Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Chanel22

Pilnie potrzebuje rad dotyczy to Dobermana!

Recommended Posts

Witam wzieliśmy już 3 psa a raczej uratowaliśmy Dobermana przed uśpieniem.

Poprzedni właściciele chcieli uśpić 8 miesiecznego Dobermana gdyż ten ugryzł dość mocno ich dziecko. Nie widzialam tego dzieciaczka pies wychowywał sie od małego z tymi dziecmi i ta rodzina i ponoć ugryzł chłopca gdy ten chciał go przytulić /objac za szyje. tak mi powiedzieli.   

oczywiscie jest to niedopuszczalne zachowanie przez psa ale z drugiej strony pies nie znajacy granic mógł tak zareagować gdy chłopiec wszedł w jego przestrzeń osobista i mógł potraktować to jako atak ale może sa tu modżejsi ludzie o demnie i doradza jak pracowac z takim psem.

Pies niczego nie uczony spał z nimi w łóżku szczekał na obcych w domu. Wychowany w poprzednim domu z kotami. skakał i podgryzał mnie jak weszłam do ich domu oczywiście na to nie pozwalałam i korygowałam psa. 

Przywiozłam psa do domu na jak wszedł na łóżko powiedziałam zejdz i schodzi gdy skoczy na mnie nawet  z radosci kaganiec i klade psa a ten ulega i kladzie sie na grzbiecie odslaniajac brzuch ani razu nie warknal kazda nadpobudliwosc uspokojam psa korygowaniem. ucze chodzic go przy nodze oczywiscie mam dziecko i pies przy zabawach z dzieckiem jest w kagancu badz pilnym nadzorem. mam doswiadczenie z psami agresywnymi do innych psow ale nigdy nie mialam doczynienia z psem ktory ugryzl czlowieka prosze o rady jak postepowac z takim psem i czy co to robie jest dobre? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żadnych problemów związanych z agresją wobec człowieka nie da się rozwiązać na odległość - udzielanie jakichkolwiek rad byłoby skrajnie nieodpowiedzialne. Poszukaj dobrego trenera lub napisz gdzie mieszkasz - może ktoś wskaże takiego w Twojej okolicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co się stało z czwartym pieskiem?Bo według Twoich postów misja ratowania psów obejmuje 4,nie 3 psy. :]

21 pażdziernik - amstaff

29 p[aździernik mix husky

29 luty beagle

i...29 luty - Doberman...

O co chodzi,Chanel22?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pies ugryzł bo żaden pies nie lubi siłowego przytulania za głowę a dzieci w dodatku bywają mało delikatne. U ciebie jak widzisz zachowuje się poprawnie.

Ja też uratowała od uśpienia psa, który mając zaniedbane, bardzo chore, krwawiące przy każdym potrząśnięciu głową uszy pogryzł dorosłą dziewczynę bo ta chciała go przytulić.

Ja go wzięłam, uszy wyleczyłam, jest u mnie prawie 5 lat a miał 5 lat jak go wzięłam i jeszcze nigdy u mnie nawet nie warknął, nawet z bólu kiedy skręcił sobie łapę i musiałam ją obejrzeć i rozmasować. A skowyczał z bólu, mimo to dal sobie tę łapę zbadać. I mimo opinii strasznie agresywnego u mnie jest spokojny i przyjazny do ludzi i psow.

A ci ludzie nie powinni pozwalać bawić się dzieciom z młodym psem, w dodatku niezbyt dobrze socjalizowanym. Jest dużo artykułów nawet na psy.pl mówiących czego pies nie lubi i czego należy unikać, żeby nie zmuszac psa do takich reakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bou napisalam 3 psy gdyż w domu na dzien dzisiejszy mam 3 psy 4 piak został adoptowany. Pomimo że trafił w rodzinne strony równierz została przeprowadzona tak zwana procedura adopcyjna i podpisanie takiej umowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...