Jump to content
Dogomania

jak karmic suke w ciazy?


alice101

Recommended Posts

witam

ps.zakładam nowy watek bo nie znalazłan nic podobnego ale jesli taki juz jest to prosze o usuniecie

chcialabym sie poradzic doswiadczonych hodowcow jak prawidłow karmic suke w ciazy?
przez pierwszy miesiac podobno bez zmian a potem? ja sie waham miedzy dwoma karmami royal canin i purina pro plan (w wersjach dostosowanych dla suk karmiacych i ciezarnych) plus mieso,ryby, podroby, warzywa, bialy ser, mleko, jogurt, kefir... czy przy takiej diecie trzeba jeszcze podawac jakies suplementy, jesli tak to jakie i w jakiej ilosci i w jakiej ilosci moge podawac te dodatki jak mieso? i czy ta sama dieta bedzie odpowiednia dla suki karmiacej?
interesuja mnie wszystkie opinie ale najbardziej hodowcow molosow jak cane corso czy bernardyn

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy miesiąc tak jak piszesz bez zmian. po wizycie w 28 dniu od krycia u profesora z SGGW zmieniłam karmę na Bosch'a dla suk karmiących, bo na co dzień suczydło je biosch'a, więc nie chciałam zmieniać producenta. Zaczęłam też podawać flawitol 3 pastylki na dzień i holendrskie wetzyme A +E, też 3 pastylki. Co 2-3 dni dawałam ok 20 dkg wołowiny surowej sparzonej, co drugi dzień serek wiejski granulowany, bo innego małpa nie chciała. Poza tym pożerała to co udało jej się ukraść jak nie zauważyliśmy, czyli nasze kanapki, surowe jajka, suche bułki itp :D
Na podroby radzę uważać bo niektóre psy mają po nich rewolucje żołądkowe.
Moja żre ryby pod każdą postacią nawet jak nie jest w ciąży.
Urodziła 6 wielkich potworków pręgowanych, niestety jeden z rozszczepem :/
A i mam bokserzycę to tez podobno molosowate :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda_38']Ja osobiście doradziła bym royal canin-jest dobrą karmą[/QUOTE]

Chyba raczej BYŁ, jeśli dobrą karmą jest karma z rakotwórczymi konserwantami. Odkąd jest produkowany w Polsce, jego jakość spadła na łeb, na szyję.

Alice, co sunia jadła do tej pory?

Link to comment
Share on other sites

martens pyska jadla rozne karmy tzn odchowana do 2 lat byla na royalu, ale zawsze na przełomie jesien/zima pojawial sie lupiez i swiad az w koncu doszlam do tego ze to moze byc wina karmy wiec zmienilam najpierw bylo 2x15kg best choice z jagniecina, potem worek taste of wild a teraz od 3-4 miesiecy jest na purinie pro plan. Po rezygnacji z royala łupiez zniknal i nie wrocil hehe naszczescie..... i dlatego mam problem czy wrocic do royala, bo tez słuszalam ze to dobra karma dla suczek w ciazy i karmiacych czy zostac przy purinie? (bo musze szczerze przyznac sie ze nie wiem co bylo powodem lupiezu karma czy cos innego, moze jakis kosmetyk na prawde nie wiem, wet robil badanie ale nic mu nie wyszlo:crazyeye:)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym została przy odpowiedniej wersji tej karmy, którą sunia aktualnie świetnie toleruje. Royal ma teraz jeszcze niższą jakość niż kilka lat temu, i gdybym miała wybierać między nim a Puriną bez wahania wybrałabym Purinę.

No a ciąża to też niezbyt szczęśliwa pora na zmianę marki karmy i rewolucje czasem z tym związane. Więc dawaj odpowiednią Purinę i się nie stresuj ;) Royal ma znacznie lepszą reklamę i renomę niż rzeczywistą jakość.

Link to comment
Share on other sites

martens bardzo dziekuje za odpowiedz, toffus jak tylko ciaza zostanie potwierdzona i bede pena ze czekamy juz na szczylki:loveu: to "przeniose sie do porodowki ":multi: i wszystko bedzie jasne, a bardzo mi zalezy bo krycie zagraniczne fajnym psiakiem... narazie tyle:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice101']martens bardzo dziekuje za odpowiedz, toffus jak tylko ciaza zostanie potwierdzona i bede pena ze czekamy juz na szczylki:loveu: to "przeniose sie do porodowki ":multi: i wszystko bedzie jasne, a bardzo mi zalezy bo krycie zagraniczne fajnym psiakiem... narazie tyle:evil_lol::evil_lol:[/quote]
Powtierdzona?? Jakieś wieści??
Jak piszesz, że krycie zagranicznym psiakiem to już jestem spokojna, bo chyba zaden pseudo, by nie jechał np. do Czech żeby pokryć sucz(chyba, ze mieszka na granicy i suka mu uciekła ;))
A można chociaz wiedzieć jakiej rasy szczylków oczekujemy???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toffuś']Powtierdzona?? Jakieś wieści??
Jak piszesz, że krycie zagranicznym psiakiem to już jestem spokojna, bo chyba zaden pseudo, by nie jechał np. do Czech żeby pokryć sucz(chyba, ze mieszka na granicy i suka mu uciekła ;))
A można chociaz wiedzieć jakiej rasy szczylków oczekujemy???[/quote]
Bardzo na temat:crazyeye:
Szukamy nieprawidlowosci?:loveu:

Link to comment
Share on other sites

tofus, kawaler dla mojej damy byl ze znacznie bardziej "odległej krainy" niz czechy;), rewelacyjny.........niestety, jak to zwykle bywa chyba za bardzo mi zalezało, wczoraj bylysmy na usg:placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz:
coz najwyrazniej moja lady preferuje "miłosc" bez zobowiazan...

Link to comment
Share on other sites

alice101 - a w którym dniu po kryciu robiliście USG? Tu na dogo ale i od znajomych hodowców słyszałam i czytałam, że czasami USG nic nie wykaże a ciąża jest i mimo to szczeniaki się urodziły.
Znam też przypadek gdzie wet się dopatrzył kilku malców a suka nie była wcale w ciąży:evil_lol::mad: ale to chyba przypadek ekstremalny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Light of Shin-Ra']Znam też przypadek gdzie wet się dopatrzył kilku malców a suka nie była wcale w ciąży:evil_lol::mad: ale to chyba przypadek ekstremalny.[/quote]
jak wet ją oglądał to mogła być, a później zresorbowała z jakiegoś powodu :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania1994']ale po 2 tyg. zaczęlam ja dokarmiać.... Kupywałam jej ecanube i była zadowolona....
[/QUOTE]

Po 2 tygodniach od krycia? Nie za wcześnie?
Zapotrzebowanie na pokarm zwiększa się dopiero ok. 5 tygodni po zapłodnieniu, a nawet później jeśli miot jest nieliczny. Nie radziłabym tak szybko "dokarmiać", bo nadwaga wcale nie ułatwia suce porodu..

Link to comment
Share on other sites

a wracając do tematu :lol: moja sucz jest w 5 tygodniu ciązy i co dodoawać do karmy ? ponad to co dostaje jak zwykle ?

moja jest na pro planie i wczoraj dostała sera białego z jogurtem ale to dostaja u mnie psy co tydzien tylko jeszcze z zoltkiem.

a co dodajeci ekstra i jak czesto ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']a wracając do tematu :lol: moja sucz jest w 5 tygodniu ciązy i co dodoawać do karmy ? ponad to co dostaje jak zwykle ?

moja jest na pro planie i wczoraj dostała sera białego z jogurtem ale to dostaja u mnie psy co tydzien tylko jeszcze z zoltkiem.

a co dodajeci ekstra i jak czesto ???[/QUOTE]

A jaki dostaje ten Pro Plan?
Ja bym dodawała to co Ty dodajesz raz w tygodniu (z żółtkiem właśnie), plus raz w tygodniu trochę gotowanych lub startych surowych warzyw, no i coś z oleju, np. z pestek słonecznika, lnianego, łyżkę co 2-3 dni, bo niedługo perystaltyka jelit będzie utrudniona przez maluchy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']na razie mam pro plan - kurczaka dla dorosłych - niestety oferta puriny w pro planie nie przewiduje karmiących matek :))

więc nie wiem czy powinnam jej zmienic na zupełnie coś innego ??

a ten olej to tak normalnie czy w jakiejs innej postaci ??[/QUOTE]

Zmień jej na ten dla szczeniąt - wersja zwykła jest nieco zbyt uboga dla przyszłej i karmiącej mamy. Wersję dla szczeniąt podawaj jej do zakończenia laktacji.

Olej jak najbardziej w "zwykłej" postaci.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Musiałek']na razie mam pro plan - kurczaka dla dorosłych - niestety oferta puriny w pro planie nie przewiduje karmiących matek :))

więc nie wiem czy powinnam jej zmienic na zupełnie coś innego ??

a ten olej to tak normalnie czy w jakiejs innej postaci ??[/quote]


musialek karma purina pro plan dla szczeniat jest dla suk w ciazy a dla karmiacych jest purina pro plan performance (tak pisze na opakowaniach:cool1:)

usg bylo robione w 30 dniu, niestety do tej pory bez zmien nie przytyla nie ma objawow wiec na pewno nic z tego...

a tak jeszcze z ciekawosci zapytam poniewaz jak w 1 poscie napisalam mialam zamiar karmic sunie karma performance natomiast uzyskalam odpowiedz od weta z pewnego sklepu zoo z netu ze te karmy nie sa dobre dla suk w ciazy i karmiacych:crazyeye::crazyeye: a producent je zaleca....wiec juz nie wiem ...jakimi karmami karmicie (chodzi o rodzaj)


i o srodki odkleszczowe...bo znalazlam publikacje ze suczka w ciazy nie podaje sie takich preparatow t ojak to z tym jest mozna (jakie?) czy nie mozna.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...