Jump to content
Dogomania

amartyno

Members
 • Content Count

  243
 • Joined

 • Last visited

About amartyno

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

1,564 profile views
 1. amartyno

  Jakie badania?

  Dzięki! Trochę jej też łzawi jedno oko i widzę, że trochę za dużo pije/siusia jak na swój rozmiar. Jutro pojawimy się u weta.
 2. amartyno

  Jakie badania?

  Jutro adoptuję trzeciego psa, 13-letnią suczkę z padaczką i (chyba) guzkami listwy mlecznej. Jest niesterylizowana i ogólnie w kiepskim stanie. Jakie badania powinnam jej zrobić? Na pewno morfologię, biochemię, badanie kału i USG, ale czy coś jeszcze? Gabinet weterynaryjny do którego chodzę ma cudownych lekarzy, ale nie ma nowoczesnego sprzętu np. tomograf, rentgen, aparatura do narkozy wziewnej itp.
 3. amartyno

  Dirofilaria repens

  /
 4. amartyno

  Pomocy bullmastiff uczulony na jęczmień RATUNKU

  Jechać teraz. Moim zdaniem krew/biegunka jest spowodowana czymś innym, bo nigdy nie słyszałam, żeby takie były objawy alergii. Być może pies ma coś ostrego w jelitach albo pasożyty.
 5. amartyno

  KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?

  Po 3 tygodniach brania RenalVetu zero zmian. Mocznik wynosi 10,6 a potas 5,44. Reszta jonów w normie, kreatynina w normie, SDMA w normie. Wet mówi, że to nie chore nerki, a mocznik pochodzi od jedzenia albo suplementow. Daję mu karmę mokrą AlphaSpirit gdzie białko = 8%, ale dostaje suplementy Cardioforce na serce plus kilka innych (na tłuszczaki, stawy i mózg). Na wszelki wypadek odstawiłam wszystko oprócz koniecznych leków i suplement na stawy. Rzecz w tym, że dostawał bardzo małe dawki tych suplementów, a wyniki wątrobowe ma świetne. Widzę, że obecna wet nie do końca wie co to jest, chyba zasięgniemy drugiej opinii u bardziej doświadczonej lekarki. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?
 6. amartyno

  Pomóżcie mi proszę :(((

  Koniecznie zasięgnąć porady drugiego weta. Do weterynarzy należy stosować zasadę ograniczonego zaufania, bo dla nich to pacjent a dla nas najlepszy przyjaciel. Mam starszego psa i w poważniejszych sprawach zasięgam porad odnośnie niego w dwóch klinikach w Poznaniu - dla pewności. Ile lat ma piesek? Jego problemy istotnie brzmią poważnie i potrzebna jest szybka i trafna diagnoza.
 7. amartyno

  Bardzo proszę o pomoc nie wiem co robić:(

  Czy zadzwoniłaś już do jakiejś fundacji albo towarzystwa ochrony zwierząt?
 8. amartyno

  Bardzo proszę o pomoc nie wiem co robić:(

  Oto kilka miejsc w podkarpackim gdzie można zadzwonić: https://www.facebook.com/fundacja.psiazylek/ , http://www.stonz-sanok.pl/ , http://kundelek.rsoz.org/. Jeżeli pies uszkodził sobie łapę i nie zostanie ona leczona, to być może trzeba będzie ją amputować dlatego ważne aby zapewnić psu opiekę jak najszybciej. Nie dziw się, że ludzie Was krytykują - biedne stworzenie jest głodne i w bólu a Wy myślicie o wakacjach i kredycie. Jeżeli złapiecie psa, to możliwe, że ktoś z fundacji po niego przyjedzie. Wystarczy krótki telefon.
 9. amartyno

  Dziwne zachowanie psa

  Zdecydowanie trzeba z nim pójść do weterynarza, Zachowanie, które opisujesz jest typowe dla chorego psa.
 10. amartyno

  Wysyłka ,transport szczeniaka do USA

  Ja pierdzielę - wysyłka psiego dziecka, puknij się w głowę człowieku. Brak mi słów...
 11. To dobra porada ale...wiadomo jak takie sądy działaja, a w małych miejscowościach nikt nie chce być świadkiem. Czasami jak taka menda się doczepi to nie wiem czy nie lepiej polubownie to załatwić. Moja rada: postaw mu pół litra i jakoś się z nim dogadaj. Przyznam szczerze, że sytuacja jest nie do pozazdroszczenia.
 12. amartyno

  Po operacji ropomacicza, problem ze skakaniem

  Przysmakiem można zachęcić sunię, żeby weszła po schodach i pochwalić gdy zrobi to poprawnie.
 13. amartyno

  I zabawa się skończyła..

  Sama mam małego chojraka, który został pogryziony przez o wiele większego psa na takim wybiegu. Tak jak nie można wrzucić nieznanych sobie ludzi do pokoju i oczekiwać, że będą najlepszymi przyjaciółmi, tak samo psy mogą się po prostu nie lubić. Radzę chodzić na wybieg tylko gdy są znajome przyjazne psy i gdy nie ma ich zbyt wielu. Bicie, oczywiście, nie pomaga. Kastracja chemiczna to dobra opcja dla osób niezdecydowanych, może warto spróbować?
 14. Czy spróbowałaś podawać suczce małą dawkę KalmVetu albo innego ziołowego leku uspokajającego? Może nieco złagodzić jej ataki...
 15. amartyno

  Sucha skóra - jakie badania?

  Niestety problem się pogarsza. Pies ciągle się drapie/gryzie a dzisiaj pojawił się sączący hot spot na udzie. Miał robione zeskrobiny i nie ma świerzbowca. Poziom T4 jest w porządku i raczej nie jest to alergia. Mamy konsultację u chirurga w sprawie chropowatej rogówki w poniedziałek więc zapytamy się o to. Trochę czuję się bezradna, bo właściwie nikt nie wie co to jest i tylko kazali smarować hot spot Fucidinem i myć go szamponem dla atopowej skóry. Pies dostaje suplement na skórę i sierść ma ładną, zwłaszcza na swój wiek. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?
×