Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Witam wszystkich to czytających sprawa wygląda tak,że mam działkę,którą od domu dzieli droga i na niej ma zamieszkać Pan pies.Potrzebuje czworonoga,który nie stanie się zbyt agresywny mimo średniej ilości kontaktu z człowiekiem ( psu mogę poświęcić 2-2.5h dziennie wraz ze spacerami.O ile czas pozwoli będę zabierał go na ryby czy też przejażdżki rowerowe lub po prostu zabierał go do auta i gdzieś z nim jeździł ) potrzebuje pupila,który nie będzie skory do nadmiernego obszczekiwania wszystkiego,jedynie jakiegoś intruza przy czym nie da się przekupić za smakołyk .Po działce będzie biegał wolno bez uwięzi więc miejsca do ruchu będzie miał sporo.Chciałbym żeby był dużych rozmiarów 35kg w górę i najlepiej gdyby znosił nasze zimowy temperatury aczkolwiek budę czy taż jak ja to zwę psi domek dostanie z rozmachem.Na ten moment myślałem nad rasami takimi jak kangal czy berneńczyk jednak wiem że nie są to zbyt trafne wybory i mam nadzieje że ktoś pomoże mi nakierować się na tą właściwą :) 

Link to comment
Share on other sites

Po co Ci pies, skoro będzie oglądał Ciebie tylko dwie godziny dziennie -może? Czy będzie szczęśliwy tkwiąc samotnie na działce, wpatrując się w posesję, na której znikasz. Znajdzie sposób, by wyrwać się stamtąd i podąźyć za Tobą przez tę nieszczęsną drogę, a nuż prosto pod samochód. Nie rozmyślaj nad rasą, ale raczej nad warunkami  jakie psu powinieneś zapewnić. Przede wszystkim kontakt z domem, pies nie musi mieszkać w domu, ale powinien zawsze mieć do niego dostęp, bezpieczeństwo - jak skontrolujesz, czy nie dzieje mu się krzywda, czy go ktoś nie wykradnie, czy nie ucieknie?  Nie rozumiem po co Ci ten pies, żeby pilnował działki? Jeśli tak, to załóż monitoring.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

schroniskowe psy choć niczyje, (wiem, brzmi paskudnie) mają więcej kontaków z ludźmi, niż miałby pies którego chcesz sobie kupić. Pies to nie rzecz którą można kupić i zamknąć w klatce "żeby był".

1 godzinę temu, Matis napisał:

O ile czas pozwoli będę zabierał go na ryby czy też przejażdżki rowerowe lub po prostu zabierał go do auta i gdzieś z nim jeździł )

a jak nie będziesz miał czasu, to pies będzie tkwił samotnie na działce, patrząc tęsknie na drzwi od domu z nadzieją że może w końcu się pojawisz?

 

1 godzinę temu, Matis napisał:

potrzebuje pupila,który nie będzie skory do nadmiernego obszczekiwania wszystkiego,jedynie jakiegoś intruza przy czym nie da się przekupić za smakołyk

niestety ale to jest nierealne w przypadku każdego psa, który będąc sam, nudząc się zaczyna sobie szukać zajęcia. A najszybszym i najłatwiejszym zajęciem dla psa, jest szczekanie, i obszczekiwanie wszystkiego co się rusza w pobliżu jego terenu. Każdego psa da się przekupić za smakołyk. No chyba że nauczy się go nie podejmowania pokarmu od obcych. Ale sądząc po twojej wypowiedzi, jak wyglądała by opieka nad nim, raczej, a nawet wogóle nie podjął byś się żadnej pracy z psem skoro chcesz mu poświęcić TYLKO dziennie ok 2-2,5 godziny

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...