Jump to content
Dogomania

Cruft's 2010


panienkabubu

Recommended Posts

[quote name='jo-jo'][FONT=Century Gothic][COLOR=Navy]A ja nadal szukam info dotyczące tej kwarantanny - czy liczy się ona od daty pobrania krwi czy od wyników... Ile źródeł tyle wersji i nikt nie jest mi w stanie powiedzieć na 100%...

Pomocy !
[/COLOR][/FONT][/QUOTE]
Cytat z przepisów: The 6 calendar month wait before entering the UK would start from the date that a subsequent blood sample that gave a satisfactory result was taken.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='aniaDark']Od daty pobrania psu krwi do badania na p/ciała.[/QUOTE]

[quote name='Smile of Red Witch']Hmmm wiem, że do Irlandii kwarantanna liczy się od momentu otrzymania wyników na p/ciała[/QUOTE]

[quote name='Magi']Do Anglii liczy sie od pobrania Krwi.[/QUOTE]

[quote name='Dream']Cytat z przepisów: The 6 calendar month wait before entering the UK would start from the date that a subsequent blood sample that gave a satisfactory result was taken.[/QUOTE]

[FONT=Century Gothic][COLOR=Navy]No to dobrze, bo gdyby od wyników to za bardzo nie mam po co jechać te kilkaset kilometrów...[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magi']Do Anglii liczy sie od pobrania Krwi.

Ale mam inne pytanie, wiem ze juz bylo pisane o klasach. Ale to dla mnie dalej czarna magia.
Moja suczka zdobyla cetryfikat w moldziezowej. Teraz jest wystawiana w posredniej, zdobyla juz pare CAC ( polskie CWC ) i pare CACIB. Na Championa jest ale jeszcze za mloda, ma teraz 18 miesiecy.
Prosze pomoc , gdzie ja zameldowac

Magi:placz:[/QUOTE]
No to ja mam podobny problem do Magi.
Moja sucz kwalifikację zdobyła mając 9 miesięcy (Junior Bitch). Ch nie jest. W dniu wystawy będzie miała 21 miesięcy (do tej pory zdobyła 2xCWC i Mł.ChLT, którzy Litwini liczą jako CAC ;) ).
Marider się chwalił, że wie do jakich klas zgłaszać, ale jakoś nie kwapi się z pomocą...
Czy ktoś może pomóc, ewentualnie wskazać, gdzie takie informacje można zdobyć (e-mail, link, jakieś dobre źródło)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniaDark']No to ja mam podobny problem do Magi.
Moja sucz kwalifikację zdobyła mając 9 miesięcy (Junior Bitch). Ch nie jest. W dniu wystawy będzie miała 21 miesięcy (do tej pory zdobyła 2xCWC i Mł.ChLT, którzy Litwini liczą jako CAC ;) ).
Marider się chwalił, że wie do jakich klas zgłaszać, ale jakoś nie kwapi się z pomocą...
Czy ktoś może pomóc, ewentualnie wskazać, gdzie takie informacje można zdobyć (e-mail, link, jakieś dobre źródło)?[/QUOTE]

marider sie nie chwalil lecz uzyl Google i nie czekal az wszystko podadza mu jak na tacy pod sam nos bo do Polakow wystawiajacych swoje psy na Crufcie w latach poprzednich malo co sie dowiedzial (dzieki raz jeszcze tym, ktorzy mi cokolwiek powiedzieli). W koncu kupilem "The Kennel Club Year Book 2008/2009" (nowsza wersja na '09-10 [URL]http://tinyurl.com/yznfslw[/URL] ) gdzie jest wszystko na temat wystawiania psow w UK i wszelakie regulaminy sa wyjasnione krok po kroku zgodnie z prawda a nie "bo slyszalem ze to, ze tamto" co na ogol okazuje sie bzdura a jeszcze wpuszcza specjalnie w maliny :diabloti:. Angielskie klasy wystawowe sa tez pobieznie wyjasnione na prawie kazdym formularzu zgloszeniowym na dowolna psia wystawe w UK.

Poza tym bardzo pomocni okazali sie zyczliwi Anglicy z KC od ktorych duzo sie dowiedzialem a cala procedure wyjazdu na Crufts opisalem dokladnie krok po kroku tak jak sam ja przerobilem zeby inni nie mieli problemow na jakie sie natknalem podczas planowania wyjazdu ze swoim psiakiem (Nobel dostal nominacje w mlodziezy 7 dni po tym jak skonczyl wymagany wiek i wszedl do klasy :cool3: a ze byl pierwszym polskim sheltie pokazywanym w UK czy tez na Crufcie i najmlodszym Ch w klasie, no coz, w historie sie wpisal tak czy siak mimo ze tam nic nie wygral).

Odnosnie jeszcze wjazdu (czy wyjazdu) do (z) UK:

" [B]The six month rule for entry or re-entry to the UK[/B] Your dog or cat may not enter the UK under PETS until six calendar months have passed from the date that your vet took the blood sample which led to a satisfactory test result ([URL="http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/procedures/owners.htm#blood"]see below[/URL]). Once the vet has issued the PETS documentation and that six month period has passed, the PETS documentation is valid for your pet to enter the UK."


Zrodlo [URL]http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/index.htm[/URL]


Aha, dobra rada - nie spodziewajcie sie tam zwyciestw, jak to slyszalem przed ringiem rzadko kto spoza UK wygrywa, aczkolwiek kto nie ryzykuje, ten nie ma. Niemniej jednak pokazac sie warto a i wycieczka fajna takaze jak macie checi i mozliwosci, to przejechac sie mozna :cool1:. Sam sie pewnie ponownie pokaze z psiakiem na Crufcie jak skonczymy Interka chyba ze wpierw zmienie miejsce zamieszkania :razz:



Pzdr i Wesolych Swiat :loveu:

Link to comment
Share on other sites

aniaDark najlepiej napisz do nich maila z prośbą o wskazanie klas do jakich możesz zgłosić (w UK możesz na jednej wystawie pokazać psa nawet w kilku klasach). Załącz wszystkie papierki (potwierdzenia osiągniętych wyników) jakie psiak posiada i poczekaj na odpowiedź. Ja tak zrobiłam i naprawdę odpowiedź przyszła szybko i była bardzo dokładna. Potem wypełniłam zgłoszenie i ponownie im przesłałam mailem z prośbą o weryfikację, dosłownie po paru godzinach dostałam odpowiedź że wszystko jest wypełnione poprawnie i pies jest przyjęty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marider']marider sie nie chwalil lecz uzyl Google i nie czekal az wszystko podadza mu jak na tacy pod sam nos bo do Polakow wystawiajacych swoje psy na Crufcie w latach poprzednich malo co sie dowiedzial (dzieki raz jeszcze tym, ktorzy mi cokolwiek powiedzieli)
[/QUOTE]
Też użyłam google, ale jak było widać nie pomogło.
Na szczęście pomocną dłoń wyciągnęli do mnie [B][U]Polacy[/U][/B]. Wystarczy [U][B]być miłym[/B][/U] ;-)

[quote name='marider'] (Nobel dostal nominacje w mlodziezy 7 dni po tym jak skonczyl wymagany wiek i wszedl do klasy :cool3: a ze byl pierwszym polskim sheltie pokazywanym w UK czy tez na Crufcie i najmlodszym Ch w klasie, no coz, w historie sie wpisal tak czy siak mimo ze tam nic nie wygral).
[/QUOTE]
Jednym z pierwszych - było Was dwoje. Już nie pamiętasz?


[quote name='marider']
Aha, dobra rada - nie spodziewajcie sie tam zwyciestw, jak to slyszalem przed ringiem rzadko kto spoza UK wygrywa, aczkolwiek kto nie ryzykuje, ten nie ma. Niemniej jednak pokazac sie warto a i wycieczka fajna takaze jak macie checi i mozliwosci, to przejechac sie mozna :cool1:. Sam sie pewnie ponownie pokaze z psiakiem na Crufcie jak skonczymy Interka chyba ze wpierw zmienie miejsce zamieszkania :razz:
[/QUOTE]

"Porzucicie wszelką nadzieję, Wy którzy to czytacie" ;)
Mariderku, powinnam zasuć Ci solidnego kopa od serca, na szczęście :p - najpierw tego Intera musicie zacząć :cool3:

Wesołej reszty Świąt :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniaDark']Jednym z pierwszych - było Was dwoje. Już nie pamiętasz?[/quote]
Nie-e, Nobla zglaszalem pierwszy :eviltong: Z tego co wiem nikt wczesniej owczarka szetlandzkiego z Polski i tu wyklutego nie mial odwagi na Wyspach pokazac (majac nawet po kilka nominacji na Crufta z tego samego roku, z reszta teraz wcale mnie to nie dziwi prawde powiedziawszy i pisalem Ci w mailu dlaczego :evil_lol: ). Latwo oraz tanio nie bylo, tymbardziej ze Anglicy maja wszystkie przepisy inne niz nasze, procedury na kazdy mozliwy chyba wypadek i nawet wybor klas na wystawe zalezy od ilosci zdobytych CWC/CAC czy CACIBow. W roku 2008 psow z Polski bylo na Crufcie pokazywanych 12, w 2009 nie szukalem zestawienia, ile bedzie w 2010 - zobaczymy.

[quote name='aniaDark']Mariderku, powinnam zasuć Ci solidnego kopa od serca, na szczęście :p - najpierw tego Intera musicie zacząć :cool3:[/QUOTE]
Zaczac to najmniejszy problem - wiekszosc "starych wyjadaczy" doskonale wie gdzie oraz do kogo pojechac zeby cos "nawygrywac" w swojej rasie i to zadna tajemnica ze poczatkujacy, zielony, niewtajemniczony na ogol jest na starcie na straconej pozycji nieraz nawet z lepszym psem niz konkurencja :roll:

Ech, strasznie pieski ten swiatek wystawowy :evil_lol: ale na Crufta i tak pojade rowniez w tym roku - jest na co popatrzec i warto :multi: Co smieszniejsze psy w UK nie potrzebuja nominacji zeby potupac po NEC'u. I jeszcze jedno - wcale nigdzie nie jest napisane ze jak ma sie 1 wygrana nominacje, to psa mozna pokazywac na Crufcie w nieskonczonosc (Polacy potrafia nawet w calym znalezc dziure), taka mozliwosc [B]nie istnieje[/B] :shake: i pies skacze tylko raz - w roku na ktory ma nominacje. Chyba ze ma wygrana na rok kolejny lub ma zrobionego Intera :mad:

Link to comment
Share on other sites

Wszystko wyglada na to, ze bede autem jechac do Birmingham.
To moja pierwsza wycieczka do Anglii. Czy ktos z was moze mi powiedziec, jak sie tam Autem jezdzi, czy kierowcy angielscy sa cierpliwi dla obcokrajowcow .
Troche sie boje nieznanej trasy , ale zawsze marzylam aby przynajmniej raz tam pojechac.
Planuje jechac przez Eurotunnel.
MOze ktos mi podpowie jak i co , i na co zwracac uwage

Dzieki

Magi

Link to comment
Share on other sites

Ja jade pierwszy raz w zyciu - towarzysko. czy ktos sie orientuje, czy bilety warto kupowac juz teraz online czy pozniej tez mozna?
czy tych biletow moze braknac czy tez one sa dostepne juz, zeby zmniejszyc kolejki kupujacych?

jesli ktos cos wie, bede bardzo wdzieczna za informacje.

Link to comment
Share on other sites

Hej, przez eurotunel opłaca się zarezerwować bilety jak najszybciej ze względu na cenę. Później, na miejscu kupowane kosztują ponad 100euro w jedną stronę i do tego 46 euro (lub coś koło tego) za każdego psa. Im wcześniej się kupuje tym lepszą cenę można dostać.

Odprawa sama jest spoko, trzeba podjechać przed bramkami do takiej budki z prawej strony, tam pani sprawdza chip (a dokładnie samodzielnie się pika urządzeniem po psie), ona sprawdza wszystkie papiery (w tym godzinowo przelicza kleszcze i odrobaczenie), trzeba mieć porządek i wszystko w paszporcie, a przeciwciała dodatkowo to oficjalne pismo z laboratorium z wynikami badania. Później przejeżdża się przez bramki, robi co chce i później staje w odpowiednim rzędzie przed pociągiem.

Wracając z Anglii tylko przejeżdża się przez główne bramki, nikt się nie zajmuje zwierzyńcem wjeżdżając na kontynent;)

Z mojego doświadczenia jazdy samochodem na polskich numerach, angielscy kierowcy są cierpliwi, a trąbią zazwyczaj buraki imigranci, w tym przodują, mam wrażenie, nasi rodacy...

powodzenia:)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Century Gothic][COLOR=Navy]Czy ktoś zgłaszał się przez formularz internetowy ??
Za każdym razem jak chce dodać psa, to oczywiście mi wywala...[/COLOR][/FONT][FONT=Century Gothic]
[COLOR=Navy]
[B]Sajkosiu[/B] dzięki za info o Eurotunelu, jeszcze w tym tygodniu trzeba zarezerwować w takim razie :)[/COLOR]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

jo-jo niestety z tym formularzem są hocki klocki:(
Niektóre przechodzą oki a niektóre nie. Ja próbowałam bez skutku za każdym razem wywalało mi że mam błędny nr ATC więc nie zastanawiając sie wysłałam mailem komplet dokumentów z prośbą o sprawdzenie. Po kilku godzinach dostałam odpowiedź że jest oki i pies przyjęty:)

Link to comment
Share on other sites

Co do Tunnelu, jest niewatpliwa przyjemnoscia bycia razem z psem, z mozliwoscia pospacerowania (mizernego, ale zawsze) po lorze, za to prom moze byc tanszy, z mozliwoscia drzemki, niezlego jedzenia, tyle, ze pies zostaje w aucie.
Na ogol ceny tym nizsze, im wczesniejsza rezerwacja.
Z przejazdu proponuje uwazac na Antwerpie, jedyne kiepskie miejsce na trasie, przewidziec dwoch kierowcow, badz dluzszy odpoczynek na trasie.
A z jazda po "odwrotnej" stronie szybko sie oswoisz, spoko, uwaga tylko na ograniczenia predkosci i mase kamerek wszedzie.
Bilety sa stale dostepne, w tej samej cenie, nie ma ograniczenia wejsciowek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Magi - sprawdz sobie dokaldnie samolot bo jesli to sa tanie linie lotnicze to nie ma znaczenia czy pies jest maly czy duzy oni poprostu nie zabieraja psow ani na poklad ani do lukow. Sprawdzalam chyba wszystkie tanie linie lotnicze przed przywozem szczeniaka i nie bylo szansy.
No chyba ze to bilet w normalnych liniach tylko w promocyjnej cenie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magi']Na psa mam osobna rezerwacje z potwierdzeniem, a lecimy z Lufthansa. Oni biara psy do kabiny.
Teraz tylko czekam na potwierdzenie z Birmingham, Oplate juz mi z Konta sciagneli:-)[/QUOTE]

Czy FosseData normalnie sciagnela Wam kase z karty kredytowej? Cos mam problem z platnoscia za zgloszenie bo nie chce mi zaakceptowac platnosci VISA a termin zgloszen mija za 2 dni :roll: Jutro ide do banku zapytam co sie dzieje :mad:

Psa wysle kurierem do UK za 40F (ten sam z ktorym jezdzilem w zeszlym roku na Crufta) i polece samolotem za 120zl w obie strony lub pojade samochodem z wycieczka krajoznawcza przy okazji :lol: Zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marider']Czy FosseData normalnie sciagnela Wam kase z karty kredytowej? Cos mam problem z platnoscia za zgloszenie bo nie chce mi zaakceptowac platnosci VISA a termin zgloszen mija za 2 dni :roll: Jutro ide do banku zapytam co sie dzieje :mad:

Psa wysle kurierem do UK za 40F (ten sam z ktorym jezdzilem w zeszlym roku na Crufta) i polece samolotem za 120zl w obie strony lub pojade samochodem z wycieczka krajoznawcza przy okazji :lol: Zobaczymy.[/QUOTE]

ja nie mialam zadnych Problemow z Visa, ale juz mi sie tez zdarzylo, ze cos pokrecilam z cyframi
i tez sie dziwilam, ze nie akceptowane.Ale w Banku ci napewno pomoga.
Cena Samolotu super,bez psa tez bym placila mniej, ale nie kazdy bierze psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magi']ja nie mialam zadnych Problemow z Visa, ale juz mi sie tez zdarzylo, ze cos pokrecilam z cyframi
i tez sie dziwilam, ze nie akceptowane.Ale w Banku ci napewno pomoga.
Cena Samolotu super,bez psa tez bym placila mniej, ale nie kazdy bierze psy.[/QUOTE]

W banku nic nie pomogli, dali mi numer na infolinie ale sam sprawe zalatwilem w inny sposob i problem z glowy. Do zobaczenia na Crufcie :razz:

Link to comment
Share on other sites

mi przysłali dwa maile i pisza tam :DFS CRUFTS - 11th - 14th March 2010Your payment reference number is..(i tu podają numer)

oraz drugi mail w którym pisza:
Thank you for your online order from Fosse Data Systems Limited.
Your order details follow:....(i tu nymer)


Czy to oznacza ze wszystko gra i jest do końca załatwione??
W jakim czasie ściagają pieniądze z konta mojego??
Czy dostaniemy jakieś listowne potwierdzenia ze wszystko gra??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...