Jump to content
Dogomania

jak karmic suke w ciazy?


alice101

Recommended Posts

[quote name='kaska']a czy stosowal ktos te srodki u suczki w ciazy (5 tydzien) ??? bez zadnych powiklan[/quote]
Moja sunia jest w ciąży ,początek 5-tygodnia i jest zabezpieczona advantixem i jak narazie wszystko o.k

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

mam pytanie jak karmicie swoje suki szczenne: chodzi mi głównie o ilość karmy a nie o rodzaj. kiedy zwiększacie ilość karmy, o ile, i czy pod koniec ciąży nadal zwiększacie, czy może zmniejszacie ilosć karmy? moja znajoma w ostatnim tygodniu ciąży swoich suk zmniejsza im ilość karmy bo jej zdanie wtedy szczenięta tylko tyją- i potem trudniej je urodzić bo są kluchy:) oczywiście nie radykalnie, ale jednak ilość karmy jest zmniejszona.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja sunia ma zawsze wystawioną pełną miskę karmy, ale jest z natury nie jadkiem, więc otyłość jej nie grozi.. Sprawdzilo sie to tez w czasie ciąży, jadła kiedy i ile chciała. Były dni, zę nic prawie nie chciała, a potem jadła jak dzika..

Czy żółtko daje sie surowe czy gotowane? A olej zwykły np kujawski?

Co do usg to przy pierwszej ciąży u mojej suni po 30 dni nic nie wykazało, a były 4 szczeniaki ;) Poza tym sunia była jakaś bardziej "przytulna" i śpiaca, nieskora do zabawy.

Link to comment
Share on other sites

Żóltko surowe, gotowane jest mniej wartościowe.
Olej kujawski (rzepakowy) jest całkiem dobry, ale polecałabym bardziej z pestek winogron, lniany - generalnie rózne oleje. No i łyżeczka tranu raz na jakis czas nie zaszkodzi. Polecany jest bardzo olej z mięśni ryb (nie tran, tran jest z wątroby dorsza) - można go kupić w kapsułkach pod nazwą efa oil czy jakoś tak.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moja suka - wieczny niejadek zaczęła ostatnio pochłaniać zastraszające jak na nią ilości. Jest tydzień po kryciu, możliwe żeby już miała większy apetyt? I czy dawkować jej karmę czy może dostawać do woli? Jest z tych wiecznych chudzielców, jakby trochę przybrała to nadal nie byłaby za gruba, ale jak ją podnoszę to czuję, że już jest jakby cięższa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*kleo*']Moja suka - wieczny niejadek zaczęła ostatnio pochłaniać zastraszające jak na nią ilości. Jest tydzień po kryciu, możliwe żeby już miała większy apetyt? I czy dawkować jej karmę czy może dostawać do woli? Jest z tych wiecznych chudzielców, jakby trochę przybrała to nadal nie byłaby za gruba, ale jak ją podnoszę to czuję, że już jest jakby cięższa.[/QUOTE]

Moja suka ogólnie w czasie cieczki dostawała większego apetytu i pochłaniała więcej niż zwykle. Pozwalałam na to (chociaż trzeba pamiętać żeby nie przesadzać i zalecanej dziennej dawki raczej nie przekraczać) gdyż bardzo często ok. 5 tygodnia ciąży (prawdziwej bądź urojonej) moja suka zaczynała grymasić, a nawet urządzać kilkudniowe głodówki. I z tego co wiem to sporo suk w połowie ciąży strajkuje z jedzeniem. Więc jeśli twoja suczka to chudzielec to kilka dodatkowych dekagramów :evil_lol: i tak nie powinno jej zaszkodzić a jeśli urządzi sobie głodówkę to mogą się one przydać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tuskazet']Moja suka ogólnie w czasie cieczki dostawała większego apetytu i pochłaniała więcej niż zwykle. Pozwalałam na to (chociaż trzeba pamiętać żeby nie przesadzać i zalecanej dziennej dawki raczej nie przekraczać) gdyż bardzo często ok. 5 tygodnia ciąży (prawdziwej bądź urojonej) moja suka zaczynała grymasić, a nawet urządzać kilkudniowe głodówki. I z tego co wiem to sporo suk w połowie ciąży strajkuje z jedzeniem. Więc jeśli twoja suczka to chudzielec to kilka dodatkowych dekagramów :evil_lol: i tak nie powinno jej zaszkodzić a jeśli urządzi sobie głodówkę to mogą się one przydać.[/QUOTE]
Dzięki :) Tak więc pozwolę dziewczynie jeść, też słyszałam, że suki później strajkują przy misce, niech sobie zrobi mały zapas w takim razie.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ja znowoz mam suke ktora generalnie jest strasznym zarlokiem a w ciazy nagle jest anoreksja-nie je...Szuka ciagle zarcia ,potrafi smietnik rozkopac ale to co dane do miski -niesmaczne ....Kiedys jej gotowalam lososia,cielecinke,dziki ryz do tego z warzywami a rodzina na chinskich zupkach bo gary dla suki cala kuchenke okupowaly:eviltong:.
Witaminki-ja zawsze dawalam vitavet ,na miesiac przed spodziewana cieczka kwas foliowy i wit A +E

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Mam pytanie odnośnie zywienia ,
Moja sunia niedawno została pokryta i w odpowiednim czasie chciałabym jej zmienić karmę . To nasze pierwsze krycie dlatego chcę się was poradzić .
Dotąd była karmiona Acaną Lamb&Apple i teraz chciałam zmienić na Acanę Puppy&Junior . Co o tym sądzicie ? Nie chciałabym zmieniac marki .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...