizszych), dowiedzialam sie, ze jest to swietny pies do dzieci, ze wystarczaja mu 2 spacery dziennie (!) w tym jeden ok. godzinny z innymi pieskami itd itp. A z ktorej hodowli, to niech sie Pani domysla :wink: W kazdym badz razie nie zostalam przekonana zupelnie i mam szczeniaka z innej hodowli.


[quote]Na dowód tego, strasznie chorego psa, na grupie pokazał klasę swojej doskonałości. [/quote]

Wydaje mi sie, ze nie bylo mowy o schorowanym psie :wink:


Musialek: GRATULACJE :D

Link to comment
Share on other sites

[quote]Szanowna Pani,
pozwolilam sobie spojrzec na inne pani posty i widzę, że jest Pani bardzo zaangazowana w rase grzywaczy chinskich?[/quote]



Witam!!!

Niestety nie mogłam sobie pozwolić na szukanie czym Pani sie zajmuje, ponieważ nie dysponuję dużą ilością czasu.

[quote]Dlatego tez mam pytanie do Pani: co Pani uwaza za najwyzsza polke w pastuchach? To bardzo wiele wyjasni.[/quote]

Skoro Pani jako hodowca nie rozumie tego to przykro mi.


[quote]Rozumiem Pani oburzenie, jednak niech Pani rowniez zrozumie oburzenie prawdziwych milosnikow tej rasy (nawet tych mlodych i porywczych jak zakla [/quote]


Tym przwdziwym miłośnikiem rasy jest owa dama????? To w takim układzie gratuluję dobrego humoru.


[quote] na posuniecia niektorych hodowcow wprowadzajacych praktycznie te rase na teren Polski[/quote]



I chwała im za to. Nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd za granicę na krycie.
Hodowcy sprowadzający psy zzagranicy chcą poprawić pogłowie danej rasy w Polsce. Myslę,że tu powinniśmy chylić czoła przed takimi ludźmi, a nie atakować ich hodowle tylko dla tego ze ich psy zaczęły zdobywać tytuły.




[quote]brak planu hodowlanego[/quote]


:o :o :o


[quote]krycie ciagle tym samym psem te same suki, zdarzajace sie krycia cieczka po cieczce (niby legalne, bo rocznikowo dozwolone, jednak czy prawdziwy hodowca tak robi?), [/quote]


Skoro jest to zgodne z warunkiem hodowlanym szczeniaczki dostaną metryczki.


[quote]brak jakichkolwiek osiagniec uzytkowych u rodzicow[/quote]


Nie wiedziałam,że w tej rasie rodzice szczeniąt muszą mieć osiągnięcia użytkowe :o :o
:modla:


[quote]brak badan a jak wiadomo rasa ta jest zagrozona kilkoma chorobami genetycznymi, promowanie tych psow jako psow rodzinnych w stylu labka czy goldena oraz brak podstawowej wiedzy o rasie itd itp.[/quote]


Nie mam pojęcia kto dał Pani takie informacje, z tego co tu czytam to Pani więcej wie o tej hodowli niż sam hodowca. :D :D

Badania owe psy posiadają, choć może hodowca nie wiedział,że Pani będzie oglądać jego stronę internetową i nie zamieścił ich.




[quote]Z boku to wyglada tak by w jak najkrotszym czasie wyprdukowac jak najwieksza ilosc psow[/quote]


Dobrze,że to tylko z Pani boku.


[quote]Sprowadza sie dorosle i jednoczesnie bardzo przecietne psy ze Stanow i je rozmnaza. Czy tak powinno wygladac wprowadzanie nowej rasy? A niestety jest to dosc czesta praktyka w Polsce.[/quote]


Sprowadzony pies ze Stanów nie raz i nie dwa pokazał swoją przeciętność na wystawach Polskich. Stając na grupie. W opisie zawsze doskonały, a tak wogóle to chyba nie o to tu chodzi w tym całym zamieszaniu.

Czy to się Pani podoba czy nie o jego doskonałości zdecydowali sędziowie nie tylko z Polski, ale i zzagranicy.



[quote]Chyba, ze ja czegos kompletnie nie rozumiem.[/quote]


Dlaczego odnoszę to samo wrażeni????

[quote]Ale jezeli jest cos, czego nie rozumiem[/quote]


To juz Pani powinna się określić.

[quote] bardzo Cie prosze Fabi oswiec mnie.[/quote]


Jeśli chodzi o oświecenie Pani przykro mi,że nie pomogę, ale proszę sie zgłosić na Wyższą Uczelnię Uniwersytetu na wydział Filologii Polskiej.
Napewno udzielą pomocy adekwatnej do brakującej Pani wiedzy na temat oświecenia.


[quote]W kazdym badz razie nie zostalam przekonana zupelnie i mam szczeniaka z innej hodowli.[/quote]


Bardzo się cieszę, hodowca z pewnością też.


A od siebie życzę Pani powodzenia na wystawach i w sporcie również.

Życzę aby szczeniaczek zajmował wyższe lokaty niż ten przeciętny pies, który dla mnie był jest i będzie doskonały.

Fabia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...