Jump to content
Dogomania

Zapalenie pęcherza


selvi89

Recommended Posts

W piątek na dworze zauważyłam że moja suczka (7lat) strasznie często sika, co 5 sekund nawet już na chodniku i w domu... poszłam od razu do weta, dostała zastrzyk i antybiotyk i mieliśmy pokazać się kolejnego dnia. Wet zrobiła usg na którym było widać jak to stwierdziła nie prawidłową treść pokarmową, zapalenie żołądka ale to oznaczało tylko że nie można dać jej już leków przeciwzapalnych. Pęcherz był prawidłowy ale był w nim osad. Mocz oddaliśmy do badań, wyszły leukocyty co podobno jest normalne przy zapaleniu, reszta wyników ok, nie było w moczu kryształków. Dostała tabletki które w składzie mają żurawinę i wyciąg z pietruszki i do tego antybiotyk. Wczoraj rano troszkę zwymiotowała na żółto. Apetyt piesek ma, dziś na dworzu sikała ale już ładnie na trawke. Zjadła obiad - mięso, potem dokończył i położyła się do łóżka. Nagle wstała i już nie chciała wrócić. Okazało się że zwymiotowała całą treść pokarmową - drugą porcję jedzenia. Czy to ma związek z jej chorobą? Zaufać wetowi czy jednak to może być coś poważnego? Dodam że dodatkowo ma cieczkę do tego wszystkiego. Bawi się nawet, chętnie idzie na dwór tylko teraz dość twardo śpi :(. Bardzo się o nią boje 

Link to comment
Share on other sites

Być może nie służy jej antybiotyk,przy zapaleniu żołądka powinna dostać leki osłonowe I antybiotyk w zastrzyku,nie 'dopyszcznie'.Sunia ma cieczkę,wszystko się na biedaczkę zwaliło jednocześnie...obserwuj,czy nie  ma gorączki.Mam nadzieję,że do wtorku sytuacja się unormuje,gdyby wymioty się powtarzały - idz ponownie do weta.

ps. - badanie usg jest nieprzydatne w diagnostyce zapalenia blony sluzowej zołądka...Wymierne jest zrobienie gastroskopii.Dopytaj zatem o co chodzi z tym 'zapaleniem zołądka'.

 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, bou napisał:

Być może nie służy jej antybiotyk,przy zapaleniu żołądka powinna dostać leki osłonowe I antybiotyk w zastrzyku,nie 'dopyszcznie'.Sunia ma cieczkę,wszystko się na biedaczkę zwaliło jednocześnie...obserwuj,czy nie  ma gorączki.Mam nadzieję,że do wtorku sytuacja się unormuje,gdyby wymioty się powtarzały - idz ponownie do weta.

ps. - badanie usg jest nieprzydatne w diagnostyce zapalenia blony sluzowej zołądka...Wymierne jest zrobienie gastroskopii.Dopytaj zatem o co chodzi z tym 'zapaleniem zołądka'.

 

Narazie jest cisza. Ma apetyt, dziś już nie wymiotowała. Bardzo grzecznie bierze tabletki i biegnie popić wodą. Jedyne co, to pierwszy raz dziś musiałam z nią wyjść o 1 w nocy. Sika dużo ale już nie sika gdzie popadnie tylko grzecznie na trawce, długo sika ale to chyba normalne przy zapaleniu. Liże się cały czas ale to przy cieczce też normalne. Z tego co ją obserwujemy to nie zmieniła swojego zachowania - raz się bawi, raz leniuchuje. Nie dostała żadnych leków osłonowych... co jej mogę podać? Wet coś też wspominała o karmie specjalistycznej w tego typu chorobach. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, selvi89 napisał:

Nie dostała żadnych leków osłonowych... co jej mogę podać?

Możez podać na noc 20 mg Controlocu - kupisz bez recepty.Możesz tez podawać przed jedzeniem 2 łyżki kleiku z mielonego siemienia lnianego.Bezwzgldnie należy sie jej też jakiś "przeciwgrzyb" - Trilac,Triflora etc.bo po antybiotykoterapii być może będzie trzeba leczyć grzybicę (antybiotyk wyjałowi wszystko...)

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, bou napisał:

Możez podać na noc 20 mg Controlocu - kupisz bez recepty.Możesz tez podawać przed jedzeniem 2 łyżki kleiku z mielonego siemienia lnianego.Bezwzgldnie należy sie jej też jakiś "przeciwgrzyb" - Trilac,Triflora etc.bo po antybiotykoterapii być może będzie trzeba leczyć grzybicę (antybiotyk wyjałowi wszystko...)

Dziś ma biegunkę :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...