Jump to content
Dogomania

Chora miłość do zwierząt (?) *Genowefa i Jan*Police*Szczecin*


MagYa^^

Recommended Posts

Dopiero teraz tutaj dotarłam, nie wiedziałam, że o państwu M też jest na Dogo. Byłam jedną z tych wolontariuszek TOZ, które zasuwały z taczkami gówna i wysypywały żwir. Teraz nic nam nie pozostaje , jak czekać na najgorsze, bo ten starszy człowiek, jest nie tylko na nogi, ale także na głowę chory. Dobrze, że 4 psy uratowaliśmy, Jeden ze szczeniaków zabranych był u mnie na DT :) Kocham Kluskę:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='julitka_82']Dopiero teraz tutaj dotarłam, nie wiedziałam, że o państwu M też jest na Dogo. Byłam jedną z tych wolontariuszek TOZ, które zasuwały z taczkami gówna i wysypywały żwir. Teraz nic nam nie pozostaje , jak czekać na najgorsze, bo ten starszy człowiek, jest nie tylko na nogi, ale także na głowę chory. Dobrze, że 4 psy uratowaliśmy, Jeden ze szczeniaków zabranych był u mnie na DT :) Kocham Kluskę:)[/quote]

Dziękujemy Ci za te wiadomości. A jeśli będziesz miała jeszcze jakieś wieści, to pisz proszę, bo tu ostatnimi czasy tak cichutko było... :-( Dobrze, że zaglądacie do tych ludzi... macie jakąś kontrolę nad tym wszystkim...

Link to comment
Share on other sites

Tak. Regularnie jeździ tam jedna z naszych koleżanek, która wraz z mężem i znajomą zdobyła na tyle zaufanie Pana M., że tylko ją niejako toleruję i tylko dzięki jej determinacji udało nam sie zabrać 3 szczeniaki i jednego większego psa.
Jedna z wolontariuszek Toz zorganizowała teraz drewno, które chcemy wyłożyć na żwir już wcześniej przez nas wysypany w kojcach, tak by psy przy złej , deszczowej pogodzie nie brodziły w błocie i odchodach...

Ponadto potrzebujemy pomocy, albowiem ze zdrowiem Pana M, nie jest najlepiej a poza tym karma się skończyła, a z resztą przy 30 psach stale jej brakuje :(
A zatem bardzo proszę o wsparcie naszej aukcji na rzecz psiaków i kotów wegetujących w tych strasznych warunkach.
[URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=687950246[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Każda, nawet pojedyncza cegiełka jest na wagę złota:) Uwierzcie!!!!
Zdjęcia owszem są przerażające, ale widok na miejscu jest jeszcze gorszy. Smród straszny, a nim zainterweniowaliśmy ze żwirem zwierzaki brodziły do połowy łapek we własnych odchodach i błocie.... :( Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak cudownie było patrzeć, jak weszły na stabilne , czyste i twarde podłoże i nie wiedziały jak mają po tym chodzić, a po kilku minutach zaczęły się swobodnie kłaść. Widać było, że od dawna nie leżały w tak miłym otoczeniu i że sprawiało im tą fantastyczną radość. Nie wspomnę, że niektóre jak dostały świeże siano do budy, weszły i wyjść już nie chciały....
Teraz jak dostaną jeszcze solidne deski na podłoże, będzie jeszcze lepiej.

Link to comment
Share on other sites

witam,
Razem z przyjaciółmi dość często odwiedzamy Pana Jana i Panią Gienię. Oprócz sprzątania i pomagania w bieżących sprawach szukamy domów dla psów z Dargoradza. Czas nagli, ponieważ Pan Jan jest ciężko chory i z dnia na dzien psy mogą zostać bez "opieki". Pomijając juz fakt w jakich warunkach mieszkają teraz może dojść do takiej sytuacji, że nie bedzie mial ich kto nakramić. Wraz z przyjaciółmi mieszkamy w szczecinie, jesteśmy w stanie przyjechać tam max 3 razy w tygodniu a to wiadomo za mało. dlatego apeluje o akcję szukania domów dla tych psów. W tym celu założyliśmy osobną galerie z opisami każdego psa (po prawej) proszę roześlijcie je gdzie się da. w galerii jest tez podany kontakt do nas. z góry dziekuje za zaangażowanie i pozdrawiam. link do strony:[URL="http://picasaweb.google.com/brunoispolka"]Picasa Web Albums - tysmienica[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tysmienica']witam,
Razem z przyjaciółmi dość często odwiedzamy Pana Jana i Panią Gienię. Oprócz sprzątania i pomagania w bieżących sprawach szukamy domów dla psów z Dargoradza. Czas nagli, ponieważ Pan Jan jest ciężko chory i z dnia na dzien psy mogą zostać bez "opieki". Pomijając juz fakt w jakich warunkach mieszkają teraz może dojść do takiej sytuacji, że nie bedzie mial ich kto nakramić. Wraz z przyjaciółmi mieszkamy w szczecinie, jesteśmy w stanie przyjechać tam max 3 razy w tygodniu a to wiadomo za mało. dlatego apeluje o akcję szukania domów dla tych psów. W tym celu założyliśmy osobną galerie z opisami każdego psa (po prawej) proszę roześlijcie je gdzie się da. w galerii jest tez podany kontakt do nas. z góry dziekuje za zaangażowanie i pozdrawiam. link do strony:[URL="http://picasaweb.google.com/brunoispolka"]Picasa Web Albums - tysmienica[/URL][/quote]
Ale panstwo chcą oddać psy? Nie wiem czy wiesz, ale sytuacja z paru poprzednich miesięcy prezentowała się tak, że pan chciał trzymać dalej u siebie psy bo nigdzie indziej nie dostaną dobrej opieki... musimy miec pewnosc, bo co z tego ze oglosimy itd, jak potem wyjdzie numer ze psy wcale nie do adopcji?

Link to comment
Share on other sites

witam, tak wiemy jaka jest sytuacja poniewaz jestesmy tam praktycznie co drugi dzien. dzisiaj bylismy na spacerze z wilczurem i Pan Jan na tyle nam ufa że daje nam go bez problemow. moze jest to tez kwestia cierpliwości i podejscia, poprostu w wielu kwestiach zaciskamy zeby, bo wiemy że nikt nie chce tam ŚWIADOMIE zrobić tym psom krzywdy. jak jest to wiadomo, wiec nie ma sie co wdawac w dyskusje bo wszyscy mamy ten sam cel. w kazdym razie rozmawialismy tez z pania z hospicjum i mamy juz mało czasu żeby te psy pooddawać. Pan Jan powoli zaczyna sobie zdawać z tego sprawe. psy powoli oddaje ale tylko nam, że niby idą do naszych domów. tak więc pod jakims względem mamy zielone światło. wczoraj wrzuciłam wilczura i reszte psiaków na infoludka, rozsyłamy linka ze zdjęciami po znajomych, pytamy itd. Może komuś z Was uda znaleźć chociaż jeden dom.... my z chęcią pomożemy wtedy takiego pieska z tamtąd wydostać. Oczywiście sprawa jest delikatna i nie możemy zrobić tam wycieczek oglądających psy ale na pewno jezeli ktos bedzie zainteresowany psem czy kotem to damy rade go i pokazać i oddać. W sb wiem ze bedzie akcja z deskami. bardzo fajnie:) jeżeli ktos sie tam wybiera to jeżeli nie bedzie problemu [B]to proszę kupcie suchą karme:/[/B] dzisiaj zawiozłam 30 kg ktore starczy na 2 dni:( oczywiscie w czwartek dostawa bedzie zapewniona przez moja przyjaciolke alicje ale z jedzeniem jest coraz gorzej kasa nam idzie jak szalona. serdecznie pozdrawiam i dziekuje za zaangazowanie i pomoc. aaaa no i błagam znajdzcie dom dla Bruna (wilczura), dzisiaj spuscilismy go ze smyczy na polu biegał za kijkiem i nie byl zainteresowany ucieczka. jest świetny!!!! Pan Jan powiedział ze odda go "mojemu mężowi";) bo dzielnie prowadza go na spacery. my mamy juz 2 psy w bloku w centrum i poprostu nie mozemy sobie pozwolic na trzeciego:/ tak wiec wilczurek ma przepustke i szukamy dobrego domu.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie dalej jest sporo osob, tylko obserwujacych. Macie mozliwosc porobienia indywidualnych zdjec i opisow psiakow, ktore mozna by ewentualnie zabrac? Zawsze latwiej robic oglosznie, szukac potencjalnych domkow itp jak wiadomo wiecej o psiaku. Mozna by je tutaj wszystkie zamiescic, nazwac, opisac...

Link to comment
Share on other sites

Tak, założyliśmy osobną stronę ze zdjęciami. póki co tylko kilka psów ale na bieżąco bedziemy uzupełniać. opisy psów są po prawej a zdjęcia można sobie normalnie pobierac, jakby ktoś chcial w lepszej rozdzielczości to dajcie znać prześle. link do strony: [url=http://www.picasaweb.google.com/brunoispolka]Picasa Web Albums - tysmienica[/url] pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie w tym wątku.
Jako że w tą sobotę wybieramy się do M robić porządki a przede wszystkim porządne podłoże dla psów potrzebujemy pomocy. Nie ukrywam że taka pomoc jest bezcenna dla nas (osób), które będą się zmagały z tym aby poprawić warunki bytowania tych psów. Nie wiem czy już było wspominane ale dostaliśmy od wspaniałych ludzki 4 tony bel drewnianych, które z powodzeniem można wykorzystać u M. Problem jest w tym, że niestety nas jest mało z różnorakich powodów. Apeluję do osób, które mogą poświęcić czas, siłę i ochotę dla wspólnego celu jakim jest pomoc dla tych skrzywdzonych zwierząt. Tak naprawdę będziemy robić tam wszystko od sprzątania, wywożenia piachu z "kojców" po układanie podłogi. Jeżeli macie brata, chłopaka, męża a jest możliwość to również zapraszamy. Oczywiście kobiece dłonie też nie boją się pracy.
Osoby zainteresowane szczegółami proszę o pisanie lub kontaktowanie się ze mną. Do tej pory nie jest znana sztywna godzina wyjazdu ale oscylujemy ok. 10-11.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dziewczynom udało się uwolnić z Drogoradza kolejnego psa.

Tym razem to trzyletnia suczka, bardzo zastraszona, okropnie pogryziona, dochodzi do siebie w domu tymczasowym.


Smuga to średniej wielkości, 3letnia suczka, która trafiła do nas zabrana z Drogoradza, okropnego miejsca, gdzie na małym podwórku żyje ponad 20 psów, wobec którego prawo jest bezsilne. Suczka została dotkliwie pogryziona przez inne psy, co okazało się dla niej ratunkiem i zbawieniem - musiała zostać u nas na leczeniu stacjonarnym a do swojego byłego właściciela na pewno już nie wróci. Smuga jest bardzo nieśmiała i trzeba zapracować sobie na jej zaufanie, ale gdy już zaufa będzie najwierniejszym towarzyszem. Nie wykazuje śladów agresji i jest bardzo uległa i zgodna względem ludzi. Inne zwierzęta, zarówno psy jak i koty, są przez nią ignorowane. Ma piękne wpatrzone w człowieka oczy proszące wciąż o odrobinę zainteresowania. Czeka na nowy dom, przygarniesz ją?

[CENTER][IMG]http://www.toz.szczecin.pl/images/adopcje/19fa09bccc42126a37da97c641c49006.jpg[/IMG]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...