Jump to content
Dogomania

Maltańczyk opinia o hodowli


Miki16

Recommended Posts

Witam, niedługo chciałabym stać się szczęśliwą posiadaczką pieska rasy Maltańczyk, znalazłam hodowlę w okolicy, lecz w internecie nie ma za wiele opinii na jej temat. Hodowla nosi nazwę, Ithildin FCI . Czy ktoś zna tą hodowlę? Właścicielka posiada różne rasy, nie zajmuje się tylko tą jedną konkretną rasą, stąd moje zainteresowanie, czy aby na pewno troszczy się o nie z należytym dla psiaków szacunkiem. W internecie znalazłam ogłoszenie, że obecnie ma szczeniaczki na sprzedaż, więc jeśli hodowla okażę się dobra, chciałabym się do nich odezwać. 

 

Proszę o szybką odpowiedź, i jeśli napisałam w złym dziale to proszę o przeniesienie. - nie znam jeszcze tego forum, ale po kupnie pieska chciałabym dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy Białych Kulek :).  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie znam hodowli ale poszukaj w internecie opinii, pewnie jakieś są. Kurczę, smutne to trochę, ta wielka moda na maltańczyki... Mieszkam na małym osiedlu a od zeszłego roku jest u nas kilka maltańczyków... Nie lepiej adoptować przyjaciela? Szczeniaków do adopcji też jest mnóstwo :( Mam nadzieję, że chociaż to będzie piesek dla dorosłej, odpowiedzialnej osoby, a nie dla dzieci "bo małe, białe pieski są takie słodkie"? Oczywiście masz już wiedzę na temat opieki nad psem? Jakie to są koszty i że dwa spacery na siku to za mało? 

Link to comment
Share on other sites

Hodowle – temat rzeka. Więcej jest tych złych niż tych dobrych. W tym przypadku, fakt, że kobieta zajmuje się kilkoma rasami jest bardzo podejrzany. Wygląda na to, że chodzi jej tylko o zysk. Nie radzę wspierać takiej hodowli finansowo, wymarzonego pieska można zdobyć gdzieś indziej.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za porady. 

 

Jeśli chodzi o opiekę nad pieskiem to bardzo dużo o nich czytam, szukam wszelakich informacji na ich temat oraz o tym jak o nie odpowiednio dbać. Szukam pieska, który "hipoalergiczny" ponieważ mam uczulenie na sierść. Stąd właśnie maltańczyk, bo inne hipoalergiczne rasy mi się nie podobają. Piesek jest dla mnie ponieważ, mąż całymi dniami pracuje a ja siedzę sama w domu i gadam ze ścianami, a tak to chociaż piesek będzie mi towarzyszył. :) 

Co do hodowli to bardzo dziękuję za pomoc. Myślę, że zrezygnuję z odzywania się do tej Pani.  Poszukam innej : )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Może nie na temat... ale warto dzielić się swoimi spostrzeżeniami, aby uchronić innych przed niepotrzebnym marnowaniem czasu.Mieliśmy upatrzonego maltańczyka z hodowli MAGIA z miejscowości Nasielsk. Pojechaliśmy na miejsce, a tam smród odór kup i moczu psiego. Z boku domu odgrodzone 2x3 otoczone siatką a w środku ... o zgrozo ...maltańczyki, buldogi, yorki, shih-tzu, biewery w ilości nie do policzenia biegające w swoich odchodach. W oknach piwnicy masa kotów. Z domku wyszła do nas kobieta w wieku koło 50 lat z zachowania i rozmowy wynikało, że nie jest u niej wszystko w porządku z głową. Przed domem zaparkowany samochód z reklamą nauki jazdy.
Ostrzegamy Was przed zakupem tam. Telefon nie jest tajemnicą, bo w internecie jest go dużo razy podanego jako np. nauka jazdy Kosewska Piotrowska 500 242 734. Ciekawostką jest zapis na stronie stowarzyszenia, które oni podają przy swoich ogłoszeniach. Ponoć podszywają się, ze mają tam zarejestrowaną hodowle, a ten ich związek określa ich chyba jako oszustów.

Szkoda tych psiaków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...