Jump to content
Dogomania

Foksterier Szorstkowłosy-warto?


iron

Recommended Posts

Kocham foksy - ale to zależy jak trafisz - dziecku nie zrobi krzywdy , ale w zabawie - róznie bywa ?

Moim zdaniem nadaje sie do bloku - ale trzeba z nimi wychodzić - i wybiegać - aby go uszczęsliwić. Chyba nie chcesz mieć nieszczęśliwego psa?

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie:

Podoba mi się ta rasa ale nie wiem czy on się nadaje do bloku i czy lubi dzieci ponieważ mam rocznego brata.A jak duży on rośnie? Prosze o odpowiedź.

Nadaje sie nadaje, tylko musi miec zapewniona odpowiednia dawke ruchu.

Foxy nie sa duze , to raczej srednie psy-wysokosc w klebie nie przekracza 39 cm , suki sa nieco mniejsze, waza okolo 8 kg.

To bardzo towarzyskie, przyjacielskie, odwazne i pojetne pieski.

Nie ma zbyt duzo informacji o tej rasie, ale znalazlam jakas stronke o nich -

www.foksterier.pl

Pozdrawiam :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam foksa w bloku i narazie jest OK, jednak jest to pies energiczny i potrzebuje sie wybiegac (spacery na smyczy to nie to). Wlasciwie kazdy pies ma inny charakter, moj akurat jest nadwyraz spokojny ( a raczej spokojna, bo to tez ma znaczenie), ale trafiaja sie wariatuncie ktore potrzebuja poswiecenia im bardzo duzej uwagi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wszystko, co piszesz o foxie (uczy się szybko, ale robi tylko jak mu się chce, itp.) jest tak samo u prawie wszystkich terierów. Ale jest to do opanowania przy odpowiednim podejściu do szkolenia. Teriery bardzo szybko się nudzą i dlatego, szczególnie na początku, nie można z nimi powtarzać tych samych komend w nieskończoność. Szkoląc teriera, bardzo ważny jest element zaskoczenia, żeby pies nigdy nie potrafił przewidzieć, co będzie dalej, żeby to było dla niego ciągłą niespodzianką. Dbając o to, można zrobić z teriera super wyszkolonego psa.

Link to comment
Share on other sites

W czasie szkolenia cały czas powinny mieć wrażenie że to zabawa, wtedy "łapią" najszybciej i najchętniej. Ja osobiscie nie potrzebuje miec super wyszkolonego psa, ale udalo mi sie wpoić mu pare komend. Wydaje mi się że ważna tu jest jeszcze płeć psa, samce są bardziej narwane i skore do bójek, chociaż to też nie reguła ;)

Z takich ciekawostek to mogę dodać ze mój foksik w okresach wiosna(jak juz robi się cieplej), lato i jesień(do pierwszych mrozów) jest psem prawie super posłusznym wykonującym prawie wszystkie moje polecenia :), natomias w zimie chyba głuchnie :), bo na spacerach ucieka, robi co jej się podoba i wykazuje ogólny brak współpracy :-? . Nie wiem zupełnie czemu tak sie dzieje, ale nadchodzi zima i poraz kolejny bedę próbował to zmienić... może w końcu się uda :)

Link to comment
Share on other sites

Teriery bardzo szybko się nudzą i dlatego, szczególnie na początku, nie można z nimi powtarzać tych samych komend w nieskończoność.

To i ja wiem !!!

Tylko gdzie ta nieskonczonosc, skoro juz w polowie zajec w przedszkolu moj terier zaczyna ziewac, wypasac sie trawa, krecic i lapie psa-siasiada za ogon, zamiast jak inne szczeniaki poslusznie wykonywac "rownaj", "waruj", "zostan".

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kup Foxa! to cudowna rasa!

Mój Bono będzie miał niedługo rok! To facet pełen energii, radości i sympati. Kocha wszystkich, uwielbia się bawić, czasem jest niepokorny ale też to w nim kocham bo wiem że mój pies ma CHARAKTER. Z Foxem nie można sie nudzić, to nie pies maskotka choć tak wygląda, budzi zachwyt dzieci bo jest kudlaty, i taki piekny, kupiliśmy foxa właśnie dlatego że kocha dzieci, nie zrobi im krzywdy za nic.

Polecam!!!!!!! Uczy sie szybko, ale często udaje że nie wie o co chodzi jak mowimy komendę, bo to taki cwaniak.

jeżeli chcesz mieć z psem kupe zabawy i uciechy bierz Foxsa!

Link to comment
Share on other sites

Mój foks już kończy szkolenie. Zmienił się mocno. Jest posłuszny, karny itd. Choć zupełnie nie rozumie, czemu miałby usiąść, a następnie wstać i stać, aż mu karzę ponownie usiąść. Szkolenie PT (pies towarzyszący) okazało sie bardzo dobrym pomysłem i polecam go wszystkim właścicielom niesubordynowanych foksów. Jeszcze jedna uwaga. Samo szkolenie niewystarczy, konieczny jest systematyczny trening w domu. Pozdrawiam

Piotrek

Link to comment
Share on other sites

a mozecie podeslac jakies informacje o takich kursach.... w mojej miejscowosci jak i pewnie regionie nie dane mi bedzie zaznac takiego luksusu:(. Chetnie bym sie wybral ze swoim pieisiorem na cos takiego, ostatnio zauwazylem ze moja pociecha zaczela o wiele szybiej wszystko lapac i przydala by sie jakas osoba z wiekszym doswiadczeniem niz moje, ktora moglaby by cos doradzic od czasu do czasu:)... nie watpliwym atutem bylo by szkolenie w grupie z innymi pieskami ale chyba moje miasto nie funduje takich atrakcji...

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie:

Podoba mi się ta rasa ale nie wiem czy on się nadaje do bloku i czy lubi dzieci ponieważ mam rocznego brata.A jak duży on rośnie? Prosze o odpowiedź.

Po tej odpowiedzi orientuje się że nie wiesz wiele o Foxach .. więc weź książke... internet i szukaj.. jeszcze przydało by się dosięgnoć rad jakiegoś hodowcy wtedy było by wspaniale...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...