Jump to content
Dogomania

Coraz nas mniej...


sue

Recommended Posts

19 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Masz rację, za daleko na eksperymenty. Napisałam do Pani Sylwii, która się zgłosiła jako "ostateczne wyjście, jeżeli nikt się nie znajdzie". Pani Sylwia ma daleko, ale może się zgodzi. Oby!

EDIT: Zgodziła sie, ale może dopiero w sobote ;) Podałam nr telefonu do Ciebie, sue.

Dziękuję :) Czekam w takim razie na telefon.

Link to comment
Share on other sites

Napisałam na FB, aczkolwiek nie wiem, czy dobrze i czy we właściwej grupie. Napisałam też na miau. Od Katarzyny1207 jedzie do Wrocławia koteczka ale 6.08 więc raczej będzie za wcześnie (jutro dopytam czy byłaby opcja żeby jakoś coś wcześniej zadzialać) - wtedy pozostawałaby kwestia dowiezienia kocurka do Lublina. No ale dopytam i wątpię że Pani będzie jechać 2 dni wcześniej lub coś.

Link to comment
Share on other sites

Na FB są dwie grupy transportowe:
TRANSPORT PSÓW I KOTÓW - CAŁA POLSKA

oraz
TRANSPORT PSÓW I KOTÓW (albo jakoś tak)

Na pewno byłoby łatwiej, gdyby kiciu jechał w transporterku. Może Pani oddałaby pieniążki za zakup transporterka, w którym żbiczek od razu pojedzie?

Link to comment
Share on other sites

Na jednej zamieściłam na pewno, ale nikt nie reaguje w żaden sposób. 

Opcja transportu proponowana na miau na razie nie potwierdzona przez żadną ze stron, bo w grę wchodzi 2 dni przetrzymania kota we Wrocławiu. Jak będzie coś wiadomo, niezwłocznie tu napiszę. Na razie jeśli możesz napisz proszę na tej drugiej grupie :(

Oczywiście że będzie jechał w transporterku. Zapytam o taką opcję, jak nie to pojedzie w moim i Pani mi później odeśle pp/kurierem. 

Link to comment
Share on other sites

Ok jest ustalone że kocurek pojedzie z Państwem z Lublina do Wrocławia, niestety sam bo koteczka od p. Katarzyny się pochorowała :( Teraz tak:

- trzeba przetrzymać go we Wrocławiu ok. 2 dni a wcześniej prawdopodobnie odebrać od ludzi którzy przywiozą

- dowieźć do Lublina. Tu w ostateczności "nadam" go busem lub sama pojadę z nim busem, aczkolwiek transport prywatny byłby łatwiejszy do domknięcia. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, sue napisał:

Ok jest ustalone że kocurek pojedzie z Państwem z Lublina do Wrocławia, niestety sam bo koteczka od p. Katarzyny się pochorowała :( Teraz tak:

- trzeba przetrzymać go we Wrocławiu ok. 2 dni a wcześniej prawdopodobnie odebrać od ludzi którzy przywiozą

- dowieźć do Lublina. Tu w ostateczności "nadam" go busem lub sama pojadę z nim busem, aczkolwiek transport prywatny byłby łatwiejszy do domknięcia.

A kiedy by jechał? Przetrzymałabym go, gdyby nie moja alergia :(

We Wrocławiu może pogadaj z Fundacją NEKO albo Fundacją Węgielek - oni sa skorzy do pomocy, jak powiesz że tylko na dwa dni to może pomogą. Jest jeszcze taka grupa 1 i grupa 2 - kocio-adopcyjna : możesz tam się ogłosić. Administratorem obu grup jest Działaczka Kocia, myślę że może też coś podpowiedzieć.

Może spróbuj do Lublina przez blablacar?

Link to comment
Share on other sites

Nie znam jeszcze danych tych osób ale poproszę o nr do nich + mieli wieźć koteczkę więc są spoko. Jechałby 6.08 ale nie wiem o której. Dzięki za namiary do fundacji i grup. Na bla bla zajrzałam, ale bezpośredniego nic nie ma, a innych opcji nie da się wyszukać - mam wrażenie, że kiedyś się dało. 

Link to comment
Share on other sites

Jest prawie dogadane, został odcinek Szczebrzeszyn-Lublin i okazuje się, że bus o którym myślałam już nie jeździ;/ Bardzo proszę o pomoc, oczywiście zapłacę za transport, może być sam kot czy ewentualnie ja z kotem... Niestety w dalszym ciągu nie wiem kiedy Państwo wyjeżdżają z Lublina ale dzisiaj powinnam już wiedzieć. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.08.2019 o 15:27, DORA1020 napisał:

Jeśli chodzi o przetrzymanie go we Wrocławiu,to napisz do Lucyny,myślę,że nie odmówi pomocy

prosze udostępniajcie tę zbiórkę gdzie się da

z góry dziękuję:)

 link

Proszę o udostępnianie i dziękuję :) Z każdym zwierzakiem mamy mnóstwo problemów jeśli chodzi o transport.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, sue napisał:

Proszę o udostępnianie i dziękuję :) Z każdym zwierzakiem mamy mnóstwo problemów jeśli chodzi o transport.

Zmieniłabym tytuł, bo nazwa sugeruje egoistyczną zachciankę, a taka nie jest.
Może coś w  rodzaju "By dojechać na czas do potrzebujących braci mniejszych" - i potem w opisie że chodzi o prawo jazdy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziś w południe Żbik wyruszył w drogę do swojego domu :) Jeszcze nie dojechał, na szczęście podobno tylko u nas jest tak gorąco, północna część Polski oferuje niższą i przyjemniejszą temperaturę.

Niestety jest też smutna sprawa, moja Sonia od niedzieli przebywa w szpitalu. Od mniej więcej tygodnia szukaliśmy przyczyny braku apetytu, wyniki krwi były ok, usg również, ale miała paskudny stan zapalny w pyszczku. Chore zęby zostały usunięte, ale koteczka nie poczuła się lepiej, w niedzielę była wręcz nieprzytomna, zataczała się. Diagnoza - ciężka niewydolność nerek, która musiała rozwijać się już wcześniej ale nie była jeszcze widoczna w wynikach lub ujawniła się dopiero po narkozie. Na razie brak zdecydowanej poprawy, pobędzie jeszcze kilka dni w szpitalu, gdzie dostaje kroplówki, jest nawadniana, ogrzewana, dostaje leki, jeśli zaskoczy - będziemy walczyć, jeśli nie, chyba nie ma sensu jej męczyć. 

Link to comment
Share on other sites

Z ostatniego bazarku uzbierało się 109 zł i całą tę kwotę przeznaczę na kastrację kocurka u starszej pani, od której zostały wysterylizowane już dwie kotki, biało-czarne i okropnie dzikie. Zdjęcia pierwszej nie mam, bo akurat wtedy nawalał mi telefon, druga to ta koteczka

kotka.jpg.2471c792059eaa37bd10bdc1c953c3c6.jpg

Została jeszcze bura koteczka którą będziemy łapać i ciąć we wrześniu na koszt gminy, oraz dwie małe kotki, też za jakiś czas muszą zostać wysterylizowane, bo inaczej na wiosnę na pewno będą już w ciąży. I kocurek, ale kocurka trzeba złapać, a rzadko się pojawia. Po kastracji powinien przestać biegać i będzie bezpieczniejszy, bo w pobliżu jest ruchliwa ulica. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...