Jump to content
Dogomania

Pomoc!


vMichal

Recommended Posts

Witajcie!

Mam problem ponieważ moja suka urodziła pieska i ona zdechła a piesek został ma kilka dni i ma swoje mleko specjalne pierwszego dnia dostała mleko krowie a następnego normalne i właśnie po tym specjalistycznym nie robi kału normalnie siusia, je i chodzi jak na kilku dniowe szczenie to bardzo dobrze ale martwię się o kał bo ma kilka dni i nie chce ryzykować. 

Link to comment
Share on other sites

No wiesz zaczyna pełzać czyli nogi tylnie i przednie wypychać. 

Nie jestem trollem ale wiesz dzisiaj byłem kupić mu mleko dla szczeniąt i mówiłem panu z Pandy że zdechła suka i że kilku dniowe szczenie a tam jest Gabinet więc jak by coś to mówił że przywieść a nic takiego nie mówił .

Dodatkowo piesek zrobił na mnie kupe ^-^ super ;-; 

Link to comment
Share on other sites

Szczeniak musi byc ogrzewany,karmiony co 2 godziny specjalnym mlekiem,mieć masowany brzuszek.Nie masz wozić pieska,masz się dowiedzieć o wszystkie szczególy,bo zaniedbanie jednego moze spowodować śmierć szczenięcia.Wet z gabinetu sam z siebie nie musi proponować ani obejrzenia szczenięcia ani konsultacji jak go odchować.A to jest naprawdę ogromne wyzwanie.Przynajmniej pofatyguj się poczytać w necie.

Poza tym - na tym forum,psy nie "zdychają".Psy odchodzą,umierają etc.

Czytaj!

http://www.szkola-doberman.pl/zdrowie/karmienie-odrzuconego-szczeniaka/

http://psy-pies.com/artykul/karmienie-szczeniat-butelka,1087.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja wiem jest ogrzewany, ma koc, specjalną pufę w której śpi, śpi cały czas koło grzejnika, ma masowany brzuszek, oraz używam sprawdzonego mleka kupionego specjalnie dla szczeniąt właśnie. 

Jest karmiony co 2 godziny cały czas mam dawki i wszystko tylko martwiłem się że nie robi kupki.

A powiedz mi co ile psy małe robią kupę? 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem,Michał.Myslę,że dość często...to też znajdz w necie.Masuj ten brzuś...

Naskoczyłam na Ciebie,ale to z troski o malego.Zyczę Ci,żeby Ci się ślicznie wychował.Pisz,odzywaj się,ok?A moze jakies zdjęcie?

Link to comment
Share on other sites

Ten post który podałaś przeczytałem i robię wszystko tak jak powinno być szczeniak ma co 2 godziny jedzenie za każdym razem ma masowany brzuszek ma również mleko ciepłe oraz ma ciepłą chusteczką tarty brzuszek, potem go wycieram i zostawiam w suchym, ciepłym miejscu ma swój kocyk oraz pufę żeby z niej nie wyszedł, szybko idzie spac. 

Link to comment
Share on other sites

Wsadz go do pudełka z ręcznikiem,czy kocykiem,będzie czuł sie bezpieczniej I będzie mu cieplutko.Mozessz mu tez tam włozyć jakąs pluszową zabawkę.Maleństwo jest straszne....Możesz mu też tam włożyć butelkę z ciepłą wodą pod kocyk.Podstawą - poza jedzeniem - jest utrzymanie ciepła,matka zawsze otula sobą swoje szczenięta.

A,doczytałam,że ma pufę...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, vMichal napisał:

Mam pytanko jak piesek ma brzuszek to to jest to łyse prawda? I to jest ona i słuchaj ja się boję że coś zrobię z pepowiną. 

Jak ciepłą wodę? Przecież ona tylko pije mleko matki ma kilka dni... 

I woda? 

chodzi o termofor - jak nie masz termoforu to wystarczy plastikowa butelka z ciepłą wodą owinięta w ręcznik/kocyk - chodzi o to by maluch miał się do czego przytulić...taki substytut ciepłej matki i rodzeństwa :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki już zrobiłem i zaczął się przytulać słodziaczek.

Zadzwoniłem do weterynarza i powiedział że nie ma potrzeby żeby pieska męczyć podróżą.

I jak robi mało kupki i rzadką w miarę to jest dobrze i dobrze przyjmuje pokarm gorzej jakby w ogóle przez ok. 2 dni nie robiła

I że jak ma prutania (a ma) to espumisan dla dzieci na wzdęcia do mleczka 3-4 kropkle i będzie okej :* 

Cieszę się że będzie okej zobaczcie zaraz zdjęcie ^_^

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Ja bym zaprosiła znajomego weta lub kogoś, kto odchował miot szczeniaków, do domu. Niechby rzucił okiem, czy wszystko jest jak trzeba.

 

Zadzwoniłem do Weterynarza i powiedział że nie ma co się fatygować mówił że jak piesek by w ogóle nie robił kupy to wtedy ale jak robi to jest okej i że ma dobrą przemianę że mam kupić Espumisan dla dzeci (krople) i dać 3-4 krople do mleka i to powinno być dobre. Ale widzę już piesek jest przyzwyczajony jak wcześniej leżał na brzuszku  to teraz leży bokiem jest wyspany zaczyna na mnie warczeć mocno ciągnąć cmoczek i moje palce bo jeszcze nie może trafić dobrze w dziurkę haha

Będzie na pewno dobrze i damy radę! - My damy zobaczymy czy ona da! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...