Jump to content
Dogomania

Cruft's 2010


panienkabubu

Recommended Posts

  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak tez powaznie mysle nad wyjazdem.
Tu jest spis wystaw kwalifikujacych gdyby ktos sie nie zalapal w Katowicach:
[URL="http://www.crufts.org.uk/overseas-qualifying-shows"]Overseas Qualifying Shows | Crufts presented by the Kennel Club[/URL]

Jesli nie masz jeszcze paszportu i microchipa to musisz zaczac od tego. Najlepiej w jednym dniu zalatwic paszport, microchip i szczepienie przeciw wsciekliznie. Wazne - jesli najpierw zaszczepisz, a pozniej bdziesz chciala zachipowac to bedziesz niestety musiala doszczepic. Musi byc co najmniej w tym samym dniu. Po 3 tyg mozesz isc na pobranie krwi na przeciwciala.
Wynik jest po ok. 2 tyg od pobrania.

Link to comment
Share on other sites

Paszport już mamy dawno, chipa i przeciwciał jeszcze nie, ale z tym wszystkim jestem obeznana i wiem, że trzeba to załatwić.

Chciałabym tylko poruszyć kwestię zgłoszenia psa tam, kwalifikację mamy z Katowic, więc tutaj nie ma problemu.

Głównie chodzi mi o sędziów, opłaty, jak wysłać zgłoszenie itp itp itp.

Czy ktoś w tej kwestii może mi pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Musisz zacząć od wystąpienia w kennel clubie o numer ATC (authority to compete) bez którego nie możesz wystawiać nie-angielskiego psa na wyspach. Zgłoszenie jest on-line, opłata najwygodniej kartą kredytową on-line, kilka dni i dostajesz numer ATC.

Później zgłaszasz na Crufts (tradycyjnie można do pierwszych dni stycznia), ja zgłaszałam też on-line [url=http://www.fossedata.co.uk/]FOSSE DATA: Providing Computerised Show Services to the World of Dogs[/url] gdzie wpisujesz dane psa, jego ATC, wystawę, z której ma kwalifikację, swoje dane, dodatkowe rzeczy typu katalog, bilet parkingowy i cokolwiek tam chcesz, no i oczywiście wybierasz klasę, w której chcesz wystawiać- system klas jest zupełnie inny niż u nas.

Później jadąc musisz dopełnić jeszcze wymogów typu odrobaczanie, badania itp., i przekroczyć granicę w miejscu, gdzie jest możliwość odprawienia psów.

A później jeździsz po złej stronie drogi, parkujesz kilometr od hali i nie możesz wyjść z wystawy przed 16 albo jak zgubisz karteczkę na wyjście:diabloti:

I tyle:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']Musisz zacząć od wystąpienia w kennel clubie o numer ATC (authority to compete) bez którego nie możesz wystawiać nie-angielskiego psa na wyspach. Zgłoszenie jest on-line, opłata najwygodniej kartą kredytową on-line, kilka dni i dostajesz numer ATC.[/quote]
Gdzie mogę wystąpić o taki numer? Czy już dziś mogę to zrobić? Jaka jest za to opłata?

[quote name='Sajko']Później zgłaszasz na Crufts (tradycyjnie można do pierwszych dni stycznia), ja zgłaszałam też on-line [URL="http://www.fossedata.co.uk/"]FOSSE DATA: Providing Computerised Show Services to the World of Dogs[/URL] gdzie wpisujesz dane psa, jego ATC, wystawę, z której ma kwalifikację, swoje dane, dodatkowe rzeczy typu katalog, bilet parkingowy i cokolwiek tam chcesz, no i oczywiście wybierasz klasę, w której chcesz wystawiać- system klas jest zupełnie inny niż u nas.[/quote]
Kolejna opłata, z tego co rozumiem? Ile ona wynosi? Moja suka jest kwalifikowana jako junior female - czyli?

[quote]Później jadąc musisz dopełnić jeszcze wymogów typu odrobaczanie, badania itp., i przekroczyć granicę w miejscu, gdzie jest możliwość odprawienia psów.

A później jeździsz po złej stronie drogi, parkujesz kilometr od hali i nie możesz wyjść z wystawy przed 16 albo jak zgubisz karteczkę na wyjście:diabloti:

I tyle:p[/quote]

A jeżeli chcę polecieć samolotem?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Asiaczek']Dwa Asiaczki planują w 2010 r. pojawić się na tej wystawie.
Na razie zbieramy informacje organizacyjne.:lol:

Pzdr.[/quote]
A czy Asiaczki zabiorą jedną kudłatą rudą mordkę ewentualnie?
Ja się powoli zbieram na tą wystawę :razz:

Link to comment
Share on other sites

Wysyłasz kartkę z nominacją do Kennel Clubu i prosisz ich o przyznanie Ci numeru ATC. Oni Ci następnie przysyłają druk do wypełnienia. Wypełniasz i odsyłasz do nich. Opłacasz bodajże 15 funtów i na tej podstawie przyznają Ci numer ATC. Przysyłają Ci do domu piękny numer ATC wraz z informacją, że pies się zakwalifikował i że Ci gratulują. Potem zgłaszasz psa na Cruft's - też np za pomocą Kennel Clubu - a zamiast naszego PKR czy nr rejestracji wpisujesz ten numer ATC. Potem chipujesz psa, robisz mu przeciwciała, odczekujesz kwarantannę. Potem czekasz na termin Cruft'sa. Jedziesz. Łoisz pupę Anglikom i zwyciężasz. Wracasz, pijesz wódkę przez tydzień ze szczęścia. Potem emocje opadają, trzeźwiejesz - w międzyczasie tracisz pracę albo jeszcze nie - i wracasz do rzeczywistości lub idziesz się leczyć z nałogu. Za rok ewentualnie powtarzasz. Na koniec stajesz się członkiem klubu AA, ale to juz chyba gratis. I tyle. Cała sprawa.
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...