Jump to content
Dogomania

Problem z posikiwaniem.


paulina230991

Recommended Posts

Witam, z góry wybaczcie jeśli był podobny temat.

Mój psiak 13 letni kundelek, pomimo zdrowych nerek (było wykonane badanie USG) i pozytywnego badania moczu oraz krwii  cały czas posikuje pod siebie, nie jest to duża ilość, ale widoczna jest mokra sierść na całym brzuszku i łapkach - zdarza mu się nawet posikiwać po godzinie od dłuższego spaceru. Z wetem próbowaliśmy już nawet podawanie mu "dobrych bakterii moczowych" w formie suplementu diety. ale też nic. Gdy zauważyłam pierwsze objawy podsikiwania pies dostał antybiotyk na tydzien  i podczas brania antybiotyku wszystko bylo ok, ale po odstawieniu znowu zaczał posikiwać, wiec nasz wet zdecydował się na podanie silniejszej dawki, bo być może za krótko był podawany i nie do końca ta bakteria została zwalczona. ale pies pomimo tego ze dostawał antybiotyk od 4 dni cały czas sikał , poźniej znow było ok ale znowu zaczął po odstawieniu i teraz bez leków raz posikuje a raz jest spokoj na pare dni i teraz nie mam pojęcia co robić dalej ze względu na to że nie chciałabym dawać mu więcej leków bo piesek odbył dwa lata tamu ostre zapalenie trzuski, miał problem z wątrobą oraz jelitkami i nerkami . jest cały czas na diecie beztłuszczowej royal cannin oaz kurczak z ryzem. Piesek jest bardzo ruchliwy jak na swój wiek, ma baaardzo duży apetyt i dużo chęci do zabawy. Proszę bardzo o rade bo już nie wiem co mam zrobić, nie chce go ciągle męczyć z wizytami u weta, bo  piesek bardzo stresuje się podróżą za każdym razem.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, uxmal napisał:

Czy miał robiony posiew moczu? Może antybiotyki były  źle dobrane lub jakiś lek wywołuje posikiwanie.

Drąż temat z wetem - internet nie poradzi dobrze.

W samo sedno - posiew moczu jest niezbędnym badaniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...